Skip to content

Baldur's Gate 3

1246

Comments

  • mlokomloko Member Posts: 26
    :D je to celé k smíchu, zdalipak soudruzi z Larian Studios hráli BG1+2 ;) převládá více negativních reakcí nebo to haníme jen my tady :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, tak jsem se konečně dostal k tomu, abych resetoval heslo :D

    Včera jsem si s menší slávou pustil na telce to "intro" - zajímavý, ale tak nějak nezáživný. Líbila se mi ta ukázka myšlení viz. vzdušná obrana města, ale celkově to bylo meh... nevyvolalo to ve mě takové nadšení a nenavnadilo mě to jako intra BG nebo PST.

    Gameplay jsem nesledoval, jen jsem nakouka na určitý hinty a k tomu řeknu jen - hned zkraje jsem varoval před těšením se na nový BG, ale vy jste neposlouchali :D Tohle prostě bude nový RPG ze světa FR, za což jsem rád. Taky doufám, že to nebude jen o takových soubojích a dialogy bych radši ve stylu BG, nicméně tenhle styl bude pro většinu nových hráčů přijatelnější (i když i u jiných her byl takový systém kritizován).

    Uvidíme, neházel bych flintu do žita, minimálně to vypadá na kvalitní RPG ze světa FR
  • FukiFuki Member Posts: 14
    Tak jsem se taky podíval a... jsem zatím hodně zklamaný.

    1. Buďto jsem to přehládl, ale kde byl zakra na začátku roll na postavu ?
    2. Dialogy jsou otřesné, mám rád klasiku jako v BG, Fallout kdy se změní obrazovka. Pathfinder se toho držel a je to jen dobře. Vyjadřování v pocitech "hráč si domyslí" .. cože ?
    3. UI ... to je největší zklamání vůbec. Říkám si, že je to alpha, ale stejně nevěřím ve větší změnu. Takové stroze moderní a chladné. Určitě víte jak to myslím. Vlastnosti předmětu napsané na pergamenu, hezká tlačítka - kameny, klasické přesýpací hodiny, malovaná mapa. Asi to neumím vyjádřit.
    4. Celkově mi tam chyběl pocit klasického fantasy. Tady jsem měl pocit, že postava vytáhne alien blaster.

    Chápu, je to úspěšné studio a má svůj styl z předchozích her. Podle mě ale prozatím jen využili název Baldurs Gate a nepokračují v jejim odkazu.

    Pokud to bude v podobném stylu, jako předvedená alpha, tak to kupovat nebudu. Raději Pathfinder.
  • kevin36kevin36 Member Posts: 14
    Podle mě, pokud pojedou ve stejném duchu, nebude mít tahle hra nijak extra velké prodeje. Ta nevole vůči presentované hře je celosvětová. Spousta lidí tvrdí že je to zklamání a všechno hlavně ne Baldur's Gate 3.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Prodeje budou - kupní síla zůstane stejná jako u DS + něco z BG fandů. Například rozhodujícím faktorem pro mě při koupi DS bylo, že budou dělat BG3 (chtěl jsem vědět co čekat + mi to tu doporučoval tuším Edwin nebo někdo) a BG3 si asi koupím stejně, protože mám rád FR a ta hra podle mě bude solidní.

    Ty dialogy mi příjdou, že mají víc přiblížit atmosféru domácích dračáků...
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Ještě jedna věc mě v té prezentaci naprosto dostala - to házení "předmětů", konkrétně těch bot při boji. WTF? :smiley: Jestli jsem tam dobře viděl, tak u střelby z luku, kdy ještě používal schopnost, která mu dávala bonus k šanci na zásah, měl šanci na zásah 75% a při hodu botami na ten samý cíl z toho samého místa 95%? Tady asi někdo fetoval, takže místo sřelby z luku bude jako lepší na nepřítele naházet celý svůj gear? :smiley::smiley:
    Osobně si myslím, že to ale prodeje bude mít dobré, protože co různě čtu, tak spousta lidí, si to pochvaluje. Opravdu si bohužel myslím, že nás, těch skalních fanoušků BG, už je výrazná menšina. :neutral:
  • kevin36kevin36 Member Posts: 14
    Mám obě BG v originálech i s krabicemi, tohle koupit tak ty předchozí krabice radši utečou. Nehledě na to že tyhle tu krabici nevydají i kdybych se rozkrájel.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2020
    Idaho wrote: »
    Prodeje budou - kupní síla zůstane stejná jako u DS + něco z BG fandů.

