Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

11213151718

Comments

  • fridekfridek Member Posts: 113
    sprawdzał ktoś może czy sejwy z bgee wgrywają się do bg2?
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @fridek
    Działa import w BG2 (sprawdzałem z zainstalowaną masą modów) z zapisu z BG:EE, (niestety coś mi namieszał z ilością doświadczenia: w BG:EE=~9000, w BG2=~11000, ten sam poziom i z tego co z grubsza patrzyłem wszystko inne się zgadzało ze statystyk, nie wiem jak z przedmiotami)

    próbowałem też:
    W BG trilogy załadować zapisy z BG:EE ale się niestety nie powiodło:P (ew. możnaby spróbować bez przyłączonych nowych npc),
    w BG:EE też nie działają zapisy ze zwykłego BG1
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    W angielskim dubbingu z tego co zauważyłem Bassillus nie ma głosu, a szkoda.
  • AtticusAtticus Member Posts: 8
    Grieg said:


    Zerknij tutaj:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/8405/read-before-posting-master-technical-faq#p1
    sekcja B, masz kartę graficzną intela może przypadkiem?

    Dzięki wielkie. Mam laptopa z zintegrowaną kartą intela oraz kartą Nividia. Trochę czasu mi to zajęło, ale dokopałem się do problemu. Wystarczyło w opcjach zaznaczyć żeby baldurs korzystał z lepszej karty :o)

    http://netbooknetwork.net/2010/force-nvidia-processor-on-specific-programs-for-laptops-with-nvidia-optimus/

    No to zabieram się za tworzenie postaci :D:D:D
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    u mnie też już od paru dni wszystko działa i śmigam , po wstępnej panice moge mowic w samych superlatywach, fajne nowe postacie, ich historia super sie gra z tym zoomem np przy walce, no i multiplayer tez extra
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @wojtek
    Heh, a nie raczyłeś nawet odpisać w swoim własnym temacie jak rozwiązałeś swój problem, nie uważasz, że może się to innym później przydać? I przydałoby się doprecyzowanie tytułu tematu.
    http://forum.baldursgate.com/discussion/8170/nie-dziala#latest
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    gdzie znajdę tego kolesia co daje questa na Bassiliusa, bo zabiłem go i chciałbym oddać jego symbol tylko, że nie pamiętam gdzie ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Idź do świątyni na wschód od Beregostu.
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    racja, dziękuje bardzo.
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    edited December 2012
    Lucky said:

    Idź do świątyni na wschód od Beregostu.

    wszystko tak z pamięci ? też pamiętam ze gdzies na wschod ale zawsze musze go szukac i tak :), gdzies przeczytałem ze przeszedles BGEE raz szybko, a nastepny raz bedziesz sie rozkoszowac, grałeś wszystkimi postaciami? ja np po początkowym wzieciu rasada zostawiam go sobie na następne przejście :) ps cały czas gram - teraz bandit camp :)

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @wojtek to akurat pamiętałem z wcześniejszych przygód. W sumie jak przechodziłem teraz zaraz po premierze na szybko to zaskoczyło mnie, że w wielu questach idę na automacie, z pamięci. Za drugim razem postaram się grać jak za pierwszym-pierwszym razem i odkrywać pomału każdą lokację.

    Rasaada zostawiam na nie wiem który raz, w ogóle mnie nie zachęcił żeby zacząć z nim gadać. Jak dla mnie Neera i Dorn to bardzo udane postacie, niemal na miarę BG2, gdzie jak wiadomo NPC stały na wyższym poziomie niż w BG1.
  • ojciecdagonojciecdagon Member Posts: 2
    Dzień Dobry
    Czy Baldura EE można zainstalowac na kilku komputerach? Kupiłem swoją wersję, chciałbym pograc z kumplem tylko że on na razie nie ma forsy. Mogę przesłac jemu link który dostałem w mailu żeby sobie zainstalował mój "egzemplarz" ?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Z tego co wiem, to mógłbyś nagrać katalog z Baldurem na pena i z niego zainstalować na innym kompie. Tak miało się udać, ale nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Po dzisiejszym updejcie znowu nie mam angielskiego dubbingu, a sposób sprzed 2 stron podany przez Cherrycoke już nie działa. POMOCY!
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    edited December 2012
    @manero musisz pobrać najnowsze tlk od viadera:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/178211/#Comment_178211

    EDIT: Sorki, jednak z tym też nie działa. Musisz sobie wrzucić te poprzednie tlk:
    http://dl.dropbox.com/u/87796468/BGEE_01_12_2012_12_00.zip

    Najlepiej sobie zachowaj ten plik, jak będą kolejne update-y, które popsują to sobie wgraj z tego zipa z powrotem.
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    No właśnie pobrałem i nic to nie pomogło...

    ---
    edit. zadziałało z tym starszym zipem :)
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    @manero zrobiłem edit :)
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Czy Wam też teraz forum chodzi jak pijany jednorożec?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Mi działa jak sprawny, młody jednorożec hasający po różowej łące.
  • maneromanero Member Posts: 392
    Wiadomo już jak odpalić Gate Keeper pod BGEE?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    ShadowKeeper działa, trzeba tylko trochę pomotać w folderach.
    zapisane stany gry znajdują się w Moje dokumenty/Baldur's Gate Enchanced Edition/save
    1. wejdź do tego folderu i skopiuj folder save, Portraits oraz baldur.ini
    2. wklej to wszystko do folderu z grą np. C:\Gry\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766
    3. wskaż shadowkeeperowi ścieżkę BG2 jako C:\Gry\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766
    4. otwórz SK i dokonaj zmian, zapisz zmiany i pojawi ci się jak to zwykle nowy plik zapisu z końcówką (edited0001)
    5. skopiuj ten plik z C:\Gry\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766\save
    do lokalizacji: Moje dokumenty/Baldur's Gate Enchanced Edition/save

    szczególnie przydatne do zmienienia (trochę głupio rozdanych) punktów biegłości, jak np halabardy u Kivana, można też dać mu podklasę Łucznika zamiast zwykłego Łowcy (tak jak mi się wydaje, że powinien mieć)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Shadow Keeper fu.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    a co w nim takiego "fu"?
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Wszystko ;) Z zasady nie używam takich programów, bo - moim zdaniem - psują rozgrywkę.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    ja go używam tylko do zmiany portretów ;p
  • Bax1984Bax1984 Member Posts: 7
    2 pytanka:

    - czy kwestie nowych postaci będą dubbingowane w oficjalnej łatce?
    - rozumiem, że nie będzie problemu z działaniem sejwów zrobionych na forumowej wersji PL, gdy wyjdzie oficjalna łatka polonizacyjna?
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Bax1984 Polskiego dubbingu nowej treści nie będzie. Co do zapisów nie widzę przeszkód.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    Lucky said:

    Wszystko ;) Z zasady nie używam takich programów, bo - moim zdaniem - psują rozgrywkę.

    to tylko narzędzie a do czego zostanie wykorzystane to już sprawa korzystającego, jak ktoś będzie chciał to konsolą komend zrobi to samo co w SK. Równie dobrze można powiedzieć, że WordPad jest fu, bo za jego pomocą można zdjąć limit doświadczenia W BGEE i osiągnąć poziom wyższy niż zamierzony przez twórców :)

  • Bax1984Bax1984 Member Posts: 7
    zabiłem Bassiliusa ale nigdzie nie mogę znaleźć Keldatha, żeby odebrać złoto. Powiem tylko, że zabiłem go bez rozmowy z Keldathem. Macie pomysł?
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    Lokacja "Świątynia" na wschód od Beregostu
Sign In or Register to comment.