Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

1789101113»

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mne by se SoD líbil o mnoho víc nebýt toho stupidniho, uměle vykonstruovaneho zaveru. Celé to obvinění z vraždy mi přijde šité ultra horkou jehlou. Absolutně mi nedává smysl, proč by hráč měl vstupovat do bg2 s nálepkou vraha.

    A oslí můstek do dvojky v podobě Skie a Soultakera? Meh. To sakra není nějaký lepší namet než záchrana Skie, jejíž osud je většině hráčů celkem u prdele. Navíc to bude sakra podobný ústřednímu příběhu dvojky, kde zachraňujeme Imoen.

    Celý ten útěk z vězení na konci a přepadení v lese navíc působí jak kdyby to bylo naskriptovaný pro nejaky fanmod.

    Caelar dobrý, Belhifet dobrý, hudba a grafika krásný, hromadný bitvy dobrý, změny v enginu dobrý, využití enginu k novým srandam dobrý, krátký questy presne ve stylu bg1 dobrý, ale ten závěr prostě zanechává fakt nepříjemnou pachuť.

    Btw. predpokladam, že Soultaker dagger se po konci TotSC dostal k Hurganovi (který má cameo i v BG2). Ten ho ukryl na nějaké bezpečné místo, kde si to pak bez problémů vyzvedl Irenicus :)

    Jinak příběh SoD mi v jádru nepřijde nijak výrazně horší, než byl třeba příběh v BG1.
    Danitheangeldevil
  • Mirak said:

    Mne by se SoD líbil o mnoho víc nebýt toho stupidniho, uměle vykonstruovaneho zaveru. Celé to obvinění z vraždy mi přijde šité ultra horkou jehlou. Absolutně mi nedává smysl, proč by hráč měl vstupovat do bg2 s nálepkou vraha.

    A oslí můstek do dvojky v podobě Skie a Soultakera? Meh. To sakra není nějaký lepší namet než záchrana Skie, jejíž osud je většině hráčů celkem u prdele. Navíc to bude sakra podobný ústřednímu příběhu dvojky, kde zachraňujeme Imoen.

    Celý ten útěk z vězení na konci a přepadení v lese navíc působí jak kdyby to bylo naskriptovaný pro nejaky fanmod.

    Caelar dobrý, Belhifet dobrý, hudba a grafika krásný, hromadný bitvy dobrý, změny v enginu dobrý, využití enginu k novým srandam dobrý, krátký questy presne ve stylu bg1 dobrý, ale ten závěr prostě zanechává fakt nepříjemnou pachuť.

    Btw. predpokladam, že Soultaker dagger se po konci TotSC dostal k Hurganovi (který má cameo i v BG2). Ten ho ukryl na nějaké bezpečné místo, kde si to pak bez problémů vyzvedl Irenicus :)

    Jinak příběh SoD mi v jádru nepřijde nijak výrazně horší, než byl třeba příběh v BG1.

    Tak ja osobne s tebou súhlasím s tým záverom príbehu. Nechápem, prečo tvorcovia tam museli pripliesť znova vraždu, keď v BG1 už obvinili družinu z vraždy vodcov Železného Trónu, ktorých zavraždil Sera... ehm Sarevok. Nebolo by lepšie keby to bol únos počas oslavy, aj keď neviem akoby uniesli zvyšok družiny a Imoen, ktorá nebola s vami na výprave proti Žiarivej Pani. Mohli popracovať viac na závere, aby to zas nevyvolalo u každého dojem plných otázok.

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244

    Hádam hej. Síce ja sa v módovaní nevýznam teda neskúsila som nikdy napísať a vytvoriť mód. Ale mám nejaké nápady na pár módy lenže obavám sa, žeby sa nedali niektoré zrealizovať pre nedostatok času. :/

    Například?
    Ještě nejsem bůh ví jak velký expert, ale už toho zvládnu docela dost.
    Navíc si vždy rád vyslechnu dobrý nápad, který bych mohl ukrást a v některém módu vydávat za svůj :D
  • @Edvin
    No minulý rok ma napadli NPC romantické módy pre ženskú postavu a jednu novú rasu. Tak napr. Drak NPC, čo sa zmení na Elfského Paladina, len to som zamietla pretože neviem akoby som mu do tohto dala vlastnosti premení na draka a potom na Elfa. Druhé NPC ma napadol tieflingský zlodej čo by nebolo zle, lebo v BG2 je veľmi málo zlodejov. Tento rok ma napadol tretie NPC na svoju postavu, ktorý je v mojom komikse je to boh Temnoty, len neviem mu vybrať rasu pretože je štvrtiny Upír/Démon/Drak/Tieň.
    No a rasa ma napadla na pol anjel-čert/diabol, keďže sú Pol-Elfovia, Pol-Orkovia, Tieflingovia a Aasimari tak prečo Pol-Anjel-Diabol, len asi si myslím, že Forgoten Realms nie sú Pol Anjeli-Diabli. :disappointed:
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @Danitheangeldevil - tie blbosti okolo vydania tej hry neries. Ludom jednoducho jebe. Hlavne amikom. Ja som to musel hladat, ze co ich popudilo a stale som to nepochopil. Na druhu stranu, BeamDog to vyvolali, ked si ich marketerka pustila "hubu na spacir" (ako vravievala moja babka) a priliala olej do kotla.
  • Southpaw said:

