Skip to content

Off Topic

1202123252632

Comments

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    No, začínám mít z toho nového eRPéGéčka docela smíšené pocity …
    https://games.tiscali.cz/video/pulcik-barbarem-blizici-se-rpg-pathfinder-kingmaker-na-tvorbe-postavy-nesetri-318482
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Danny_S Jako to video je dost hrozný, ale tak uvidíme... Zatím se mi to pořád ještě líbí, i když mám rád klasičtější pojetí isometrických rpg... 6 mágů v družině?? :p
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018

    @Danny_S Jako to video je dost hrozný, ale tak uvidíme... Zatím se mi to pořád ještě líbí, i když mám rád klasičtější pojetí isometrických rpg... 6 mágů v družině?? :p

    V Baldurs Gate taky můžeš mít družinu 6 mágů, takže tohle podle mě není problém.
    Jsem dostatečně nadšený na to, abych už začal předělávat portréty postav :D

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Edvin jako můžeš, ale stavět to jako devizu hry mi přijde trošku blbost. Nakonec u každého RPG je přece zajímavá ta variantnost a určitý smysl i z pohledu příběhu. Bavilo by vás číst třeba knihu kdy by spolu cestovalo 6 stejných postav, řekněme 6x Wulfgar s různými jmény...? ;) No ale stále to vypadá dobře, ale to PoE před pořádným rozehráním také...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin Můžeš rovnou vyhlásit soutěž: Najdi x rozdílů mezi oběma obrázky. ;-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018

    @Edvin jako můžeš, ale stavět to jako devizu hry mi přijde trošku blbost. Nakonec u každého RPG je přece zajímavá ta variantnost a určitý smysl i z pohledu příběhu. Bavilo by vás číst třeba knihu kdy by spolu cestovalo 6 stejných postav, řekněme 6x Wulfgar s různými jmény...? ;) No ale stále to vypadá dobře, ale to PoE před pořádným rozehráním také...

    Podle mě bylo to video spíše o tom, že nejsi nijak omezen v tom, jakým stylem to chceš hrát. Navíc, fakt že to můžeš hrát s 6 mágy neznamená, že je to efektivní, zábavné, nebo že to takhle půjde dohrát. Když pak narazíš na skupinu golemů co jsou imuní na magii, tak budeš v prdeli. Podle mě schválně uvedl extrémní případ, aby ukázal jakou ti hra dává volnost.
    Post edited by Edvin on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    @Edvin Můžeš rovnou vyhlásit soutěž: Najdi x rozdílů mezi oběma obrázky. ;-)

    Se to možná nezdá, ale forum ty obrázky zobrazilo v překvapivě vysokém rozlišení (když si je pomocí kolečka na myši přiblížíš, tak zjistíš že jsou dost detailní). Každopádně jsem dodal lehce živější barvy, upravil lícní kosti, zvýraznil rty a oči. Nejvíce radikální změna byla asi to, že jsem použil její nohy z původního koncept artu, které mi pro ni přišli mnohem vhodnější (v těch plátových vypadala trochu tlustá). Přijde mi, že takhle vypadá jako správná dobrodružka.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin Mně se právě ty Tvoje úpravy líbí. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    @Edvin Mně se právě ty Tvoje úpravy líbí. :-)

    Přihodím ještě jeden...
    Tohle je ta druhá postava se kterou je možné mít romanci.


  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin
    Není to tak vybledlé a dal jsi tomu větší kontrast a je takové, jak si to představuji. :-)
    Zvýraznil jsi tu postavu a není to jen taková šedá myška a tak bezvýrazná.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited September 2018
    Ode dneška je na GooglePlay ve slevě jen za 99,99Kč místo původních 309,99Kč Siege of DragonSpear, kdyby si někdo chtěl rozšířit svou BG her na Androidu. ;-)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    cool, beru :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited September 2018
    … a @Edvin by mohl upravit ty svoje mody do BG her i pro Android a pak by se to pařilo na tabletu na záchodě, v posteli, ve vlaku atd. … ;-)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jinak dnes na Torrentech vyšel PathFinder: KingMaker a jeho velikost je neskutečná … skoro 25GB.
    Skoro si říkám, co tam může být tak velkého, že to má oproti podobným hrám tak šílenou velikost.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018
    Danny_S said:

    … a @Edvin by mohl upravit ty svoje mody do BG her i pro Android a pak by se to pařilo na tabletu na záchodě, v posteli, ve vlaku atd. … ;-)

    Adroid nemám, nevím jak funguje, nevím jak do něj upravit mody a těžko bych to na něm pak mohl testovat abych viděl jestli to funguje jak má.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Danny_S said:

    … a @Edvin by mohl upravit ty svoje mody do BG her i pro Android a pak by se to pařilo na tabletu na záchodě, v posteli, ve vlaku atd. … ;-)

    Adroid nemám, nevím jak funguje, nevím jak do něj upravit mody a těžko bych to na něm pak mohl testovat abych viděl jestli to funguje jak má.
    Ale pareni na zachode ho zaujalo, takze se na to mrkne :D
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Idaho Však víme proč tomu amíci říkají restroom :smile:
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    PathFinder: KingMaker už se stahuje (official). Doufám, že se dotáhne, než přijdu z práce. :D Snad nezklame, jakožto jeho podporovatel na Kickstarteru bych to nesl těžce. :) Ale upřímně zase od něj neočekávám nic extra, to už jsem se odnaučil, pak je zklamání když tak aspoň menší. :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak už to mám stažené, nainstalované a ozkoušený jen začátek a za sebe mohu říci, že:
    1. Vypadá to docela dobře a má to pár vychytávek, sic si nějak nemohu zvyknout, že veškeré Menu a Postavy jsou dole v liště a ne na bocích, jak jsem zvyklý.
    2. Překvapilo mě, že nelze házet hodnoty postavy, ale že jsou přímo dané pro každé povolání a rasu - aspon jsem nic takového nenašel.
    3. Doufám, že se mi to bude líbit mnohem více než PoE, ale na další otestování a užití si zábavy z téhle RPGamesy si počkám aspon další rok, než na to vyjde čeština. :-(
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Jestli je někdo z vás velký fanda do GameBooků a hlavně žere příběhy Lone Wolfa, tak pro něj na GooglePlay je nachystaný Joe Dever's Lone Wolf Complete ve slevě ze 379,99Kč na 189,99Kč. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018
    Hmm, tak už nějaké 3 hodinky hraju toho Pathfindera a zatím to na mě nijak skvělý dojem neudělalo. Příběh je zatím dost nemasný, neslaný. Ovládání je diskutabilní (připomíná mnou nikterak nemilované NwN2) a stejně tak i obtížnost. Mám rád vysoké obtížnosti, ale když se všichni navzájem zabíjíme prakticky na jednu ránu, tak to trochu ubírá na kouzle.

    Navíc mi připadá, že magické povolání jsou tady docela na velké kulové. Funguje to u nich stejně jako v BG, takže vyhodíte pár kouzel a musíte jít do hajan. Bohužel, tábořit je možné pouze na konkrétních místech a spotřebovává to čas (na hlavní úkol máte omezený čas), zásoby které je mnohdy nutné dost draho kupovat. Takže v dungu vyhodím 2-3 kouzla které nejsou schopné udělat ani polovinu zranění co švihne mečem válečník a pak jsem jen mrtvá váha, protože boj na blízko je pro mě sebevražda.

    Možná že se to všechno v příštích pár hodinách zlepší, ale prozatím "I am Not Entertained".

    P.S.
    Valerie (ta bojovnice na obrázku úplně nahoře) je jedna z nejvíce nesnesitelných postav jakou jsem kdy ve hrách viděl. Který idiot si mohl myslet, že je vhodná kandidátka na romanci? Jediná věc kterou dělá je, že si pořád stěžuje jak to má těžké, protože jak tááááááááááák moc krásná a lidi ji s tím pořád otravují, posílají ji dárky, píšou básně a nikdo ji nevidí jako osobu. Ta kráva nemluví prakticky o ničem jiném...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    A svět je zas o něco temnější místo...

