Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

13468918

Comments

  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    A własnie miałem się zapytać na jakiej zasadzie będzie działać TBP coś jak twierdza strażnika w BG 2, czy będę tą przygodę odpalał jakoś inaczej ?:D
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @M6k3 – to jest 'stand-alone adventure'; czyli niekoniecznie powiązana z głównym wątkiem gry :)
  • theoricustheoricus Member Posts: 115
    edited November 2012
    @zdechlak, miałem na myśli tylko głosy, nie cały nowy content :P Ale myślę, że rozwiążą to w sposób, w jaki opisał to @Tanthalas w tym wątku http://forum.baldursgate.com/discussion/6628/new-english-spoken-conversations-in-non-english-language-versions#latest - czyli bez mieszanek językowych
    Post edited by theoricus on
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Czy fani innych narodowości mają taki sam problem odnośnie dubbingu, czy tylko my zostalismy tak potraktowani, ze zapomnieli dodać do głównej ceny produktu 1 dolara zebysmy mieli normalny dubbing?


    ''Sorry, ze wprowadzam zamieszanie i dodatkowo denerwuje perfekcjonistów. Przeglądałem posty hiszpanów i niemców i sam odpowiedziałem sobie na to pytanie. Uwielbiam dubbing polski i przy nim pozostane jeśli będzie taka możliwość choćby tylko miało to być 50%. Zamykam gębę odnośnie dubbingów i czekam z niecierpliwością na EE tak samo jak wy!
    Post edited by Silver on
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Pytanie kolejne, ostatnio coś mam ich dużo, żeby pograć online będę musiał używać programów typu hamachi?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Silver – Wydaje mi się, że pozostałe narodowości nie mają dubbingu – wszystkie tłumaczenia są robione przez wolontariuszy, więc jeśli coś będzie zdubbingowane, to raczej nieprofesjonalnie.

    Nie rozmawiałem jednak z nikim na ten temat, więc popraw mnie jeśli się mylę.

