Skip to content

Off Topic

1171820222332

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Stáhni so tohle:
    https://www.nexusmods.com/shadowrunhongkong/mods/13?tab=posts

    Naprosto skvělá nelineární kampaň do Shadowru Honk Kong.
    Herní doba je srovnatelná s originální kampaní ale hratelnost a příběh jsou na MNOHEM vyšší úrovni.
    Při mojí recenzi jsem dokonce šel tak daleko, že jsem napsal, že příběh je lepší než poslední 3 shadowruny dohromady.

    Autor kamapaně do hry přidal i spostu věci, které vžádných Shadorunech nebyly, jako je třeba systém reputace u společníků, optimální romance a hlavně masivní nelineárnost a rozhodnutí které skutečně mají zásadní vliv. Je docela vtipné, že to jeden člověk ve volném čase dokáže udělat mnohem lépe než celé studio s obrovským rozpočtem. :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Já přemýšlím, že si zahraji znovu po velmi dlouhé době zase KotOR1 i 2, ale nějak nevím, jestli se mám do toho pustit nebo ne.
    Hlavně Jednička na Telosu byla dost dlouhá a nudná, sic se to pak už docela rozjelo.

    No, jestli jsi ještě nehrál dvojku s "The Sith Lords Restored Content Mod" tak by jsi to rozhodně měl vyzkoušet. Nové úkoly, nové planety, předměty, dialogy...

    Jedná se o obsah, který měl být v původní hře, ale autoři ho nestihli dokončit, tak ho nechali přiležený u hry, kdyby se do toho chtěl někdo pustit. Fanouškům to trvalo roky, ale nakonec to zvládli a hra je vážně o dost lepší. Jo a seženeš do toho i češtinu ;)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited July 2018
    Restored Mod jsem tehdy také dohrál, včetně té mise na droidí planetě a také v továrně androidů HK-50. :-)
    Jen ted mám divný pocit, že ta droidí planeta asi přeložená nebyla, takže jsem dialogy vybíral pokus/omyl. :-(
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin said:

    @Idaho
    Stáhni so tohle:
    https://www.nexusmods.com/shadowrunhongkong/mods/13?tab=posts

    Naprosto skvělá nelineární kampaň do Shadowru Honk Kong.
    Herní doba je srovnatelná s originální kampaní ale hratelnost a příběh jsou na MNOHEM vyšší úrovni.
    Při mojí recenzi jsem dokonce šel tak daleko, že jsem napsal, že příběh je lepší než poslední 3 shadowruny dohromady.

    Autor kamapaně do hry přidal i spostu věci, které vžádných Shadorunech nebyly, jako je třeba systém reputace u společníků, optimální romance a hlavně masivní nelineárnost a rozhodnutí které skutečně mají zásadní vliv. Je docela vtipné, že to jeden člověk ve volném čase dokáže udělat mnohem lépe než celé studio s obrovským rozpočtem. :D

    Stojí tenhle díl za povšimnutí? Hrál Jsem Seattle a Berlín (ten byl lepší) a nějak mne to přestalo bavit.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kivan said:

    Edvin said:

    @Idaho
    Stáhni so tohle:
    https://www.nexusmods.com/shadowrunhongkong/mods/13?tab=posts

    Naprosto skvělá nelineární kampaň do Shadowru Honk Kong.
    Herní doba je srovnatelná s originální kampaní ale hratelnost a příběh jsou na MNOHEM vyšší úrovni.
    Při mojí recenzi jsem dokonce šel tak daleko, že jsem napsal, že příběh je lepší než poslední 3 shadowruny dohromady.

    Autor kamapaně do hry přidal i spostu věci, které vžádných Shadorunech nebyly, jako je třeba systém reputace u společníků, optimální romance a hlavně masivní nelineárnost a rozhodnutí které skutečně mají zásadní vliv. Je docela vtipné, že to jeden člověk ve volném čase dokáže udělat mnohem lépe než celé studio s obrovským rozpočtem. :D

    Stojí tenhle díl za povšimnutí? Hrál Jsem Seattle a Berlín (ten byl lepší) a nějak mne to přestalo bavit.
    Podle mě je Hong Kong kvalitativně někde mezi Deadman's Switch a Dragonfallem. Nevím, pokud tě to přestalo bavit, tak to asi smysl nemá. Já bych si klidně pár dalších ofiko kampaní střihnul.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Sakra, ten Discworld: Noir bych si po nějaký 16 letech zase rád zahrál, hra je pro GOG jako stvořená, snad se časem dočkám.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Kivan said:

    Stojí tenhle díl za povšimnutí? Hrál Jsem Seattle a Berlín (ten byl lepší) a nějak mne to přestalo bavit.

