Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
edited September 2019 in čeština
Instalace módů BG2:EE není nic složitého, ve většině případů pouze nakopírujete mód do složky s hrou a spustíte instalaci, což může být například "Setup-Saerileth.exe". Instalačním menu je primitivně jednoduché, takže tam stačí psát písmena a čísla, podle možností které chce vybrat. Pokud by to mělo být jinak, tak to napíšu v popisku.

Módy upravují soubor s češtinou, takže pokud si po jejich nahrání aktualizujete češtinu, tak je to rozdrbe a musíte je odinstalovat a znovu nainstalovat (ale ve stejném pořád v jakém jste je instalovali. To ale může být problém, pokud máte najednou nainstalovaných víc jak dvacet módů, (jako já), takže pozor. Pokud to tak učiníte, tak to naštěstí nerozdrbe probíhající úkoly které byly přidány módy, takže nebudou žádné konflikty se starými savy a můžete normálně pokračovat ve hře.

Poznámka k instalaci módů:
V některých případech (nemělo jednat o žádný z módů které jsou tady, ale pro jistotu na to upozorním) by mohlo dojít ke konfliktu módů. Pokud nainstalujete 2 mody které mění stejnou věc/osobu/mechaniku tak to nedělá dobrotu. Ve vyjímečných případech je i problém s větším množství velmi rozsáhlých módů. Aby jste omezili riziko problémů na minimum, doporučují instalovat módy v tomto pořadí:

1) Dobrodružství, nové oblasti a úkoly
2) Nové postavy a předměty
3) Změny herní mechaniky

Pokud nainstalujete módy na již rozehranou hru, tak nemusí fungovat správně, nebo nemusí fungovat vůbec. Vždy když vstoupíte do nové oblasti, tak si hra "načte" veškeré informace o oblasti a pak ji tak "uloží". Takže pokud má být nová členka družiny k nalezení v přístávní čtvrti a vy si nainstalujete její mód až po tom co jste navštívili přístávní čtvrť, tak jí tam nenajdete, protože hra už dříva "načetla" přístávní čtvrť a tehdy neobsahovala data nové členky družiny.

____________MÓDY DO BG2:EE_______________
image01) Unfinished Business (CZ)
Aneb co v BG2 být mělo, ale nestihlo se dodělat před vydáním.
Přidává nové úkolů, nové předmětů atd. Tento mód je naprostou samozřejmostí i pokud si do hry módy normálně neinstalujete. Protože mód obsahoval pár (nyní) zbytečných věcí a pár věcí které nefungovaly (obecně nefungují na EE) tak jsem vytvořil vlastní verzi tohoto módu, která tyhle věci neobsahuje. Jedná se o nejaktuálnější verzi módu, takže je tam přidaný i jeden, nebo dva úkoly, které ještě nejsou přeložené. Celkově je ale na 95% v češtině.

image

02) Saerileth (CZ)
Štve vás, že ve hře není dost paladinů? Vzrušují vás náctileté dívky? Pak je to mód pro vás jako stvořený! Patnáctiletá Saerileth, paladinka a Tyrova vyvolená se hlásí do služby! Naleznete ji v chrámové čtvrti. Nejedná se o nějaký tuctový malý módík. Můžu s přehledem prohlásit, že se jedná o asi nejrosáhlejší NPC mód jaký kdy vznikl. Nové předměty, nové úkoly, nové příšery, nové oblasti, romance a nyní můžete požádat řád Paladinů, aby vám pomohli s cestou do léčebny. Saerileth má neuvěřitelně dlouhou a propracovanou romanci. Navíc nemusíte jak puk čekat až něco řekne. Může k ní normálně přijít a zahájit s ní rozhovor (Samozřejmě má i samostatné rozhovory, vztahující se k aktuálnímu dění), ale nemusíte s ní jen mluvit. Můžete ji obímat, hladit, líbat a později možná i něco víc. Romance samozřejmě pokračuje i v ToB. Dejte si ale pozor, Saerileth je paladin tělem i duší a nesnese když někdo koná zlo (a pokud jste zlého přesvědčení, tak se ve hře vůbec neobjeví). Navíc je vybíravá, takže pokud budete příliš oškliví (ověření charisma), tak nebude mít zájem o žádní intimný vztah. Saerileth je kompletně nadabovaná a mód je komplet v češtině (až na pár nových zápisků v deníku).

image

03) Krev Adalon
Tento mód přidává pár mini úkolů a možnost alternativního vyřešení úkoly týkajícího se zbroje z lidské kůže. Nyní je možné, aby byl úkol vyřešen, aniž by byla Adalon zabita, což jistě ocení hráči kteří hrají za dobro, ale zároveň chtějí tu fajnovou zbroj.

image

04) Rozšířená zlodějská gilda
Hodně lidí si stěžovalo, že zlodějská úsedlos je nejskroměnší, co se týká úkolů a rozhovorů. Tento mód to mění, přidává další rozhovory, dodatečné úkoly a nového obchodníka.

