Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

2456715

Comments

  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @‌Edvin Ha! Výborně, děkuju, to se šikne. :-) A ušetří mi to další otázky.
    BTW ten původní Anomen by mi teda vůbec nevadil, ale když jsem viděla fotku Yoshima, málem jsem hodila šavli. Teda, ten byl původně mega hnusnej. :-D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dotaz: Je v UB ten únos Booa pořád tak debilně řešenej, kde to v jedné fázi quest transportuje do druidskýho hájku? To mě vždycky hrozně štvalo, protože to bylo ve fázi, kdy jsem ho ještě neměl projitej.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    A víš že si to teď nějak nevybavuju?
    Buď jsem to už dlouho nehrál, nebo to tam už není.
  • susaczechsusaczech Member Posts: 16
    Sem lama nebo je Unfinished Business na ulozto nějak poškozenej? nejde mi to nainstalovat/extrahovat .pořád nějaká chybka.... :( někdo rada, případně reup? O:-) dík
  • susaczechsusaczech Member Posts: 16
    případnej dotaz že se mi to někdy podaří rozchodit: musim začít novou hru abych se dostal k obsahu UB nebo stačí pkračovat v tom co mam rozjeto..dik
    (lama questions - já vím)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Edvin - Urcite si jeste vybavuju, ze tam byl i neprijemnej bug kvuli kterymu vubec nesel po teleportaci do hajku zabit trol, musel se prepsat nejaky soubor. Jinak je UB hrozne fajn a je to presne ten typ modu, ktery mam rad - nijak dramaticky nenarusuje hru a pokud by to clovek nevedel tak ani nepozna, ze to je mod.
    btw. UB k bg1 je uz taky prepracovanej pro UB? Myslim, ze tam taky bylo par velice zajimavych veci.
    Effiny
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @susaczech
    Teď jsem to preventvně stáhnul a rozbalil, normálně to funguje, chyba je někde na tvé straně.
    "I Shall Never Forget" je jediný módy který vyžaduje novou hru.
  • susaczechsusaczech Member Posts: 16
    tak to je hodně zvláštní, protože sem to zkoušel na dalším NTB a ani tam mi to nejde rozbalit :(
    OK..asi mi UB neni souzeno..dík :)
  • susaczechsusaczech Member Posts: 16
    tak sem to konečně rozbalil v 7zipu. ale ted mi to nejde nainstalovat. Koukal sem na návod k instalaci a napřiklad soubor unfinishedbusinessXX.exe tam vubec nemužu najít.

    jedinej exe soubor je zde: SETUP UB, kterej mi hodí chybu : "please run this program in your infinity game directory ." I když to mam ve správný složce s hrou.

    takže asi tak: je správna velikost po rozbalení 4,62 MB? někdo s podobným problémem? Kde případně mužu najít unfinishedbusinessXX.exe? dík ;)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    @susaczech
    Nakopíruješ do složky se hrou, spustíš "SETUP-UB.exe" a pak to ovládáš pomocí písmen a číslic.
    Když je tam například napsané "[I]nstal" znamená to, že aby jsi vybral tuto možnost, tak musíš napsat "I" a odentrovat.
    U výběru jazyků se zase používají číslice.
    Post edited by Edvin on
  • susaczechsusaczech Member Posts: 16
    já vím. uplně stejnej postup jako instalace modu do Tormentu, kde mi proběhlo všechno OK
    ..jen u BG2 mi to pořád háže chybu. zkusim to celý přeinstalovat
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edwin ja mam tiez problem s tvojim odkazom na CZ - UB.zip na uloz to. Rozbali mi len nejaku cast tvojho paku, setup mi nerozbali vobec.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    toto mi vypise
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    @Dudo‌
    To už dneska nikdo nepoužívá 7zip ?
    Je to mnohem výkonější než winrary.
    http://www.slunecnice.cz/sw/7-zip/
    tatok
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    Všiml jsem si, že Yasraeně chybí popisky jejich mečů (THAC0, působení zranění, rychlost atd.), chybí to dokonce v originálním jazyku !

    Doplnil jsem je tam a dokonce v češtině :-)

    Jo a ačkoliv je portrét Yasraeny fakt pěkný, stejně se dal trochu vylepšit, takže jsem udělat dvě verze tohoto módu.
    Originál a s mou úpravou.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Edvin said:

    @Dudo‌
    To už dneska nikdo nepoužívá 7zip ?
    Je to mnohem výkonější než winrary.
    http://www.slunecnice.cz/sw/7-zip/


    mam vo win rar nastavene, aby rozbalilo aj 7-zip tak neviem kde bol problem...

