Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1568101115

Comments

  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    @Caszidy: Od jistého patche druidi můžou nosit Ankheg Plate.
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited February 2016
    @Pecca
    Aha, to je zvláštní, verzi mám nejnovější, ale v popisku u Ankheg Plate Mail mi pořád svítí, že "Nemůže používat: Druid" Ale nasazovat jsem to nezkoušel, jelikož jsem za druida zrovna nehrál a Cernd je Shapeshifter.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Možná je chyba v češtině, ale v angličtině je popisek správnej.
    Caszidy
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2016
    @Caszidy
    No jo, ale pak by jsi mohl taky říct, že by druidi měli mít přístup ke všem zbrojím z dračích šupin, protože jsou taky na 100% nekovové, i když jsou to plné plátové zbroje :smile:

    Brnění z Ankhega je brnění, které bylo vyrobeno z nevinného stvoření, které bylo brutálně ubito zlý lidmi. Něco takového by si hypízáčtí druidové prostě nemohli obléct. Nesouhlasím s tím, že by ho měli druidové nosit.

    P.S.
    V češtině je popisek správný, kontroloval jsem to.
    Caszidy
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited February 2016
    Mně přijde, že věcí, které se dají takto okecat je tam moc. Prapůvodní autoři pravidel zkrátka nechtěli, aby druidové nosili moc silné zbroje. Tečka.
    irendieEdvinCaszidy
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Dělá nějaký mód to, že když družina zmizí a uteče z bitvy, budou se jí nepřátelé v závislosti na složení buď snažit najít (společně, ne jeden po druhém), nebo se naopak stáhne a v případě odpočinku její klerik vyléčí, třeba i oživí padlé?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kivan
    Nepřátele tě běžne pronásledují, pokud se chceš schovat třeba do domů a vyléčí se, pokud jsi utekl přes mapu světa. Vzájemné oživování je však příliš komplexní chování. Navíc, jak často bojuješ s družinou, která má sebou kněze? Když nepočítám drowy, tak jsou knězové docela nedostatkové zboží.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin said:

    @Kivan
    Nepřátele tě běžne pronásledují, pokud se chceš schovat třeba do domů a vyléčí se, pokud jsi utekl přes mapu světa. Vzájemné oživování je však příliš komplexní chování. Navíc, jak často bojuješ s družinou, která má sebou kněze? Když nepočítám drowy, tak jsou knězové docela nedostatkové zboží.

    To jo, ale často tě pronásleduje třeba jen jeden nebo dva a zbytek nepřátel jen stojí, pokud někoho vyprovokuješ mimo jejich zorné pole. dají se snadno rozdělit a umlátit jeden po druhém. taky by se mohli uzdravit a meditovat, pokud se družina uloží k odpočinku. Nebo by mohli spící družinu napadnout. Bylo by to logické. A kleriků zas až tak málo není.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Kivan said:

    To jo, ale často tě pronásleduje třeba jen jeden nebo dva a zbytek nepřátel jen stojí, pokud někoho vyprovokuješ mimo jejich zorné pole. dají se snadno rozdělit a umlátit jeden po druhém. taky by se mohli uzdravit a meditovat, pokud se družina uloží k odpočinku. Nebo by mohli spící družinu napadnout. Bylo by to logické. A kleriků zas až tak málo není.

    Nainstaluj si nějakej mód pro lepší AI. Pak se už nedaj nalákávat tak jednoduše. A řeší to i tvůj problém - vrhnou se na tebe všichni, takže buď umřeš ty nebo oni, netřeba kleriků :smiley:
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited March 2016

    Bug(?) u modu Sheena

    Ona má nějaké speciální omezení na zbraně? Protože kromě toho jejího obouručního meče a jedné hole, se mi naprosto nedaří ji vybavit jinou zbraní. Třeba když jí chci dát obyčejnou kuši, tak se to odmítne dát do zbraňového slotu s popiskem "cannot use item". Kde je problém? Přitom tu zbraň by měla moct normálně používat, dokonce je na ni specializovaná. Navíc pokud by ji nemohla používat, tak by přece ta zbraň byla vyznačená červenou barvou. Nechápu to.

    A co už vůbec nechápu je, že teď jsem zkoušel Defender of Easthaven a ten Sheena normálně vezme a Flail of Ages nikoliv. Přitom mají oba úplně stejná kritéria na to, kdo je nesmí používat.
    Post edited by Caszidy on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Sheena je docela starý mód a nikdy nebyl upraven pro EE, jen s ní funguje.
    Když jsem jí testoval kvůli kompatibility, tak všechno jelo v pohodě, ale to jsou 2 patche zpátky.

    A bude hůř.

    Blíží se patch 1.4 (už pro něj dokonce mám texty) a tam je tak obrovské množství změn v herním systému, že bych se nedivil, kdyby modeři museli aktualizovat polovinu svých módů.
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited March 2016
    Zkusím ji trochu "prohnat" přes EEkeeper (nastavit znovu multi-class povolání atd.), jestli se to tím nějak neaktualizuje a neodstraní to tenhle problém.