UPOZORNĚNÍ: Jestli chcete aby vám mód (správně) fungoval, je třeba začít novou hru, nebo alespoň použít takový save, kde jste ještě nenavštívili přístavní čtvrť.

image

05) Isra
Stará známá paladinka z první dílů se vrací i do BG2. Komplet nadabovaná, s novými úkoly, novými předměty a tentokrát i s plnohodnout romancí. Naleznete ji v hostinci na promenádě.

image

06) Sheena
Jeden z mých nejoblíbenějších módů (s moc pěkným obrázkem). Rudá polodračice Sheena. Je to bojovních/mág oplývající možností přepínat mezi lidskou formou a formou polodraka (nebojte, není to příliš OP). Romance je samozřejmostí, ačkoliv je trocho škoda, že nepokračuje v ToB.
Najdete ji v doupěti jejího otce (kdo by to tak asi mohl být?). Je to velmi užitečná společnice, ale za její společnost musíte draze zaplatit a nejdřív zpráskat jejího taťuldu.

Chopil jsem se módu jako vývojář, vylepšil portréty, přidal lepší kompatibilitu s BG2:EE, odstranil nějaké buggy, přidal pár předmětů a zrovna pracuji na rozšíření romance (+ české lokalizaci). Aktuální iformace o průběhu můžete najít tady: https://forums.beamdog.com/discussion/60784/npc-mod-sheena-the-half-dragon-tale/p1

imageimage

07) Yasreana
Další z mých oblíbených módů (v budoucnu ji chci přeložit), drowí bojovnice jménem Yasreana. Dabing, "romance", úkoly, předměty, takhle holka má všechno a to ani nemluvím o naprosto úžasném obrázku. Mělo by se asi taky zmínit, že se jedná o hodnou drowku (která moc nemusí drowy zlé). Velkou výhodou je, že ji potkáte hned na začátku hry, těsně před východem z vězení (takže pokud už jste se dostali z Irenicova vězení, tak už ji nezískáte).

Trochu jsem vám vyčistil její portrét :-)

image

08) CoM Encounters
Velmi zajímavý mód, který přidá nové setkání na mapě světa, nějaký ten malý úkolek, opraví inteligenci u některých soupeřů, přidá pár nových obchodníků s novými předměty a hlavně naprosto nádherně udělanou róbou (Konečně vypadám jako pravý nekromant!). Jeden z nich prodává opravdu silné předměty, ale jejich ceny tomu odpovídají. 72 tisíc za Katanu +4 se mi zdá odpovídající :-)
image

09) Dungeon Crawl
Trochu rozsáhlejší dobrodružství , inspirované webovým comixem. Odehrává se hlavně na čtyřech úplně nových mapách a obsahuje nové předměty, úkoly atd. Tuhle partičku dobrodruhů potkáte u měděné čelenky. Dobrodružství je určeno spíše pro nižší úrovně.

image

10) Assassinations
Otevírá se před vámi kariéra nájemného vraha. Zabíjejte, podvádějte, ukažte soucit, nebo buďte sami podvedeni. Nakonec můžete vyváznou, nebo skončit před soudem. ( Pro začátek si promluvte s barmanem u Měděné čelenky. ) Tomuto módu dávám 10/10. Nádherně sedí do hry, je dosti dlouhý (a pokračuje i v 6 kapitole), obsahuje i takovou menší romanci, prostě vše co by jste si mohli přát.
image

11) Sellswords
Velmi detailně zpracovaný mód inspirovaný stejnojmennou sérií románů z pera R. A. Salvatora. Je třeba se vrátit do Podtemna, navštívit Menzoberranzan (rodné město Viconie, takže ji sebou nezapomeňte vzít) a když už jsme u toho, tak si udělat i čas na zachránění Jarlaxe a schůzku s Artemisem Entreretim. ( Mód začíná v 6 kapitole, po příchodu na pormenádů )

image

12) Tales of the Deep Gardens
Další poněkud rozsáhlejší dobrodružství odehrávající se na nových mapách, obsahuje velice zajímavé nové předměty úkoly atd. Autoři udělali velmi zajímavou práci co se týká barev a vypadá to moc pěkně. Dobrodružství začne pokecáním s tajemným mágem ve vládní čtvrti (musíte vyřešit menší hádanku, která může dát neagličtinářům docela zabrat).

