Skip to content

Off Topic

1111214161732

Comments

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak už jsem tu planetu dohrál a stalo se to, co se dalo čekat.
    Vash i její učedník se stejně nedostanou na Dantooine. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Jen jsem zkoušel formátování textu, nevšímejte si mě :wink:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Mimochodem, pro ty kterým to uniklo, tak ke konci léta, bude Beamdog připravený mluvit o svém novém projektu na kterém už pilně pracují a má to být něco úplně jiného, než co zatím udělali. Zároveň bylo potvrzeno, že to NENÍ BG:3. O něm sice uvažují, ale v současné době se na něm nepracuje.

    Já osobně hádám, že by to mohl být pokus o něco úplně originálního a né pouze další remake.
    Ačkoliv se mě před časem ptali na lokalizace do IWD2 a Planescape torment, takže kdo ví ? :wink:
    irendie
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Tak na IWD2 mi přijde zbytečné dělat Enhanced Edition, naopak Planescape by se přímo nabízí.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Osobně bych si docela rad zahrál nějaký pěkný datadisk k IWD2. PST bych chtěl taky, ostatně playthrough odkladam jen kvůli tomu, že čekám na EE.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Tak PST bych bral všemi deseti. IWD2 jen když přidají dost novinek, protože to rozjedu i ted. A teroreticky by mohli dělat i na (neprávem) pozapomenutým BG:Dark Alliance 1 a 2. Sice to má s BG společný jen svět a název, ale na PC to nikdy nebylo a rozhodně nešlo o špatné hry.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jasně, IWD 2 by měl smysl jen v případě, že by k němu plánovali datadisk minimálně o velikosti Heart of Winter a spíš delší. Ale to je z mé strany jen přání, domnívám se, že návratnost by v případě IWD nebyla taková jako v případě BG.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No nevim, IWD2 je na mým fullHD monitoru nehratelný (a s mody se jako správný lempl crcat nehodlám) a asi má šanci oslovit víc lidí - jakože nových -, než BG

    Jestliže tvrdí, že jejich novej projekt bude něco úplně jiného, tak očekávám nějaké NE-RPG. V tomhle směru se docela obávám, aby to nepřepálili a ve snaze udělat "něco podstatně lepšího než remake" nevytvořili nějakou slátaninu
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Kdyby už dělali ten Torment, tak mě by se OPRAVDU líbil datadisk.
    Všichni víme, že konec je VELMI otevřený a já bych VELMI rád sledoval, jak Bezejmený "holýma rukama" ukončí Válku krve :smiley:
    (Protože ta válka opravdu skončila, ale kromě toho že víme která strana vyhrála, nejsou známé žádné velké detaily)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    *blicí smajlík*

    Ne všechny konce vedou k tomu, že se Bezejmenný jde řezat do Války krve, takže vnucovat hráči univerzálníkonec by byla pěkná prasečina. Nehledě na to, že po kreativní stránce na to Beamdog prostě nemá.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho said:

    Jestliže tvrdí, že jejich novej projekt bude něco úplně jiného, tak očekávám nějaké NE-RPG. V tomhle směru se docela obávám, aby to nepřepálili a ve snaze udělat "něco podstatně lepšího než remake" nevytvořili nějakou slátaninu

    O tom, že udělají "ne-rpg" dost silně pochybuju.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    To je ale jediný konec který tam je. :D
    Dále jsou tam konce kde se prostě zabiješ, což je Game over.

    Ale je to dost nepravděpodobné, protože značku Planescape si nedokázal vyřvat ani ten nový Torment.

