Skip to content

BG 2:EE

1679111214

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jsem by dneska neuvěřitelně znuděný a nic mě nebavilo ( je to víc než dva měsíce, co zase vyjdou nějaké hratelné hry ! ) tak jsem se hecnul, že udělám nové NPC do BG2:EE :-)

    Už dvě a půl hodiny si hraju s portrétem ( a ještě nejméně další dvě půl hodiny to potrvá ), ale mám už základní scripty ( a dokonce i fungují ! ) načrtlý příběh i historii postavy. Jakmile dodělám alespoň ten portrét, tak o tom založím nové téma.

    Ale nečekejte že to bude za týden hotové, co se módování týče, tak jsem zatím začátečník.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Já včera poprvé v životě zkusila sólo hru za bojovníka/mága/zloděje. Vydržela jsem to do Měděné Čelenky, předtím ještě zachránila cirkus a pak jsem postavu smazala. :-) Sólo v BG fakt není pro mě.
    Dala jsem si do hry tu starší češtinu a fungovala super. Škoda, že jim oprava hry pro aktuální češtinu tak trvá. :-/
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Solo hra je v pohodě, ale doporučil bych spíš jedno, max dvě povolání. V pohodě jsem to prošel se stopařem, jedničku mám rozjetou se solo čarodějem - za solo byl problém s super-rychle-se-regenerujícím-vlkodlakem-na-ostorvě, ale jinak v pohodě. TOB už byl fakt nářez - závěrečnej bos a předtím ohnivý obři
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Ten vlkodlak v BG1 je v pohodě máš-li hůlku paralyzace a blesk. V jednom místě na který sem náhodou narazil se ten blesk spoustakrát odrazí tam a zase zpět.
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Hele Effiny, odkud si stáhla tu starší češtinu co fungovala? Končím zrovna BG1 a nemám chuť měsíc až dva čekat, než vyjde oprava...
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    @Vulpesius Odtud, z fóra. Přikládám jí, ať zbytečně nehledáš. :-) Snad se Ti to otevře...
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Díky moc
  • DudoDudo Member Posts: 361
    prave skusam mastit za kensaia, skoncil som jednotku a preniesol si postavu do dvojky a ked som vysiel z väzenia, tak mi takto ukazuje ostatne postavy. Neviete mi niekto poradit co s tym ? Doteraz mi toto vobec nerobilo.
    bg.gif 851.4K
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    Tohle způsobuje jeden z módů (žádný z těch co jsem tady postnul).
    Myslím že to byl tweek patch nebo baldurash fixpatch či něco obdobného.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    A nebo jsi dorazil na to náměstí z reklamy na orion (Vaše čokoládová hvězda!)
    DudoEffinySouthpaw
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Ako sa da znizit kensaiovi AC okrem pouzivania flasiek ? Kedze nemoze mat brnenie, helmu ani rukavice, tak velmi tazko mu ho znizit. Mate nejake tipy ? Keby sa mi podarilo aspon na nejakych -5 - 6 - 7 tak by bolo lepsie ako sucasnych 1 : )
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Dudo‌
    No tak máš prsteny, Balduranův plášť apod.
    A každejch pár levelů ti samo klesne (minimálně pro mne je samozřejmost mit co njvyšší obratnost aby bylo co nejnižší).
    Samozřejmě potom kouzla + lektvary. A Jak získáš HLA tak tam je pár dovedností co tě na chvíli udělaj odolnějším.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Kensai ma len jednorazovy bonus k AC - 2 na zaciatku. Potom sa mu uz neznizuje. Znizuje mu bonus k zasahu, k zraneniu a k rychlosti. A Balduranov plast v BG2 sa mi zda ze nie je.
    A to HLA je co ? :)
    Southpaw
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited July 2014
    @Dudo‌
    High Level Abilities - jde o schopnosti který si každá postava vybírá na každym levelu nad 3 000 000 XP.
    Nějak nikde nemůžu najít jejich kompletní seznam, a vypisovat se mi ho nechce...

    EDIT: Našel sem seznam (nevim jestli kompletní) zlodějskejch a válečnickejch http://playithardcore.com/pihwiki/index.php?title=Baldur's_Gate:_Epic_Level_Abilities

    EDIT 2: Ještě mně pak napadaj nějaký boty který na tebe můžou nahodit kamennou kůži. Myslim že to jsou Gargoylí boty nebo něco takovýho...
    Post edited by irendie on
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Prstene (Ring of Gaxx), nahrdelniky, plaste... Ale najlepsie je, rovnako ako v BG1, pouzit Stitovy amulet, Barkskin ci podobne kuzlo.
    Na druhu stranu, Kensai sa nejako moc nehra na obranu ale vsadis vsetko na to, ze dokazes zabit kazdeho v par kolach, kym zabiju oni teba.
    Effiny
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    edited July 2014
    EDIT - duplikat.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited July 2014
    Dve veci ma trapia :
    1.
    skusal som nejake magove kuzla na znizenie AC a neviem ci je tam chyba, alebo to tak ma byt. Mag ma na 1lvl kuzlo Zbroj - oblast pusobeni tam pise sesilatel, cize sam na seba ho da. 3 lvl kuzlo Prizracna zbroj - oblast pusobeni tam teraz pise 1 bytost a taktiez ho mag da sam na seba. 4 lvl kuzlo Dusevni zbroj - oblast pusobeni 1 bytost a tu si uz mozem vybrat na koho to kuzlo zoslem. Malo by to tak byt aj pri kuzle Prizracna zbroj, ze si s magom vyberiem postavu na ktoru to kuzlo chcem pouzit nie ?

