Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

178101213

Comments

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kivan said:

    Já ještě hrát nezačal, vždycky počkám, dokud se neodstraní většina bugů. Napřed chci dohrát BG2 za svojí rozehranou postavu. A kromě toho jsem se dostal před pár dny k Divinity, to mi čekání celkem usnadní.

    Dobře děláš, od té doby, co jsem SoD pochválil, že jsem krom jedné výjimky na žádný bugy nenarazil se z toho stal solidní bugfest. Minimálně jeden středně velkej patch to teda fakt potřebuje jako sůl.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    Kivan said:

    Já ještě hrát nezačal, vždycky počkám, dokud se neodstraní většina bugů. Napřed chci dohrát BG2 za svojí rozehranou postavu. A kromě toho jsem se dostal před pár dny k Divinity, to mi čekání celkem usnadní.

    tak to pak dej vedet jak se ti divinity libilo, minuly tyden na to byla 50% sleva na steamu, tak jsem to koupil a docela me to zklamalo, celkove vizualni zpracovani podle me dost srazi atmosferu, proste v tom tak nejak necitim, ze bojuju proti nejakemu velkemu zlu, kdyz to vypada jak pohadko od disneyho, samotnej pribeh je pak celkem prumernej, dialogy mi neprisli moc zajimave, ploche charaktery postav atd...dobrej mi fakt prisel akorat ten soubojovy system
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Lynx29 said:

    Docela me to zklamalo, celkove vizualni zpracovani podle me dost srazi atmosferu, proste v tom tak nejak necitim, ze bojuju proti nejakemu velkemu zlu, kdyz to vypada jak pohadko od disneyho, samotnej pribeh je pak celkem prumernej, dialogy mi neprisli moc zajimave, ploche charaktery postav atd...dobrej mi fakt prisel akorat ten soubojovy system.

    DĚKUJU !!!

    Už jsem vážně myslel, že jsem jediný kdo to vidí.
    Všude na to lidi pějí chválu a získává to ocenění a kvělé recenze, ale když odečtu docela povedený (ale těžce nevyvážený, mágové jsou zkrátka moc silní) soubojový systém, tak mi zůstala spíše lehce podpůměrná hra.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Mne se to teda docela libi, taky pribeh - jak je ta fanaticka zenstina vlastne taky docela sobecka a intermezza s Irenicem. Jo, na dnesni dobu je grafika zastarala, ale taky co bychom chteli, jde o BG.
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    Edvin said:


    Všude na to lidi pějí chválu a získává to ocenění a kvělé recenze, ale když odečtu docela povedený (ale těžce nevyvážený, mágové jsou zkrátka moc silní) soubojový systém, tak mi zůstala spíše lehce podpůměrná hra.

    hra jeste celkem usla v prni kapitole, kdyz neni uplne jasne jakym smerem se bude pribeh vyvijet, pak vam jsou ale odkryty vsechny karty a taky zacina kolotoc vsemoznych zaseku, kdy clovek porad nekde neco hleda aby splnil nejaky quest...dost mozna, ze vetsina tech recenzentu odehrala max I. kapitolu, ktera je podle me z cely ty hry nejlepsi

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    A to se teď bavíte o tom divinity nebo SOD?
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Idaho Divinity ;)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mě na Divinity neskutečně odpuzuje ten styl grafiky.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Já jsem v první kapitole, takže příběh moc hodnotit nemůžu (prosil bych moc nespoilerovat:)). Grafika nic extra (to ale nestačí k tomu, aby mne hra odradila), ale soubojový systém mne docela zaujal. Není to BG, ale Zatím neuvažuju, že bych to odložil. Záleží, co od toho čekáte. Já nečekal RPG roku, ale něco, co si prostě časem třeba zahraju a ten čas nastal:)
  • tatoktatok Member Posts: 174
    A já to mám přesně naopak - Divinity je TOP :smiley: Krásná grafika, tahové souboje, humor...sedlo mi to :smile: Ale souhlasím s tím, že je hlavní příběh taková klasika dobro vs. zlo. Jediné co mi na tom brutálně sralo bylo to kámen nůžky papír rozhodování, to byla strašná kravina :neutral:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @tatok
    A fakt, že MUSÍŠ mít dvě hlavní postavy kravina není?
    A co třeba místa, kde se spolu ty postavy baví a ty odpovídáš za obě?
    Jsem ukradl v domě zlato, vyjel mi rozhovor a v něm jsem se s tou druhou postavou za tu krádež pochválil.
    Jeden zahraniční kritik to nádherně popsal výrazem: High Five to myself :)

    Navíc jsou obě postavy spojené s příběhem asi jako družina z IWD.
    Vždycky se mluví jenom o vašem titulu a né jací ve skutečnosti jste.