    @Edvin
    Asi nemůžeš naznačit co třeba by se mělo tak radikálně měnit? :wink:
    Mimochodem odkud je ten sheenin "model" polodraka? Pokud vím, tak v BG2 ani BG1 žádná taková postava není, to komplet vytvořil autor, nebo to pochází z Tormentu (k tomu jsem se paradoxně nikdy pořádně nedostal), či Icewind Dále (ty jsem hrál naposledy v době vydání na pc tzn. někdy před 15 lety).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2016
    Je to model polodraka z Icewind Dale.
    (Mimochodem, zhruba takhle by měl vypadat "Učedník červého draka" po dosažení dostatečně vysokého lvl)

    No, překopali/rozšířili obtížnost, obrazovky se statama, systém zobrazování HP, možnosti nastavení hry, poupravili pár povolání a plno dalších menších věcí (nevím ani o polovině). Většina věcí jsou dobré nápady, ale třeba ty nové obrazovky se statama se mi vůbec nelíbít.
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Bug u modu de´Arnise Romance
    Omlouvám se, ale zase jsem narazil na nějaký hnusný bug.
    Jestli jste někdo hrál s modem de´Arnise Romance, tak mě pokaždé, když se po použití burwoodova talismanu přenese skupina do skrytého sídla Isaea Roenalla, hra zcela spadne :-(
    Stalo se to taky někomu? Nedá se to nějak obejít? Protože tohle je dost důležitá část celého příběhu kolem rodiny de´Arnise a nerad bych to jen nějak celé přeskočil:-( (navíc nevím jestli to vůbec za pomocí editace jde)
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Nevím, jestli tu to někdo ještě aktivně sleduje, ale i tak se zkusím optat. Docela mě láká si opět po delší době zahrát BG2:EE a rozhoduju se o módech - nicméně i když Edvinův list je rozhodně pěkná práce, není tu něco "must-have" o čem nevím? Jediný mód co sleduju aktivně je Tactics a ten je stále jen v testování..
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @STBorg
    Tactic a Ascension jsou rozhodně MUST HAVE módy, ačkoliv za 2 dny hodnota Tactic dost poklesne...
    Každopádně já v tom listu nemám všechny existující módy, ale pouze ty, které jsou hotové a podle mě opravdu stojí za to.

    Třeba já osobně nikdy nehraju bez těhlech 7 módů:

    Assassinations
    Sellswords
    Tales of the Deep Gardens
    I Shall Never Forget
    Innershade
    Bílá královna
    Romantické příležitosti


    Všechno pouze vysoce kvalitní obsah B)
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    V tom případě juknu jak je to teď s Ascension. Co se bude dít za dva dny?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Vyjde patch, které by měl obtížnost výrazně ošéfovat.
    Edvin
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Tak to jak na to koukám, tak si počkám pár dnů a zkusím to pak jen s klasickými módy, uvidíme co to udělá . Díky za rady!
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Až vyjde ten očekávaný patch, budou dále fungovat pro EE už upravené mody? Nebo je to "rozhasí"?
    A přináší ten patch do BG2 nějaké reálně nové části (věci, lokace, postavy atd.), nebo jen upravuje herní mechanismy, interface atd.?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,174
    Přímo obsah tam myslím novej není, ale je tam nové povolání -šaman, který kouzlí druidská kouzla jako sorcerer.
    Caszidy
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já myslím, že nový obsah ve smyslu nových lokaci/questu/postav už žádný nebude. Jediná reálná varianta, ktera dle Beamdogu závisí čistě fanovske odezvě po SoD je přechod nových najmutelnych postav z SoD do BG2.
    Ale v současných plánech to není.
    Caszidy
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    edited March 2016
    Rozhodl jsem se dát šanci Yasreaně v mé první hře s novým patchem - který stihli všichni už krásně pomluvit - ale narazil jsem na error, chápu sice, co mi říká, ale přijde mi to podivné, rozhodl jsem se hrát kompletně v angličtině takže žádné neanglické testy by tam být neměli. Nějaké nápady..?

    (Ano, nemám SoD -.-" )

    EDIT: Vyřešeno, prostě jsem to stáhl z jejich stránek místo uloz.to.
    Post edited by STBorg on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Příští vydání módu Tactic v sobě bude obsahovat češtinu :wink:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hraju si teď s původním překladem Ascension a musím říct, že kvalita je dosti otřesná.
    Chce to úplně celé přepracovat. Brzo bych to měl mít hotové.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Pak se asi pustím do módu Assassinations, který mám taky velmi rád.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Tak pro milovníky Tweakpacku k BG2, BG1, IWD a PST:
    Tenhle rok začal pod stejnym vývojářem dál vývoj, opravy atd. tweakpacku, ale tentokrát pod jiným názvem. Je to kdyžtak zde http://gibberlings3.net/forums/index.php?app=downloads&showfile=973
  • DudoDudo Member Posts: 361
    A bude tento mod prelozeny ? : )
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Dudo
    Version Beta 3
    Languages: Chinese, Czech, English, French, German, Italian, Korean, Polish, Russian, and Spanish

    Ačkoliv asi nebude přeložené úplně všechno :smile:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Původní tweakpack měl většinu (možná všechno) přeloženou, tohle vychází z něj. Ale tak ono to moc textu nepřidává :) A i kdyby, tak těch pár anglickejch stringů se přežít dá :)
Sign In or Register to comment.