Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

[ SEZNAM ] - Módy do BG1:EE

EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
edited July 2014 in čeština
Na velkou část současných a většinu budoucích módů budete potřebovat upravenou verzi BG:EE, jinak vám to nepůjde. Návod jak si upravit svou verzi BG:EE jsem napsal zde: http://forum.baldursgate.com/discussion/13378/navod-jak-sprovoznit-mody-v-bgee .

Starých módů z BG1 které by byli kompaktní prozatím moc není, ale samotné BG:EE už obsahuje obdoby asi 10 zmámých módů, které různě upravují herní mechaniku ( k lepšímu ) takže nic podobného už není třeba instalovat. Každopádně se ale pár nových módů oběvilo a jedná se o opravdu dobré kousky které bychom neměli minout. Mody lze povětšinou nainstalovat tak, že je rozbalíte do hlavní složky s hrou a spustíte jejích exe soubor. Budu sledovat situaci kolem módů a vždycky když se něco zajímavého oběví, tak vám to tady uploadnu a přidám návod a popis.


MÓDY DO BG:EE:


01 ) Návrat starého videa = Taky vás tak štvou předělávky starých dobrých 3D animací na příšernou sestříhanou verzi beamdogu kde navíc chybí i důležité věci týkající se příběhu ? Snadná pomoc ! Stačí si stáhnout upravené formáty pro BG:EE a můžete si zase užít staré dobré videa z BG1. Stahujte zde: http://www.uloz.to/xAep4B4/bgeeclassicmovies-rar ( Pokud si videa zkopírujete manuálně tak nepotřebujete mít upravenou verzi BG:EE pro instalaci modu )


02 ) Pryč s příšernými psychedelickými barvami = Nelíbí se vám jak hrozně křiklavě a nepřirozeně je obarveno menu, nastavení, výběry postav a vůbec všechno ? Opět snadná pomoc stačí si stáhnout jednoduché přebarvení a vaše oči si budou moc odpočinout. ( Náhled: http://imageshack.us/a/img844/5239/69614979.png ) Mód stahujte zde: http://www.uloz.to/xq8JRVS/gui-zip ( Mód nevyžaduje mít upravenou verzi hry, data stačí pouze zkopírovat do složky "override" v hlavní složce s hrou )


03 ) Swashbuckler, útok podle pravidel = Irituje vás že navzdory tomu že když máte dva dovedností body ve zbrani, nikdy nemáte se Swashbucklerem ( raději uvádím aglickou verzi protože fakt nevím jak bude nakonec v češtině přeložen, zatím je tam Dobrodruh a jedná se o poddruh zloděje, specializovaného na boj z blízka ) více než jeden útok za kolo i když by jste měli mít jeden a půl ? Po stažení tohoto módů dostane váš zloděj pasivní bonus + 0,5 útoku za kolo, ať drží jakoukoliv zbraň. ( nebylo možné udělat aby to dostal jen se zbraní na které má dva dovedností body, ale stejně kdo by používal zbraň na kterou není zaměřený ). Stahujte zde: http://www.uloz.to/xgQp24u/swashattack-zip ( Tento mód vyžaduje mít upravenou verzi BG:EE ) P.S. : Tento mód byl vytvořen speciálně pro mě, na mou žádost :D


04 ) Zrušení omezení maximálního lvl = Tady není moc o čem mluvit. Hra je omezená na dosáhnutí určitého lvl ( v závislosti na povolání, ale je to zhruba 8 - 10 lvl ) a tanto jednoduchý mód ruší toto omezení. Dle mého to není ani třeba, proto ke konci už jdou zkušenosti opravdu pomalu a neleveluje se zas tak rychle, ale kdo má zájem, může si to stáhnout zde: http://www.uloz.to/xRSp24u/xpcap-zip ( Nevyžaduje upravenou hru, stačí zkopírovat do složky "override" )


05 ) Drizzt podle pravidel = Drizzt je úmyslne udělaný o dost silnější ( zhruba o třetinu ) než by měl být vzhledem ke svému povolání, lvl a výbavě. Pomocí tohoto jednoduchého módů ho může " oslabit " do takového stavu v jakém by měl podle pravidel být. Stále ale bude dost silný. Tento mód nedoporučuji, protože mám rád silnějšího Drizzta jelikož je to větší výzva. Kdo by ho ale přesto chtěl, může stahovat zde: http://www.uloz.to/xWDPt1s/drizzt-rar ( Nevyžaduje upravenou hru, stačí zkopírovat do složky "override" )

06 ) Isra = Nová hratelná postava paladinky.
Vcelku slušná postava určená pro postavy s dobrým přesvědčením, má alespoň 2 rozhovory s každým jiným NPC + pár i s hlavní postavou. Háklivá na nižší reputaci a nepřipojí se pokud budete zlého přesvědčení. Pokud máte charisma 13+ můžete se "pokusit" o romanci.