    Každopádně souhlasím s tím, že Beamdog nemá na něco takového kvalitní spisovatel (ačkoliv teď se k nim přidal jeden VELMI dobrý z Bioware). Do něčeho podobného by se neměl pouštět nikdo, kdo nemá na palubně alespoň Chrise Avellonea.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No a co někdo se zabil tím mečem, tak mu to nechme a necpěme mu do chřtánu universální konec. Tenhle konec se smrtí byl naprosto legitimní.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    A proč by mu to někdo cpal do chřtánu?
    Já jsem měl na mysli datadisk, který by plynule navazoval na originální hru.
    Když budeš mrtvý tak na nic navázat nemůžeš. Každopádně zabití sebe sama (a jde to víc než jedním způsobem) považuju za bad end. Jenom pro to že to jde, neznamená to, že by to tak mělo skončit.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ale proč pane bože? Vždyť příběh Bezejmennýho je uzavřenej, proč kurvit nejlepší herní příběh všech dob nějakou trapnou nástavbovou epizodou z Blood War? Proč to v tomhle případě nenechat na hráči a jeho představivosti? Ono je ve výsledku jedno, jestli by na tom dělal Beamdog, já v podstatě nechci vůbec žádný pokračování, ať už by na něm dělal kdokoliv.

    Pokud vím, tak původní tým měl rozplánovaný datadisk ve stylu TotSC, kde se za novým obsahem mělo cestovat portálem a nemělo to vůbec nic společnýho s hlavní dějovou linkou. Něco na ten způsob je asi jediný, co bych toleroval, ale nevím, po některých dialozích z SoD... prostě ne :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nové automaticky neznamená špatné.

    Připouštím, že beamdog se zatím moc nepředvedl a jediné co nám dokázal je, že v psaní dialogů jsou jeho scénáristi při nejlepším průměrní, ale vzpomeň si na NWN1, příběh byl sotva průměrný, ale když tam přidali datadisk Hordes of the Underdark, tak to bylo epické. Nebo třeba NWN2, do byla naopak dost podprůměrná hra, ale Mask of the Betrayer taky VELMI příjemně překvapil.

    Já si stále myslím, že příběh Bezejmeného má pořád co nabídnout. Není to postava, která by jen tak mohla zmizet v propadlišti dějin. Víme, že Bezejmený do války krve zasáhnul a víme, že válka krve skončila. Co se stalo mezi tím? Zajímavý by byl i preqvel, který by vyprávěl příběh jeho první inkarnace. Já každopádně odmítám jen tak přijmout neuvěřitelně otevřený konec, jaký nám Torment nabídnul. Už nejméně 15 let CHCI VĚDĚT CO BYLO DÁL !
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ne.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Taky mi příjde datadiskovat PST jako špatnej nápad, neli svatokrádež... Ta hra je úžasná a naprosto skvěle vede až k tomu konci, který hráč překvapivě i cítí jako konec. Alespoň u mě to tak bylo. Nabodnul tam deník a šel pryč.
    Pokud by někdo dělal jen datadisk, nástavbu, tak se jen stěží příblíží té kvalitě a atmosféře jakou je prodchnut závěr PST.
    Válka krve příjde i mě zajímavá, ale spíše jako námět pro jinou hru, ve které klidně i můžeme potkat bezejmeného, ale to je tak vše. PST by se mělo dočkat EE verze, ale do samotné hry by měli zasahovat co nejméně.
    Mimochodem Válka Krve by mohlo být solidní rubačský rpg s možností hrát za některé démony, tannari či fiedy :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Uznávám, že PST má ze všech RPG co znám ten nejlepší příběh.
    Ale neuznávám, že to tak musí zůstat navěky, že už nikdy nic stejně dobrého vzniknout nemůže a že jakékoliv pokusy o navázání na příběh PST jsou automaticky odsouzeny ke zkáze.

    A co se týká války krve, tak v ní bojují i žoldáci.
    Bez větších problémů bychom tam mohli hrát i za obyčejného člověka.
    Rozhodně je neuvěřitelně zajímavá událost, která si zaslouží vlastní hru.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Idaho
    A taky by mohla mit víc dílů i s přesunem postav. Démoni můžou mit extrémní levely :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jenže ty máš pořád pocit, že Bezejmenný odcházející do Války krve je otevřený konec, valná většina ostatních ten pocit nemá. V tom je tak nějak ten problém. PST je přesně ta hra, která žádný explicitní konec vůbec nepotřebuje.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    irendie said:

    @Idaho
    A taky by mohla mit víc dílů i s přesunem postav. Démoni můžou mit extrémní levely :)

    Nebo by jsi začal s člověkem a postupem levelů (dílů ) by jsi se měnil v démona >:)
    irendieEdvin
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Edvin said:

    a víme, že válka krve skončila

    Momentík, odkud to víme, kde jsem chyběl?