    @Danitheangeldevil - tie blbosti okolo vydania tej hry neries. Ludom jednoducho jebe. Hlavne amikom. Ja som to musel hladat, ze co ich popudilo a stale som to nepochopil. Na druhu stranu, BeamDog to vyvolali, ked si ich marketerka pustila "hubu na spacir" (ako vravievala moja babka) a priliala olej do kotla.

    Ja už to neriešim pomaly tú drámu okolo vydania a toho všetkého.
    Hru som dohrala a užila som si to, i keď príbeh mohol byť lepší, ale tak čo už. :p
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jak to bude s tou češtinou? Pokaždý když se zeptám, tak mám pocit jako bych urazil něčí předky a i když připouštím, že jsem možná zapomněl pár odpovědí, stále netuším jestli se na ní dělá a jestli vůbec někdy bude
    Southpaw
  • pista107pista107 Member Posts: 3
    edited December 2016
    Po kotoru 1 a 2 je BG sod třetí hrou, kterou jsem se odhodlal hrát v angličtině, občas to bez slovníku nešlo (virtue,anticipate,jubilant,rendezvous,unconscious,lattice), ale jinak v poho. Jelikož jsem starý BG hrál na obtížnost "podle pravidel" rozhodnul jsem se zvednout metu. Nastavil jsem obtížnost šílená, ale zaškrtnul jsem položku nezvedat zranění způsobená nepřáteli na vyšší obtížnosti.
    Zatímco v klasickém BG je rozdíl normal a šílena bez dvojitého zranění prakticky nulový (místo 4 obřích čarodějů na vás zaútočí 5) tak v SOD je ten rozdíl obrovský ( tam kde na vás zaútočilo 5 vojáku bylo najednou 6 vojáku + 3 elítní vojáci). nemluvě o tom že finalní boss má na vyšších obtížnostech kromě silnějších pomocníku i silnější odolnosti, to jsem si rád nechal ty dvojité pecky odpustit.
    Takže 1. Bod k SOD je takový , že hra na průměrných obtížnostech není težsí než klasický BG, ale na vyšších obtížnostech můžete po bitvě se Saverokem a přechodu do SOD dostat pořádnou facku. což se stalo i mě.
    BG jsem dohrál v sestavě Yeslick,Khalid,Jaheira,Kivan,Imoen, HH (čaroděj),kde jsem prakticky HH skoro nepoužíval neboť mi bojovníci vše zvládali vysekat a spal jsem 1x za uherský rok . Tak v SOD při střetu s s"armádou" padali jak hrušky, takže největší utpení pro mě byla ůvodní lokace.
    V pozdější fázi hry jsem přešel na taktiku 2 čarodějů. Na Minsca jsem zakouzlil odolnost proti ohni, poslal ho dopředu a začal sesílat s HH a Dynaheir ohnivé koule. Taky je pravdou že jsem tudíž musel skoro po každé bitvě spát. Ale už to šlo. :)

    Samotné SOD se mi líbilo (vice možnosti volby dobro/ zlo, dobrý příběh). No mohli mě trochu varovat,že hra navazuje i na ID1, a že nemám ty 3 náboje z brýlí spotřebovat hned na začátku :).
    Pokud jde o konec hry, tak nevím na co si lidi stěžujete.To, že to neskončilo happyendem neznamená, že se jedná o nekvalitní konec (vždyť i z hvězných válek je 3. díl nejlepší a potter čtyřka je lepší než jednička) navíc pokud máte romanci s Corwin tak vás to zasáhne dvojnásob (takže 2x tak super konec :)) )
    Samotný závěr hry by si ovšem zasloužil pozměnit pár dialogů v BG2:EE, protože už se neptáme "kdo jsi" , ale "kde jsi schoval tu dýku".
    irendieDanitheangeldevil
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2016
    @pista107 - Teď to doporučuju zkusit za solo postavu na šílenou obtížnost / Bhalovo dědictví bez zaškrtnutí toho políčka :) Dohrát to jde :)
    Jinak ten konec neni vyloženě špatnej. Jen to k němu nějak mohlo graduovat. Mit tam nějaký důvody proč by tomu měli ostatní věřit. Takhle to tam je jako pěst na oko.
    A zrovna ty slova cos tam vypsal mi obtížný nepřijdou :D (mimo lattice) Ale to se na mě asi podepsaly léta hraní RPG, čtení pravidel DnD a hraní všemožnejch dekovejch a karetních her v AJ :) Celkově BG má relativně jednoduchou angličtinu když to porovnáš třeba s PoE nebo Tyranny. Tam sice chápu význam vět ale je tam už dost slov který neznám :)
    Post edited by irendie on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hájit konec SoD a odvolávat se u toho na Harryho Pottera chce celkem odvahu :)