image

13) I Shall Never Forget
Menší mód ve kterém budete pomáhat mágovi jménem Orion, který ztratil smysl života. Můžete mu moct jej znovu najít, nebo ho nechat v bídě a utrpení. Úkol začíná střídavě ve vladní čtvrti a promenádě, ale vyžaduje začít novou hru, nebo použít save těsně před východem z Irenicusova vězení. Další velmi dobře zpracovaný mód, který nádherně sedí do hra.

image

14) Back to Brynnlaw
Něco se děje... V Léčebně se něco děje a je na vás, aby jste to vyšetřili. Setkejte se s odpadlým zahaleným čarodějem, vrať se zpátky na ostrov a změňte osud všech jeho obyvatel podle svého. (Mód začíná až v kapitole 6, čaroděj je na promenádě)

image

15) Fade
Všichni víme, že BG2 nikdy nemělo pořádného zloděje a nově přidaná Hexat leze hodně lidem na nervy. Tady za ni máme víc než dobrou náhradu. Jedná se o dívku zlodějku, která je navíc z částu sukuba. Při instalaci si dokonce můžete vybrat, jestli chcete aby byla čistý zloděj, nebo stínový tanečník. Nejen, že má obstojné staty, dabing a pěkný portrét, ale navíc má plnohodnout romance. Pokud v partě potřebujete zloděje, je Fade jasná volba. Do party ji však můžete vzít POUZE v rámci spolčení se stínovými zloději (doporučuju začít novou hru, nebo použít save kde jste zlodějům ještě nedali jejich 15 000).

image

16) Yvette
Další problém BG2 byl, že měl jen jednoho čistého kněze (nádherná Viconie) a některý lidem vadilo (nechápu proč) že je zlá a tak ji sebou nikdy nebrali. Yvette je dobrá kněžka Lathander, která trpí ztránou paměti. Celkově má velice zajímavou minulost. Dabing a romance jsou samozřejmostí. Do party ji můžete vzít hned jak vyjdete z vězení. Stačí si koupit svitek od obézní dámy na promenádě.

image

17) Innershade
Nová vesnička obsahující pár VELMI zajímavých úkolů s příběhem, který se může táhnout až do ToB. Pěkný příjemný mód, který by klidně mohl být originální součástí Baldurs Gate. Pár kousků nové výbavy je samozřejmostí. Je více způsobů, jak se dozvědět o tomto místě, ale nejjednodušší je v noci zabít lupiče na promenádě (napadne vás sám) a vzít mu mapu.

Poznámka: Nevím jestli mód vyžaduje začít novou hru, ale v případě že by se vám vesnička nezobrazila na mapě světa, tak stačí do příkazového řádku napsat:
CLUAConsole:MoveToArea("ARISH1")

image

18) White Queen CZ (Bílá královna)
Naprosto úžasný mód s úžasným příběhem a úžasnými novými předměty. O tom vážně nemá cenu psát, to si musíte zahrát. Nové místo na mapě se vám objeví po tom, co si přečte novou knížku od obchodníka s knihami na promenádě. (Instalace trvá docela dlouho, tak nepanikařte)

Obdobný problém jako Innershade. Možná vyžaduje začít novou hru, jinak tam obchodník nemusí být. Taky se nová lokace nemusela objevit na mapě. V tom případě použijte kouzelné slůvko:
CLUAConsole:MoveToArea("WQ0002")

image

Poznámka: Překlad jsem ještě nezkotroloval přímo ve hře.
Případné chybky opravím při nejbližší příležitosti.


19) Dungeon be gone
Někteří z nás už hráli BG2 mnohokrát a "útěk z vězení" kterým musíte na začátku projít, není zrovna nejzábavnější část. Co kdyby to šlo jinak? Co kdyby jste mohli celé vězení přeskočit, ale zároveň získat veškeré magické předměty, zkušenosti a peníze? Láká vás to? Pak je tento mód jako dělaný pro vás, protože přesně tohle dělá.

image

20) Romantické příležitosti
Hehehe, velmi peperný mód. Není vám někdy trochu nepříjemné, že hlavní hrdina/hrdinka, můžeme mít za hru jen jeden (no, pokud nepočítáte jistou věc v Podtemnu) "intimný vztah" ? Nelíbilo by se vám, kdyby jich bylo více? Co třeba takových pět desítek? Tento mód přidává do hry "pár" nových postav a umožňuje nevinný flirt, nebo případný sex s více než padesáti různými postavami. Příležitost pro může, ale i ženy. Do postele můžete dostat i samotnou Bodhi a Ellesime, nebo třeba Minsca a Edwina. Každopádně počítejte, že se vaší drahé polovičce nemusí líbit, že hupsnete do peřin s každým kdo na vás zamrká (Fade je plně podporovaná pro tento mód a bude zde mít dodatečné dialogy).