    No jasně že prodeje budou, jedná se přece o BG :)
    Star Wars filmy taky kolosálně zmršili, ale prodeje měli skvělé (ale zdaleka né tak svělé jak doufali).
    Kdyby ale zůstali věrní dědictví značky, prodeje mohly být ještě mnohem lepší.
    Bladesip wrote: »
    Ještě jedna věc mě v té prezentaci naprosto dostala - to házení "předmětů", konkrétně těch bot při boji. WTF? :smiley: Jestli jsem tam dobře viděl, tak u střelby z luku, kdy ještě používal schopnost, která mu dávala bonus k šanci na zásah, měl šanci na zásah 75% a při hodu botami na ten samý cíl z toho samého místa 95%? Tady asi někdo fetoval, takže místo sřelby z luku bude jako lepší na nepřítele naházet celý svůj gear? :smiley::smiley:

    Už se živě vidím, jak házím po nepřátelích léčivé lektvary... :D
    (Stejně jich mívám po kapsách celé hromady.)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin wrote: »
    No jasně že prodeje budou, jedná se přece o BG :)
    Star Wars filmy taky kolosálně zmršili, ale prodeje měli skvělé (ale zdaleka né tak svělé jak doufali).
    Kdyby ale zůstali věrní dědictví značky, prodeje mohly být ještě mnohem lepší.

    Já ti nevím, ale řekl bych, že hry jako BG se už asi nedělají z nějakého důvodu a nebude to jen "náročností zpracování".
    Na druhou stranu kombinovaný styl bojů (real-time s pauzou / tahy) by neměl být tak těžký... i když možná by to bylo těžší vyvážit? Každopádně to pro mě není taková překážka a hlavní bude spíš atmosféra a v tom jsem teda hodně náročnej

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho

    Drakensang (2009)
    Drakensang: The River of Time (2011)
    Pillars of Eternity 1 (2015)
    Tyranny (2016)
    Pillars of Eternity 2 (2018)
    Pathfinder: Kigmaker (2018)
    The Waylanders (2020)
    Pathfinder: Wrath of the Righteous (2021)

    Kvalitní izometrické real-time RPG s taktickou pauzou stále vychází a je po nich poptávka ;)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, to sou sice dobrý hry, ale ani jedna není vyloženě hitovka a netrhají rekordy v prodejnosti. Je teda pravda, že v poslední době jich vychází podstatně víc než dřív
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Minimálně mě na tom pobavilo to, že BG3 bude pro BG1 a BG2 úplně to stejný jako před 12 lety Fallout 3 pro F1 a F2. Jediný rozdíl je, že před 12 lety jsem byl neskutečně zklamaný, teď už jsem naštěstí čekal přesně tohle :)

    Larian udělal přesně to co Bethesda. K vytvoření blockbusterového RPG znásilnili cizí ultrapopulární IP a rozjebali ji k nepoznání.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2020
    @Mirak
    V tom s tebou souhlasím.
    Fallout 3 byl opravdu průser na průsery.
    New Vegas byl už podstatně lepší, ale pořád to nebylo úplně ono.
    Člověk by řekl že se poučili a že už jim došlo, že tímhle směrem vláček nejede, ale s Fallout 4 to zase museli zmršit.

    Mimochodem, četl už jsem pár recenzí a reakcí na ten zveřejněný gameplay a většina lidí tvrdila, že kdyby jim dopředu neřekli, že se jedná o BG3, tak by si mysleli, že je to gameplay na Original Sin 3, protože ovládání bylo totožné, předměty měli stejné ikony jako v Original Sin 2 a celkově to vypadalo úplně stejně. Rovnež je lidi kritizují za to, že dopředu neoznámili, že se bude jednat o tahovou hru. Kdyby to řekli hned po tom, co zveřejnili trailer, tak by sice bylo pár nasraných lidí, ale touto dobou by už to vyšumělo a lidi by se s tím smířili. Protože ale nechali hype vystupňovat až k prasknutí a pak vyhodili takovou bombu, tak můžou počítat s tím, že jim to spousta lidí jen tak neodpustí.