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    4. edice pravidel přinesla tohle:

    Asmodeus killed the power Azuth and consumed his divine essence. He then proceeded to use this power to push the Abyss to the bottom of the Elemental Chaos, thus ending the Blood War with the victory of the Devils (Law). Some question this, though, saying that Asmodeus didn't win the war, but rather ran from it, since the Demons weren't destroyed or enslaved, just "pushed out of the way". Regardless, this explanation only applies to the Forgotten Realms setting; the default 4th edition books are vague as to the Blood War's status, and as a Forgotten Realms deity, Azuth was not present in these.
    EdvinSouthpaw
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Mirak said:

    Jenže ty máš pořád pocit, že Bezejmenný odcházející do Války krve je otevřený konec, valná většina ostatních ten pocit nemá.

    Když to chceš brát takhle, tak bych stejně tak mohl říct, že mám pocit, že je Zeman prezident. :D
    Před 10 lety to pravda nebyla, ale teď to pravda je.

    V případě PST to taky původně otevřený konec nebyl.
    Celé roky se to dalo vykládat jako "Bezejmenému je souzeno navěky bojovat" nebo něco v tom smyslu.
    Ale teď, když válka skončila, tak jsou jen dvě možnosti:

    1) Bezejmený padl a potkal jsou konečnou smrt.
    2) Bezejmený stále žije.

    Ať je to jak chce, tak chci vědět co se s ním stalo.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jo a jen tak mimochodem, je víc věcí, které teď mají "otevřené konce".
    Věděli jste o tom, že Bhaal, je zase naživu? :wink:
    To je taky škoda nechat nevyužité...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    *blicí smajlík*
  • KailKail Member Posts: 84
    edited May 2016
    Velikým problémem angloamerické kultury je neschopnost nebo neochota nechat mrtvého mrtvým. Ta věčná recyklace postav mě ubíjí, naopak každý nový příběh s novými ksichtíky slavím šampaňským. A ani toho moc nevypiju...
    Post edited by Kail on
    MiraStastny
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak ono je to snažší, že jo... recyklovaná postava má prakticky okamžitě nejen určitou základnu "zákazníků" (čtenářů/diváků/hráčů), ale většinou i vytvořený svět a téměř automaticky motiv (pomsta nebo se vrací domů, pokračuje v předešlé cestě atd...). Neplatí to ovšem vždy, jak je vidět na Edwinovi ( :) ) někdy holt nechceme nechat danou psotavu/svět jít a to buď autor cítí stejně, nebo se podřídí.
    Nicméně rozšiřovat PST mi řpíjde jako psát pokračování bible
    Edvin
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2016
    Idaho said:

    Nicméně rozšiřovat PST mi řpíjde jako psát pokračování bible

    @Idaho já se klaním tvé moudrosti.
    Nevím jestli to bylo tvým úmyslel, ale na tak přesné podobenství bych nedokázal přijít ani já.

    Rozšiřovat PST je PŘESNĚ jako psát pokračování bible.

    Obojí je mnohými považováno za geniální dílo, obojí bylo ukončeno už dávno a obojí neslo určitě poselství, které bylo ve své době aktuální. Jenže okolnosti se změnili. Nyní už víme víc (Bůh neexistuje, člověk se vyvinul z opice a Válka krve skončila) a tak je poselství které v sobě kniha/hra nese neaktuální. Obojí nutně potřebuje rozšíření, jenž bude přizpůsobeno současné době.
Sign In or Register to comment.