Skip to content

BG2:EE, kwestia wersji polskiej oraz jej instalacja

191012141530

Comments

  • adamszpladamszpl Member Posts: 2
    Hej, Świetna robota z tym spolszczeniem, mam nadzieje że już niedługo będzie tego więcej :)
    a tak zapytam jak idzie z tłumaczeniem dziennika i kiedy można się spodziewać jakiegoś nowego wrzutu kolejnych tłumaczeń?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Adamszpl – teraz większość wysiłków skierowana jest na IWD:EE. Wkrótce postaram się ruszyć moje zaległości w BG2:EE, bo mam naprawdę dużo tekstów do wrzucenia do gry :)
  • wht111wht111 Member Posts: 24
    Wow, a to ci nowina, nie przypuszczałem, że będziecie tłumaczyć IWD:EE na pl. Fantastycznie. Dziękuję wam bardzo za wasz wysiłek. Pozdrawiam.
  • superfly86superfly86 Member Posts: 31
    Witam,
    Jak to jest z tą polską wersją.
    Icewind Dale udało się zrobić od początku z polskimi filmami i głosami, ale BG1 EE nie ma do dzisiaj, nie wspominając o BG2 EE gdzie do dzisiaj nie ma wersji z zainstalowanymi napisami, nie wspominając o filmach i głosach.
    Czy jest w BG2 aż tyle nowych treści ? Bo chyba od nowa całej gry się nie tłumaczy czytałem że BeamDog ma dostęp do spolszczenia CDP.
    Dlaczego nie zostanie zatrudniona jakaś ekipa tłumacząca której by zapłacono za to żeby prace przyspieszyły ?
    Chcę zakupic grę ale chcę pograć normalnie w pełni polską wersję, a nie okrojoną :)
  • AtarinAtarin Member Posts: 19
    @superfly86 w IWD:EE doszło tyle nowych treści co kot napłakał, większość to rzeczy które były już od wieków zrobione tylko zostały przedtem wycięte, w BG2EE doszło sporo treści, kilkukrotnie więcej niż w BGEE, nie pamiętam ile słów (może ktoś mnie zaraz zacytuje) ale było tego naprawdę sporo i tylko te nowe treści są tłumaczone
  • superfly86superfly86 Member Posts: 31
    Jaki jest mniej więcej postęp spolszczenia Baldurs GAte ii ? Czy dużo zostało do zrobienia ?
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Nie dużo patrząc z perspektywy ilości nowych dialogów.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @superfly86‌ – BG2 z CDP to około 75000 linii. Edycja :EE przyniosła dodatkowe 28000. Dla porównania, Baldur's Gate:Enhanced Edition to 34000 linii. Tłumaczenie jest w o wiele bardziej zaawansowanej fazie niż to co w pliku w pierwszym poście – mam bardzo duże partie do sprawdzenia i wrzucenia, ale nie mam tyle czasu co kiedyś, a ponadto trzeba było się zająć IWD:EE :)
    RadnonCahirNibllaOxva
  • adamszpladamszpl Member Posts: 2
    @cherrycoke2l to faktycznie trochę jeszcze jest do zrobienia. Jak by była potrzebna pomoc przy korekcji czy tłumaczeniu to chętnie pomogę :)
  • pyrrusspyrruss Member Posts: 1
    Hej,

    Jestem tu nowy ale z BG nieustająco od 14lat.
    Postanowiłem sobie wczoraj zagrać w BG EE i BG 2 EE.
    Ściągnąłem steama, gry zakupiłem, instaluję i hmm...dupa., a mianowicie:

    Po włączeniu gry menu jest ok, muzyczka leci, ekran się pojawia.
    Wybieram SOA, new game i nagle tęcza kolorów na ekranie, po chwili tęczy wylot na pulpit.
    To samo się dzieje w BG EE i w BG 2 EE.

    Podejrzewałem że chodzi o system a więc:

    Laptop,Vista, GeForce 9200, 4GB RAM, procek chyba z 3GhZ ( piszę z roboty i nie pamiętam :)
    Zacząłem kombinować ze zgodnością OpenGL ( tak wyczytałem na jakimś forum )
    Zmiana rozdzielczości ekranu na chwilę pomagała ( tęcza pojawiała się po 10 sekundach a nie po 2)
    W pliku notatniku baldur.ini coś tam szperałem ( też z tego co na forum wyczytałem )

    Dzisiaj będę próbował uruchomić obydwie wersje na lapku z XP, aczkolwiek wolałbym grać na tej Viście nieszczęsnej. Też już się zorientowałem po forach że wiara ma głównie problem z Win7 albo 8 a ja tutaj wyskakuje z archiwalną Vistą :)

    Może ktoś coś umie pomóc co zrobić w takiej sytuacji ? Czy to wina jakiś sterowników czy gdzieś indziej leży problem. Próbowałem uruchomić grę jako administrator ale do końca nie jestem pewien czy dobrze to zrobiłem.

    Dodam że w chwili złości ściągnąłem ze steamu Age of Empires II HD i śmiga idealnie, bo już byłem pewien że te gry ze steamu są jakieś trefne :)

    To może ktoś coś wie ?
    z góry dzięki !

