Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

1568101113

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited March 2016
    Tak já mám preorder už asi měsíc :D Zrovna u takovéhleho projektu mi není líto jim ty peníze dát (zatím)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    A já si v klidu počkám na vánoční slevy na steamu, stejně není čas :smiley: Ale jsem zvědavý na názory ostatních, takže od vás očekávám vyčerpávající první dojmy a recenze :wink:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Mně by to taky nebylo líto nebejt chudej student :smile:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Si odpustíš jeden večerní tah městem a máš na to :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Nechodim na tahy :smiley:

    BTW: Co to máš za novou profilovku, Idaho? :smile:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited March 2016
    No, tak vynecháš jeden divoký večírek na koleji :D

    V profilovce mám Frye ze seriálu Futurama. Pod ledovcem v Bavorsku objevil kmen neandrtálců a stal se jejich šampioném vedoucí je do boje proti homo sapiens...
    Na hřbětě mamuta...
    Samozřejmě...
    :D
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Byla tam dabérka Sefany teď, tak sem navrh ať jí pučí ten ulítlej modrej klobouk. Chytlo se toho tolik lidí že to vážně udělala :smiley:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Tak sem začal v přípravě na SoD BG1EE s patchem na to Bhalovo Dědictví (nevypnutelná nejvyšší obtížnost). Vypadá to, že to bude maso :smile:

    PS: Když už sem píšu - na obrazovce házení statů je místo slova Uchovat (aj - store) slovo Obchod (v aj taky store), ale nwm co je to za string.

    EDIT: Au, ty krysy ve skladě koušou i přes destičkovou zbroj. A vydržej strašlivěmoc :smiley:
    EDIT 2: Tak mě skoro sežraly... A to sem nesundal ještě ani jednu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Rozjíždíš za šamana, nebo jsi se v posledních týdnech nebavil nahazováním nové postavy? :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hru už je možné začít stahovat.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Tak ačkoliv hru na insane s SCS sem dohrál, tak na ty krysy kašlu. Lukem jim dávám za 1, cepem za 2 a ani po 15 zásazích neklesnou pod Sotva zraněn...

    JOOOO po několika minutách běhání s rychlostí sem tam a ztrátě 8 životů sem jednu dostal na zraněn
    EDIT 2: Dalších cca 25 šípů (a životů) u jedné krysy dole. Už je na těžce raněn
    EDIT 3: Můj milý děníčku. Koupil jsem si nový jehelníček. Jmenuje se Krysa, je na něm nápis Téměř Mrtev a už vydržel neuvěřitelných cca 60 šípů z mého skládaného luku. Běhám všude kolem, každou chvilku vyběhnu z místnosti abych si mohl poznamenat svůj progress v testu "kolik pojme krysa střel ze skládaného luku". Už musím zas běžet, ještě pár minut a už se asi rozpadne... Pak už tu mám jen další 4 na testování...
    EDIT 4: Poslední stránka deníku je pocákaná krví. Prosvítají slova: "...špatný krok... obklíčily m... nevydrž..." \
    EDIT 5: Můj milý deníčku. První jehelníček vydržel něco kolem stovky jehel. Už mi zbývají jen 4 další pro testování...
    Post edited by irendie on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mno, musím přiznat, že mě trochu zaráží jejich přístup. Ok, na webu jakžtakž informujou, ale jako preorder bych očekával, že mi pošlou maila hned jak bude hra vydaná, nebo těsně před. Nic závažnýho a hádám, že zítra daj vědět, ale přeci jen...
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Můj milý deníčku. První jehelníček vydržel něco kolem stovky jehel. Už mi zbývají jen 4 další pro testování...


    1 krysa mi zabrala něco málo přes půl hodiny. Odhadem mohlamit tak 80 životů, veškerý zbraně jí dávaj 1-2 zranění... Mečové pobřeží asi bylo poblíž Černobylu...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    irendie said:


    PS: Když už sem píšu - na obrazovce házení statů je místo slova Uchovat (aj - store) slovo Obchod (v aj taky store), ale nwm co je to za string.

    O tom vím, ale vím taky, že už jsem to opravil asi před týdnem.
    Čekal jsem, že se s patchem stáhne i aktuální čeština.
    Hold jsem se asi mýlil.

    Počkám až se mi stáhne SoD abych to zkotroloval.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak jsem to dostahoval. Nijak sem na to netlačil, stejně čekám na češtinu. A stejně jsem to cvičně zapnul a... jen s vypětím sil jsem zmáčkl a potvrdil alt+f4, protože ten začátek má rozhodně atmosféru. Těším se. Těším se hodně. Zatím si dám BG1 s novým updatem za Klerika :)
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Tak to vypadá že už je to i na GoGu.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    edited April 2016
    No, tak jsem to zkusil zapnout a s češtinou to je úplně divné, zobrazuje se jen v menu, v popiskách a inventáři (čili pouze věci přeložené v klasické BG1: EE bez datadisku SoD). Když zkusím stáhnout a použít češtinu, co je teď na první stránce tady na fóru v tématu "BG1:EE - Aktuální čeština", tak ta nefunguje, lépe řečeno místo textů ve hře jsou Error hlášky typu Invalid: 63941. Největší problém je ovšem to, že hra si po vypnutí a opětovném zapnutí hry nepamatuje uložené nastavení, takže není šance změnit nastavení, které se aplikuje až po restartování hry (právě třeba jazyk např.), což je docela směšný. :D
    EDIT: No potěš koště, tak si asi počkáme na nějaký patch no. :D Další taková nepěkná věcička, že něktré postavy se mi např. z mého savu z BG:1EE importovali bez věcí...



