Skip to content

Off Topic

1212224262732

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Ale tím zároveň limitují nás, kteří nehráli jedničku a chtějí kdyžtak ucelený zážitek :D Třeba zrovna zaklínače jedničku mám, ale nějak mě neoslovil...

    Meh, jednička se dá shrnout ve třech větách a dvojku bych zvládnul i ve dvou.
    Kdyby jsi chtěl, tak ti napíšu nějakých 5 vět a jsi připravený na Zaklínače 3, aniž by ti chyběly nějaké podstatné informace.
    Idaho said:

    Ne, ne, ne! Neříkej, že je Tídes of Numenera špatný! Ho tu mám jako svatý grál a jen čekám na češtinu abych si to pořádně užil.

    Není vyloženě "špatný".
    Je jen docela nudný, krátký a má moře zabitého potenciálů.
    Pro 95% lidí má nulovou znovuhratelnost.
    Zahraješ si to jednou, nejspíš to i dohraješ a pak to smažeš a nikdy se k tomu už nevrátíš.

    Takže je vlastně stejný jako PoE :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Kokocudaci
    Nevím, zdali to víš, ale ode dneška je ve slevě také PlaneScape Torment EE na GooglePlay jen za 49.99Kč místo původních 289,99Kč. ;-)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Danny_S Hej, ten už mám... Ale samozřejmě za full cenu už asi přes rok a tady pořád čekám jako na smilování na implementaci překladu. Akorát Beamdog na nás z vysoka... Už mě unavilo se ptát kdy implementují překlad který už je přes rok hotový...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Idaho said:

    Jenže tím pádem si je už nikdy nezahraju a tu jedničku mám koupenou asi za celých 40kč! :D Není to prostě o těch informacích, ale stavu mysli... škoda, že si nemůžu z hlavy prostě vymazat PST nebo BG2 a zahrát si to úplně znova...
    Hm, a taky by mohli udělat Red Alert 2 Enhanced edition :D

    Krucinál!
    To PoE jsem stále nedohrál a už asi nikdy nedohraju... v neděli má být nový Doctor Who, ale už taky čekám, že to pecka nebude (ale i tak se si připravím kupu pamlsků, pití a udělám si čupr promítání)

    Z čeho mám mít člověk radost, když ten herní průmysl stojí za starou belu? :D

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:


    Krucinál!
    To PoE jsem stále nedohrál a už asi nikdy nedohraju... v neděli má být nový Doctor Who, ale už taky čekám, že to pecka nebude (ale i tak se si připravím kupu pamlsků, pití a udělám si čupr promítání)

    Myslím, že to bude asi taková pecka, jako byli poslední krotitelé duchů, když se rozhodlo, že je budou hrát samé ženské. :D

    DW jsem měl rád (hlavně 10 doctor byl skvělý) ale za vlády Math Smitha byly už podstaně horší scénáře a co se objevil Capaldi, tak už to šlo všechno do háje a čím dál více se to začalo zabývat feminismem a genderovou politikou (Claru jsem neměl rád, ale co se tam objevila te příšerná černá ženská, seriál se mi vyloženě přestal líbit). Teď už dosáhnul feminismus vrcholu, když udělali ženské nejen ze všech záporáků, ale i z hlavního hrdiny :D

    Doctor Who je tady už 26 sérií a nějakých 55 let. Vždycky ho hrál chlap a to, že si BBC kvůli jejich nové politice vymyslelo, že od teď bude možná i regenerace mužů v ženu mě vyložně uráží. Je to pro mě jako kdyby udělali ženskou z Jamese Bonda, Barbara Conana nebo Marka Stonea. Něco takového prostě nemůže fungovat a nebudu se dívat už z principu (ne že bych byl antifeminista, ale abych ukázal že nesouhlasím s nuceným a agresivním feminismem).

