Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

11213141618

Comments

  • Bax1984Bax1984 Member Posts: 7
    właśnie nie było go również w świątyni, ale problem już rozwiązany; pojawił się za "którąś tam" wizytą w świątyni.
  • maneromanero Member Posts: 392
    To tylko u mnie czy po dzisiejszym updejcie pojawił się problem z kursorem? Kiedy próbuje wyjść z lokacji nie ma normalnego koła tylko rękawica i nie sposób opuścić lokacje. Muszę zapisać i wczytać gre żeby wyjść... Mam wrażenie, że z każdym kolejnym upem gra działa mi gorzej.... Trochę to wkurwiające.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Ja mam teraz za to taki problem, ze w żadnej klasie nie mogę osiągnąć Wielkiego Mistrza w biegłościach nawet wojownikiem. Ktoś wie o co chodzi, czy zmienili zasady? Przecież nawet w opisie klasy woja jest, że można osiągnąć WM.
  • lukaszxzxzlukaszxzxz Member Posts: 3
    Mam pewne pytanie a mianowicie, czy niedołączone NPC będzie lvlowalo automatycznie kiedy ja będę otrzymywał kolejne poziomy strasznie mnie to denerowalo ze nie mam wpływu na niektórych NPC czy poprawili to w EE.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Zdaje się, że tak, mi tak działało.
  • lukaszxzxzlukaszxzxz Member Posts: 3
    Nie zrozumiałem wypowiedzi tak poprawili czy tak działa dalej jak działało.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Będzie levelovać automatycznie.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited December 2012
    A ja sobie przypomniałem, ze przecież przy tworzeniu nowej postaci nie można dać więcej niż dwa punkty na biegłość, dopiero przy kolejnych awansach. :)
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    W BGT dało się dać więcej niż 2.
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    w vBG1 też się dało więcej niż 2
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    w BG:EE da się dać więcej niż 2 (po 1 lvlu)
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Zależy u kogo :)
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    no właśnie, szkoda, że chociaż trzech na starcie nie można przydzielić, tak to przynajmniej pod koniec gry można by osiągnąć wielkie mistrzostwo.
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    Niestety startując na 1 lvlu z dwoma punktami i ograniczeniem do 161k doświadczenia wojownik może mieć maks 4 punkty na jednej broni. Ale w Black Pits limit exp jest większy :) Możesz więc osiągnąć nawet 10 lvl wojownikiem, a potem wyeksportować go do głównej przygody z pięcioma punktami biegłości.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Albo spróbować zdjąć limit z głównej przygody :) Ale tak czy siak szkoda. Jak @Dasieq powiedział, w BGT szło od razu więcej i wtedy było można szaleć, do czego się przyzwyczaiłem.
  • YoYoYoYo Member Posts: 71
    Pytanie tylko po co?

    Jak po instalce zginąłem od wilka stwierdziłem, że bardzo długa droga przede mną :D.
  • SheeShee Member Posts: 139
    edited December 2012
    Czy ktoś mógłby mi opisać, jak przystosować Shadow Keepera do BG EE, jeśli jest taka możliwość ? Albo chociaż, jak otworzyć konsole ?
  • zwadekzwadek Member Posts: 156
    na poprzedniej stronie pisałem jak to zrobić
  • SheeShee Member Posts: 139
    Nie zauważyłam, ale tak czy inaczej @zwadek nie odnajduje mi tego ;/
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @Shee

    Użycie Shadowkeepera:
    przynajmniej do oglądania, oczywiście jeśli chcesz edytować save'y to po zapisaniu w shadowkeeperze musisz przekopiować zmienione save'y z powrotem do:
    C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
    Aosaw said:

    Here's the text I posted:
    1) Open "...Documents\Baldur's Gate Enhanced Edition\"
    2) Copy "baldur.ini", "characters", and "saves"
    3) Open "...Program Files\Baldur's Gate Enhanced Edition\Data\00766[or whatever number it is]\"
    4) Paste the three copied files and folders into this directory
    5) In this same directory, open "lang\en_us\" (or whatever language you're intending to use)
    6) Copy "dialog.tlk"
    7) Return to the root "\00766\" directory
    8) Paste the copied "dialog.tlk" file into this directory
    9) Open Shadowkeeper, and set the installation directory to the "\00766\" folder. (The program will yell at you because it's not BG2, but that's fine).
    10) Restart Shadowkeeper.
    Remember to copy the files back to your Documents folder when you're done, or the changes won't appear in-game.

