Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

1235713

Comments

  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Idaho said:

    "This is the receipt for your pre-order of Baldur's Gate: Siege of Dragonspear. With 2d6 of Love (Save vs Spell for half), Beamdog "

    Pobavili :D

    Jo. Taky me to dostalo :-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Sběratelská edice vypadá dobře.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Pro ty které to zajímá:

    SoD není ani tak rozšíření jako samostatní hra. Importujete pouze hlavní postavu a nikoho jiného.
    Detaily nevím, ale tipnul bych že po tom co jste zachránili vévodům život, tak vás odměnili nějakým titulem a nechali si vás na blízku. Vaše parta se po pár týdnech nejspíš rozpadla (minimálně Imoen šla studovat kouzla). Třeba Minsc není jeden z těch které by bavilo polehávat v paláci a Jaheira s Khalidem mají taky lepší větší na práci. Postupně bude možné většinu společníků zase získat, ale priorita jsou ti noví, ke kterým budete mít (minimálně k jednomu) přístup už od začátku.

    I když se mi na jednu stranu nelíbí, že přijdu o moje vypiplané postavu, tak rozumím, že to takhle asi bude nejlepší. Když už se vrátilo tak velké množství dabérů, bylo by hřích aby i k starým postavám neudělali nějaké nové úkoly a nějak je znova nezačlenili do světa. Navíc by hra s plně funknčí a plně vybavenou družinou asi byla příliš lehká.

    Těžko říct, jestli se přenese i celý inventář hlavní postavy, protože si ho jinak všichni zacpeme těmi nejlepší kousky co šly v BG1 najít :smiley:
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    @Edvin: Jak jsi to zjistil? Co já jsem pochytil z fóra přímo od tvůrců, tak má import probíhat podobně jako do ToB, s celou družinou a pak dokonce i s věcmi, které po zabití Sarevoka leží na podlaze chrámu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited March 2016
    V TOB se zjevila jen hlavní postava a společníci se pak přivolávali v té kapesní sféře, nebo ne?

    Každopádně díky Edwine, tohle mi zní dobře, logicky a zapadá to do universa
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Idaho said:

    V TOB se zjevila jen hlavní postava a společníci se pak přivolávali v té kapesní sféře, nebo ne?

    Každopádně díky Edwine, tohle mi zní dobře, logicky a zapadá to do universa

    Import ze SoA obsahoval celou družinu.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Koukal jsem na tu jejich session z hraní z minulého týdne na twitchi (je to teď i na youtube). Hráč opravdu začíná sám ve vévodském paláci a zbytek družiny musí pobrat ve městě. První koho potká je Skie, ale je tam pouze jako nenabratelná NPC. Co jsem viděl, tak lokací v BG je zpřístupněných nemálo a všude jsou nové nepovinné questy. Vypadalo to skvěle. Minsc a Dynaheir jsou tuším v Elfí písni.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Idaho

    Ne, nejdřív začínáš v hvozdu poblíž Suldanessellaru, kde jsou ty obří kamenné ksichty. A začínáš se stejnou partou, s jakou jsi končil BG2.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Pecca said:

    @Edvin: Jak jsi to zjistil? Co já jsem pochytil z fóra přímo od tvůrců, tak má import probíhat podobně jako do ToB, s celou družinou a pak dokonce i s věcmi, které po zabití Sarevoka leží na podlaze chrámu.

    Tohle z toho videa nebylo patrné, ale zaznělo tam, že tam bude jeden subquest související se Sarevokovou výbavou.

    Jinak většina najmutelných postav z BG1 má být POUZE v prologu, kde bude vysvětleno, kam zmizeli. Konkrétně to zaznělo v souvislosti s Kivanem.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Z diskuze od developera AlexT:

    Yes, after the battle with Sarevok, the party automatically transitions to SoD. This is indeed very similar to the SoA to ToB transition.
    Of course, you can always import your party to SoD using the Import Savegame option.

    Any items that are on the ground after the final battle with Sarevok will transfer over to SoD.
    This is similar to how items from the Elven Grove transfer over to the Pocket Plane after Illasera is defeated in ToB.

    Překlad:
    "Po bitvě se Sarevokem bude družina automaticky přenesena do SoD. Toto je velmi podobné jako přechod ze SoA do ToB.
    Samozřejmě můžete vždycky importovat svou družinu do SoD přes možnost Import Save."