    Jeslti máš 10 minut a rozumíš anglicky, tak se koukni na tohle:
    https://www.youtube.com/watch?v=7ZaBIfJmrgE
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, video si nepustím - pravidelně se vyhýbám prakticky všemu co by mě mohlo zaspoilerovat :D

    Jinak souhlasím s tím co si psal ohledně vývoje doktora a i když je to jeho zženštění vskutku vynucené, tak mám pocit, že spadá do toho konceptu a vývoje, kdy je Doktor stále se sebou nespokojen a touží po nějaké radikální změně. Panička je pak pro něj spíš inspirací. K tomu ještě znám Jodie například z Broadchurche (hraje i D. Tenanth, doporučuji) a nejenom, že je pěkná, ale umí i hrát a obecně řečeno si myslím, že by mohla být dobrým doktorem.
    Mohla.
    Moje největší obava je ve zpřístupnění mladším generacím. Už jen podle outfitu se obávám, že to bude hipsterka a v podobném duchu se bude nést celej seroš.

    Co se týče vývoje Doktora - i mě se nejvíc líbil Tenanth. Pravděpodobně proto, že jeho díly byli docela dost temné a přitom takové plné naděje. Bylo to takové vyzrálejší, přestože vzhledově to spíš připomínalo nějaký seroš pro děti. Matt byl pak taky vcelku temný, ale už tak nějak "když se to hodilo"
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited October 2018
    @Idaho
    Nemusíš se bát, video je bez spoilerů.

    Pouze tam mluví o tom, jak moc ovlivnil feminismus Capaldiho éru, jak BBC uměle šroubuje feminismus do celé své produkce + rezebírá následky toho, když teď z Doctora bude žena.
    Idaho said:

    Moje největší obava je ve zpřístupnění mladším generacím. Už jen podle outfitu se obávám, že to bude hipsterka a v podobném duchu se bude nést celej seroš

    V tom případě pro tebe asi seriál skončil, protože už bylo oficiálně potvrzeno že bude nejen to, ale i ještě horší věci. :D

    Série teď bude mít jen 10 dílů (což něco vypovídá o tom, jak moc velké šance tomu BBC dává) a vrací se k původnímu tématu z šedesátých let, což je o vzdělávání dětí a mladistvých. Takže mimozemšťani, scifi a fantasy věci budou drasticky proškrkané a vše bude hlavně o cestování do minulosti, kde bude možné spatřit nějaké historicky slavné události.

    Jo a to nejlepší jsem si nechával na konec B)
    První díl bude o počátcích protirasistického a feministického hnutí.
    Už to mluví samo za sebe :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    @Idaho
    ....a vše bude hlavně o cestování do minulosti, kde bude možné spatřit nějaké historicky slavné události.

    To by mi popravdě ani nevadilo a i musím přiznat, že se mi původní díly docela líbili. Dokonce jsem si i několikrát říkal, že by bylo fajn se víc zaměřit na historii. Nemluvě o tom, že je to Idea na které Doctor Who vznikl. Jesli ovšem bude běhat po sněhu v kalhotách určených pro velkou vodu...

    Překvapivě ani ten námět prvního dílu mi nevadí (ale jako je to spoiler! :D ), přestože se jako chlap cítím už trochu šikanovanej takzvaným feminismem (ve kterém je ovšem stále chlap ten který musí dělat veškerý nepohodlný věci). Celý to ovšem zavísí na tom, jak to bude pojatý - sluníčkařina mě fakt otraví, ale fakticky a rozumný zaměření na toleranci mi nevadí. Ono jako i Tenanth byl docela sluníčkář a byla tam i propagace jiných sexuálních orientací (Jack). Ještě víc to bylo ve čtvrté sérii Torchwoodu, kde nejenom, že mi to nevadilo, ale o té "dvojité" sexuální scéně můžu říct jen to, že byla hodně dobrá

    Takové Sense8 bylo taky hodně zaměřené na tyhle alternativní komunity a přesto to bylo sakra dobrý...

    Takže stále doufám i když se dost bojím zklamání...

    Mimochodem počet epizod a horší kvalitu Capaldiho dílů bych alespoň z části připsal škrtům v rozpočtu kde mi třeba přišlo, že využili pro více dílů jedny kulisy, jen je jinak nasvítili a i jinak podřizovali prostředí rozpočtu. Ono jako je potřeba říct, že BBC je pořád jen veřejnoprávní a státní televize
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited October 2018
    @Idaho
    Meh, já si myslím že z toho bude něco jako:

    "Dorotka průzkumkině napříč historií feminismu, rasismu a homofobie"

    To jsou taky 3 hlavní témata o kterých byla prakticky celá minulá série. :D
    Idaho said:

    Mimochodem počet epizod a horší kvalitu Capaldiho dílů bych alespoň z části připsal škrtům v rozpočtu kde mi třeba přišlo, že využili pro více dílů jedny kulisy, jen je jinak nasvítili a i jinak podřizovali prostředí rozpočtu. Ono jako je potřeba říct, že BBC je pořád jen veřejnoprávní a státní televize

    Nesouhlasím.
    Nejsou to kvalitní kulisy co dělá dobrý a zajímavý příběh.

