Skip to content

Off Topic

1181921232432

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    @Mirak
    Tak to teda respekt, mě se podařilo sehnat jen prvních 13 :D

    Ty poslední vyšly už těsně před krachem nakladatelství a v tak malé nákladu, že bylo peklo je sehnat a i v aukcích se vyšplhaly na opravdu vysoké sumy.

    Co se týká nových vydání, tak si počkám až to vydají úplně všechno a koupím to se slevou jako full set.
    (Velmi často to tak prodávají když vydají celou sérii)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    "Pouze národ Sommerlunďanů stojí mezi armádou temnoty a podmaněním Magnamundu. V čele zoufalého odboje stojí řád Kai a jeho spojenci, čarodějové Bratrstva Křišťálové hvězdy. Vzpurný čaroděj Vonotar však zradí Bratrstvo a ze vzdoru spojí své síly s Temným pánem Zagarnou. Společně ničí vše, co jim stojí v cestě, a rozpoutají nejzuřivější invazi, jaké byl kdy Sommerlund svědkem."

    Tak to je přesně ten popisek, kvůli kterému bych tu knihu v obchodě nechal :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    @Idaho
    No jo, přiznávám že to zní hloupě, ale to je prostě debilně napsaný popisek.
    Cokoliv jde napsat stupidně, koukej:

    "Pouze Společenstvo prstenu stojí mezi armádou temnoty a podmaněním Středozemě. V čele zoufalého odboje stojí čaroděj Gandalf a jeho spojenci. Vzpurný čaroděj Saruman však zradí a spojí své síly s Temným pánem Sauronem. Společně ničí vše, co jim stojí v cestě, a rozpoutají nejzuřivější invazi, jaké byla kdy Středozemě svědkem."

    "Pouze Luke Skywalker stojí mezi Impériem a podmaněním galaxie. V čele zoufalého odboje stojí princezna Leia a její spojenci. Vzpurný space wizzard (jedi) Anakin Skywalker však zradil řád a spojíl své síly s Imperátorem. Společně ničí vše, co jim stojí v cestě, a rozpoutají nejzuřivější válku, jaké byla kdy galaxie svědkem."

    :D
    Post edited by Edvin on
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Když už se tak hromadně přiznáváte k Lone Wolfovi, tak holt jdu taky s pravdou ven. Nevím přesně, kolik knížek mám (možná 13?), ale jde to popořadě až k prvnímu dílu další série; poslední díl co mám je boj proti druidům. Byla tam hláška od hlavního druida "pohlédni na svou Nemesis". To si pamatuju, protože jsem tehdy ještě netušil, kdo nebo co Nemesis znamená a bez internetu jsem to dost složitě zjišťoval:)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kivan
    Tak to jsi na tom úplně stejně jako, 13 díl je právě o těch druidech.
    Jsem rád že nejsem jediný komu se nepodařilo sehnat ty poslední dva :D
    Jinak, tady je moc pěkný seznam všeho co existuje:
    http://lonewolf.wz.cz/well/books.html
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    … a hrál jste někdo tu počítačovou verzi Lone Wolfa? ;-)
    Pokud ano, jaký jste z ní měli dojem?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Zvláštní, Zajatce Kaagu a Křížovou výpravu jsem tehdy koncem 90. let (pravděpodobně) koupil hned když to vyšlo a až když jsem cca před 10 lety kompletoval sbírku (hlavně pomocí Aukra), tak jsem měl největší problémy sehnat Oheň na vodě, Kaltské jeskyně a Rokli zkázy (kterou jsem původně měl a někde o ni přišel).
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Teď jsem brnknul o dvě věci...

    Jedna z nich byl H.G.Wells, Válka Světů stojí za přečtení ;)

    Druhá je tohle gamesa - adventura/rpg? Hlavní hrdina posedlý démonem a... víc nevím :D
    https://store.steampowered.com/app/336140/Unavowed/
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    @Idaho
    Okeeeeeey, jsem tvým dlužníkem.
    Ten Unavowed z nějakého důvodu úplně uniknul mojí pozorosti a přitom se jedná přesně o ten typ hry, které se mi líbí.
    Rozhodně to za ty 4 dny zkusím.