Staty: 16,12,16,13,14,17,18
K nalezení na mapě Nashkelských dolů.

image
Stahujte zde: http://ulozto.cz/x46guWs/isra-v1-4-rar

07 ) Viconia = Původně jsem se chtěl vyhnout tomu abych tady dával portréty po jednom, ale jsou dva případy kdy musím udělat vyjímku. Tou první vyjímkou je tento portrét Viconie, který je zatím nejlépe vypadající nahrazení portrétu originálního. Jedná se o modifikaci portrétu z BG2 aby ( slovy autora ) " Vypadala více jako Drow ".

image
Stahujte zde: http://ulozto.cz/xrJ9eRz/viconia-portrait-zip

08 ) Raven = Netuším kdo to udělal, nebo jak se to jmenuje, ale tohle je dle mého jeden z nejlépe vypadajících portrétů co kdy byly udělány ( sám ho pořád používám a pojmenoval jsem ho podle mojí postavy ).

image
Stahujte zde: http://ulozto.cz/xmdc8R1/raven-portrait-zip

09 ) Baldurs Gate NPC project = Zřejmě nejznámější a nejpopulárnější mód pro původní BG. Každé ( opravdu každé ! ) z najimatelných postav přidává TUNY nových rozhovorů a přidává 5 romancí ( Branwen, Coran, Dynaheir, Shar-Teel and Xan ). Celkově s vámi postavy ( i mezi sebou ) vedou zhruba 3x více rozhovorů než tomu tak bylo v BG2. Mód se zrovna upravuje pro BG:EE, ale má být velmi brzo hotový ( a na 100% bude vyžadovat upravenou verzi hry ). Jakmile bude dokončen, bude zde. ( Posledních cca 7 let se pracovalo na jeho překladu ale nakonec od toho bylo upuštěno. Teď když vyšlo BG:EE se k němu lidi zase vracejí, takže možná že se dočkáme i češtiny )

10 ) Baldurs Gate - Dark Side of the Sword Coast = Jedná se o neoficiální datadisk, protože vzhledem k rozloze jej už není možné považovat za mód. Přidáváme nové příšery, nové oblasti, nové úkoly, nové předměty a 9 nových NPC ( včetně nějakých romancí ). Zrovna se taky přeďělává pro BG:EE a atoři se rozhodli udělat víc než to, jelikož ho ještě rozšířili a přidali kupudalších věcí, včetně 4 dalších NPC ( to už dělá 13 nových hratelných postav ). Postavy to nejsou němé a nabízí spostu dialogů. Mnohé z vás určitě potěší, že ( púvodní ) datadisk byl přeložen do češtiny a očekává se i práce na jeho updatu. Zde přidávám na ukázku obrázek původních postav:
image
a i postav nových:
image

11 ) SKUTEČNÁ romance pro Neeru = káždý kdo už BG:EE musí uznat že to co beamdog nazývají romance, rozhodně žádná romance není. Tento malý dodatek přidá takzvané flirt menu ( můžete ji dát třeba i pusu ) a nějaké nové rozhovory. Pořád to sice nebude na úrovni BG2, ale bude to o 500% lepší než to bylo do teď.
http://ulozto.cz/x9omepw/neera-v1-rar

12 ) Odkrytá mapa = Tady není moc co psát, odkryje celou mapu, takže bude moct hned od začátku cestovat kde bude chtít ALE neodkrývá oblasti spojené s hlavní příběhem ( ty zůstanou hnědé nebo neodkryté dokud nepokročíte v příběhu ).
Kokrétně se to týka Nashkelu, Přátelské Náruči, Baldurovy Brány, Táboru banditů, Dolu banditů a nových oblasti od nových NPC
Může se celkem hodit, pokud si hned za startu chce narekrutovat oblíbené postavy a nechcete kvůli tomu probíhat šest map.
http://ulozto.cz/xkupwkT/worldmap-rar

13 ) Žádný autolevel = Velmi užitečné udělátko inspirované ToB. Automaticky nastaví počáteční levely všech rekrutovatelných postav na minimum ( je to 1-4 lvl ). Takže když máte lvl 8 a někoho nabere do party, tak už nebude taky na lvl 8 ale na lvl 1 při čemž si ho okamžitě můžete povýšit až na lvl 8 a můžete mu rozdělit schopnosti jak chcete ( už to za vás nebude dělat PC ). Rozhodně doporučuji.
http://ulozto.cz/x4bSiYD/low-lvl-npc-zip

Post edited by Edvin on
irendieIdahoHor89Stratosj
«1345

Comments

Sign In or Register to comment.