    Třeba episoda "Dont blink!" (první díl kde se ukázali plačící andělé) musela mít naprosto minimální rozpočet, protože tam nebyly prakticky žádné speciální efekty, kulisy, masky nebo CGI. Když se to tak vezme, tak tam pořádně nebyl ani Doctor. Přesto to považuju za jeden ze dvou nejlepších dílů co kdy byly natočeny. I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo :)

    P.S.
    Jo a kdyby tě to zajímalo, tak druhý nejlepší díl byl podle mě ten, kde byl Doctor uvězněný v tom kapesním vězením.
    Z toho jsem se málem posadil na prdel jak mě ten geniálně podaný příběh naprosto dostal.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, ale až tak to znát nebylo - třeba v různých amerických seriálech je cpaní něčeho takového hrozně okatý a nepřirozený. U Capaldiho mi tyhle témata nevadila... spíš to byla plochost těch příběhů a takový syndrom "zkrácení" nebo nevím jak bych to napsal. prostě že se něco rozjelo, ale oni to utnuli/zakončili moc brzo, moc svižně.

    Neříkám, že to byl ten hlavní problém nebo příčina, ale vidím to tak, že se začínalo se směšně nízkým rozpočtem (první díl s Eclstonem... ). Za Tenantha se to děsně rozjelo a během Smitha to byla hitovka s velkým rozpočtem a pak bum, škrty. Takže zatímco na začátku přišli s příběhem (Mami bylo taky skvělý a nízkorozpočtový) a pak dělali co mohli s rozpočtem, za Capaldiho přišli s kulisama a pak dělali co mohli s příběhem. Alespoň tak mi to přišlo - že maj koncept příběhu, ale primárně se soustředí na scény atd..

    Myslíš Capaldiho na "hradě"? To bylo příběhově hodně dobré, ale vázlo mi to na některejch drobnostech. Především jsem mu moc nevěřil na jeho pnutí na Claře
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited October 2018
    @Idaho
    Jo v tom s tebou souhlasím.

    Prakticky všechny předchozí společnice k Doctoru vždy vzhlíželi jako k mudrci a nekonečné studnici nápadů. Clara ho měla spíše za takového potrhlého strýčka. Neměla k němu dostatečnou úctu. Stejně tak chemie mezi postavama byla špatná. Když teď byl (vzhledově) o dost starší, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby u Clary převzal něco jako otcovskou figuru, ale přišlo mi, že ji sebou tahá vyloženě jen z toho důvodu, aby se sám nenudil. Prostě to mezi nima neklapalo. Navíc mi přišlo, že Clara byla permanentně nastavená na jednu jedinou emoci veselá/optimistická. Ta by se usmívala i kdyby se procházela po Osvětimi...

    A o té černé babě z mekáče co přišla po ní raději ani nebudu mluvit...
    Dokonce jsem už i zapoměl jméno té příšerné ženské :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak tak, Capaldi měl koncepčně skvělou postavu - nevrlý, viktoriánský profesor který se stará, ale tak nějak nedostal prostor a až moc často byl tak nějak srážen. Přitom měl být zřejmě novou verzí prvního doktora.

    Ono jako Clara měla velkou úlohu v příběhu Doktora, ale všechno ať už za Smitha nebo Capaldiho tak vyšlo na plocho. I nějak moc protěžovaná mi přišla. Jinak jak řikáš - byla to jen taková figurka i když ke konci jsem si ji docela oblíbil. Amy byla ovšem lepší...

    Jo no, obávám se, že jak Capaldi tak ona zapadnou.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited October 2018
    @Idaho
    Mimochodem, asi ti udělám radost.