  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited April 2016
    @Bladesip
    Já žadný takový problém nemám.
    Nepoužívej češtinu na první stránce, nech tam tu, která se ti stáhne při instalaci datadisku.

    Já vám teď nějakou dobu (snad jen pár dnů) žádnou aktuální češtinu dát nemůžu, protože vypadá, že datadisk smíchal aktuální české texty s novýma anglickýma (což je dobře, protože teď je hra alespoň částečně v češtině) a já zatím nemám přístup k překladu datadisku (myslím, že ještě nikdo nemá).
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @Edvin
    Jo, ta čeština, která se stáhne s datadiskem funguje v pohodě, teda pomineme-li, že je česky jen něco. Jen jsem chtěl ukázat, že ta čeština tady odtud zatím nefunguje, aby se s tím zbytečně někdo nepral. :)
    Ty ostatní problémy jsou pro mě mnohem horší, než ta čeština, tu češtinu k hraní nepotřebuji. :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mně se postavy importovaly se všemi věcmi a to ten save mám někdy z roku 2013, tj. ještě před tím velkým patchem.
  • faellvrinfaellvrin Member Posts: 15
    nevím jak ostatním ale mě od spuštěni nejde vůbec spustit bg1, hned po spuštění se mě to kousne u prvního videa....
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já měl teda pěkně nepříjemnej bug a to ten, že se mi po prologu nepřenesly do 7. kapitoly věci, kterýma byla moje parta vybavená, přenesly se jen ty, co měl v batohu. Nevšiml jsem si toho, protože v truhle prostě byla halda věcí, takže jsem to musel opakovat a přidat si konzolí bag of holding.
    Krom toho Minsc a Dynaheir neměli stejný vybavení s jakým končili prolog. Jako nechci prskat, ale tohle je prostě klasickej Beamdog :(
  • irendieirendie Member Posts: 421
    SoD funguje jako datadisk, nebo jako samostatná hra?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Datadisk. Na samostatnou hru nedostali licenci
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Tak se pochlubte, jak to hrajete :smile:

    Třeba já jedu na šílenou obtížnost (nepřátel je zhruba 3x více) ale mám nastavené, aby se jim nezvyšoval útok nad úroveň povolenou pravidly. Každopádně je to celkem maso, umírám hodně často ale mám skutečně pocit, že bojuji s armádou. Jo a 3x více nepřátel, znamená taky 3x více zkušeností a 3x více lootu ;)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jedu znova BG1EE a u DRagonspearu čekám na češtinu :)
    Nejsem si tak úplně jistý, jestli bude pro mého solo lukostřelce šílená obtížnost schůdná ...

    No, když píšeše o 3x víc lootu a xp. Jak je to s ekonomikou hry? Je za co utrácet/vypadá to, že bude za co utrácet? A jekej je strop xp? Aby jsi pak za chvíli nebyl na max lvl
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Tak nějak se začal BG1EE na tu nejvyšší (Bhalovo Dědictví či co) a mimo předimenzovanejch krys na začátku mi to přídě jako slabota. Minimálně nepřátel sem si nevšim že by bylo o moc víc, ale možná se to takhle scaluje až v SoD (který tam nainstalovaný mám)...
    Hraju lukostřelce (ale s celou grupou - která je stejně skoro k ničemu). Jako nejlepší řešení většiny skupin nepřátel jsem zjistil že ukrytí ve stínu, dojít na dohled jednoho, střelit a zdrhnout a takhle odsnipovat skoro cokoliv. Asi někde najdu nějakou zálohu final savů a zkusim SoD :smile:
    EDIT: Tak sem našel část savů custom party ze třech vytvořenejch postav se kterou sem BG1EE prošel 3x za sebou. Asi ne uplně standartní družina :smiley:
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Já jedu SoD klasicky na obtížnost Podle pravidel, vždy jezdím BG napoprvé na tuto obtížnost. :) To, jak moc armádda na tuto obtížnost je opravdu cítit jako armáda, ještě říct nemohu, protože jsem teprve nedávno
    odjel z Baldurovy brány.
    Ale musím říct, že nejsem fanoušek tun nepřátel, takže mi asi tyto počty budou vyhovovat více, než ty, co máš @Edvin na tu Šílenou obtížnost. :) Jinak zatím mi to nepřijde vůbec špatné. :)
  • Mich4elMich4el Member Posts: 12
    Hraju jak drak..pred mesicem jsem si dal BG1 pres BG2 EE vsechny datadisky a vcera zacal todle....diky Edwina jsem i zachranil nejaky ten item..velke diky ..
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nejsem extra daleko a nechci to zakriknout, ale zatím hodně velká spokojenost. Oproti předchozímu beamdog obsahu je kvalita po všech stránkách úplně jinde.
Sign In or Register to comment.