    Sranda je, že hru mohli nazvat třeba "D&D: Destiny of damned" a všichni by byli spokojení. Nikomu by nevadilo, že je tam tahový systém a nikdo by si na nic nestěžoval. Ale protože se chtějí přiživit na zmámé značce, tak je (ironicky) možné, že díky tomu budou mít spíše pokles zisku, jelikož fundamentálně změnili to, ceho si hráči na BG nejvíc cenili a spoustu lidí tím nasrali.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Musím říct, že New Vegas včetně DLC považuju za naprosto fantastickou hru přesně v duchu původních Falloutů a tím, že se jim to povedlo v rámci dementního enginu z F3, je to ještě neuvěřitelnější.

    (Není divu, že už Bethesda Obsidian k dalšímu Falloutu nepustila, když sbírali větší uznání, než jejich otřesná trojka) :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2020
    @Mirak
    No, ačkoliv New Vegas byla bezesporu dobrá hra, sráželo ji spousta chyb:


    1) Gunplay byl stejně špatný jako v Fallout 3.
    Kulky byly pomalé, zbraně střílely pomalu a celkově to nebylo dobré.
    (To je asi tak jediné věc, kterou dokázal Fallout 4 opravit)

    2) Společníci byli dost osekaní.
    Málo dialogů, málo reakcí, málo možností.
    Nikdo kdo by nějak vyčníval (možná tak Raul byl zajímavý).

    3) Pořád je to střílečka s prvky RPG a né izometrické tahové RPG.


    Ale na jejich omluvu, když uvážím s jakým příšerným enginem musel Obsidian pracovat, tak asi opravdu udělal to nejlepší co se za daných podmínek udělat dalo.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited March 2020
    Koukám, že jsou někteří hráči, kteří mají na tuhle "hru" úplně opačný názor. ;)
    https://games.tiscali.cz/video/redakcni-pokec-baldurs-gate-iii-340687
  • PrastarejPrastarej Member Posts: 1
    To máš snadný, lidi mají rádi Divinity.
    A mnoho dětí nikdy nehrálo BG. Znají jméno a ví že je to považované za skvělou hru.
    Ale už si nepamatují co vše dělalo BG sérii skvělou.

    Na rovinu. Cítí někdo, kdokoliv z vás, při pohledu na Divinity Gate nostalgii?
    Nějak si v té hře nedovedu představit že mne nechá nosit lidskou kůži pokropenou dračí krví jako brnění.
    Případně že zvolám "Youshi ty hajzle!"
    Prostě vidím další Divinity v upraveném kabátku. Což ale neznamená že to bude špatná hra.
    Ale nebude to BG 3.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Zajímavé, pod YT v komentech se zdá, že většina tahový souboj vítá, v komentářích jinde to vypadá, že lidi tahový souboj nechtějí. No, tak či tak už se mu nevyhneme a prodeje budou pro ně solidní kvůli jménu BG i kvůli fanouškům DOS. Takže smůla a je dost možné že jim dokonce BG zůstane v rukou i nadále a nebudou mít důvod cokoli zásadně měnit. Asi bude na místě odložit BG společně se vším sentimentem a jít jinam
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited March 2020
    ... a konzoláři prostě utřou ... ;)
    Jenže my na Androidu tím pádem také ... :(

    https://doupe.zive.cz/clanek/ps4-a-xbox-one-nemaji-na-to-baldurs-gate-3-zvladnout-tvrdi-vyvojari?utm_source=seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

    Nechápu, proč nemohli nechat stávající engine a hra by běžela na všech PlatFormách ... :(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S wrote: »
    ... a konzoláři prostě utřou ... ;)
    Jenže my na Androidu tím pádem také ... :(

    https://doupe.zive.cz/clanek/ps4-a-xbox-one-nemaji-na-to-baldurs-gate-3-zvladnout-tvrdi-vyvojari?utm_source=seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

    Nechápu, proč nemohli nechat stávající engine a hra by běžela na všech PlatFormách ... :(

    Heh?
    Jako, já jsem sice z PC master race, ale nechápu kde je problém.

