Skip to content

Off Topic

1232426282932

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, Mordor jsem zrovna včera kupoval na g2a za 30 kč...

    Jinak když už jsme u toho, tak na originu je Battlefield 1 za 5 euro (cca 125kč) a všechna DLC zdarma
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jinak vyšel Tyranny Gold. :-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Když jsem u toho, tak na redditu je dost dobrá skupina, kde se postují selvy na gamesy (PC i konzole) - https://www.reddit.com/r/gamedeals/new/ docela šikovný, doporučuji se pak ještě den po zveřejnění slev podívat třeba g2a.com kde je to občas po slevě ještě levnější
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Co ve skutečnosti na sobě nosí Minsc … ;-)


    Idaho
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hodně dobrý :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jinak KotOR1 na Androidu je od včera nebo ode dneška jen za 49,99Kč, kdyby někdo měl zájem … ;-)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin @Mirak @irendie @Bladesip @Idaho a další BG-čkem kovaní pařani:
    Co říkáte na recenzi na tuhle gamesu? ;-)
    https://games.tiscali.cz/recenze/pathfinder-kingmaker-recenze-321949
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2018
    @Danny_S
    Já říkám že už to brzo budu mít podruhé dohrané a že lituju každého kdo to hrál před patchem 1.10, protože tahle hra byla (a stále je) tak nahorázně zabugovaná že to dřív mohli hrát opravdu jen ti největší masochysti.

    P.S.
    A když už chceš mluvit o něčem zajímavém:
    https://store.steampowered.com/app/552620/ATOM_RPG_Postapocalyptic_indie_game/

    Tohle zlatíčko bychází zítra a já už něj dlouho čekám.
    "Inspired by classic CRPGs: Fallout, Wasteland, Deus Ex, Baldur's Gate and many others."
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Hele, a co říkáš na ty timery?
    Je to vážně nastavené tak šibeničně a DeadLine nebo je v těch časových questech určitá volnost?
    Docela mě to zajímá, ale stresovat se kvůli časově omezeným questům se zrovna moc nechci.

    Jinak já moc postapo, stejně jako 1. i 2. světovou válku, nemusím a tím spíše ne v tomhle rozměru a designu.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2018
    @Danny_S
    No, řeknu to asi takhle:

    01) Pokud chceš prozkoumávat svět, plnit úkoly a bojovat s monstry, rychle budeš mít game over, protože ti vyprší čas na hlavní úkoly.

    02) Pokud nehraješ efektivně (vyžaduje komplexní znalost fungování postav) tak budeš muset hodně často odpočívat, promarníš hodně času a budeš mít game over.

    03) Pokud budeš zanedbávat vývoj svého království (a to je opravdu snadno) brzy budou mít eventy tak vysokou obtížnost, že se ti shroutí a dostaneš game over.

    04) Pokud se budeš příliš zabývat vývojem svého království, tak dostaneš game over, protože je to extrémně časově náročné.

    05) Pokud sebou netaháš do dungeonů mraky těžkých (1 jídlo pro celou partu váží jako plátová zbroj) zásob (nosnost party je velmi malá), tak se ti snadno může stát, že dostaneš game over, protože některé dungeony mají docela dost podlaží a když do nich vejdeš, tak se zavřou dveře a zpátky nemůžeš, dokud ho celý neprojdeš.




    Jak to teda úspěšně hrát?
    Nic nedělej, nikem nechoť a pokud možno skoro neodpočívej (hrát to s mágy je peklo, protože vyžadují aby jsi chrápal každých pár minut) a hned utíkej plnit hlavní úkol. Na "normální" hraní budeš mít čas prakticky jen mezi hlavními úkoly (mezi mezi nimu jsou snesitelné). Problé je, že nejtěžší úkoly jsou právě ty hlavní a když nemáš pořádnou výbavu ani pořádný lvl, může to být docela o hubu.

    Dohrád celou hru trvá zhruba 100 hodin.
    Několikrát jsem se musel v savech vracet HODNĚ (jednou i víc než 10 hodin) zpátky, protože jsem nehrál "dostatečně chytře" a hra byla nedohratelná.

    P.S.
    Tohle je sice malinkaty spoiler, ale OPRAVDU byl bych byl býval vděčný, kdyby mi to někdo řekl hned na začátku.

    Skoro na konci je takové ověření některých vašich rozhodnutí ohledně společníků (týká se to jejich personálních úkolů). Neověřuje se jestli jste ty úkoly splnili, ale JAK jste je splnili. Pokud jste je nesplnili tak, jak si to vývojáři přáli, tak společník (trvale) umře. Není nic zábavnějšího, když vám před nejtěžší části hry pochcípají klíčoví členové party (healer nebo třeba tank). VELMI SNADNO se pak může stát, že hra se stane nedohratelnou i na nejnižší obtížnost (HODNĚ lidí si právě na tohle stěžovalo).
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To mě... překvapivě nalákalo :D ale jako někdo kdo stále ještě nedohrál ani PoE, Tyranny, Tides tak asi radši mlčím. Na mou obranu - propadl jsem Rainbow Six Siege :D nicméně jako správný nolifer budu celé svátky u kompu, tak snad něco doženu.