    Ty hra měla obrovský potenciál, ale propadla na plné čáře.

    Nudné vedlejší úkoly.
    Neuvěřitelně klišé, předvídatelný a 100x ohraný hlavní příběh.
    Až příliš barevné, pohádkové prostředí.
    Růžový pohádkový svět, kde se nenadává, nesouloží a děti nosí čáp.

    P.S.
    Hergot, nemluvte už o Original Sin, protože se mi zvedá krevní tlak. :/
    Tohle má být téma o SoD, ale jestli v to budete pokračovat, tak vám tady napíši recenzi na 2 Áčtyřky.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    To mi popravdě nevadilo, i když tenhle argument chápu. Logiku to má v multiplayeru, v singlu to mohli vyřešit lépe. Ale jak říkám, nevadilo mi to :smile:

    Ale dost o Original Sin, Edvinovi se z toho zvedá tlak a já si raději přečtu vaše názory na SoD :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Trpím. Potřebuju si něco hrát, ale čekám na češtinu do SoD a Pillars. Mno samozřejmě, že budou zároveň :D doufám, že aspoň ne v jeden den, aby mě ušetřili dilema do kterého se pustím dřív...
    No nic, jdu ještě jednou zprasit Saveroka. Grupu, co jsem si připravil pro případ SoD nechávám před labyrintem, protože mě serou :P
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Idaho said:

    Trpím. Potřebuju si něco hrát, ale čekám na češtinu do SoD a Pillars. Mno samozřejmě, že budou zároveň :D doufám, že aspoň ne v jeden den, aby mě ušetřili dilema do kterého se pustím dřív...
    No nic, jdu ještě jednou zprasit Saveroka. Grupu, co jsem si připravil pro případ SoD nechávám před labyrintem, protože mě serou :P

    :D On ten labyrint je stejně nic moc. V PST je mnohem lepší bludiště :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    To jo, ale ě se především ti matláci pletou pod nohy a nemůžu je vystát
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Pokud jste si toho nevšimli, tak je ke stažení update 2.1
    Odkaz je nahoře nad diskuzí
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Daju sa nejako postavy vratit do povodneho zobrazenia ? Take ake boli pred patchom 2.0 ?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Tož, dohrál sem BG1EE solo za svého Dračího učedníka a na SoD mi chce vrhnout, ale když tam importnu save, tak mi to mých těžce vydřených 1.300.000XP (dalo to hodně času splnit všechny Q (hlavně ty nudný už přímo v Baldurově bráně) co šly a vykuchat všechno co sem potkal) zmenší na 500.000. Level mi to sice nechá, ale nejde expit dál. Nevíte někdo jestli existuje nějakej mód kterej byt to obcházel? Tweak na odstranění XP capu pro BG1EE na SOD nefunguje.
    Všim sem si toho až po projití toho úvoního dungu (na tu insane nebyl lehkej, ale nějak sem se jim prokousal. Mno, spíš profireballoval...) což mě pěkně naštvalo.



    EDIT: Dobrý, už to nepotřebuju, už sem to našel :) Je to novej soubor SODSTRTA.2DA a "Simple XP cap remover" už ho tam má :)
    Post edited by irendie on
  • Mich4elMich4el Member Posts: 12
    me z niceho nic zacala hra padat do winu...nechapu...nestaci, ze ve hre jsou desitky chyb jeste toto...jebat na to jdu na Torment tides od numenera
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Pamatujete situ někdo, jak to bylo když vyšel Gothic jednička? Ta hra měla tolik bugů že padala každejch 10 minut, ale ve svý době byla tak skvělá že se stejně hrála i před vydánim opravnýho patche :)
  • Mich4elMich4el Member Posts: 12
    je tam nejaky problem se savem...hral jsem prvni dragonspear a pak rozlej jednicku a od te doby uz se dostanu do hry jen, kdyz zalozim novy profil jakkykoli save hodi error...nesmysl
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Dohráno:

    SPOILERY

    Co se mi líbilo:
    - SoD popravdě funguje lépe jako stand-alone datadisk, než jako interquel. Příběh není z nejoriginálnějších, ale na platformě datadisku funguje dobře a neřekl bych, že je např. nějak výrazně horší, než co bylo v TotSC, ToB nebo HoW.
    - Calear Argent sice není postava na úrovni charakterů z PST, ale zase, koncepčně je zajímavá a v limitovaném screen timeu, který měla toho až tak strašně moc vymyslet nešlo. Je výrazně odlišná od Sarevoka (který v jedničce taky nebyl bůhvíjak originální) a Irenica, což je v pořádku. To, že vzali autoři rčení "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly" až moc doslova taky nevadí.
    - Dabing. Vrátila se spousta původních herců a je skvělé poslouchat tolik nadabovaných dialogů Minsca, Khalida nebo Irenica. David Warner slyšitelně zestárl, ale pořád má skvělý hlas. Stejně tak kvituju, že když se jim nepovedlo získat dabérku Jaheiry, tak její dialogy prostě nenadabovali. Je to možná kontroverzní, ale podle mě správné rozhodnutí.
    - Hudba. Sam Hulick dokázal zachytit atmosféru BG velmi dobře a většina motivů je velmi výrazných a kvalitních.
    - Grafika. V předchozích počinech Beamdog nezvládal převážně exteriéry. Tady už je převážná většina ani nebije do očí, byť některé lokace by ještě snesly trochu vylepšit.
    - Styl questů. Celkem se mi líbí, že Beamdog zachoval takové ty krátké jednoduché questy, které byly přítomny v původním BG. Rozsáhlé větvené questy patří k dvojce. Jestli bych některé questy vyzdvihl, tak třeba "Zaviak's vision quest" a "zpívající menhiry".
    - Hromadné bitvy. Ne, že by byly nějak extra složité, ale tohle je něco, co v původních BG nebylo IMHO hlavně proto, že to v tehdejší době bylo pro IE složité. Většinou jsou i kupodivu docela vyvážené a celkově to pro mě bylo příjemné zpestření.
    - Prakticky všechny dialogy s Irenicem byly super. Považuju je za nejlépe napsané v celé hře.
    - Využít potvory s IWD a PST bylo fajn, ale chvílemi mi to přišlo už malinko přehnané. Zdálo se mi, jak kdyby se tam za každou cenu snažili narvat úplně všechno stylem, "Jak tam dostaneme krysodlaka? Hm, vymyslíme absurdní zápletku o krysodlakovi, který si myslí, že krysy v táboře koalice jsou jeho smečka" atd.
    - Nové společníky nemůžu moc hodnotit. Déle jsem hrál jen s Corwin, která mi na první pohled přišla i nejlepší. Mkhiin, Voghiln a hlavně Glint mě moc nezaujali, ale hrál jsem s nimi fakt jen chvíli.
    - Líbilo se mi, že Imoenino dual-classnutí na mága bylo zahrnuto do děje, vždycky mi to v BG2 přišlo takové nevěrohodné a k charakteru Imoen nehodící se.
    - Co se týče upgradů v enginu, tak občas si nemůžu pomoct, ale chvílemi mi připadá, že ty modely postav teď vypadají hůře, než v původním BG :) Oproti tomu třeba vylepšení mapy není nic proti ničemu a užitečné mi to přišlo dost. Deník je asi subjektivní, ale mně se líbil dost, i když bych přidal ještě záložku na zkopírované texty z pergamenů atd.

    Co se mi nelíbilo:
    - Místy jsem se nemohl zbavit dojmu, že hraju jen velmi dobrý fanouškovský mod. Zdaleka ne všechny dialogy, questy a směřování příběhu na mě působily profi dojmem, což je prostě špatně. Můžeme se tu dohadovat, jestli byl třeba datadisk k IWD Heart of Winter dobrý nebo ne, ale ta produkční hodnota, kvalitně odvedená řemeslná práce a kompaktnost tomu prostě nešla upřít.
    - Zmiňovat nějak rozsáhle bugy a nefuknční věci asi nemá moc smysl, i v původních BG byla spousta věcí zabugovaných, Beamdog už si myslím vybudoval takovou pověst, že nepochyuju o tom, že eventuálně vyjde bug-free verze.
    - Když to řeknu blbě, tak se mi moc nelíbí, že se v případě možnosti přivedení starých postav z prvního BG zachoval Beamdog celkem sobecky. Myslím, že nejsem jediný, kdo nebyl zvědavý na Dorna, Neeru, Rasaada, Baelotha a bandu narychlo zpíchnutých nových postav a chtěl si zadobrodužit s postavami, které se naposledy objevily před skoro 20 lety. Promrhat příležitost vrátit do hry postavy jako je Kivan, Branwen, Alora, Xan nebo Shar-Teel hraničí se zločinem. Místo toho jsme dostali ufňukaný dialog s Garrickem, průměrně vtipný rozhovor s Tiaxem a neuspokojivé cameo Corana.
    - A vůbec, už je načase překopat engine a dovolit hráči hrát s více, než 6 postavami :)
    - Vzhledem k událostem, které se staly během SoD, je absolutně nemožný, aby se v BG2 hráč se společníky nebo s Irenicem nebavil o tom, co se stalo, o tom, že jsme obviněni z vraždy Skie, o tom, že jsme znovu zachránili celé Mečové pobřeží atd. atd. atd.
    - Celá 13. kapitola tak nějak potvrdila moje obavy, protože působila jako neskutečně uspěchaný a kostrbatý oslí můstek. Přijde mi, že tam skoro nemusela být. Opravdu bylo nutné hrát až do posledních vteřin před únosem? Opravdu bylo hráče postavit do role vyhnance z BG?