    @M6k3 – zmieniali cały tryb multiplayer, chyba właśnie po to, żeby działał normalnie w dzisiejszych warunkach, ale jak złapię kogoś z polskiego zespołu online i będziemy mieli czas, to spróbujemy i zobaczymy jak to działa :)
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    #cherrycoke2l super :) dzięki za pomoc, szybką odpowiedz i zaangażowanie :) ;d jeszcze 2 tygodnie ;d
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    czy ktoś się orientuje jak będzie wyglądała sprawa z wielkim mistrzostwem w BGEE? czy będzie dawało dodatowy atak, czy nie?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @zwadek – jak w BG2:ToB – stamtąd braliśmy te opisy.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    @cherrycoke2l ech... czyli widać nie opłaca się grać jednoklasowym wojownikiem, a taki miałem wstępny zamiar ;/ tak czy inaczej dzięki za info :)
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    A słuchajcie - mam takie pytanko: czy jeśli zamawiam teraz to BG przez preorder to dostaję grę w polskiej wersji językowej tylko i wyłącznie czy np. będę miał możliwość grać w języku angielskim tak, żeby była całość.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Sam będziesz mógł sobie wybrać zarówno język dźwięku jak i napisów w grze ;d
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    a czemu ma się nie opłacać gra jednoklasowym wojownikiem?
  • Wielki_KlocWielki_Kloc Member Posts: 37
    dzięki @m6k3
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    @Lucky z powodu braku tego, co sprawiało, że w moich jednoklasowy wojownik błyszczał, czyli Wielkie Mistrzostwo w stylu BG1 (chociaż pewnie mod BG2 Tweaks będzie pędzej czy później kompatybilny i może przywrócić stare WM). przy WM w stylu BG1 przy piątej gwiazdce woj dostawał +5 pkt obr., +3 do trafienia i +2,5 ataku, co moim zdaniem było jego największym "argumentem przetargowym". MW w stylu BG2 daje "tylko" +4 do obr., +2 do trafienia i +1,5 ataku, przez co wojownik traci swoją przewagę w porównaniu z wieloklasowcem (który może przydzielić broni dwie gwiazdki, które dają +1 do trafienia, +2 do obrażeń i +1,5 ataku).
    Co pozostaje wojownikowi? ewentualna przewaga KP (mniejsza lub większa w zależności od klasy odniesienia), szerszy wybór broni względem F/C, nieco lepsze Trak0 i ewentualne zdolności z podklasy.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Hmm a widzisz, zapomniałem o tych pięciu gwiazdkach :)
    A swoją drogą, jak to będzie np. z magiczną zbroją i pierścieniami polepszającymi KP? Pamiętam, że był mod znoszący blokadę na więcej niż jeden aktywny magiczny przedmiot podnoszący KP. Czy teraz też tak będzie, czy zostajemy przy systemie jeden magiczny przedmiot?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky – nie miałem tyle itemów z KP, ale blokada na KP jest zasadą z AD&D. W 3ed można było mieć kilka bonusów do KP, ale musiały być różnego rodzaju i nie zawsze się stackowały.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Mam w sumie dość ważne pytanie... Czy wiecie cokolwiek odnośnie rozgrywki multiplayer a konkretnie odnośnie własnych portretów, czy jak będę wgrywał swój portret to będzie on wysyłany do innych graczy, w rezultacie, czy będą oni widzieli mój portret?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Silver – nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować BG:EE online, ale można przez analogię odnieść się do NWN – tam customowe portrety są zastępowane przez zakapturzoną postać w przypadku gdy gracz nie posiada portretu.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    Jakbym mógł, to chętnie włączyłbym możliwość łączenia przedmiotów podnoszących (a w zasadzie obniżających) KP. Ok, może 2 takie same pierścienie to za dużo, ale pierścień + naszyjnik? Albo tym bardziej pierścień + zbroja np. z anghega? To już moim zdaniem przesada, jak wyjdzie mod na EE to chętnie z niego skorzystam...
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Widzę że nie wszyscy tak jak ja czerpią fun z gier RPG. Dla niektórych liczy się to, że w okienku w kształcie tarczy będzie odwrócone -8, a po najechaniu na portret najlepiej odwrócone +8. Proszę was, podchodzenie do BG jak do typowego 'Hack and Slash' boli w oczy, postarajcie się wyciągnąć z tej gry więcej. Ostatnio tłumaczyłem też swojemu młodszemu bratu który pograł w Baldura(bo zainstalowałem nową(starą) gre to musiał spróbować), ze to nie jest tak jak mu się wydaje, że oni nie trafiają z odległości metra w nieruchomy cel, tylko tu powinna działać wyobraźnia. Trudno było na owe czasy stworzyć animacje tzw. uników. Bo krytyczne pudło to nic innego jak jakiś unik ze strony przeciwnika, albo np. wynik panicznego stresu, który poskutkował nieudanym trafieniem.
    W internecie jest wiele opisów walki DnD albo Warhammer i proponuje wielu osobom niewtajemniczonym odszukać takie przykładowe sesje.
    I uwierzcie mi to na prawdę działa, wystarczy tylko poruszyć wyobraźnię.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No ba, jasne, że działa! Do tego stopnia, że jak ciąłem na kawałki złe nimfy na Wybrzeżu to oczami wyobraźni widziałem szarżującego bohatera, tnącego na odlew i wręcz rzucającego mieczem w dogasające truchło :D Trzeba przyznać, że FF pomaga mocno wyobraźni. I nie możesz @Silver zarzucać innym, że nie czerpią funu z gry, bowiem założę się o dziesięć skalpów gnolli, że fun akurat czerpią wszyscy, każdy po swojemu ;)
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Zwracam honor :) Gra jest zbyt dobra, żeby mówić o braku funu ;p Ale rozumiesz @Lucky chciałbym, żeby inni gracze patrzyli na ten tytuł pod innym kątem i ostatecznie nawołuje jedynie do odpalenia wyobraźni która jest w każdym z nas. Wystarczy polecieć. Skoczyć z tego "10 piętra", rozłożyć skrzydła wyobraźni i znaleźć się nad Beregostem leżącym kilka dni marszu od pięknego miasta Baldur's Gate.
  • MurkMurk Member Posts: 57
    Ja nie skaczę z "10 piętra". Zamiast tego zapalę sobie "fajkowego ziela" w fotelu przy kominku (potem na pewno coś zjem) ...wtedy na pewno znajdę się nad Beregostem, Baldur's Gate, Athkatlą a nawet w Podmroku :D
  • SilverSilver Member Posts: 63
    Każdy ma jakiś tam swój unikalny sposób na znalezienie się w stanie nirwany...
    Ja miałem ich tysiące i stwierdzam, że najzdrowiej i najskuteczniej odnajduje siebie, gdy włączam cichą, spokojną muzykę, siadam w fotelu, zamykam oczy i zaczynam mówić pierwsze co mi przyjdzie na myśl, mówię, mówię, zasypiam... i budzi mnie krasnolud, który własnie potrzebował kolejnego krzesła żeby przypieprzyć jednemu z 4 stojących w wejściu do karczmy osiłków, a że akurat krzesło na którym spałem(a w zasadzie zdychałem) było pod ręką to wyrwał mi je spod dupy i przypieprzył drabowi w... kolano, bo wyżej nie sięgał...