    Grafiku zas tak moc nezlepšili, přidali prakticky jen mimiku pro tváře a trochu lepší textury kůže. Zaklínač 3 na konzolích běžel v pohodě a ten měl podstatně lepší grafiku a načítal najednou mnohem větší kusy světa. Dle mého je to z jejich strany jen pohodlná výmluva. Hádám, že by pro ně nebylo moc taktické říct něco ve stylu "Porty vyžadují spostu času, práce a financí. Teď máme málo lidí i financí (nedivil bych se kdyby většinu zisků z Original Sin 2 utopili ve vývoji BG3) takže konzolové porty se odkládají na neurčito. Pravděpodobně na tom začnem dělat až pár měsíců po vydání hry, jakmile vyladíme buggy v PC verzi, hra vygeneruje nějaký ten zisk a budeme mít volnou pracovní sílů."
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Za tohle si ale můžou sami. Kdyby ten jejich engine neměl tak děsnou optimalizaci, tak by je ty porty na konzole nemuseli stát takové úsilí. Jako kolem a kolem, když si člověk vezme, jak ta hra vypadá a jaký to má styl gameplaye, tak ta náročnost na hardware je úplně nesmyslná. Jsou mnohem lépe vypadající a na gameplay náročnější hry, které člověk rozběhne na horším stroji. Ten Divinity engine je v tomhle prostě strašnej, optimalizace nula nula nic, už se o tom mluvilo i tenkrát v souvislosti s Divinity hrami. A teď, jestli tam přidávají ještě nové věci a upravují částečně grafiku atd., tak není divu, že nemají na konzolové porty kapacity, viz. příspěvek od @Edvin . :smiley:
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Kdyby použili engine z původní BG2, tak by udělali lépe a získali by si paradoxně více hráčů, než když to pořád něčím vyšperkovávají, až nakonec to bude "hra", která poběží max. jen na PC a možná i na PS5, ale když BeamDog byl schopen konverze BG her i na Androida, tak jim se to nepodaří, nebo možná by se podařilo, ale nesměli by tam cpát kde co a příšerným způsobem ... :(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Jakkoliv infinity engine miluji, na dnešní dobu je už vážně zastaralý. Já bych spíš zaplatil obsidianu a půjčil si od nich to, na čem jeden Pillars of Eternity 1 a 2. Obě hry jsou sice příěhově VELMI slabé, ale engine funguje velmi dobře a po pár úpravách by to by ideální základ pro budoucí Baldurs Gate hry.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Já budu v tomhle docela chcát proti větru, ale mně to zas tak hrozný nepřijde. Předem mi bylo jasný, že hra jako Baldur's Gate nikdy nevznikne, respektive žádná už nebude mít takovou podobu, atmosféru ani feeling toho herního skvostu, a proto mi bylo jasný, že ohlášená trojka nebude trojka jako taková, pokud to teda neudělaj úplně stejně jako před těma x letama (nebo jako nedávno Beamdog s datáčem k jedničce). S tímto vědomím jsem přistupoval k Dragon Age, o kterým mi spousta lidí říkalo, že to je nástupce Baldur's Gate, a s takovým vědomím jsem přistupoval aji k té chystané trojce Baldur's Gate (Dragon Age mám mimochodem rád, ale zatím jsem hrál jen první dva díly, trojka je prý nějaká "jiná", já se k ní každopádně ještě nedostal).

    Hned na začátek musím říct, že se mi to, co ukázali na té akci, fakt líbilo, respektive i kdybych nevěděl, jak se ta hra jmenuje, bych si řekl: "Jo, to si koupím hned, jak to vyjde." Má to něco do sebe, líbí se mi tam některý mechaniky a docela i oceňuji tahovej systém, kterej mně osobně vyhovuje (vyrůstal jsem na Heroes, nedávno jsem dohrál Druidstone, takže tahový hry jsou prostě moje), proto ho celkem i ocením v chystané trojce, kde to dává celkem i smysl. Boje vypadají těžce a jinej styl boje mě ani nenapadá, respektive mě nenapadá styl boje, kterej by mohl nahradit ten, co byl v jedničce a dvojce (ten musel být něčím nahrazenej).