    Na co nemám definitivní názor:
    - Ano, Belhifet mě napadl už při té scéně, kdy přes jezírko šmírujete rozhovor Hephernaana a Irenica. Okamžitě jsem to zavrhl, protože bych skoro řekl, že Beamdog k něčemu takovému nedostane zelenou a ono jo :) Jako proč ne, ale přijde mi, že pro lidi, kteří nehráli IWD to prostě nebude dostatečně úderné. Skoro mi to přijde jako propagační tah, pro posílení prodejů IWD :)
    - Nechat konečný osud Caelar otevřený velmi svádí k tomu, aby se ve dvojce objevila, což se zřejmě nestane.
    - Ze všech těch keců o soultakeru a o tom, že Skie se dá ještě zachránit mám silnej pocit, že si Beamdog připravuje půdu pro nějaké další rozšíření pro BG2, což jsem teda původně vůbec nečekal, teď už by mě překvapil opak.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hm, to já stále čekám na češtinu. Právě jsem to už nevydržel a koupil si aspoň wasteland 2 :D
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Wasteland 2 je docela dobrej. Director's Cut?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Southpaw said:

    Wasteland 2 je docela dobrej. Director's Cut?

    Jj, sem někde nejdřív našel odkaz na DC za 130kč, což je zvyklalo a nakonec jsem to koupil za 200, neb ten původní web byl podezřelej
    Danny_S said:

    "Dekadentní starou grafikou" to mě pobavilo a až pak sem si všim, že je to s "dékadami"

  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited April 2016
    Co to sakra?! Teď jsem se podíval na screenshoty a co to provedli s grafikou postav? Vypadají úplně vytržené z enginu, prohnané nevím čím a pak zase nahrané zpátky :open_mouth:

    Oprava: uff, už jsem si jinde přečetl, že se to dá vypnout :smile:
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Caszidy said:

    Co to sakra?! Teď jsem se podíval na screenshoty a co to provedli s grafikou postav? Vypadají úplně vytržené z enginu, prohnané nevím čím a pak zase nahrané zpátky :open_mouth:

    Oprava: uff, už jsem si jinde přečetl, že se to dá vypnout :smile:

    A kde sa to da vypnut ?
  • Mich4elMich4el Member Posts: 12
    edited April 2016
    HEj nemate nekdo stejny problem jako ja se savy ? Mate treba rozehrane vsechny dlc jo a proste vsude nejakej ten save...jakmile ale chcete save spustit hra spadne...Dokud jsem hral jen dragonspear tak to nedelalo, ale v momente kdy jsem zacal hrat zbytek po prvnim ulozeni mi vsude pada hra( podotykam ulozit hru jde, ale nacist ne)..Nevite nejak pomoct ? Bez toho muzu leda tak hrat tak, ze nesmim nikdy umrit, coz je trochu jiny level..
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Dudo Mám pocit, že v options je něco jako Sprite Outlines, nebo tak něco. Lidé říkají, že i bez toho to vypadá hůř, než kdysi, ale přijde mi, že si spíš mají touhu stěžovat.

    @Mich4el Máš poslední patch? Mám pocit, že tohle je jeden z těch hlavních bugů co opravovali. Taky bych zkusil vypnout cloud savy, pokud je máš zaplé, někteří lidé s tím hlásili problémy.
Sign In or Register to comment.