image

21) Tower of Deception CZ
Tower of Deception přidává do hry úkol odehrávající se v opuštěné věži. Obsahuje nové lokace, nepřátele, předměty a dokonce i video. Za zmínku taky stojí to, že mód je přeložen do češtiny.

image

22) Romance s Imoen
"Ale já jsem nevěděl že jsme příbuzní!" :D
Tento mód vám umožní vést (velmi propracovanou) romanci s vaši sestrou.
Lidi jsou vážně úchylní...

Žerty stranou, romance s Imoen byla už před časy EE, považována za jednu z nejlepších.


image

23) Freedom's Reign & Reign of Virtue
Mód který přidává do hry nové obchodníky, několik nových setkání na mapě světa a něco mezi 80-90 novými předměty, které jsou rozprostřené po celém světě (ale většina je u obchodníků). Ačkoliv je zde hodně zajímavých zbraní, tak je jich docela velké množství silně OP. Mám o tomto módu smíšené pocity.

image

24) Překopaná reputace
Taky vám vždycky připadalo divné, že slevy v obchodech dostávají pouze hrdinové?
Proč by například zloději, nebo pašeráci měli dávat slevu nějakým svatým paladinům?
Navíc by to mělo logiku pouze tehdy, že by všichni obchodníci byli hodní, čestní a poctiví.

Jednoduchý módík, (jehož obsah je třeba nakopírovat do složky "override") který způsobí, že postupně klesající reputace bude přinášet stejnou slevu, jakou by přinášela ta postupně stoupající. Říkáte si, že to není fér, protože bude stačit hned ze začátku zabít pár vesničanů, takže hned budete na jedničce a dostanete maximální slevu? Omyl! Extrémně nízká reputace způsobí, že po vás půjdou elitní vojenské skupiny, které špatně vybavéné skupiny na nízkých úrovních roznesou na kopytech. Když chcete být zlí, tak musíte počítat s tím, že po vás půjde ruka zákona... ale v obchodech už vás nikdo nebude okrádat!

Už dlouho jsem měl ten nápad v hlavě, ale netušil jsem, že je to tak snadné na udělání.
Zásluhy za mód však patří Peccovi, který ho dal na můj popud dohromady.

Mód nově nabízí i bonus do reakce, aby na vás lidi i při nějnižší reputaci stále mluvili.

image
Stahujte zde: http://uloz.to/xJCrV3df/mod-reputace-zip

25) Unofficial Item Pack
To nejlepší na konec :wink:

Jedná se o mód které jsem sám vymyslel a vytvořil.
Asi jsem měl docela dobrý nápad, protože se jedná o jeden z nejstahovanějších módu na fóru.

Mód samozřejmě obsahuje kompletní českou lokalizaci a instalace má celkem 8 volitelných částí:

1) Překopání velkého množství úkolových předmětů, činící je užitečnými
2) Šarlatová katana - Změnil jsem Šarlatová ninjato na Šarlatovou katanu, kterou kromě mnichů mohou nyní používat i bardové a zloději. Ale je protože jsem tím pádem vytvořil velmi mocný předmět, zvýšil jsem její cenu, aby jste si ji nemohli koupit jen na začátku
3) Gurmán z podtemna - V podtemnu je jeden z hlavních úkolů shromáždit vzácné ingredience z mocných bytostí. Jsou celkem 3, ale pro úkol potřebujete jen jednu (vlastně žádnou, protože úkol jako takový není povinný). Nyní, pokud některou z těchto ingrediencí zkonzumujete, tak se vám permenetně zvýší jedna z vlastností.
4) Svaté symboly - +1 do síly a +5% magické odolnosti se mi zdálo malo, tak jsem všem svatým symbolům přidal tak +1 k obranému číslu.
5) Nové předměty - Předměty které jsem sám vymyslel. Najdete zde například Figurku Guenhwyvar nebo Kangaxxovi róbu. (Taky jsem přidal jeden tajný a nepovinný boss fight, pro získání nejmocnějšího předmětu)
6) SoD předměty - 16 nový předmětů z posledního datadisku bylo převedeno do BG2.
7) Lepší obchod pro lučištníky - Výrobce šípu na promenádě dostal MNOHEM větší zásoby vzácných šípů a šipek.
8) Předělaná volná akce - Vždycky mě štvalo, že ačkoliv předměty jako je prsten volné akce zabraňují zpomalení, tak zároveň zabraňují i zrychlení. Nepřišlo mi to správné, tak jsem to z těch předmětů odstranil.