    Co se kvality týče, tak je to podle mě:

    1) Berlín
    2) Hong Kong
    3) Seattle

    The Caldecott Caper je ale mnohem lepší než všechny tři dohromady.
    Rozhodně stojí za zahrátí.
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:

    Danny_S said:

    Já přemýšlím, že si zahraji znovu po velmi dlouhé době zase KotOR1 i 2, ale nějak nevím, jestli se mám do toho pustit nebo ne.
    Hlavně Jednička na Telosu byla dost dlouhá a nudná, sic se to pak už docela rozjelo.

    No, jestli jsi ještě nehrál dvojku s "The Sith Lords Restored Content Mod" tak by jsi to rozhodně měl vyzkoušet. Nové úkoly, nové planety, předměty, dialogy...

    Jedná se o obsah, který měl být v původní hře, ale autoři ho nestihli dokončit, tak ho nechali přiležený u hry, kdyby se do toho chtěl někdo pustit. Fanouškům to trvalo roky, ale nakonec to zvládli a hra je vážně o dost lepší. Jo a seženeš do toho i češtinu ;)
    Tak teď jsi mě nalákal, oba Kotory jsem dohrál několikrát ale tohle jsem nějak minul... Sice jsem zrovna znova rozehrál DAO ale už vím co dám potom... :-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já KOTOR 2 kvůli nedodělanosti vždycky dost hlasitě kritizoval, ale s tím RCM je to pro mě úplně jiná hra. Nový planety jsou fajn, ale největší přidaná hodnota je podle mě v té tuně drobností jako nové rozhovory, cutsceny, expandovaný konec atd. Naposledy když jsem to hrál, tak jsem si ot fakt užil.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Kivan said:


    1) Berlín
    2) Hong Kong
    3) Seattle

    A "returns" je Seattle?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2018
    Idaho said:

    Edvin said:

    Kivan said:


    1) Berlín
    2) Hong Kong
    3) Seattle

    A "returns" je Seattle?
    Jo, to je Seattle.
    Dle mého to byl zatím nejslabší díl série.

    Není se co divit, byla to jejich první hra a ještě neměli všechno úplně vychytané.
    Další díly pak nabídly mnohem propracovanější příběh, společníky i více herních možností.

    Ale jestli tě to bavilo, tak doporučuji "Dead Man Switch - Vox Populi".
    https://www.nexusmods.com/shadowrunhongkong/mods/21

    Je to vlastně Seattle, který běží na enginu Hong Kong.
    Mimo to nabízí rozšířený příběh, překopaný matrix, stále společníky s novými rozhovory a nové mise.
    Když už máme Vox Populi, je naprosto zbytečné hrát jedničku.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Pozdě :D jedničku jsem hrál a bavila mě, teď jedu ten Honk Kong, ale u mě je potíž, že všechno po chvíli přestanu hrát a pak se k tomu těžko vracím ...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Četl jste někdo Kroniku Královraha? https://www.databazeknih.cz/knihy/kronika-kralovraha-jmeno-vetru-136158 je docela dost možný, že mi to tu někdo doporučoval, ale v knihkupectví mě pak odradila cena a chtěl jsem se raději ujistit, protože třeba Malazká kniha padlých mě vůbec nechytla a neprokousal jsem se ani prvním dílem
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Myslím že jsem to měl před pár lety půjčené od jednoho kamaráda, ale nijak mě to neoslovilo a ani jsem to nedočetl. Co patří mezi tvé oblíbené tituly? Přečetl jsem toho už sakra hodně a věřím že bych ti mohl pár kousků doporučit, když budu vědět jaký máš vkus ;)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2018
    Duna a Hobit, ale ani jedno už tak nějak nejsem schopen číst :D Z nedávné doby Ochránce od Todda. Hra o Trůny. Sběratel kostí. Apokalypsa Z a nebo Ztracený Svět. Mám dost rád Forgotten Realms, ale od Salvatoreho se mi líbili spíš první díly legendy, pak lovcovy čepele a ty novější díly jsou pro mě dost uskákaný (všichni bojujou stylem salto sem, salto tam... ). Moonshae a Maztica taky měli něco do sebe. Teď zrovna čtu S.A.Corey Kalibanova Válka, ale to spíš kvůli seriálu. Zkoušel jsem kolo času, ale to mě fakt nechytlo. Malazkou knihu mtvých sem nedočetl ani první díl. Jo a u Pána Prstenů jsem nemohl vystát demenci hobitů :D Četl jsem Dragonlance, ale zasekl jsem se na nedostaku knih. Nemám moc rád "vyvolené" a záchrany světa. Taky nezničitelný superhrdiny. A Maluse už mám na seznamu. Obecně asi radší když se dokážu v daném světě orientovat a není to komplet vycuclé z prstu nebo už ho znám (FR). Taky mám rád styl jakým píše S.King. Sem zvědav, co vykouzlíš :D Dík
    EDIT: Kdyby měl někdo tip na vědecky "relativně přesné" a přitom zajímavé Sci-fi, tak za to bych byl taky rád ;)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited July 2018
    Asi jste už všichni přečetli komplet ságu RiftWare anebo DragonLance, vidte? ;-)
    … anebo také Elenium/Tamuli či Belgariad/Malloreon?
    Suprové a jedinečné klasiky ...
    Post edited by Danny_S on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    DragonLance má VELMI kolísající kvalitu.
    Některé díly jsou opravdu dobré, ale některé díly jsou totální odpad.
    (Třeba když jsem četl Lasičkovo štěstí , tak jsem měl chuť vystřelit si mozek z hlavy)