    cytat pochodzi stąd: http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/166741/#Comment_166741
    Adnotacja do ww. metody, jeśli chcesz też edytować save'y z gry dla wielu graczy to w punkcie 2) przekopiuj również folder: mpsave
    shadowkeeper na stronie autora



    Użycie linii komend:
    C:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Baldur's Gate - Enhanced Edition
    w folderze powinien być plik baldur.ini jak go edytujesz dodaj linię:
    'Program Options', 'Debug Mode', '1', (gdzieś pomiędzy resztą wierszy żeby wyglądało analogicznie jak reszta pliku)
    Przykład użycia:
    Już w trakcie gry naciśnij: [ctrl]+[spacja] i wpisz: CLUAConsole:CreateItem("BELT01")
    (wielkość liter zdaje się, że ma znaczenie), by otrzymać niemagiczny pas,
    listę przedmiotów znajdziesz tutaj (oczywiście starą listę z oryginalnej gry):
    http://news.softpedia.com/news/Baldur-039-s-Gate-Cheats-Item-Name-List-PC-72610.shtml
    A tu lista co ważniejszych komend:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/8317/how-to-customize-your-game/p1
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Grieg epicko^^ Dziękuje...
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Zacząłem się zastanawiać czy nie zrobić z tego osobnego wątku, sporo osób się o to pyta i do tego jest przydatne, no i prędzej czy później ten post zginie w pomrokach tego wątku. Ktoś potępia?
  • SheeShee Member Posts: 139
    Rób, sama tego szukałam @Grieg. Można naprawić sobie romans, jeśli ktoś go zepsuł i modyfikować postacie^^
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Grieg Wyszukiwarka jest do dupy. O konsoli sam nawet pisałem.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @Wybran podsunąłeś mi niezłą myśl
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Grieg Zawsze do usług.
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    edited December 2012
    Co od SK - nie mam katalogu "characters" tylko same savy i tempy....
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    @gilo71
    Oznacza to tylko tyle, że zapewne nie wyeksportowałeś, jeszcze żadnego pliku postaci. Jeśli pominiesz ten folder to i tak shadowkeeper zadziała, więc nie ma problemu.
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    no wlasnie nie dziala... chyba ze mam jakas wersje stara... 2.1 czy cos..
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @gilo71 Mi działa bez tego pliku, tzn. działa edycja save'ów oczywiście. W Twoim przypadku jeżeli wybierzesz opcję "open character file" powinna pojawić się pusta lista bo przecież żadnego pliku postaci jeszcze nie masz, natomiast powinien działać "open saved games".
    Ewentualnie zaznacz w Settings/Miscellaneous i zaznacz "enable editing of quick and autosaves".

    Jeżeli ta druga opcja nie działa, to sprawdź jeszcze raz czy zrobiłeś wszystko zgodnie z procedurą; posprawdzaj czy ścieżkę (installation directory wpisaleś właściwie, czy pliki są przekopiowane, może aktualizowałeś w międzyczasie grę, przez co pliki mogły zostać usunięte, etc.).

    Specjalnie sprawdziłem i shadowkeeper naprawdę działa w porządku w tym przypadku. Jedyne co generalnie mi nie działa to "open CRE file".

    PS. wpadło mi jeszcze coś do głowy:
    1. Dokopiuj mpsave jeżeli chcesz edytować save'y dla wielu graczy,
    2. Podaję linka do wersji najnowszej (ale i tak starej): http://www.mud-master.com/shadowkeeper/ShadowKeeper.zip
    3. Jakby co to zrób tak: wczytaj grę normalnie, w czasie gry naciśnij "r", później export, u góry wpisz jakąś nazwę i to powinno stworzyć Ci ten folder (characters) razem z plikiem postaci
    4. Piszesz że masz "same tempy i save'y", ale baldur.ini masz nie?
    5. Po edycji jak rozumiem przegrałeś z powrotem save'y tam gdzie były, nie?
Sign In or Register to comment.