    "Všechny předměty na zemi po závěrečné bitvě se Sarevokem budou přeneseny do SoD.
    Toto je podobné jako přenos z Elfího háje do Kapesní dimenze po bitvě s Illaserou v ToB."
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    A nebude lepší se podívat na to game-video na youtube? :)

    Jako je možný, že tam neukazujou nějakou vstupní sekvenci, kde skutečně všichni jsou, ale z toho, co jsem viděl, tak hráč začíná sám a nabíral při tom hraní Safanu, Minsca a Dynaheir do party. Kdo ví, jak je tahle diskuze stará.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Je stará pár dní. :)https://forums.beamdog.com/discussion/48350/how-exactly-does-the-transition-from-bgee-to-bgsod-work#latest

    Já si myslím, že stejně jako v ToB, když dá člověk novou hru SoD, tak začíná sám, ale když dohraje BG, tak má prostě celou družinu.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nebylo náhodou řečeno, že pokud hráč začíná sám, tak mu bude automaticky přidělena dobrá/neutrální/zlá parta podle přesvědčení?

    Jako myslím si, že to bude tak, že na začátku proběhne nějaká in-game cutscene, kde bude parta, kterou měl hráč na konci BG, ale v momentě, kdy se dostane k hraní už bude sám a video, který jsem viděl tomu nasvědčuje.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Takze sa bude dat prehladat Sarevokove telo a zobrat jeho veci ano ?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Řekl bych, že u sebe bude mít ten dvouručák.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Pecca said:


    "Po bitvě se Sarevokem bude družina automaticky přenesena do SoD. Toto je velmi podobné jako přechod ze SoA do ToB.
    Samozřejmě můžete vždycky importovat svou družinu do SoD přes možnost Import Save."

    "Všechny předměty na zemi po závěrečné bitvě se Sarevokem budou přeneseny do SoD.
    Toto je podobné jako přenos z Elfího háje do Kapesní dimenze po bitvě s Illaserou v ToB."

    Možná že to funguje tak, že to postavy sice přenese, ale odstraní ti je to z družiny a rozhází po celém světě.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Myslím, že tam bude i něco dalšího, protože pochybuju, že by kolem toho dělali takový haló, kdyby tam byl jen ten obouručák.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nooo, zbroj určitě ne, ta se rozpadla.
    Prsteny, amulety, pásky, pláště?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mirak said:

    ...Jako myslím si, že to bude tak, že na začátku proběhne nějaká in-game cutscene, kde bude parta, kterou měl hráč na konci BG...

    To podle mě určitě ne. Bude to nějaký univerzální úvod. V málokteré hře se s tím takhle crcají a jak se zdá, oni maj málo lidí, velké ambice a asi je i tlačí peníze. Takže speš cutscénu nečekám, dialog maximálně. Něco jako "Mins před týdnem vyrazil na výpravu do..."

    Každopádně zatím se mi to líbí a rád bych viděl taky trochu uznání naši postavě. Přeci jen se události BG1 dotkli hodně lidí a měla by tam být nějaká adekvátní reakce obyvatelstva
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, myslel jsem samozřejmě cutscene v infinity enginu, ne 3D video.

    Jak říkáš, možná to bude třeba právě formou gratulace hlavní postavě a jeho družině ve vévodském paláci.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mno, tak má to být pár týdnů po BG, takže by se tam víc hodilo něco jak už bylo zmíněno - vévoda si nás drží v paláci, reprezentativní šampion, možná nějaký malý úřad, pak se začne cosi dít a požádá nás o prošetření. Takovej úvod by podle mě byl super už jen kůli vstupu do hry (nejdříve nějaké drobnosti pro úřad - chytání poslední skupiny banditů, výcvik branců ohnivé pěsti... ) a gradaci děje. V TOB to bylo takový moc prudký a i když bylo obléhání Saradust určitě zajímavou scénou, nakonec to tak nějak zaniklo
  • KivanKivan Member Posts: 159
    taky mám problém dohrávat TOB. radši si rozehraju hru znova s jinou postavou. k finálnímu souboji jsem se propracoval jenom jednou nebo dvakrát. ani mi úplně nesedělo to přesouvání děje pořád na jih, takže SoD snad bude zpestření.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Já se hlavně těším na ty masivní bitvy které nám slíbili.

