Skip to content

Baldur's Gate: Enhanced Edition dostępny! (preloading)

24567

Comments

  • artas87artas87 Member Posts: 28
    może ktoś podesłać ten plik torrent?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    a jak to wygląda z polskim tłumaczeniem? jeżeli ekipa się nie wyrobi? czy dobrze rozumuję:teraz ściągamy część plików, 28 listopada kolejne 500 mb, a gdy ukaże się polskie tłumaczenie kolejną paczkę? dobrze rozumiem?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @zwadek –tak, to ma być jakiś patch czy coś w tym rodzaju.
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    artas87 said:

    wchodzę w link i tylko biała strona :( jakieś pomysły?

    p.s. jestem zalogowany

    jaki link - może coś jaśniej?

  • artas87artas87 Member Posts: 28
    http://www.beamdog.com/client/beam/00766.torrent

    w ten link, za pomocą uTorrent'a i innych nie mogę nic znaleźć i pobrać
  • danexdanex Member Posts: 23
    edited November 2012
    Mam ten sam problem. Po po najechani na adres i kliknięciu zapisz plik jako pobiera torrenta ale uTorrent krzyczy, że plik ma złe kodowanie. Może ktoś udostępni swój.

    Edit:
    Problem rozwiązany, trzeba się lognąć na stronę Beamdog a nie forum.
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    edited November 2012
    Właśnie go kliknąłem i działa! spróbuj w innej przeglądarce mozilla, chrome, Ie etc... problem na pewno leży u Ciebie. Sam ściągałem przy pomocy uTorrenta i wszystko jest OK
  • fridekfridek Member Posts: 113
    to tak, żeby ściągnąć tego torrenta trzeba najpierw się zalogować na stronie beamdoga, a potem dopiero wchodzisz w linka.
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    fridek dzięki :)

    niestety seedów 41
    peerów 2200
    ściąganie 0,2kb/s

    nosz nie do wiary....
  • zwadekzwadek Member Posts: 156

    @zwadek –tak, to ma być jakiś patch czy coś w tym rodzaju.

    a czy jeżeli zacznę grać już w dzień premiery, później pobiorę patchPL to czy będę mógł bez problemu się przełączyć na język polski? czy muszę zaczynać od początku?

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    bez problemu
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    Ten torrent to manna z nieba, ściąga się z pełną prędkością jaką mogę osiągnąć :)

    Im bliżej premiery tym bardziej zastanawiam się czy ludzie z beamdoga znają historię drugiego Wiedźmina i niesławnych 50 MB.
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    mnie też w końcu zaczęło hulać. Oby update 28 nie zamulił tak jak dzisiejszy download bo będzie klęska
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ściągam z lunchera z opcji pierwszej - 20KB/s. Zobaczymy jak będzie dalej. Troszkę żyłka mi pulsuje na myśl, że oto ściągam zapowiadaną od tak dawna rozszerzoną wersję Baldura, ach.
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    ściągaj torrent... nie ma sensu chyba launchera...
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    No Panie i Panowie! Pobieram! :D Co prawda tylko ~60Kb/s (przez Launcher), ale do premiery na pewno zdążę... :P
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Gwai said:

    Ten torrent to manna z nieba, ściąga się z pełną prędkością jaką mogę osiągnąć :)

    Im bliżej premiery tym bardziej zastanawiam się czy ludzie z beamdoga znają historię drugiego Wiedźmina i niesławnych 50 MB.

    ja nie znam ;] o co chodziło?

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @zwadek – nie kombinowałem za bardzo wymianą tlków w BG:EE, ale widziałem, że moich save'ów z tego powodu beta mi nie wywaliła. W najgorszym przypadku jest szansa, że po zmianie języka część tekstów w stylu biografii postaci zostanie po angielsku.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    Krystek said:

    A ja już ściągnąłem :)
    Już sobie przesłuchałem troche nowej muzyki. Trent napisał, że w dniu premiery będzie 500mb do ściągniecia dodatkowe.

    gdzie tam można wejsć w nowa muzyke?