    @Idaho
    Hmm, takže kolem a kolem, máš rád zajímavý děj a hodně propracovaný příběh.

    Jestli se chceš zasmát, tak doporučuji něco od Johna Morre.
    Všechno jsou to velmi kvalitní tituly (ačkoliv ta poslední knížka byla trošku slabší)

    Zabij a zachraň (Asi má nejoblíbenější fantasy kniha vůbec)
    Nepohledný princ
    Hrdinství pro začátečníky
    Zlý princ Charlie
    Osud horší než draci

    Johny Morresy má taky velmi dobré pohodové knihy a je známý zvláť pro svůj cyklus knih o čarodějovi Kedrigernovi (jejich celkem dost, ale všechny mají v názvu jméno Kedrigern). Tyhle knížky se ale dneska už trochu hůře shánějí.

    Dále můžu doporučit knížky od Martina D. Antonína
    Jedná se asi o nejlepšího českého fantasy spisovatele.
    Obzvlášť doporučuji trilogii Daemonica (ačkoliv na třetí díly se pořád čeká, ale měl by být už velmi brzo)

    Křivé ostří
    Zelená
    Daemonica 1,2

    Velmi příjemně mě taky překvapila trilogie Bratrstvo krve od František Kotleta, který taky patří mezi skvělé české spisovatele, soustředící se hlavně na postapokaliptickou dobu.

    Trilogie Dreamland od Williama Marka Simmonse taky patří mezi ty nejlepší tituly co jsem četl, ale bohužel se dneska už taky bude hůře shánět. Tyto knížky trpěly na příšerné obrázky na obalu, takže je nikdo nekupoval :smiley: Konkrétně se jedná o knížky:

    V sítí snů
    Žena jeho snů
    Když se střetnou

    Na závěr ještě zmíním skvělou trilogii Válka hříchů od Richarda A. Knaaka, který snad ještě nikdy nenapsal špatnou knihu. Jedná se o knížky:

    Dědičné právo
    Hadí šupiny
    Skrytý prorok

    Pokud tě některý ze zmíněných titulů bude více zajímat, dej mi vět a já ti ho popíšu trochu víc do hloubky a případně ti přirovnám k něčemu co znáš.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    @Danny_S
    DragonLance má VELMI kolísající kvalitu.
    Některé díly jsou opravdu dobré, ale některé díly jsou totální odpad.
    (Třeba když jsem četl Lasičkovo štěstí , tak jsem měl chuť vystřelit si mozek z hlavy)

    Tak tohle platí obecně o všech shared universech.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Takové Kroniky z DL byly hodně kvalitní.
    … ale už nevím, jestli jsem četl např. Legendy a jestli se mi líbily.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak Fantom Print se samozřejmě snažil vydávat ty objektivně lepší věci z Dragonlance.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited July 2018
    Co říkáte na tuhle RPGamesu, kde se prý nehraje na záchranu světa? ;-)
    https://games.tiscali.cz/video/v-tahovem-rpg-stygian-reign-of-the-old-ones-se-nepocita-se-zachranou-sveta-316264
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:
    Super! děkuji, udělal jsi můj život o trochu snesitelnější :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2018
    @Idaho

    Za málo.
    Jinak , jestli hledáš některé starší tituly doporučuji tihle stránky:
    https://www.scifik.cz/