    Ačkoliv je ten Pathfinder: Kingmaker v součaném stavu prakticky nehratelný, tak se ukázalo, že z toho nebude takové zklamání jak se mi na první pohled zdálo. Je tam nehorázné množství zabugovaných úkolů, neviditelné limity na některé úkoly + některé úkoly je nutné splnit v určitém pořadí, jinak automaticky selžou (a není to logické pořadí, opravdu se to dá zjistit jen systémem pokus omyl) a zhruba do 4 lvl (který ti zabere udělat fakt dlouho) je hra skoro nehratelná, protože obtížnost je naprosto na hlavu, ale až to všechno opraví (posrali toho mnohem víc než jsem tady napsal) tak by z toho mohla být docela dobrá hra.

    Největší slabinou je však dokonalé převedení systému Pathfinder do hry. U her jako D&D a Pathfinder se tak nějak předpokládá, že hráči budou moct improvizovat a díky tomu zvládnout přežít či zvítězit i v bojích kde by normálně neměli šanci. Problém je, že takovou improvizaci není možné převést do počítačové hry a tak je velký problém s obtížností, protože prakticky všechno je mnohem silnější než ty :smile:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To říkáš jen aby jsi mi zvedl náladu! :D Dík, ale mě budou asi vadit především ty díry v příběhu a nelogičnosti. Potřebuju se sžít s postavou a to tak nějak v takových případech nejde... ale uvidíme, možná to zkusím až o to někde brnknu ve slevě.

    No zahrát si s kostkama je vždycky lepší :) pamatuju jak si pán jeskyně maloval, že budu utíkat z vězení, které někdo zrovna napadl a ja místo toho obíral mrtvoly a pak s kárkou vyrazil na tržiště :D
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Souhlasím s Edvinem, tedy alespoň s jeho posledním postem. Hraju Pathfinder: Kingmaker už nějakou hodinu a opravdu je potřeba odstranit spousta bugů. Jinak se mi ale hra po vizuální, herním i příběhové stránce líbí. Jediné, co bych ještě kromě bugů a lepšího upravení klasických deskových Pathfinder pravidel pro počátače rád viděl, je vyladění UI, které je z mého názoru tedy hodně neintuitivní, hlavně co se informací o postavě týče a to jak při zakládání postavy, tak i ve hře samotné a hlavně při postupu na nový level. Jinak si ještě dloubnu do portrétů, protože mužské portréty, které se nabízí v tvorbě postavy, jsou tedy pro moje oko velice nelahodící, prostě jsem tam vůbec nenašel portrét, který by mě zaujal. Ženské portréty jsou na tom lépe.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Bladesip
    Pane, souhlasím se vším co jsem práve řekl nebo si myslel :smile:
    Portréty mě taky štvaly, protože se mi nedaří zjist, kde je má hra uložené.
    (Zvládnu si vložit vlastní, ale nedokážu opravit ten od společníků)

    Taky tě tak neuvěřitelně otravuje, jak Octavia pořád na všechny stříká kyselinu?
    Jak těžké může být přidat tlačítko "nepoužívej kouzla"?

    Můžu se zeptat v jaké jsi kapitole?
    Že bych ti ušetřil alespoň 5 hodiny vracení se zpátky (pokud neznáš to správné pořadí, tak je HODNĚ pravděpodobné že s budeš muset vracet) a poslal ti svůj code (nemyslím cheat, je to doslova dlouhá lajna codu) na opravu jednoho z Q pro společníky, který nelze dokončit.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited October 2018
    Nevím, jestli to víte, ale Pf:Km si ukládá pozice do C:\Users\Nick\AppData\LocalLow\Owlcat Games.
    Cekal bych, že tvůrci budou natolik inteligentní a savy hodí klasicky do My Games, Saved Games nebo do jiné složky rozumné složky a ne takhle debilně. :-(
    Post edited by Danny_S on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Já vím dokonce i jak ty savy otevřít a opravovat bugy v úkolech ;)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ty víš někdy až podezřele moc věcí :D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já bych si Pf:Km docela i zahrál - časem, až bude čeština a nebude to tak zabugované, jenže to by musel tu češtinu vytvořit jeden velký odborník a BG Master, který ale má hodně jiných projektů a ani nemá úzké styky s autory jako v případě BeamDogu, takže by češtinu musela vytvořit jiná grupa.
    V každém případě, i kdyby se na to někdo vrhnul a přeložil celou hru - což machr E. určitě nebude ;-) -, tak by to trvalo stejně moc dlouho. :-(
    Na druhou stranu člověk může aspon doufat, že do té doby bude hra opravená a hratelná. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Ty víš někdy až podezřele moc věcí :D