Módu se pořád věnuju a pořád přidávám další věci a další vylepšení.
(Právě teď dělám na vrhacích oštěpech a kromě nich přidává do hry i další kopí.)

Samostatné téma tohoto módu:
https://forums.beamdog.com/discussion/56567/mod-bgii-ee-unofficial-item-pack/p1
(Najdete zde podrobný seznam všech předmětů které můj mód upravuje/přidává + jejich obrázky s popisem)

image
Stahujte zde:https://uloz.to/!JtcixKcvFYKc/unofficial-item-pack-v2-7-zip

26) Ascension CZ
(Mód byl kdysi dávno přeložen, ale kvalita za moc nestála a od té doby přidali dost textu, proto jsem to přeložil znova)
Jen málo skutečný fandů nezná legendární mód Ascension, který patřil mezi naprostou povinnost pro každé instalaci BG2.
Dovedl bych o něm básnit docela dlouho, ale zkusím to shrnout.

Ascension, je jediný oficiální mód, protože jeho autorem je jeden z herních vývojářů BG2. Datadisk ToB, byl značně uspěchaný a hlavně jeho konec byl pouze slabý odvar toho co měl původně být. Bylo to důsledkem toho, že vývojáři měli na jeho dokončení velmi málo času a proto se nestihlo všechno co se plánovalo. To se však nelíbilo vývojovému řediteli Davidu Gaiderovi a tak na vlastní náklady a ve svém volném čase hru "dodělal".

Ve výsledném módu pak (mimo jiné) naleznete:

1) Zvýšení síly hlavních bossů
2) Imoen získá vlastní zplozenecké schopnosti
3) Sarevoka je možné obrátit na světlou stranu síly
4) Spoustu vtipných dialogů, pokud Sarevoka oživila Imoen a máte je oba v partě
5) Pokud stále vlastníte Sarevokův meč a dáte mu ho, tak mu uděláte velkou radost a výrazně tím meč posílíte
6) Balthazara je nyní možné přesvědčit, aby s vámi nebojoval a naopak vám dokonce i pomohl v závěrečné bitvě
7) Vaše hlavní postava získá během datadisku nové schopnosti
8) Finalní bitva je úplně jiná a asi 10x víc epická (jo a nejméně 3x těžší)
9) Epilogy postav (to kecání co se stalo s postavami po konci hry) jsou o dost rozšířené

Tenhle mód je povinnost pro každého hráče BG2.
DŮLEŽITÉ - Mód instalujte až po instalaci Tactic

27) Tactic CZ
(Mód jsem vám přeložil)
Společně Ascension patří i Tactic mezi módy, které je prostě povinné mít pořád nainstalované.

Kromě toho že přidává MOŘE nového obsahu, Tactic (velmi výrazně) zvyšuje obtížnost hry.
Nedělá to ale tak, že by jim nafouknul staty (ačkoliv mírné posílení tam je). Tactic primárně zvyšuje inteligenci nepřátel, takže třeba takoví mágové se brzo stanou vaši nejhorší noční můrou, protože se velmi rychle zabalí na ta obrovského množství ochraných kouzel a budou na vás vrhat ty nejvíc nepříjemné kouzla.

Kromě toho že zvyšuje obtížnost, mód také přidává nové úkoly, nové postavy, nové mapy a nové předměty
Opravdu se vyplatí nainstalovat úplně všechno.

Poznámka - Překlad jsem bohužel ještě nestihl otestovat přímo ve hře, ale nejméně 95% textů je určitě správně (jediné čeho se bojím, je že jsem u jednoho nebo dvou případů špatně odhlad pohlaví hovoříci postavy, což lze zkontrolovat pouze přímo ve hře). Při nejbližší příležitosti se na to kouknu a případné přebrebty opravím.

DŮLEŽITÉ - Mód instalujte před instalaci Ascension

P.S.
Část se zkušenostním stropem je tam napsána poněkud nejasně (sám jsem se na to raději zeptal).
Pokud chcete, aby se v dungeonech objevovali ti nejtěžší možní nepřátelé, tak všechny indikátory nastavte na nulu (Ishan's mod).

Post edited by Edvin on
tatokEffinyDudoCrevsDaakJuliusBorisov
«13456714

Comments

Sign In or Register to comment.