    Chyby ta hra rozhodně bude mít, nejsem fanda němýho hlavního hrdiny (i když ten tady někdy mluví), ani se mi moc nelíbí ty způsoby odpovědí během rozhovorů, ale to bych ještě přetrpěl. Jsem spíš zvědavej na věci, kterých jsme se v tom gameplayi nedočkali, tedy levelování, příběhu, členů družiny (doufám, že jich bude co nejvíc) a dalších herních mechanismů. K boji jsem už napsal svoje, jen tam moc nerozumím tomu přesouvání věcí a házení předmětů z inventáře, který snad někdy ubíraj víc a s větší pravděpodobností než skutečný zbraně.

    Z výše uvedeného možná vyplývá, že nejsem nějaký fanoušek BG her, ale já první dva díly doslova miluju a dodnes je považuju za špičku herní tvorby společně s herními sériemi Gothic (první dva díly) a Witcher. Nicméně já se už dávno smířil s tím, že BG prostě nebude pokračovat. I když ta nová hra má v názvu Baldur's Gate, tak to Baldur's Gate zřejmě nebude, ale mně to popravdě vůbec nevadí. Na hru se těším, třeba mile překvapí. (Mimochodem, nikdy jsem ani nehrál Divinity: Original Sin, ale po zjištění, že to má prakticky stejný boje jako to, co jsem viděl v gameplayi toho BG 3, mám choutky si zahrát i to.)

    Pokud jste dočetli moje vylité srdéčko až sem, tak klobouk dolů. <3 Aspoň se s vámi ještě mohu podělit o jednu věc, kterou si mě ten gameplay úplně získal - hudba, která hraje u bojování, je naprosto boží a já si ji od té doby neustále broukám. :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Xavik
    Já rozumím jak to myslíš a svým způsobem s tebou i souhlasím.
    Shrnul bych to asi takto:

    Je dosti velká šance že to bude dobrá hra.
    Je dosti malá šancet že to bude dobré Baldurs Gate.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Edvin wrote: »
    @Xavik
    Je dosti velká šance že to bude dobrá hra.
    Je dosti malá šancet že to bude dobré Baldurs Gate.

    Jo, tak nějak to vidím já.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Xavik Taky rozumím všemu co píšeš a vesměs nic proti, akorát jde o to že fanoušci BG od nového BG čekali, že to bude BG... :) A nerozumím pročí píšeš že soubojový systém z jedničky a dvojky musel být něčím nahrazen, dle mého nemusel. DA1 si jej převzalo po svém a fungoval vcelku dobře. Navíc kdo se chtěl věnovat silně mikromanagementu třeba u mágů tak mohl, kdo nechtěl pohrál si trošku s taktickými pokyny u společníků a mohl hrou projít bez něj. To jsem třeba hrál já u rogua kdy mě bavilo nechat družinu družinou a hledat záda nepřátel na kritičáky :p
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Kokocudaci wrote: »
    A nerozumím pročí píšeš že soubojový systém z jedničky a dvojky musel být něčím nahrazen, dle mého nemusel. DA1 si jej převzalo po svém a fungoval vcelku dobře.

    Právěže mně se ten soubojovej systém v Dragon Age moc nelíbil. Vyloženě mi nevadil, ale řekl jsem si, že se s takovým systémem už nechcu setkat v dalších hrách. Tak proto jsem napsal to, co jsem napsal. :D Tenhle taktickej mi přijde lepší.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nejlepší by bylo, kdyby si mohl hráč vybrat v Nastavení, jestli chce přímou a okamžitou účast v soubojích nebo to chce hrát na tahy.
    Nebo kdyby si mohl naklikat dopředu nějaké akce, jako to měl např. KotOR. :)
Sign In or Register to comment.