    Doufejme že mi to neusmaží počítač :D
    Kvůli tomu vedru ho ani nezapínám, protože už se mi začal sám nouzově vypínát, z důvodů přehřádí hardware a tyhle věci pekelně likvidují životnost součástek. (Takže poslední týden jen sedím ve stínu, piju studenou limonádu a čtu knížky)

    Nevím jak vy, ale já mám doma permanentně 27-29 stupňů (27 jen v noci).
    Hold nevýhoda toho, že žijete v podkroví a máte ještě k tomu kvalitně zateplený barák.
    Navíc, když zapnu počítač, tak během chvilky teplota v pokoji stoupe o další dva stupně.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak to je jen malej revanš za knižky :D

    Já mám na bytě pěkně... hlavně asi proto, že nemám teploměr :D ale odhadem tak do 25ti stupňů, skoro v centru Brna, a překvapivě - můj obstarožní stolní PC (zděděn z firmy, nechci ničit noťas RF511) nejen, že zvládá hic, ale ještě se hecnul a v pohodě si na něm pařím Wolfenstein: The New Order, přičemž nesplňuji ani minimální požadavky :D

    Mimochodem, je to dost dobrá gamesa. Už jsem si myslel, že jsem divnej když mě nic nebaví a u ničeho nevydržím, ale asi sem byl jen náročnej :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2018
    @Idaho
    Hmm, první 2-3 hodiny jsem si myslel, že Unavowed je jen nadprůměrná adventura.
    Jak moc jsem se zmýlil...

    Za svůj život jsem hrál už HODNĚ adventur, ačkoliv poslední pár let jsem to trochu zanedbával (bohužel, zlatý věk adventur už skončil a mimo ty od těch chlapíků z telltale stejně nic zajímavého nevyšlo). Do dnešního dne jsem si myslel, že nejlepší adventura co jsem kdy hrál je Fahrenheit (kdo to hrál, tak mě určitě pochopí). Unavowed řadím minimálně na stejnou úroveň (nechci říkat že je nejlepší, dokud to nedohraju).

    Naprosto skvělý a originální příběh (obzvlášť po pár hodinách se to skutečně rozjelo), zajímavé postavy se skvělým dabingem, možnost zvolit si hlavního hrdinu a jeho minulost, nelineární gameplay s rozhodnutímu které mají následky.

    Už dlouho jsem neměl u hry tak intenzivní zážitek.
    A já jsem HODNĚ přísný kritik a je VELMI těžké mě ohromit.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, tak to zní dobře... asi provětrám peněženku :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No tak jsem to dohrál...
    Délka hry je solidní, rozhodně s tím nebudete za pár hodin hotoví.
    Konec byl trochu slabší než jsem čekal, ale možná je to rozhodnutíma, které jsem učinil během hry.
    Objevil jsem 4 konce, ale klidně jich může být víc, včetně nějakého, který by mě plně uspokojil, takže zůstávám optimistický.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ve stejný den to vychvaloval kámoš na fcb a ještě jsem teď dohral Wolfensteina, takže mám asi ajsno co dál :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hmm, vývojář potvrdil že hra má opravdu "jenom" 4 konce.
    Takže se v mém osobním hodnocení už nedělí s Fahrenheitem o první místo, ale končí na dvojce.
    Pořád VELMI dobrá hra, ale chybí mi tam ještě jeden konec, takový jak bych se zachoval já.

    Na druhou stranu, vypadá to že se jedná o zatím nejůspěšnější hru tohoto studia, takže pokračování není vyloučeno. Mají teď zavedený zajímavý svět a postavy, takže by byla škoda to nevyužít.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Fahrenheit jsem hrál a nechápu :D Teda jo, začátek je dost dobrej, ale pak se ten příběh vyvine naprosto kokotským směrem. Hře nejdou upřít některé skvělé a v té době novátorské mechanismy, ale ve výsledku je to docela ptákovina.

    Jinak hrál jsem od Wadjet Eye games snad úplně všechno a skoro všechno bylo super. Blackwell série (a The Shivah) by se snad měla odehrávat ve stejném universu jako Unawoved.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Na ty druhý půlky trpí většina her - Wolfenstein: The new order byl skvělej ze začátku, pak to upadalo
    převážně protože americký pojetí "odboje" je prostě debilní a typicky většinou dělaj nelogický shity
    I tak to bylo skvělý a zasmusím hledadt čím si vylepšit život :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Jestli tě baví hry jako Wolf, tak zkus Singularity.



    https://store.steampowered.com/app/42670/Singularity/

    Jedná se (s polečně s Metrem) o střílečku s nejlepším příběhem co znám.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dík, už to mám v seznamu přání a počkám si na slevu ;)