    Jinak nikdo si snad nestěžoval na to, že konec nebyl happyend, ale na to, že byl prostě debilně napsanej. Hráč nemá prakticky jedinej motiv k tomu, aby Skie zabil, ale všichni tomu okamžitě uvěří a šup s vámi do vězení. Nešlo vymyslet něco uvěřitelnějšího, než tenhle uměle vytvořenej paskvil?

    Beamdog se na jednu stranu snažil, aby se úplně přesně vysvětlilo, proč má hráč na začátku BG2 takovou partu jakou má, ale to, že dají hráči nálepku vraha, kterého nejspíš hledá celé Mečové pobřeží, tak to už je zjevně netrápí a přijde mi retardovaný, že by kvůli tomu ještě nedej bože předělávali kvalitní rozhovory ze dvojky.

    SoD jako celek je fajn, ale konec je napsanej (a naskriptovanej) jako z podprůměrnýho fanovskýho modu.
    EdvinDanitheangeldevil
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Souhlasím s tebou.

    Člověk může být zákoně dobrý paladin, hrdina celé armády, přemožitel démonů, zachránce pannen, ale když ho v nepřátelské pevnosti najdou u mrtvého těla, tak to automaticky udělat on, nikdo mu nevěří (ani vlastní společníci) a hned je třeba ho zlyčovat a pokud možno i popravit...

    To je fakt na hlavu :smiley:

    Navíc tam nikdo neřeší věci jako co se pak stalo s dýkou a Skie.
    Jo a u dialogu u té vraždy mi chyběla odpověď typu:

    "Fuck you! Já jsem nikoho nezabil a rozhodně se nenechám nikým odzbrojit a zavřít! První kdo se na mě pokusí vztáhnou ruku oni přijde. Můj tatík byl Bhall a právě jsem nakopal prdel jednomu z pánů démonů, takže být vámi, rozmyslel bych si, jestli se se mnou chcete pustit do křížku."
    SouthpawDanitheangeldevil
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Edvin
    Jenže po takovýhle hlášce by už teprve věřili žes to byl ty :D Ale je pravda, že by si na tebe asi netroufli :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2016
    irendie said:

    @Edvin
    Jenže po takovýhle hlášce by už teprve věřili žes to byl ty :D Ale je pravda, že by si na tebe asi netroufli :)

    O to nejde, problém je, že jediná možnost co máš je smíření se svým osudem.
    Myslíš, že by černý střážce, mnich z černého měsíce nebo tempův kněz, připustili něco takového?
    Post edited by Edvin on
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2016
    Edvin said:

    irendie said:

    @Edvin
    Jenže po takovýhle hlášce by už teprve věřili žes to byl ty :D Ale je pravda, že by si na tebe asi netroufli :)

    O to nejde, problém je, že jediná možnost co máš je smíření se svým osudem.
    Myslíš, že by černý střážce, mnich z černého měsíce nebo tempův kněz, připustili něco takového?
    Samozřejmě že nepřipustili. Jen sem si představoval jak by na takovouhle hlášku zareagovali. Nutno uznat že mi tam taky chyběla. Při poslední hře měl můj solo dračí učedník tou dobou přes 3M XP a vysoce pravděpodobně to tam celý moh srovnat se zemí.
  • pista107pista107 Member Posts: 3
    edited December 2016
    za a) to že vám nikdo nevěří není pravda. Mi nejbližší mi věřili všichni, vévody jsem taky přesvědčil dokonce i ten neznámý voják co mě dostal přes tajnou chodbu byl na mé straně. Ale posuďte sami. Když vás někdo najde vedle mrtvoly, tak prostě skončíte ve vazbě i kdyby jste byli matka Tereza.
    za b) to že jste neměli motiv taky není pravda. Náš milovaný zahalený muž se všemožně snaží okolí přesvědčit ,že ztrácíte nad svým dědictvím kontrolu a stáváte se zabijákem. Vaše ztracená příčetnost je vašim motivem.
    za c) To, že má konec rychlý spád a působí amatérsky taky není naškodu. Pro mě hra skončila po bitvě s Belhifetem. Teď mám na krku vraždu a nemám možnost jí řešit je hold herní tragédie ale životní realita.
    za d) to, že si místo vězení nemůžu zvolit možnost vyhlazení armád 3 měst tak to je fakt smůla no :wink:
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Pokud by SoD skončil po bitvě s Belhifetem, tak tu popravdě zpívám dost jinou písničku a výsledný dojem byl byl pro mě téměř veskrze kladný.