    :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018
    Idaho said:

    A svět je zas o něco temnější místo...

    :D

    A bude ještě hůř holoto! :D

    Pokračoval jsem v hraní a musím říct, že se můj názor nezlepšil ba naopak se ještě zhoršil. Ve hře není jediný sympatický společník a všechny ženské v mojí partě jsou naprosto posedlé svým vzhledem. Třeba ta elfí čarodějka si pro změnu pořád stěžuje, jaká je to dřina pořád vypadat tak nádherně a o kolik dříve musí vstávat, aby si připravila makeup, udělal vlasy a upravila oblečení. Takové věci mě ve fantasy světě opravdu nezajímají.

    Během hraní si žádné popichování nebo rozhovory se společníky neužijete, jsou naprosto potichu a pouze když dáte odpočinek, tak vyjímečně pronesou 1-2 věty. Dialogy jsou nemasné, neslané a teď už můžu opravdu říct, že příběh stojí za starou belu.

    Chcete celý příběh (bez spoilerů) v kostce?
    Místní papaláš svolal bandu dobrodruhů, aby udělal jednoho z nich baronem a správcem území, které právě teď nikomu nepatří a vy jste jedním z těchto dobrodruhů. (Tak jak jsem to napsal, to z ní ještě mnohem méně stupidně, než jakým způsobem je vám to podáno ve hře) Navíc vám za to ještě přihodí dostatek peněz na to, aby jste se mohli na místě trvale usadit a postavit si usedlost, plus slíbí že se vám nebude nijak plást do panování a budete naprosto samostatní. Nebudu ani zmiňovat, že ten papaláš má desítky vojáků a dost peněz na to, aby si najal armádů a celou oblast vyčistil a ovládnul a těžce na tím vydělal, protože je zde mnoho cenných a strategických surovin. "Zcela logicky" to však raději nechá na tuctu začínajících dobrodruhů o kterých vůbec nic neví a jejichž úspěch mu prakticky nic pořádného nepřinese.

    Jo a vy jako postava nemáte žádnou minulost, žádný origin, nic. Jste prostě jen bezvýznamný dobrodruh číslo 4.


    Co se týká boje, tak nastalo "zlepšení".
    Už se s nepřáteli navzájem nezabíjíme na jednu ránu. Teď už moje postav vydrží 2-3 rány a nepřátele zhruba 10. To samotné by ještě nebylo tak strašné, kdyby moje postavy neměly šanci na zásah jen nějakých 20%. Jo a zmínil jsem, že proti sobě máte pokaždé dvoj až trojnásobnou přesilu? Boje je prostě nádherně vybalancovaný :D (Nehraju na těžkou, ani šílenou obtžnost. Jedu na normální podle pravidel.)

    Bál jsem se, že budu zase jediný kdo si stěžuje (PoE se mi taky moc nelíbilo a to ho všechny recenze všude chválily) ale tentokrát je se mnou dost velký počet, protože už i na steamu je velmi velký počet negativných recenzí a pořád narůstají. Už se to pomalu blíží k 40% negativních recenzí a věřím, že to ještě poroste jak to po chvíli lidi co si to koupili začne srát. Neměl jsem příliš velké očekávání, ale OPRAVDU jsem tuto hru chtěl mít rád a úmyslně jsem přehlížel spoustu neduhů.