    Každopádně díky Edwine. Již se těšíme na tvou recenzi Atom RPG :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Danny_S said:

    @Edvin @Mirak @irendie @Bladesip @Idaho a další BG-čkem kovaní pařani:
    Co říkáte na recenzi na tuhle gamesu? ;-)
    https://games.tiscali.cz/recenze/pathfinder-kingmaker-recenze-321949

    Já jsem zatím nehrál. Určitě si to jednou zahraju, ale prostě tyhle RPGčka nemá smysl hrát dřív, než rok po vydání (DLC + vlny patchů)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2018
    Idaho said:

    To mě... překvapivě nalákalo :D ale jako někdo kdo stále ještě nedohrál ani PoE, Tyranny, Tides tak asi radši mlčím. Na mou obranu - propadl jsem Rainbow Six Siege :D nicméně jako správný nolifer budu celé svátky u kompu, tak snad něco doženu.

    Každopádně díky Edwine. Již se těšíme na tvou recenzi Atom RPG :D

    No, vyjde to dneska v 20:00.
    Nějakou dobu než se to stáhne, než se to nainstaluje...
    Hádám že první dojmy budu moct poskytnout až zítra večer.

    Každopádně, pročítal jsem si fóra a má to být fakt něco.
    Samý sex, násilí, sprostá mluva, mutanti, kanibalové...
    Prostě starý dobrý Fallout 2, trochu říznutý Stalkerem :D
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Danny_S said:

    @Edvin @Mirak @irendie @Bladesip @Idaho a další BG-čkem kovaní pařani:
    Co říkáte na recenzi na tuhle gamesu? ;-)
    https://games.tiscali.cz/recenze/pathfinder-kingmaker-recenze-321949

    Upřímně, od té doby, co jsem se tu o tom bavil, jsem se k tomu ještě nedostal. :smiley: Ale v recenzích to sklízí výborné hodnocení, bohužel ale to, co píše Edvin je taky pravdivé. Největší problém pro lidi jsou opravdu ty časové questy, které jsou frustrující. S čím já jsem se za tu chvíli, co jsem to hrál taky docela pral je, že pro neznalce světa a funkcí Pathfindera je systém schopností a vývoje dosti nepřehledný. A pak mě taky hrozně štvalo, jak často missují kouzla.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Bladesip said:

    A pak mě taky hrozně štvalo, jak často missují kouzla.

    Kouzelníci v této hře fungují pouze jako buffeři.
    Mít v partě bojového mága je prakticky zbytečné.

    Jak správně píšeš, je peklo někoho zasáhnout a když už ho náhodou zasáhneš, tak má buď odolnost nebo uspěje v záchraném hodu a taky mu to skoro nic neudělá. Hlavní problém je, že na mapě běžně bývá několik desítek bojových situací. Mág ti vydrží možná tak na 4-5 soubojů (v první polovině hry je to spíš 2-3). Pak musíš odpočívat a odpočívání tě stojí cenný čas, kterým OPRAVDU nesmíš mrhat. Když ztratíš hodně času hned na začátku hry a rychle to nedoženeš, tak se ti nakupí eventy s vysokou obtížností které nemáš šanci udělat a hra pro tebe prakticky skončila. V nejhorší případě se ti stane něco podobného, jako to na co si stěžovali lidi na steamu. V druhém aktu ztratili příliš času, třetí akt byl neuvěřitelně těžký, ale nějak se jim podařilo uspět. Čtvrtý akt už pak byl nemožný. Takže se museli vracet o nějakých 20 hodin zpátky do druhého aktu a všechno hrát znova.

    Největší ztrátou času je právě to odpočívání.
    Takže partu bylo jsi měl mít orietovanou spíše na válečníky a lukostřelce, kteří nemusí mezi boji odpočívat a mág/kněze mít jen jednoho a specializovat ho na buffování (hodně buffů vydží klidně i 15 minut nebo hodinu, takže za tu dobu stihnete velké množství soubojů a vyplatí se to mnohem víc než pár ohnivých koulí). Spát by se pak mělo pouze když jsou všichni úplně bez kouzel, na pokraji smrti a totálně vyčerpaní :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Vyplatí se v téhle hře vůbec mít zloděje? ;)
    Jak to tak čtu, tak znovu dospívám k závěru, že tahle gamesa je pro mne, který každou hru hraje na tu nejlehčí obtížnost - chci si vychutnat hlavně ten příběh a ne se nervovat u soubojů -, už vyloženě Vyšší Dívčí a tím pádem nic pro mě. :(
    Takže se raději vrhnu na jiné hry.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tuhle otázku a úplně z jiného soudku a hlavně ted v době předvánoční směřuji na @Edvin a další v AJ kované hráče: ;)
    Jak byste přeložili do češtiny tuhle koledu?
    https://youtube.com/watch?v=N5E8CXQwtrg
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Máš hodně podivný vkus na hudbu...
    Mě vánoční koledy prostě nikdy nebyly moc po chuti.

