Skip to content

Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear

2456713

Comments

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Však ale např. takový DA2 také není o záchraně celého světa či SvětaDílu, ale jen jednoho malého ;-) města a jeho okolí. ;-)
    Sice tam hlavní rek už je jiná postava než v DAO, zatímco v SoD to bude jedna a ta samá osoba, ale pokud by se jednalo o následující události po BG1 a obnově chodu města Baldurovy Brány a jeho obraně a ochraně, tak jsem jedině pro. :-)
    Pro změnu by se mi líbilo být jen na jednom místě anebo v jeho blízkém okolí a neběhat po celém kontinentu jako v BG1+2. :-)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak tam by mělo jít o útok na baldurovu bránu, takže čekám nové lokace na severu. V traileru nebyl vidět sníh, spíš podzim mírného pásma, tudíž se asi tak daleko nedostaneme. Můj tip je, že bude něco málo v BG, pak bude výš nějaké bojiště, předsunutá stanoviště, nějakej chrám a pak bude dragonspear, což zas bude několikapodlažní dungeon. Na videu byla jeskyně, takže se třeba zkusí podkopat
  • kristuskristus Member Posts: 16
    mě by spíš zajímalo, jak se tam zakomponuje Irenicus...Přece musí být zmíněn v rozhovorech, že v pozadí tahá za nitky, aby charname dostal, pak to musí vyústit v setkání, on charname omráčí a uvrhne do vězení...dál už to známe...
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tady je pěkná mapka i se zakresleným Dragonspearem http://www.pocketplane.net/volothamp/images/faerunlarge.jpg

    Irenicus tam vůbec být nemusí. Pokud si to pamatuju dobře, tak bylo zmíněno, že jsme/jste/charmen padl do léčky a já měl vždycky zažité, že ho prostě drapsli někde na cestě když restovali
  • kristuskristus Member Posts: 16
    jestli tam nebude alespoň nějaká spojitost s Irenicem vysvětlena, tak podle mého názoru je to jen nastavovaná kaše, která stejně nic neobjasní...to by pak takových datadisků mohlo být nekonečně mnoho - stačí zakomponovat očarování a s ním související ztráta zkušeností a jede se opět nanovo...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho said:

    Irenicus tam vůbec být nemusí. Pokud si to pamatuju dobře, tak bylo zmíněno, že jsme/jste/charmen padl do léčky a já měl vždycky zažité, že ho prostě drapsli někde na cestě když restovali

    Irenicus je oficiálně potvrzený.
    Jeho dabér se vrátil.

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Ok, tak jsem se podíval na screeny, dialogy a hlášky přečetl a musím poupravit své teorie o kvalitě. Vypadá to, že to přeci jenom bude kvalit standardu BG. Ty dialogy vykazují jistou dávku... "vymazlenosti". Buď to, nebo mě zkrátka chytli ty screeny a teď už se vyloženě těším. Což je špatně, protože mi to zvedá očekávání a budu zklamanej, pokud se nanaplní :P

    Kdyže to má vyjít? :D
  • XavikXavik Member Posts: 89
    edited July 2015
    Edvin said:

    @Danny_S
    Ve stejný den kdy vyjde Dragonspear, vyjde taky masivní patch pro BG1 a BG2.

    Zní to dobře, neví se, co by ty masivní patche pro BG1 a BG2 měly obsahovat? :smile:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Xavik
    Nové povolání, (snad) nové rasy, nový způsob zápisů v deníku, předělaná obrazovka se statistikami, možnost ukázat nad nepřáteli jejich zdraví a další menší nebo větší vychytávky.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    @Edvin
    Tak snad se všechno vyplní. Já furt doufal, že si v BG1 vezmou pod pokličku rozhovory, ty by potřebovaly trochu předělat. Vždycky jsem měl radši, když jsem si s někým mohl víc popovídat, než mi dal úkol. V BG1 to je tak, že ti jen něco řekne a hned "konec rozhovoru". :smiley:
  • ExileExile Member Posts: 21
    edited July 2015
    Infinity Engine zažívá vlastní renesanci. Letos na jaře "Pillars of Eternity" a příští rok k němu výjde expansion pack "Pillars of Eternity: The White March" a teď tohle. Po 17 dlouhých letech nový expansion pack, který vyplní mezeru mezi jedničkou a dvojkou!

    A to jsem měl pocit, že roky dobrých RPG-ček jsou dávnou minulostí, kdy "RP" opravdu znamenalo "role-playing". Jsem naprosto nadšen!
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ne, že bych jinak nesouhlasil, ale PoE teda neběží na Infinity Enginu, i když to samozřejmě na fandy IE cílí.
  • ExileExile Member Posts: 21
    edited July 2015
    Dobře. "Volně založeno" na IE, ale je to silně inspirováno hrami, které běžely na IE. Takže pointa zůstává víceméně stejná, ne? ;-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Exile
    No, izometrické RPG které běžely na IE se hodně držely pravidel pro D&D.
    Byl to dobrý nápad, protože ty pravidla byly zažité a mnoha léty otestované.
    Dokonce i dnes, hodně lidí dává přednost skoro 2 desítky let starým pravidlům.