    Není to dobrá hra a ani po půl roce patchování (což je dle mého minimální čas na to, aby udělali boje alespoň trochu vyladěné) to bude stále jen lehoučký nadprůměr. Jděte si raději zahrát Original Sin 2.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin e, Ty umíš člověka potěšit. :-(
    Skoro jsem se na ni těšil, že zase vyzkouším něco ve stylu BG, když PoE mě tolik zklamalo, ale málem začínám mít pocit, že 20 let starý BG pořád exceluje, že se mu nic nevyrovná: postavami, příběhem, hratelností atd.
    … a to je už tak stará hra, vlastní první pokus o Dračí Doupě v počítačové podobě a zatím to vypadá, že jen málo her se s ní může měřit …
    Pf:Km vypadá navenek docela dobře, má pár vychytávek oproti BG, ale jestli je to tak špatná hra, tak ani ten rok dva čekat nebudu, až vyjde čeština, a prostě ji vyřadím ze svého herního portfolia.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm...
    Každopádně díky Edwine, ani nevíš jak tohle shrnutí pomůže ;)

    Hele, myslíte si, že jsme tak nároční, nebo prostě současná produkce stojí za prd? Aˇuž jde o knihy, seriály nebo hry, tak všichni jsou vždycky nadšení, unešení a přitom... meh. Hlavně u her mám v puse kyselo, když někdo napíše "solidních 8 hodin zábavy" jako plus.
    Navíc všechny příběhy jsou neustále "vyvolený zachraňuje svět" - což už jsme rozebírali několikrát, ale hlavně plný blbostí podobných tomu s baronem, vojáky a ziskem. Třeba i Wolfenstein: The New Order je sice bezva hra, ale příběh je vyloženě dementní a klišé. Jasný, zrovna u něj jde především o střílení, ale ten falešnej patos se prostě neujme když mám všechny zachraňovat ze situace které se dalo 7x vyhnout a když ne, tak byla očekávaná jak východ slunce...

    Jinak jsem docela zvědavej, jestli se někdy dočkám Wasteland 3. Víckrát už do preorderů a kickstarterů asi fakt nepůjdu....
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    O relativní délce her by se dalo polemizovat a diskutovat na dlouho.
    Např. když jsem hrál Crysis: WarHead, tak hraji, hraji a průběžně i umírám a najednou bojuji s bossem na velkém letišti a pak už jen konec.
    Tak brzké zakončení jsem nečekal; jen po několika málo hodinách čistého hraní a nervování se s těmi eMZáky.
    Když tak vidím, jaké hry v poslední době vychází a jaké z nich hráči mají pocit, tak si říkám: díky Bohu za tehdejší hry typu BG, Dark Forces a Jedi Knight - btw. dost mi vadí, že už x let nevyšla pořádná hra a hlavně střílečka ze světa STAR WARS a ten pokus Force UnLeashed nepočítám, to s klasikou typu DF nebo JK nemá nic společného; nebo aspon něco ve stylu KotOR, ale klidně ze současnosti SW: Legacy.
    Na co sáhne Disney, tak jde do kytek … slušně řečeno. :-(
    Viz ty nové "STAR WARS" anebo Abramsův STAR TREK, kde se popírá chronologie předchozích dějů a z obou si tvůrci berou jen něco a pak to splácají jak pejsek s kočičkou dort. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2018
    @Idaho
    Hmm, co slušného vyšlo za posledních 10 let?
    (A tím myslím opravdu dobré hry, které si zahrajete víc než jednou)

    Zaklínač 3 (možná i dvojka)
    Original Sin 2
    Fallout New Vegas
    Mass Effect 2
    Shadowrun: Dragonfall
    Shadowrun: Hong Kong
    Divinity II: Developer's Cut
    Dragon Age Origins
    Tyranny
    The Banner Saga 1-2 (trojka byla slabší)
    Drakensang
    Drakensang: The River of Time
    Singularity

    Víc než těchto 13 titulů mě prostě nenapadá. (Je možné že mi 1 nebo 2 vypadly z hlavy)
    Sam tam se objevila nějaká trochu lepší hra kterou tady neuvádím, ale byl to většinou takový ten typ hry, kterou si zahrajete jednou, docela vás baví, ale pak už nikdy necítíte chuť se k ní vracet.