    Ale mám rád tuhle:
    https://videacesky.cz/video/co-chci-letos-k-vanocum
    B)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Prostě se mi líbí také irská a keltská hudba a tahle koleda je sice staroirská - nebo irská ale s nádechem staroangličtiny -, ale pojednává o českém králi Václavovi I. a fontáně sv. Anežky. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Prostě se mi líbí také irská a keltská hudba a tahle koleda je sice staroirská - nebo irská ale s nádechem staroangličtiny -, ale pojednává o českém králi Václavovi I. a fontáně sv. Anežky. :)

    Když už chceš něco středověkého, tak zkus tuhle.

    Tohle jsem kdysi poslouchal.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Velmi zajímavá skladba … :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dneska jsem si zrovna vzpomněl a podíval se jak to vypadá s Wasteland 3 (pořád stejně)

    a natrefil jsem na zprávu, že inXile (torment, wasteland 2) koupil Microsoft což jedním nebo oním způsobem donutilo zůstat Briana Farga (Fallout, Bards tale, Wasteland, Torment)

    https://games.tiscali.cz/tema/brian-fargo-si-pochvaluje-zakoupeni-microsoftem-a-odklada-svuj-duchod-320901

    Úplně si tak nejsem jistý, jestli je to pro NÁS dobrá věc, ale uvidíme. W3 jsem podpořil na Figu už před lety a... pořád čekám
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Zajímavý článek se skvělým vtipem hned v první větě. :D
    "Microsoft zakoupil studio inXile, které stojí za skvělými RPG jako Torment: Tides of Numenera..."

    Každopádně o té koupi jsem nevěděl.
    Wasteland 3 mě docela láká, protože příběh se tentokrát má totič okolo hlavního hrdiny, který bude mít vlastní názory a osobnost. Už to nebude jenom skupina neznámých vojáků bez emocí, názorů nebo původu.

    To jsem považoval z největší problém Wasteland 2 (stejný problém má třeba i Icewind dale).
    Není to tak, že bych životně nutně potřeboval hrát za nějakého vyvoleného který má spasit svět, nebo za jednoho z posledních členů prastarého řádu obdařeného nadpřirozenými schopnosti. Opravdu mi ale vadí, když svět a ostatní postavy odmítají uznat mou existenci jako jednotlivce.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Idaho

    Já přispíval taky, ale už během kampaně měli jasně stanoveno vydání na 2019, tak moc nerozumím komentářům "vypadá to pořád stejně" :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Mě tohle vůbec nevadilo, dost se to tak nějak formovalo vlastníma volbama. Hrál jsem to solo, takže i to asi sehrálo svou roli. Na hře mi vadila nejvíc ta poslední třetina. To mi přišlo naroubovaný a skoro odfláklý, ale zase - poměřuju to v rámci skvělé předcházející části a celkově by to byla asi srovnatelná kvalita s jakýmkoliv jiným titulem na trhu...

    Každopádně zrovna čtu knihu Elon Mush, kde se hovoří o různých plánovaných odkupů Tesly či SpaceX jako o smlouvách s ďáblem a poslední, krajní možností, takže mi ta koupě uplně moc optimismu do žil nevlévá...

    Mirak said:

    To souvisí s tím, že si nepamatuju ani co bylo včera a vůbec si nepamatuju, že bych něco takového četl :D Pardon

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Idaho

    Chápu :) Ale zrovna dneska teda přišel mail s updatem.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo no, sem prostě mistr načasování :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2018
    Ohledně toho Atoma mám zatím rozporuplné pocity.

    Jako, ovládání a tvorba postavy je dělaná podle staré dobré školy, ale té hře chybí duše.
    Mám odehraných víc jak 10 hodin, ale příběh mě pořád nedokázal vtáhnout a moje postava je pořád tak extrémně slabá, že musím utíkat z většiny bojů. Navíc, jsou dialogy dělané bandou amatérů. Sice je pěkné že si můžete pokecat úplně s každým, ale to že u 90% rozhovorů máte na výběr pouze:

    1) Kdo jsi?
    2) Co tu děláš?
    3) Slyšel jsi nějaké drby?
    4) Už musím jít.

    To už tak pěkné není. Dost rychle to znudí. Mnohem víc mi vyhovoval systém Fallout nebo BG, kde sice nemůžete kecat s každým, ale kde má každá postava s kterou kecat můžete skutečně něco říct a není to jen prázdná slupka jako v Atomu.

    Prozatím hodnotím 5/10
    Je to hratelné a sem tam se objeví světlejší momenty, ale žádný zárak.
    Třeba se to ještě změní, protože autoři tvrdili že herní doba je víc než 100 hodin.
    Ale právě teď "I am not entertained".
    Post edited by Edvin on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Sem zvědav, jestli se někdy skutečně dočkáme pořádného kousku :D

    Osobně jsem se spíš už posunul do jiné roviny a nejdřív jsem holdoval Battlefield 1 a teď totálně ujíždím na Rainbow Six Siege
Sign In or Register to comment.