    PoE má všechno udělané "od základu" (jak se chlubí na svých stránkách).
    Neznalému oku to může připadat podobné, ale ZDALEKA to není tak dobré.

    Troufám si říct, že Lionheart (což je jeden z posledních a bohužel taky nejméně povedených počinů legendarního studia Black Isle) mě bavil mnohem více, než ta nudná a nevyvážená slátanina, jakou je PoE. Poslední dobou se hodně vývojářů snaží obnovit zašlý lesk izometrických RPG (PoE, Wasteland 2, DD:Original Sin) a jediný komu se to (dle mého) podařilo je pouze Shadowrun Returns (hlavně pak druhý díl).
  • ExileExile Member Posts: 21
    Dobře no...
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Lionheart měl pár povedených momentů a úžasnou atmosféru, ale jakmile došlo na delší soubojové pasáže, byl to konec. A celá druhá půlka je souboj na souboji :) Škoda, mohla to být fajn hra. Jinak Lionheart je dílem Reflexive Entertainment, Black Isle byl jen vydavatel, to jen tak na okraj pro doplnění.

    PoE jsem zkoušel chvíli a bylo to fajn, ale kvůli Zaklínači jsem to odložil na neurčito. Třeba do té doby tvůrci něco udělají s tou nevyvážeností.

    Co se týče Siege of Dragonspear, právě tady se ukáže, jestli Overhaul Games mají vůbec schopnost zvládnout vlastní kompletní přídavek. Až pak se můžem bavit o BG 3 a tak :)

    Jsem silně přepracovaný, takže doufám že jsem napsal všechno srozumitelně :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Naprosto souhlasím.

    Přidat NPC s pár malýmy úkoly je jedna věc, ale vytvořit celou novou hlavní dějovou linii, je věc druhá.
    Doufám, že by taky mohly přidat i ty subrasy, protože kdykoliv se na to někdo zeptá, odpoví vyhýbavě.
    Dale jsem slyšel, že jestli se nové NPC ukážou být oblíbené, tak by si mohly najít cestu i do BG2:EE.
    Slušná lučištnice by se do BG2 docela hodila.
  • ExileExile Member Posts: 21
    tatok said:

    PoE jsem zkoušel chvíli a bylo to fajn, ale kvůli Zaklínači jsem to odložil na neurčito. Třeba do té doby tvůrci něco udělají s tou nevyvážeností.

    PoE bylo fajn. Pro mě osobně víc, než fajn. Přesto všechno, že to mělo spoustu bugů (klasika Obsidian Entertainment že?), nový systém pravidel nebyl úplně dořešený a spousta věcí byla hodně nevyvážená, jako např. některé spelly, classy a NPC byly šíleně OP a naopak. Tak jsem si to přesto všechno fakt hodně užil.

    Hlavně proto, a to jsem se snažil říct ve svém první příspěvku, že to mělo fakt parádní atmosféru a celkově tu volnost a možnost "role-playingu". Naprost jsem miloval, jak na základě toho, jak odpovídám mě lidé vnímají a reagují na mě. Prostě super. Rozhodl jsem se, že budu hrát za Paladina, protože to byl class se kterým jsem poprvé prošel BG1. Navodit si takový ten pocit nostalgie a užít si to za síly dobra, tak jako v mládí. Naprosto mi sedl "Kind Wayfarer", od kterého se očekávalo že bude "Benevolent" a "Passionate". A víc a víc jsem hrál, tak jsem měl ten pocit, že jsem opravdu ten prostý potulný rytíř. Který pomáhá lidem v nouzi. Vášnivě se vrhne do bitvy napomoc slabšímu a zároveň odpouští těm, kteří litují, že se provinili, protože ví že nikdo není neomylný. Prostě v mnoha ohledech Illmaterův paladin (Paladin, kterého hraju v D&D).

    Taky se mi líbilo, že tam bylo spousta lokací, které byly prostě jen v lese. A člověk se mohl tak toulat, jak v BG1. To mi právě docela chybělo v BG2.
    tatok said:

    Co se týče Siege of Dragonspear, právě tady se ukáže, jestli Overhaul Games mají vůbec schopnost zvládnout vlastní kompletní přídavek. Až pak se můžem bavit o BG 3 a tak :)

    +1. Souhlas.

  • KivanKivan Member Posts: 159
    Tak nevím, jak se zrovna v PoE může získat vlastnost "passionate". Já nabíral hlavně "deceptive", "clever" a "diplomatic" :smile:

    je potřeba si uvědomit, že začli s vlastními pravidly, ty prostě bude potřeba vyladit. Ani jsem nečekal, že bude všechno fungovat perfektně. Nepamatuju si vznik D&D, ale zezačátku tam asi taky nefungovalo všechno, jak má. Dračí doupě se taky měnilo, matně si vzpomínám, že někdy v pravěku paralyzoval zásah ghůla a pak už ne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Kivan said:

    Dračí doupě se taky měnilo, matně si vzpomínám, že někdy v pravěku paralyzoval zásah ghůla a pak už ne.