    Když vezveš v potaz jak moc her každý rok vychází, tak je +/- nějaký tucet opravdu kvalitních titulů žalostně málo.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited September 2018
    No a to je z toho ještě pět kousků pokračování...
    Torment není tak dobrý nebo znovuhratelný?

    Je teda fakt, že ty hry jsou mnohem levnější, než za našeho mládí, ale už taky neplatíme krabičky, CDečka, prodejny a přiznejme si, že tenkrát to bylo předražený

    Jenže mě dneska příjde všechno tupý. Ne, že bych se považoval za inteligentního, ale u některých osob mi příjde, že maj vyloženě narušenou schopnost přežití.
    Například při nedávném ochlazení jsem šel do práce, procházím přes zastávku a tam tak cca 20 holek. Byl 1 stupeň nad nulou, takže všechny měli bundy, šály, některé i čepice a rukavice. A taky měli kratké kalhoty a hole kotníky. Prostě skončili boty, následovalo deset cm holé kůže, pak kalhoty a u kolen cíp zimní bundy. Jako wtf? Věkový rozmezí od středoškolaček po double mámy a všechny klepou kosu. A proč? Protože móda? Mi řekněte, kterej z Vás ocení na ženský odhalený kotník? :D Speciálně když má pak nudli u nosu a je modrá :D

    Sem se zase trochu rozjel, ale tyhle debility mě vážně dostávaj
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    No a to je z toho ještě pět kousků pokračování...

    Ve vyjímečných případech se dokážou vývojáří poučit ze svých chyb a napodruhé to udělat správně.
    Idaho said:

    Torment není tak dobrý nebo znovuhratelný?

    Jestli myslíš Tides od Numenera, tak ten teda rozhodně ne.
    Pokud myslíš Planescape, tak ten vyšel v roce 1998, což už je více než 10 let.
    (Ačkoliv ho oceňuji, tak nové vydání nepočítám, protože nic tak zásadního nepřidali)
    Idaho said:

    Jenže mě dneska příjde všechno tupý. Ne, že bych se považoval za inteligentního, ale u některých osob mi příjde, že maj vyloženě narušenou schopnost přežití.
    Například při nedávném ochlazení jsem šel do práce, procházím přes zastávku a tam tak cca 20 holek. Byl 1 stupeň nad nulou, takže všechny měli bundy, šály, některé i čepice a rukavice. A taky měli kratké kalhoty a hole kotníky. Prostě skončili boty, následovalo deset cm holé kůže, pak kalhoty a u kolen cíp zimní bundy. Jako wtf? Věkový rozmezí od středoškolaček po double mámy a všechny klepou kosu. A proč? Protože móda? Mi řekněte, kterej z Vás ocení na ženský odhalený kotník? :D Speciálně když má pak nudli u nosu a je modrá :D

    Sem se zase trochu rozjel, ale tyhle debility mě vážně dostávaj

    Nemusíš se krotit, protože s tebou na 110% souhlasím (jsem na obdobné téma kdysi dokonce napsal bakalářskou práci jejíž hlavní myšlenka byla "Některým lidem by nemělo být povoleno mít děti." :D )

    Budu citovat sám sebe:
    "Čím vyšší je vědeckotechnický pokrok, tím větší je úpadek morálky a slušného chování obyvatelstva."
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ale tím zároveň limitují nás, kteří nehráli jedničku a chtějí kdyžtak ucelený zážitek :D Třeba zrovna zaklínače jedničku mám, ale nějak mě neoslovil...

    ne, ne, ne! Neříkej, že je Tídes of Numenera špatný! Ho tu mám jako svatý grál a jen čekám na češtinua bych si to pořádně užil.

    "Čím vyšší je vědeckotechnický pokrok, tím větší je úpadek morálky a slušného chování obyvatelstva."
    Bych to pozměnil na čím méně je nutné bojovat o přežití... A krotit se musím, jelikož jsem v tomhle už dokonce zahořklej a speciálně při mezi genderové interakci mi prostě zůstává rozum stát a sním o jednoduších dobách základní a střední školy :D
Sign In or Register to comment.