    Vystudoval jsem filozofickou fakultu, takže jsem naučený abych budil takový dojem :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak ono hrát v roce 2018 nějaké RPG hned po vydání a stěžovat si na bugy je trochu úsměvný.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin said:

    Idaho said:

    Ty víš někdy až podezřele moc věcí :D

    Vystudoval jsem filozofickou fakultu, takže jsem naučený abych budil takový dojem :D
    Pracovity a užitečný absolvent fildy? Docela mi boříš představy o světe :D

    Jinak jako osoba bez nějaké pořádné činnosti k dělání a bez sociálního života samozřejmě sjíždím Doctora Who než se pustím za 4 hodiny do nového dílu. Akorát jsem dojel sedmou sérii a musím přiznat, že Clara má přeci jen fakt dost velkou roli v příběhu Doctora, jen to tak prostě nevyznělo... alespoň ne tak, jako v případě Rose
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @Edvin Já jsem ještě v plenkách, nemám ještě hotový ani Prologue. Podle GoGu mám odehráno nějakých 6 hodin, ale počítám, že tak 2 hodiny jsem vytvářel postavu. :D Jsem teprve kousek za tím prvním "odpočinkovým kempem", kam tě pošlou po tom úvodu. Nemám vůbec čas, dostanu sek tomu tak na hoďku za týden. :-/

    Octavii ještě ani nemám. :) Sesílání těch 0 lvl spellů bohužel nejde vypnout, což tedy taky dost dobře nechápu proč. Ale osobně mě spíš štve, jak strašně často ty spelly missují.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Twitterem koluje inforamce, že Larian pracuje na Baldur's Gate 3.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Moc bych se netesil, bud to je jen fama a mebo to bude BG jen podle nazvu. Pochybuji, ze by se piplali s hrou ktera nejal skutecne navazuje na prvni dily - nebyla by moc hratelna novymi hraci.

    Jo a Edwine, ja uz to videl, co ty? :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Vždycky se dá udělat nepřímý pokračování. A jiný bych ani nechtěl, ToB ukončila BG ságu dobře. I BG2 je v podstatě jenom brand, kterej s městem BG nemá nic společnýho. Nechápu, proč zrovna s tímhle má spousta lidí takovej problém.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Mohli by udělat pokračování ne hlavního hrdiny a syna Bhaala, ale např. jeho syna, jak hledá jeho odkaz a pátrá po svém otci apod. ;-)
    … a k tomu pátrání bude hledat jeho společníky, jich se vyptávat na otcovu minulost a místa, jež navštívil atd.
    Hlavní hrdina je přeci sám bohem - pokud se tak v ToB na konci rozhodl, ale přece jako člověk mohl sám zplodit potomka např. s Imoen ;-) nebo s jinou fešnou děvčicou a … ;-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Pointa je, že to musí být jiná hra než BG a navazovat na možná rozhodnutí v minulých dílech je ošemetný, jelikož sme se nemuseli rozhodovat stejně. I případný potomek třeba mě osobně moc k mému "Charmen" nezapadá. Spíš bych to viděl jako spin off v podobě známého příběhu z jiného pohledu - žoldák ohnivé pěsti, člen cechu zlodějů nebo něco podobného... zajímavé by bylo i BG3 v Ammu během železné krize a BG4 na severu když je charmen v Ammu :D
  • LmikulaLmikula Member Posts: 8
    edited October 2018
    Nemyslím si že by to přímo navazovalo, přece jenom jak už pravidla dnd tak samotný svět FR postoupil o hodně dál.Z našeho charmen (Abdel Adrian) stal Velkovévoda Baldurovy brány, než ho v jednom z posledních dobrodružství 4e DnD zabil poslední žijící bhallspawn, kterého potom zabijí hráči dobrodružství. Ale myslím že je velká šance nového rpg ze světa FR, 5e dnd si vede velmi úspěšně v celkovém měřítku a natáhla spoustu nových hráčů.
Sign In or Register to comment.