  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    Zkoušel jsem nainstalovat mody ale pustí mě to jen k nastavení jazyka a dál ne, co dělám blbě?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Bobikka
    Pomohl by screen chyby.
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    jak ho spustim - není to verzí hry nebo weidu instalátorem?
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    A nebo existujou ty mody i do původních verzí BG 1/2 ?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Effiny‌ nedávno přišla na nějaký úchylný způsob jak to nainstalovat i když ji to před tím taky nejelo (pořád nechápu jak jí to takhle může fungovat). Když chvíli vydržíš, tak ti ho sem možná napíše.
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    Ok, tak já počkám.Jinak Ten mod Unfin.Business je i pro klasický BG 2 ? Ten Baldurdash fixpack je míněnej pro BG 2 Enh.Edit. a nebo jen pro původní BG 2 ? Se v tom ztrácim.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2014
    Bobikka said:

    Ok, tak já počkám.Jinak Ten mod Unfin.Business je i pro klasický BG 2 ? Ten Baldurdash fixpack je míněnej pro BG 2 Enh.Edit. a nebo jen pro původní BG 2 ? Se v tom ztrácim.

    UB samozřejmě existuje i pro obyčejný BG 2, ale verze kterou jsem tady dal, jsem speciálně upravil pro EE.
    Netuším jak dobře to bude fungovat s obyčejný BG 2.

    Baldurdash fixpack by měl být zbytečný, protože EE už tyto opravy obsahuje.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @Bobikka @Edvin

    Výborně, už jsem oficiálně za úchyla. :-D :-D Našla jsem tento tip na anglickém fóru, kdy měl jeden kluk úplně stejný problém jako já. Při instalaci módu Mirael a Unfinished Business mi to hlásilo, že mám ten mod spustit v Infinity Engine directory. Nevím, co to píše Tobě, ale zkus ten mód prsknout sem:

    E:\Spel\Baldur's Gate II Enhanced edition\Data\00738

    Původně jsem mod házela do E:\Spel\Baldur's Gate II Enhanced edition a to nefungovalo. Good luck!
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    Nic to nedělá - asi to bude tim že nemam origoš hru.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    edited July 2014
    Mod se musí rozbalit v základní složce hry. To je taková, ve které je soubor chitin.key. V téhle složce je nutné rozjet setup.exe toho modu.
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    mam to v základní složce hry je, tam chitin key, a setup najíždí korektně až do volby jazyka dávám 0 eng nebo 5 cz v dosovým vokně to vypíše - using language (česky) o řádek níž please choose the language ... a šmitec dál instalace nepokračuje.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    A máš ve volbách hry nastavený český jazyk?
  • BobikkaBobikka Member Posts: 16
    Nabídka volby jazyka je jen BG EE ne v BG EE 2 - ta češtinu nepodporuje ? Resp, jak ho mam nastavit ?
  • TessaiTessai Member Posts: 3
    Bobikka said:

    .... dávám 0 eng nebo 5 cz v dosovým vokně to vypíše - using language (česky) o řádek níž please choose the language ...

    :)) Bobikku pokud si koukal do adresare "lang", tak si tam nasel (predpokladam) pouze slozku "en_US". Do ktere jsi napral cesky dialog.tlk. Pokud si spustil instalaci UBcz a zadal si 5 a enter, tak to po tobe znovu chtelo vybrat jazyk. To je v poradku..

    Napisu ti navod, jak to v tvem pripade rozchodit.
    Jdi do slozky "lang" a vytvor tam slozku s nazvem "cz_CZ", do ni naper ten samy dialog.tlk co mas ve slozce "en_US" (predpokladam, ze tam mas cesky dialog.tlk). Pote znovu spust SETUP-UB.exe a zadej 5 a enter. Pak uz by te mela instalace pustit do jednotlivych baliku UBcz. Nainstaluj baliky, ktere chces a pozorne sleduj ktery dialog.tlk se upravuje. Zrejme se ti bude upravovat ve slozce en_US. Poznas to tak, ze orig. cz dialog.tlk ma cca 11,5mb. Ten upraveny bude mit 12,6mb. Zjistis, ze se upravil dialog v en_US. Takze po instalaci muzes zase adresar cz_CZ vesele smazat. UBcz je nainstalovan a muzes parit.
    Tak at se zadari .).

Sign In or Register to comment.