    2.
    Mam v partii prvy krat Cernda. Ked som ho bral mal charismu 15 a neviem preco mu klesla a teraz ma len 10. Ide o to, ze teraz nemoze pouzivat svoj plast vysokeho lesa, lebo ma nedostatocnu charizmu.
    Post edited by Dudo on
  • DudoDudo Member Posts: 361
    takto mu klesla, napisalo mi tam, ze uprava charizmy, ale z akeho dovodu ?
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    Dudo said:

    Dve veci ma trapia :
    1.
    skusal som nejake magove kuzla na znizenie AC a neviem ci je tam chyba, alebo to tak ma byt. Mag ma na 1lvl kuzlo Zbroj - oblast pusobeni tam pise sesilatel, cize sam na seba ho da. 3 lvl kuzlo Prizracna zbroj - oblast pusobeni tam teraz pise 1 bytost a taktiez ho mag da sam na seba. 4 lvl kuzlo Dusevni zbroj - oblast pusobeni 1 bytost a tu si uz mozem vybrat na koho to kuzlo zoslem. Malo by to tak byt aj pri kuzle Prizracna zbroj, ze si s magom vyberiem postavu na ktoru to kuzlo chcem pouzit nie ?

    2.
    Mam v partii prvy krat Cernda. Ked som ho bral mal charismu 15 a neviem preco mu klesla a teraz ma len 10. Ide o to, ze teraz nemoze pouzivat svoj plast vysokeho lesa, lebo ma nedostatocnu charizmu.

    1. ano, to je v pořádku

    2. používá Cernd Žezlo hrůzy? Jde o zbraň, u které je šance, že snižuje charisma.
    Dudo
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Effiny said:

    Používá Cernd Žezlo hrůzy? Jde o zbraň, u které je šance, že snižuje charisma.

    A je to tam (od nedávna) dost jasně napsáno :-)
    Nečíst si popisek předmětu chápu, ale nečíst si ani vlastnosti...
    Effiny
  • DudoDudo Member Posts: 361
    tak potom pri kuzle Prizracna zbroj - oblast pusobeni by malo byt sesilatel a nie 1 bytost
    Edvin
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Effiny said:

    Dudo said:

    Dve veci ma trapia :
    1.
    skusal som nejake magove kuzla na znizenie AC a neviem ci je tam chyba, alebo to tak ma byt. Mag ma na 1lvl kuzlo Zbroj - oblast pusobeni tam pise sesilatel, cize sam na seba ho da. 3 lvl kuzlo Prizracna zbroj - oblast pusobeni tam teraz pise 1 bytost a taktiez ho mag da sam na seba. 4 lvl kuzlo Dusevni zbroj - oblast pusobeni 1 bytost a tu si uz mozem vybrat na koho to kuzlo zoslem. Malo by to tak byt aj pri kuzle Prizracna zbroj, ze si s magom vyberiem postavu na ktoru to kuzlo chcem pouzit nie ?

    2.
    Mam v partii prvy krat Cernda. Ked som ho bral mal charismu 15 a neviem preco mu klesla a teraz ma len 10. Ide o to, ze teraz nemoze pouzivat svoj plast vysokeho lesa, lebo ma nedostatocnu charizmu.

    1. ano, to je v pořádku

    2. používá Cernd Žezlo hrůzy? Jde o zbraň, u které je šance, že snižuje charisma.
    ano pouziva, som to zle precital, nositel strati natrvalo 1 charizma ajajajaj : ) vdaka za upozornenie

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Dudo said:

    tak potom pri kuzle Prizracna zbroj - oblast pusobeni by malo byt sesilatel a nie 1 bytost

    To máš pravdu, už jsem to opravil.
  • EffinyEffiny Member Posts: 378
    edited August 2014
    Ohóó, tak tohle už fakt vypadá nadějně (s patchem 1.3):

    Trent Oster (Twitter): We are down to one bug in the 1.3 update.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Myslim, ze sa to uz tu niekto pytal, ale daju sa zapnut titulky u videach ?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Dudo said:

    Myslim, ze sa to uz tu niekto pytal, ale daju sa zapnut titulky u videach ?

    Měly by tam být automaticky, ale u češtiny (jiné jazyky jsem nezkoušel a nehodlám přeinstalovávat hru, protože tam mám 3 prdele módů) z nějakého důvodu nefungují správně. Před časem jsem to už nahlásil.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    1051 : )
    tatok
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Chci se jen optat, jak to vypadá s dárkovým kodem od TeamBG.
    Už je to skoro měsíc, ale chlapci z BeamDogu na nás - nebo aspon na mě ;-) - dočista zapomněli ... :-(
    Díky za info.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Chci se jen optat, jak to vypadá s dárkovým kodem od TeamBG.
    Už je to skoro měsíc, ale chlapci z BeamDogu na nás - nebo aspon na mě ;-) - dočista zapomněli ... :-(
    Díky za info.

    Netuším, bude to, až to bude.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Konečně jsem vyřešil problém s Neerou.

    Já jsem ji sebou nikdy nebral, ale pokud bude chtít přeložit romanci, tak sebou budu muset vzít.
    (Nepřekládám co jsem nedohrál. Hodně mi pomáhá, když znám okolnosti a místo kde je použit text.)
    Udělal jsem to tak, že jsem si s Neery udělal Edwina :D

    Komplet jsem překopíroval povolání, staty a dokonce i jeho amulet.
    Konec otravných divokých mágů a začátek užitečné Neery :D
Sign In or Register to comment.