    Za hubičku tady jsou sehnat některé již nesehnatelné scifi a fantasy knížky a občas i novinky.
    Navíc, všechny knížky jsou ve skvělém stavu!
    Už jsem u nich objednal přes 20 knížek a i víc jak dvacet let staré tituly byly jako nové.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited July 2018
    Díky za tip, ale ačkoliv se mi ty starší knížky líbí (mám původní Koptov Rotu, něco málo Medka, nebo třeba H.G.Wellse z dob před velkou válkou) tak si čtení užiju jen s knížkou novou. Což je dost drahý, ale...
    Každopádně z tvého výběru už si přidávám na seznam a těším se na slevy u dobrovského, jelikož tu v Brně maj suprově velký knihkupectví ve kterém mě baví bloumat a lovit :D

    Jo a Kedrigerna jsem četl a máš pravdu, že to jsou zajímavé knížky ;)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Kedrigen je super a hlavně jeho půvabná Princezna a roztomilý trol Spock. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    Idaho said:

    Díky za tip, ale ačkoliv se mi ty starší knížky líbí (mám původní Koptov Rotu, něco málo Medka, nebo třeba H.G.Wellse z dob před velkou válkou) tak si čtení užiju jen s knížkou novou.

    To znám, taky mám rád všechny své knížky ve 100% stavu, tady jsem ale mluvil o něčem jinem.
    Jde o to, že existuje spousta skvělých knížek, které dneska už v normálních knihkupectvích prostě neseženeš, vydavatelé dávno zanikli a antikvariáty jsou pak tvá jediná možnost.

    Trvalo mi skoro 7 let než jsem po různých antikvariátech a internetových aukcích sehnal všech 88 knížek Marka Stonea které za posledních 25 let vyšly :D

    BTW

    Co se týká těch obálek, je tady snad někdo kdo by si dobrovolně koupil něco z tak příšernýma obálkama jako je tohle? :D
    (Za předpokladu, že by o těch knížkách ani autorovi nikdy dřív neslyšel.)



    Ironické je, že zrovna tohle jsou jedny z nejlepších knížek co jsem kdy četl.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited August 2018
    @Edvin
    Tak Marka Stona jsem také hltal už někdy před 26 lety. ;-)
    To vědět, že to čteš také, tak bych Ti nabídl celou sbírku už dávno, ale asi jen do 75. knížky, ty další jsem pak už nekupoval.
    … ale v el. podobě to mám jen do 80. knížky; ty další v el. verzi asi nemáš, vid?

    Ještě mám moc rád celý příběh Jestřába & Rybářky, sic to je v součtu jen 8 knížek.
    Ty mám už také jen v el. podobě, stejně jako ZeměPlochu a spoustu další fantasy, sci-fi, detektivní, dobrodružné jako např. Conan atd. atd.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Chápu, ale taková knížka by pro mě stejně byla spíš jen okrasou :D

    A po té první obálce bych možná sáhl, v aktuálních nabídkách by dost vyčnívala...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mimochodem, možná že by bylo dobré zmíniť že obnovili ságu románů o Lone Wolfovi (kdo jako malý, před érou počítačů nečetl gamebooky o Lone wolfovi, jako by nežil :D ).

    Teď ale nemluvím o herních knížkách, ale o skutečné rozsáhlé kolekci románů.
    Kdysi dááááááávno vyšly u nás (dneska už prakticky nesehnatelné) první tři díly a bylo to OPRAVDU dobré počtení. Psaní bylo zhruba na úrovni Richarda A. Knaaka, takže ta nejvyšší úroveň.
    https://antikvariat-brno.cz/kniha/24343-legendy-o-lone-wolfovi-1-3-stiny-nad-radem-kai-temno-prichazi-mec-slunce

    Nyní nakladatelství mytago tuto ságu hodlá obnovit a vydat všech 12 knížek.
    Ještě tento rok by měl vyjít první díl:

    http://www.mytago.cz/book/stiny-nad-radem-kai/

    Já sice ty první 3 díly mám, ale stejně si to koupím znova :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mám doma všech 15 gamebooků, které u nás v 90. letech vyšly, ale samozřejmě kupuju i novou edici, už kvůli těm krásným obálkám.

    Je to fantastické RPG, byť v knižní podobě. Konkurenční GB od Fighting & Fantasy měly asi lepší gamebookový design, ale kvůli důrazu na příběh, návaznosti jednotlivých dílů a RPG faktoru mám blíž k Lone Wolfům.
Sign In or Register to comment.