    Pozdro

  • KretosKretos Member Posts: 2
    Czemu mi znikają aktywne zadania z dziennika dziennik robi sie całkowicie pusty to chwilowe czy cały czas tak jest ??
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    cherrycoke2l jak teraz idzie praca nad Black Pits 2 w BG2 ? Bo we wcześnijeszym poście było, że większość wysiłków skierowana jest na IWD:EE a jak sprawa stoi z BG2:EE ?
  • OxvaOxva Member, Translator (NDA) Posts: 80
    edited November 2014
    @Sarevokp Większość rzeczy związanych z Icewind Dale jest na finiszu. Co do Black Pits to nieustannie przy nim "dłubię". Na chwilę obecną ciężko jest mi podać datę ukończenia, jednak na pewno nie będzie to w tym roku. Wydaje mi się że wraz z czasem niezbędnym na korektę, możemy mówić tu o okolicach lutego. :)
  • AtarinAtarin Member Posts: 19
    @Oxva, luty to i tak super nowina.
  • ASSEASSE Member Posts: 3
    Czy wersja PL działa na maku?
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    Dzięki Oxva. Cały czas czekam na tłumaczenie TBP2. Czy w tym roku pojawi się jeszcze jakaś aktualizacja ?
  • AcodinAcodin Member Posts: 3
    Witam. Wczoraj pojawił się bg2 na androida. Pytanie kiedy można się spodziewać wersji polskiej albo czy da się jak jakoś dodać samemu?
  • CernCern Member Posts: 5
    Acodin said:

    Witam. Wczoraj pojawił się bg2 na androida. Pytanie kiedy można się spodziewać wersji polskiej albo czy da się jak jakoś dodać samemu?

    Dołączam się do pytania, czy można dodać spolszczenie do wersji androidowej ? A druga sprawa to dlaczego ja ciągle w sklepie play nie widzę tej gry ?

  • AcodinAcodin Member Posts: 3
    Już można kupić.dobrze poszukaj.

  • maneromanero Member Posts: 392
    Czy możemy liczyć na świąteczny prezent od ekipy tłumaczy? ;)
  • CernCern Member Posts: 5
    Acodin said:

    Już można kupić.dobrze poszukaj.

    Faktycznie już się pojawiła, ale ponawiam pytanie czy próbował ktoś wgrać spolszczenie na androidzie ? W sumie tak sobie myślę, jeśli jest tam dostęp do plików tlk to nie powinno być problemu
  • DaroPLDaroPL Member Posts: 12
    Panowie co z tą polską wersją BGIIEE na Androida?? Napiszcie proszę kiedy można się spodziewać tłumaczenia, napiszcie cokolwiek bo gra kupiona ale bez polskiego to trochę nie grywalna ;-) Pzdrawiam i czekam na odpowiedź :-)
  • semlocosemloco Member Posts: 1
    Witajcie. Widzę, że jest jakiś duży problem z hostowaniem plików, chyba paczki, które są powrzucane są niedostępne, albo są uszkodzone linki.

    Czy wiadomo kiedy będzie wersja polska pełna dostępna oficjalnie? Dlaczego nikt się tym nie zajmie? Nie ma dystrybucji polskiej BG2EE w ogóle? Nikt tego nie finansuje?

    Chętnie pomogę w hostowaniu plików, jeśli nie ma opcji, żeby to spolszczenie oficjalne w ogóle kiedykolwiek wyszło - to już chyba trwa, prawda?

    Proszę o jakąś wiadomość prv, czy coś, to podam link / dostęp do FTP, lub inne miejsce, gdzie można wrzucać aktualne, kompletne tłumaczenia bez reklam i innych dziwnych rzeczy.
  • DaroPLDaroPL Member Posts: 12
    A czy teraz nie można by było dodać oryginalnego tłumaczenia z BGII i ToB do wersjii EE na androida a w międzyczasie skączyć waszą pracę? Gra już wyszła ale w pewnym sensie jest nie grywalna bo nie ma Polskiego :-(
  • DaroPLDaroPL Member Posts: 12
    edited December 2014
    Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć? Kiedy mniej więcej BG2EE na Androida zostanie zaktualizowane do polskiej wersjii językowej ??? Bardzo proszę i pozdrawiam :-)
  • ASSEASSE Member Posts: 3
    I czy będzie wersja polska na OSX? :(
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @DaroPL wersję polską będziesz miał oficjalnie, gdy całość tłumaczenia zostanie skończona. Czekaj cierpliwie i korzystaj z okazji na podszkolenie angielskiego.
  • DaroPLDaroPL Member Posts: 12
    edited December 2014
    Tyle to sam wiem, nie oświecaj w ten sposób ludzi :-( przeszedł bym grę teraz ale nie o to chodzi, nie chcę zaczynać BG2 po Angielsku bo nie mam zamiaru cieszyć się z czegoś połowicznie. Chciałem poprostu wiedzieć czy trzeba będziesz poczekać np. 2 tygodnie czy może pół roku. Dla mnie normalne pytanie
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Na pełne spolszczenie? Prawdopodobnie co najmniej pół roku.
  • SarevokpSarevokp Member Posts: 11
    Życzę wszystkim tłumaczom dużo zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego a także wesołych, pogodnych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Odpoczywajcie i cieszcie się świętami aby w nadchodzącym nowym roku mieć siłę i energię dla nas niecierpliwych graczy.
    OxvaRadnon
Sign In or Register to comment.