    Byl to Ghast a ne Ghul (ale vypadají skoro stejně) a v BG to pořád platí :wink:
    Ale každá postava s alespoň trochu slušnými záchranými hody tomu snadno unikne.
    Smrtící jsou jen na prvních levelech, když ještě nemáš skoro žádné společníky.
  • ExileExile Member Posts: 21
    edited July 2015
    Kivan said:

    Tak nevím, jak se zrovna v PoE může získat vlastnost "passionate". Já nabíral hlavně "deceptive", "clever" a "diplomatic" :smile:

    Většinou řekneš něco ve smyslu: "[Attack] Přišel jsem zastavit tvá zvěrstva!" a nebo "Už je to nějaký čas, kdy jsem podlehl kouzlu tak půvabné bytosti." :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Lionheart mohl být super, bylo to jako kombinace BG a Falloutu (systém SPECIAL). Barcelona a nejbližší okolí bylo skvěle napsané a nadesignované, škoda, že pak došly peníze.
    Ale je tomu trochu podobné vynikající Arcanum.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Naprosto s tebou souhlasím.
    První dvě kapitoly (než jsi se přidal k nějakému cechu) byly zábavné a zajímavé.
    Pak to šlo rychle dolů a bylo to (podle slov jednoho recenzenta) "jako kdyby to napsal bezdomovec za flašku".

    Arcanum bylo úžasné (ačkoliv dnes mi tam trochu vadí prkenost útokových animací).
    Společne s Baldurs gate, Tormentem a prvními dvěma Fallouty ho považuju ze největší RPG legendy.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Arcanum je jako celek vynikající, jsou tam jedny z nejlepších questů, jaké jsem kdy v RPG viděl a hlavní dějová linka je plná velice cool zvratů, ale svoje mouchy hra má. Extrémně nevyvážené souboje (na začátku jste nesmírně slabí, na konci zase neskutečně silní), repetetivní dungeony s pochybným rozmístěním potvor a celkově až příliš generická grafika (Arcanum je trošku oběť své mamutí velikosti). Hra vyžaduje notnou dávku trpělivosti, ale pokud hráče neodradí zápory, tak to mezi ty nejlepší RPG určitě patří.

    @Edvin
    S tvým výčtem souhlasím, jen bych tam asi přidal ještě oba KOTORy.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nooo, ačkoliv Kotor1 měl úžasný příběh, tak jsem trochu skeptický ohledně ovládání. Pohled z 3 osoby a systém boje podobný BG prostě nejdou moc dobře dohromady (neříkám že to bylo vysloveně špatné, ale nějak mi to nesedělo). Dvojka měla ovládání o dost lepší a plynulejší (ačkoliv hlavní problém zůstal), ale zase šla dolů kvalita příběhu. Jediná hra která podobný systém dokázala pojat správně, bylo Dragon Age 1.

    Kotoru 1 bych dal (na mém osobním listu) zhruba desáté místo.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kvalita příběhu u KOTORu 2 rozhodně nešla dolů, jen to klasicky bylo nedodělaný. S Restoration Projectem je to úplně jiná hra.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Příběh vyhnaného generála mi prostě nepřišel tak kickass jako Revanův příběh.
    Restoration Project jsem hrál, ale ani s ním to nedosahuje kvalit prvního dílu.
  • ExileExile Member Posts: 21
    Edvin said:

    Příběh vyhnaného generála mi prostě nepřišel tak kickass jako Revanův příběh.
    Restoration Project jsem hrál, ale ani s ním to nedosahuje kvalit prvního dílu.

    Jasně není to takový "shocker", jak v jedničce, když zjistíš svůj původ. Ale i tak je dvojka super. A má skvělou temnou atmosféru. A žádný společník v jedničce nemá tak skvělé dialogy, jako Kreia. Takže každý oba díly mají pro a proti, proto já třeba nerad srovnávám, který je lepší.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nikdy jsem netvrdil, že je Kotor 2 špatná hra. Pouze říkám, že to není taková legenda jako Kotor 1.
    Je to jako srovnávat BG1 a BG2. Ačkoliv je BG1 velmi dobré, tak to prostě není tak kickass jako BG2.

    P.S.
    Ačkoliv je Kreia super, tak HK47 má mnohem lepší hlášky a jeho dabér nemá konkurenci.
  • ExileExile Member Posts: 21
    Edvin said:

    Ačkoliv je Kreia super, tak HK47 má mnohem lepší hlášky a jeho dabér nemá konkurenci.

    Jenže HK47 má skvělé hlášky v obou dílech a jeho "definice lásky", která je právě ve dvojce je brutální! :D
    Edvin said:


    Je to jako srovnávat BG1 a BG2. Ačkoliv je BG1 velmi dobré, tak to prostě není tak kickass jako BG2.

    Vidíš a já bych si zrovna asi víc vybral tu jedničku, protože když se poprvé dozvíš o svém původu, tak je to taky vělký "shocker". :D
Sign In or Register to comment.