    Moje nejoblíbenější část v ToB byla když jsem vedl útok proti Yaga-Shura.
    To jak se pořád objevovaly další a další jednotky... skutečně jsem měl pocit, že bojuju s armádou.
    Bohužel jsem zlikvidoval asi 20 skupin a pak mu došli vojáci :smiley:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Yaga byl kterej? Mě ToB naporví snad ani nebavilo... Začal jsem ho hrát prakticky ihned jak byla čeština a hrozně jsem se trápil při soubojích. Už ani nevím proč, přitom jsem prošel BG1 i 2 v pohodě a navíc s paladinem. Když jsem to hrátl teď v EE verzi tak mi to přišlo mdlí a moc nucený. Oproti klasice tam nebyla ani iluze volby, většina příběhových dialogů byla dost neosobních a klišoidních. Většina předmětů pak byla prostě jen variací na ty obyčejné, jen s větším bonusem. Nebyl jsem vyloženě zklamanej, ale rozhodně to na mě nepůsobilo jako Baldurs Gate

    Hm, jaká je vůbec šance, že se dočkáme další "BG" hry od téhle party? Tak nějak doufám v nový příběh a nové postavy, šípy +6 bych už asi neunesl
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited March 2016
    Já mám TOB hrozně rád, ale většinou se tak daleko nedostanu :smiley: Mým nejčastějším zásekem je zahrání se do dvojky - často to mám tak, že seženu plánovanou družinu, jdu s ní na tu pevnost Nalie a po ní se zaříznu a už nepokračuju. Jakmile s družinou splním 3-4 tyhle větší a velké questy tak už vím že to dohraju. Vůbec nevím čím to je :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2016
    @Idaho
    Yaga je ten ohnivý obr.

    Každopádně, já bych uvítal BG3 jako příběh potomka naší hlavní postavy.
    Sémě které bylo zaseto v době, kdy jsme ještě byli téměř polobohy...
    Hádám, že takový potomek by nebyl úplně bez nadpřirozené síly :wink:
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Hlavně se nedostat ještě víc do pouště. Radši bych se podíval znova do Baldurovy brány a okolí, ať má název hry smysl. A co se zápletky týká, může být úplně odlišná s jinou postavou. Projednou bych si klidně odpustil zachraňování světa. Ale bojim se, že se ho zase dočkam:/
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, mám pocit, že něco podobného jsme tu už rozebírali. V současnosti je literatura, film i hry přeplácaný záchranou světa. Není se co divit, je to univerzální řešitel motivací postav a prakticky všeho souvisejícího s příběhem. Nicméně i já bych raději začal jako obyčejnej rekrut ohnivý pěsti či něco podobného. Bylo by fajn začínat třeba čištění podzemního města a bhalovy svatyně od verbeže co si tam snažila udělat loupežnickou základnu
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    Já se hlavně těším na ty masivní bitvy které nám slíbili.

    Moje nejoblíbenější část v ToB byla když jsem vedl útok proti Yaga-Shura.
    To jak se pořád objevovaly další a další jednotky... skutečně jsem měl pocit, že bojuju s armádou.
    Bohužel jsem zlikvidoval asi 20 skupin a pak mu došli vojáci :smiley:

    I to v těch videích bylo. Na tvé straně (aliance?) byli bitevní mágové a proti tobě jednotky Shining lady.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho said:

    Mno, tak má to být pár týdnů po BG, takže by se tam víc hodilo něco jak už bylo zmíněno - vévoda si nás drží v paláci, reprezentativní šampion, možná nějaký malý úřad, pak se začne cosi dít a požádá nás o prošetření. Takovej úvod by podle mě byl super už jen kůli vstupu do hry (nejdříve nějaké drobnosti pro úřad - chytání poslední skupiny banditů, výcvik branců ohnivé pěsti... ) a gradaci děje. V TOB to bylo takový moc prudký a i když bylo obléhání Saradust určitě zajímavou scénou, nakonec to tak nějak zaniklo

    No ale úvodní scéna a dekovacka klidně může být hned po zabití Sarevoka. Samotna hra pak začne pár týdnů pote, co ty se valis v paláci a zbytek postav si šel po svých.
    Hodně tomu nahrává i to co říkali v tom videu o Kivanovi. Některý postavy zůstaly v BG, jiný jako třeba primo zmineny Kivan sly řešit svoje zalezitosti. Xan šel podat zprávu do Everesky, Ajantis se vrátil do Radiant heart orderu, Garrick jako správný tulák sel do Athkatly vyprávět příběh charnamea a jeho družiny atd. atd. atd.
    Tohle ti ty postavy během jednoho skupinoveho rozhovoru reknou a je vymalovano.
    Dle mě elegantní řešení.
Sign In or Register to comment.