Skip to content

kim zaczynacie grę?

24567

Comments

  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Silver said:

    Wprowadzę drobne zamieszanie. Co powiecie o połączeniu wojownik/mag ? :> Dość klimatyczne, aczkolwiek nie jestem pewny czy się sprawdza... Fabularnie ciekawe połączenie, ale chyba się nie sprawdzi w drużynie.

    @Silver - sprawdzone i chyba moje ulubione połączenie (patrz mój poprzedni post w tym temacie), przy czym z czarów korzystam wyłącznie jako support. Prawdziwą magię zostawiam w rękach mistrzów magii. Nigdy nie odczułem aby to była słaba postać, wręcz przeciwnie.

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Silver – ja lubię takie połączenie – teraz w wakacje grałem elfem wojownikiem/magiem w BG2. Mój walczył na dwie bronie i patrząc na statystyki, zgarniał najwięcej zabitych w drużynie, ale był dość delikatny jak już kończyła się Kamienna Skóra :)
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Własnie, wydała mi się to ciekawa kombinacja, spelle wspomagające typu zbroja, albo lustrzane odbicie dla woja z dużą siłą i zręcznościa mogą być wyjątkowo pomocne.

    Edit: Chociaż bardzo miło wspominam grę czystym czarownikiem lub upadłym paladynem. Czarownik(czy też raczej zaklinacz bo taka była chyba oryginalna DDkowa wersja) był w stanie zniszczyć wszystko...
  • SheeShee Member Posts: 139
    Zawsze śmigam magiem albo wojownikiem, więc dołączam się do pytania. Jak się sprawdza dwuklasowiec ?
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Kamienna skóra? Nigdy nawet go nie zapamiętywałem, bez czitu... bez kitu :D
    Ulubione zaklęcia dla woj/maga: rozmycie, zwodniczy sobowtór, mamidło, zamęt, chaos, ulepszone przyspieszenie ruchów, lustrzane odbicie
    M6k3
  • hiroshihiroshi Member Posts: 19
    Przerabiam w głowie róźne scenariusze tworzenia postaci, ale prawda jest taka, że najistotniejszą zmienną będą członkowie mojego teamu i to od ich wybrania zależeć będzie kreacja mojej postaci. Chociaż z drugiej strony zawsze chciałem, a nigdy jakoś się ostatecznie nie przekonałem do zaczęcia gry bez takiego przygotowania i dopiero podczas napotykania NPC decydować o ich dołączeniu. Na dzień z kawałkiem przed oficjalną premierą, muszę przyznać, że trochę odczuwam podekscytowanie...
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Dwuklasowość? nigdy w życiu, mag/wojownik i jeszcze w dodatku np: pedalski elf chodzący w rajtuzach po lesie z łukiem ? Jakbym go spotkał na trakcie do Wrót Baldura lub w tawernie to lałbym go na miejscu. ;]
    Lucky
  • erathielerathiel Member Posts: 38
    edited November 2012
    Ja zawsze latam łotrzykiem. (chyba mam sentyment do tej klasy)
    I tak od czasu pierwszego BG czy NWN zawsze najpierw kończe każde RPG klasą najbardziej zbliżoną właśnie do łotrzyka/rogue :)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @gaxxx - uśmiałem się, że hej :) Coś w tym jest, wieloklasowość jakaś taka niewiarygodna jest. Wiadomix - elf ma trochę więcej czasu w dłuższym życiu żeby się szkolić w różnych specjalnościach, ale ludź to chyba bardziej winien skupiać się na jednej profesji.
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Nie niedoceniajcie elfiego pieśniarza klingi. Ciężko będzie go "lać na miejscu" mając Plugawy Uwiąd Abi-Dalzima na maminsyniej dupie.
    Selendis
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Przemkas - Zanim byś dokończył czar to ta twoja głowa ze spiczastymi uszami poturlała by się po zakurzonej drodze po czystym cięciu dwuręcznego miecza :D
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No, a na deser to już się wyrywa z cienia niziołek skrytobójca z jakimś chochlikowym kolcem czy innym pazurem smoka co by w miękkie plecki utopić stal :)
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Ale super, to gramy rolpleja? :P
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nowy temat Panowie i jedziemy.
    Phælin
  • PhælinPhælin Member Posts: 316
    Ha! Szczególnie, że jutro wychodzi BGEE? Na anglojęzycznym jest od dawna RP challenge... a w ogóle to przeprowadzałem się i nie wiem gdzie mam kostki!
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited November 2012
    To kiedyś trzeba będzie się przygotować i zacząć, choć po premierze faktycznie może być ciężko ;)