    Irenicus je cool postava a to, že vymyslel supr lame plán, ve kterým na hráče grandiózně hodí vraždu Skie mi prostě přijde směšnej a pod jeho úroveň. Čeho tím ve výsledku dosáhl, když vás stejně v lese unesou Stínoví zloději? To Vás nemohli unést v BG, kde mají taky pobočku?

    Mně totiž přijde, že zruinovali naprosto ok konec kvůli tomu, aby si mohli vystavět pochybný oslí můstek pro možný datadisk pro BG2, který dost možná ani nikdy nespatří světlo světa a s tím mám problém, protože místo aby SoD hladce propojil BG1 a BG2, tak tam vyčarovali další storyline, která aktuálně nemá rozuzlení.
    Danitheangeldevil
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2016
    pista107 said:

    za a) to že vám nikdo nevěří není pravda. Mi nejbližší mi věřili všichni, vévody jsem taky přesvědčil dokonce i ten neznámý voják co mě dostal přes tajnou chodbu byl na mé straně. Ale posuďte sami. Když vás někdo najde vedle mrtvoly, tak prostě skončíte ve vazbě i kdyby jste byli matka Tereza.

    Hmm, hrdina města, ten který porazil Sarevoka, zabránil válce s Amnem, ten který holýma rukama porazil srovnal celou armádu od Celar a pak si dal ke svačině jednoho z pánů 7 pekel...

    Hele, někdo ho viděl, jak kontroluje půls u mrtvoly, uvnitř nepřátelské pevnosti, která byla ještě včera plná nepřátelských vojáků a můžou se tam ještě nějácí skrývat...

    Zlynčujte ho !!! Zlynčujteho !!!
    Žádná presunkce neviny, my prostě víme že je vinen a budeme ho soudit veřejně před celým městem, aby to byla co největší podívámá pro davy, které chtějí jeho krev !
    pista107 said:

    za b) to že jste neměli motiv taky není pravda. Náš milovaný zahalený muž se všemožně snaží okolí přesvědčit ,že ztrácíte nad svým dědictvím kontrolu a stáváte se zabijákem. Vaše ztracená příčetnost je vašim motivem.

    Ano...
    Během celého tažení jsme přece projevovali TOLIK mentální nestability.
    pista107 said:

    za c) To, že má konec rychlý spád a působí amatérsky taky není naškodu. Pro mě hra skončila po bitvě s Belhifetem. Teď mám na krku vraždu a nemám možnost jí řešit je hold herní tragédie ale životní realita.

    To že konec působí amatérsky není na škodu? :D
    Nenapadá mě jediný případ, kdy by tahle věta mohla být pravdivá.
    pista107 said:

    za d) to, že si místo vězení nemůžu zvolit možnost vyhlazení armád 3 měst tak to je fakt smůla no :wink:

    Jde hlavně o to, že tam není jiná možnost, než se smířit se svým osudem.
    Proč se nemůžeme třeba lhát?
    "(Lež) Rychle! Kapitáne, ten vrah běžel támhle! Nechte zavřít bránu a vyhlaste poplach!"
    Nebo se to snažit ututlat?
    "Viděl jsi mě... (vytasit zbraň) Omlouvám se, ale nemůžu tě nechat naživu."
    A není nutno přímo vyhladit celou armádu.
    Stačilo by se jen probít ven z pevnosti...

    Chválím Beamdog za to, že něco podobného udělat u Black Pits 2.
    Věděli jste, že místo toho aby jste se nechali na začátku zajmout, tak můžete lovce porazit (ale je to kurevsky těžké) a příběh pak bude pokračovat úplně jinak? ;)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2016
    Edvin said:

    Věděli jste, že místo toho aby jste se nechali na začátku zajmout, tak můžete lovce porazit (ale je to kurevsky těžké) a příběh pak bude pokračovat úplně jinak? ;)

    Já sem to zkoušel. Jenže sem nebyl ochotnej snížit obtížnost, takže sem se k tomu nakonec nedostal. S modama pro zvýšení obtížnosti a s insane sem vždycky dostal tak polovinu z nich když mě sundali (jejich precast kouzla byly moc drsný, takže bez možnosti vlastního precastu mě sundali dřív než sem jim stih sundat štíty). Ale při příštim průchodu to možná zkusim na nižší obtížnost :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Nevíte někdo o ekvivalentu dungeon-be-gone (přeskočení startovního vězení v BG2) pro Dragonspear? Sem zase rozjel milion postav, žádná mi nesedla a na nový rozjetí nemám sílu :D
Sign In or Register to comment.