    Wracając do tematu posta... FAQ itepe. Mam dość istotne pytanie. Czy cokolwiek wiadomo? Czy Trent Oster ma zamiar trzymać mnie w ciągłej niepewności - do teraz nie wiem czy mam sobie już kupować te green-up'y czy nie ;/
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    zbroja z ankenga podobnoe nie bedzie już jako magiczna wiec bedzie można łączyć z innymi magicznymi rzeczami
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @Silver, nie chodzi o to by mieć najlepsze statystyki, bo razem z możliwością założenia 2 wspomnianych przedmiotów mogliby również lekko trudność się podnieść. Rzecz w tym, że właśnie ciężko mi sobie wyobrazić, że mając magiczny naszyjnik, nie mogę nosić pierścienia. Tzn. mogę sobie wyobrazić, ale wyjaśnienie byłoby bardziej pokrętne.
    @wojtek, skoro tak to mi w sumie wystarczy, amulet+pierścień mogę sobie darować.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Silver said:

    Zwracam honor :) Gra jest zbyt dobra, żeby mówić o braku funu ;p Ale rozumiesz @Lucky chciałbym, żeby inni gracze patrzyli na ten tytuł pod innym kątem i ostatecznie nawołuje jedynie do odpalenia wyobraźni która jest w każdym z nas. Wystarczy polecieć. Skoczyć z tego "10 piętra", rozłożyć skrzydła wyobraźni i znaleźć się nad Beregostem leżącym kilka dni marszu od pięknego miasta Baldur's Gate.

    Zgoda w 100% :D

    Mi zawsze odprężenie i odmienne stany świadomości dawały lektury fantasy, a że jesteśmy w odpowiednim miejscu to pozwolę sobie na mały offtop. Nie wiem ilu z Was jest miłośnikami prozy Sapkowskiego (mam na myśli oczywiście wiedźmińską sagę), ale rok temu dostałem w prezencie niezwykły audiobook (4CD), na którym były dwa tomy opowiadań. Polecam gorąco ten produkt, bowiem nie jest zwykłym audiobookiem, ale pełnoprawnym słuchowiskiem, z narratorem i podziałem na aktorów, są głosy w tle i udźwiękowienie otoczenia. Słucham niemal bez przerwy i polecam wszystkim, którzy chcą się rzucić w wir fantasy z pomocą aktorów grających radiowo bohaterów Wiedźmina :D Szczególnie polecam "Ziarno prawdy" z moim ulubionym Nivellenem, mioooooodzio!

    A wracając: uważam, że logicznie by było móc nosić magiczny pierścień oraz naszyjnik. W ostateczności zgodzę się, że dwa przedmioty tego samego rodzaju raczej będą siebie odpychać lub wzajemne wyłączać.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    mod BG2 Tweaks dawał możliwość założenia takich dwóch przedmiotów z tym, że premia KP liczyła się tylko z jednego, a premie do rzutów z obu (tak jak w papierowym ad&d)
  • sahardimasahardima Member Posts: 17
    Najprawdopodobniej po premierze fani zajmą się dopasowaniem modów, więc bez obaw. Wielbiciele mechaniki i fabuły będą szczęśliwi. Najpierw doczekajmy się wyjścia samej gry. ;)
Sign In or Register to comment.