    To już jutro?! No tak :D
  • ArwernArwern Member Posts: 53
    Kobieta Mściciel. Później może czarownik :)
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    Ja zagram pewnie jakimś wojem o złym charakterze. ;)
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    wojownik, krasnolud, chaotyczny dobry
  • fridekfridek Member Posts: 113
    elf/pół-elf coś chaotyczny zły.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @inicjator - ja również tym razem wybiorę krasnoluda, nigdy takowym nie grałem, zawsze to jednak był człowiek.
    a BTW, jakie imiona nadajecie swoim bohaterom? Ja za każdym razem inne, teraz zdecyduję się na krasnala imieniem Biazi.
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Espelisan, Selendis, Nimrodiel(kobita), Hargorat, Abael Quentilas, Ninuvien(kobita), Warus, Dormenis, Meneames, Ulitar, Korvegor, Azelbadenor, Vaulmenes.

    Były tez inne, lecz imiona dawnych bohaterów już zostały zapomniane;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Nieźle szalejesz :) pamiętam, jak kumpel nazwał kiedyś swojego Paladyna "Kabanos" i jakoś grał ;)
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited November 2012
    Ja wszędzie jestem Shee albo Sheeia, na każdym serwerze, w każdej grze ;)

    Jeśli gram mężczyzną zwie się po prostu Gabriel... Nic nadzwyczajnego, ale chętnie posłucham waszych propozycji ;D
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Shee said:

    Ja wszędzie jestem Shee albo Sheeia, na każdym serwerze, w każdej grze ;)

    Jeśli gram mężczyzną zwie się po prostu Gabriel... Nic nadzwyczajnego, ale chętnie posłucham waszych propozycji ;D

    Sheelimenes, Shelimanea, Sheelminora, Shelumbea, Sheerminatorea, Sheelmunia, Sheeloba

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Jak zaczynałem, czyli w 1999r. ;) nazwałem woja Peregrin, ale nie był niziołkiem tylko ludziem. Później różnie i nie pamiętam oczywiście wszystkich, ale kiedyś elfiego łucznika, którym skończyłem obydwie części nazwałem dość kretyńsko Lui'vie. Innym razem kolejnego woja - Bornal, był też elf Evim Triand, ork Grimm Purqus albo niziołek Tristan Everleef. Był czas na wymyślanie kiedyś :)
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited November 2012
    @Selendis - Tego, jak wy nazywacie postacie, może coś zgapię do IWD^^

    @Lucky - Masz małą armię pomiotów Bhaala xD
  • inicjatorinicjator Member Posts: 63
    Zawsze mam problem z wybraniem imienia :(
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zawsze zastanawiało mnie jakim cudem Bhaal płodził te wszystkie pomioty, bo z elfkami, ludzkimi kobietami to rozumiem, ale z krasnoludzicami czy orkowymi niewiastami? Oj, musiał chyba nieźle doić Calimchańskiego miodu.
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    To wszystko sprawka Slaneesha :D

    Edit: A wracając do tematu, ja zawsze lubiłem wybierać imiona mojej ulubionej "prakultury": Celtów.
    Na tej stronie jest rozpiska ciekawych imion.
    http://www.keltoi.pl/names.html
    Tworze sobie kilka portretów a wraz z nimi równolegle zestawienia ras i klas do nich pasujących. Zastanawiam się chwilę jaką rasą mam największą ochotę grać, później klasa, później portret, a później imię, które najlepiej pasuje do portretu właśnie z w/w strony. Aha, zapomniałem wspomnieć o charakterze, bo to chyba najistotniejsza kwestia przed typowaniem portretów :p
    LuckyinicjatorRad_Bbridge
Sign In or Register to comment.