  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Nie ma takiej możliwości. Dla gry nie ma znaczenia których tlk używa w danej chwili, a ponieważ każdy string będzie przetłumaczony... Więc nie ma nawet szansy by została 'część tekstów w stylu biografii postaci', po prostu te pliki nie mają na nic wpływu prócz informacji o konkretnym tekście.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – co do tego nie byłbym taki pewien, mam z tym doświadczenie w NWN. NWN teoretycznie też ma domyślną biografię, ale ona jest potem zapisana lokalnie w pliku .bic z postacią. Więc jeśli zrobisz postać na polskiej wersji i tego nie zmienisz, pójdziesz grać na jakikolwiek serwer, wszyscy będą Cię widzieć z polską biografią.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    Podejrzewam, że biografia jako specyficzna rzeczywiście może zostać oddzielnie zapisana w pliku postaci. Musiałbym to sprawdzić w takim razie, chociaż to mogło by być niedopatrzenie twórców, w przypadku domyślnych biografii, powinien zostać zastosowany odnośnik.
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    zwadek said:


    ja nie znam ;] o co chodziło?

    w dniu premiery Wiedźmina 2 należało dociągnąć jakieś 50 mega danych zgodnie z zapowiedziami CDPRed co w praktyce okazało się bardzo trudne i flame jaki z tego poszedł po pewnym czasie przerodził się w internetowy mem którego przykłady można znaleźć tu: http://50mb.pl/
    Wystygłe info z dnia premiery [jako przykład]: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9603643,Klopoty_z_uruchomieniem_Edycji_Kolekcjonerskiej_Wiedzmina.html?bo=1

    ok, schodząc z offtopa :) torrent pobrał się calutki bardzo szybko, ale skopiowanie plików do katalogu instalacyjnego BGEE niewiele dało, odpalenie launchera skutkuje ciągły "getting download info"... no ale świat się nie wali, na pewno się wszystko wyjaśni.
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    edited November 2012
    Gwai said:

    zwadek said:


    ja nie znam ;] o co chodziło?

    ok, schodząc z offtopa :) torrent pobrał się calutki bardzo szybko, ale skopiowanie plików do katalogu instalacyjnego BGEE niewiele dało, odpalenie launchera skutkuje ciągły "getting download info"... no ale świat się nie wali, na pewno się wszystko wyjaśni.
    Musisz zamknąć launchera
    w katalogu: C:\Program Files....\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data
    musisz wykasować 2 pliki:
    766.beam
    766.status
    a do katalogu 00766 skopiować to co ściągnąłeś z torrenta czyli katalog 00766
    Ponownie odpalenie launchera, ukaże się progres "files cheking" a następnie jest komunikat "preload complete"
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    czekaj :D, musisz usunąć plik od launchera który zawiera info o postępie. Wywal to 764.beam, i to 764.status (mogą się podobnie nazywać). Launcher wtedy od nowa zacznie tworzyć swoje info na temat uploadu.
  • GwaiGwai Member Posts: 18
    Kopiowałem do właściwego katalogu, ale te dwa pliki o rozszerzeniach *.beam i *.status okazały się kluczem do skutecznego preloadu :)

    Dzięki za pomoc woytas, viader.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    edited November 2012
    W ramach informacji: ten plik torrent podłącza do tego samego trackera co launchery (spójrzcie w kartę Peerów w uTorrencie - klient BDOG..., a poza tym głównie USA ściąga). Skoro więc przez uTorrenta śmiga, to problemy z prędkością muszą być po stronie implementacji protokołu torrentów w launcherze.
  • marcellussmarcelluss Member Posts: 34
    Po wielu wielu próbach udało sie ściagnąć 100% przez clienta - prędkość w okolicach 2mega na sekunde.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Czy u Was też po skończeniu pobierania wyłącza się opcja P2P? Jeżeli tak to to jest chyba właśnie przyczyna, dla której tak wolno idzie download poprzez launchera.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Udało mi się pobrać grę już wczoraj. :) Początkowo ściągało się bardzo, ale to bardzo słabiutko, ale gdzieś między godziną 20 a 21, zaczęło mi pobierać prędkością maksymalną dla mojego łącza i w 30 min pobrałem całość. :P

    Oby tylko update na premierę poszedł gładko... :D

Sign In or Register to comment.