    Nejradši mám Insurgenci a Day of Infamy, ale takové hry se moc nedělaj a maj jen mulťák, kterej se časem ohraje. Ale tak cokoliv na zabití času se hodí :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin
    Hele, co si myslíš o tomhle vydání BG? ;-)
    Ted jsem objevil na NETu, že prý před časem vznikl mod pro NwN á la Baldur's Gate.

    https://games.tiscali.cz/tema/nove-modifikace-baldur-s-gate-predelany-v-neverwinter-nights-2-a-poustni-zavody-v-gta-iv-225823
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Před pár lety jsem o tom slyšel, ale tenkrát mě více nadchlo spíše tohle:


    Každopádně Neverwinter Night 2 považuji za jednu z nejhorších her ze světa Forgoten Realms co vůbec existuje, takže mě to ani nijak zvlášť nelákalo.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak předělané BG do enginu DAO jsem doted neviděl, ale také mě nadchlo. :-)
    Mít překopané celé BG1 i 2 do podoby DAO nebo DAI by se mi celkem líbilo, jenže to se nikdy nestane, ale hrálo by se to hezky a pro změnu jinak a v 3D. ;-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mě tak nějak příjde, že těch překopávek už bylo nějak dost :D Teda, ne že bych nebral Fallouta v HD, ale tohle přetvoření mě moc nebere - hlavně proto, že ty hry už nehraju ne kvůli grafice, ale kvůli tomu, že jsem je už projel xkrát :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    V tomhle s tebou nesouhlasím.
    Některé grafické předělávky vypadají MOC dobře.
    Viděl jsi už nejnovější předělávku Kotoru?





    Stejně tak bude už brzo hotová předělávka Fallout New Vegas do enginu Fallout 4.



    Já sleduju co se kde šustně a hodně projektů si naši pozornost zaslouží ;)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Edvin Ten KOTOR je nějaký mod nebo se to znova vydá?? Vzhledem k tomu že KOTOR i ze steamu nebo gogu na novějších strojích strašně padá a je pro některé skoro nehratelný by to byla packa...
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    KotOR1 jsem dohrál celý a včetně x různých grafických modů a mohu říci, že na FullHD a jiná wide rozlišení je lepší Steam verze než ta od GoGu.
    Stejně to platí také pro Dvojku.
    Ted hraji TSL a s těmi mody to fakt už vypadá o hodně lépe a jinak. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244

    @Edvin Ten KOTOR je nějaký mod nebo se to znova vydá?? Vzhledem k tomu že KOTOR i ze steamu nebo gogu na novějších strojích strašně padá a je pro některé skoro nehratelný by to byla packa...

    No, mód to není, protože k hraní nepotřebuješ původní hru, z té si berou prakticky jen audiosoubory.
    Je to tedy remake, ale pořád se diskutuje, jestli se mají pokusit o úplně stejný herní styl jaký byl v Kotoru (šlo by to, ale v tomhle enginu by to bylo zbytečně komplikované), nebo mají dát přednost spíše stylu "Jedi Academy" (více akčnější styl s větší volností pohybu postavy).
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, netvrdím, že soubojovej systém KOTORu je úplně dokonalej, ale nahradit pure RPG soubojovej systém akčnějším pojetím je za mě píčovina.

    Třeba New Vegas to odpustím, protože Obsidian holt s ničím jiným, než s bethesďáckým nemocným enginem pracovat nemohl.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    No, nevím jestli s tebou souhlasím...
    Minimálně do prvních ukázek si nechávám mysl stále otevřenou.

    Co kdyby Kotor styl nahradili něčím ve stylu Zaklínače 3 případně Skyrimu?
    Místo znamení síla a trochu víc by se u toho skákalo.
    To by mohlo docela dobře fungovat.

    Navíc, pohled z vlastních očí (který hra bude na 100% nabízet) bude mnohem lepší když přijde na používání střelných zbraní.

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, nevím... mě třeba Fallout:NW vůbec nechytl, ten otevřenej svět mě tak nějak "moc rozptyluje" a stejně mám radši původní jedničku, dvojku a i tactic. Stejně tak Baldurs Gate je takový jaký je a jiná grafika/rozměr je už prostě nic jiného. Samozřejmě nemluvím o "aktualizaci" enginu jako je u EE verzí nebo bylo u Wasteland 2 (mimochodem taky dobrý, pokud jste ještě něhráli).

    A ještě jsem si vzpomněl (dost možná jsme se o tom už bavili) hrál někdo Greyhawk: Temple of elemental evil?

    I když já bych mohl konečně dohrát Shadowrunners, Tyrrany a Torment :D
Sign In or Register to comment.