Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

1101113151618

Comments

  • ZaxZax Member Posts: 15
    edited November 2012
    Gdzie mogę znaleźć Nerre ? Bo tylko ona została mi do skompletowawszy drużynki :)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Da się - ściągnij go przez osobny instalator.
  • MeaverMeaver Member Posts: 4
    edited November 2012
    Zax said:

    Gdzie mogę znaleźć Nerre ? Bo tylko ona została mi do skompletowawszy drużynki :)

    Neere znajdziesz w Beregost. Mniej więcej na środku mapy miasta o ile dobrze pamiętam.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    od pozycji w której jesteś po wejściu udaj się na południowy wschód, po kilku krokach cie sama zaczepi.
  • MagiusaMagiusa Member Posts: 59
    a pozostali nowi bohaterowie wiecie gdzie są?
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    Rasaad w Nashkel przed godpodą, a Dorn w Godpodzie Pod Pomocną Dłonią, ale zdaje się, że dołącza dopiero kiedy wejdziesz do lokacji Kopalnia Nashkel.
  • fridekfridek Member Posts: 113
    z innej beczki. Mam taki problem, po raz pierwszy odkąd gram w baldura. Wchodzę do Nashkell i wszyscy są wrogo nastawieni. Nie wiem od czego do mam reputację 5, ale nawet podniosłem do 10 w świątyni i dalej nic, czekam na jakiś pomysł
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    viader said:


    @Lucky Tam są wszystkie opcje konfiguracyjne BGEE, a że nie ma do nich jakiegoś okienka w GUI to strach.

    @viader żebym Cię dobrze zrozumiał, masz na myśli baldur.ini? Jeśli tak to po pierwsze, czy tam są opcje graficzne i można wybrać rozdzielczość? I po drugie, jak ten plik efektywnie otworzyć, bo jak otwieram to mam tylko porozrzucane wiersze z jakimiś bazgrołami.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Lucky WordPad albo notepad++ otwierają go poprawnie.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale to dalej będzie - jak rozumiem - dokument tekstowy? jak w takim razie zmienić rozdziałkę, da się w ogóle? I na jaką jest ustawiona gra domyślnie? Nie mogę rozkminić tego tematu.
  • a_new_errora_new_error Member Posts: 28
    @Lucky wyczytałem, że domyślnie ustawia się tak samo jak rozdzielczość ekranu,
    tutaj zerknij - http://forum.baldursgate.com/discussion/8405/read-before-posting-master-technical-faq#latest
  • AdrianusAdrianus Member Posts: 45
    Mam pytanie - czy będzie możliwość, a jeśli tak to kiedy, grać w BG:EE w 60 FPS-ach, czyli tak jak w BG I z 1998r.?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Adrianus W baldur.ini chyba da się to zmienić.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    edited November 2012
    @viader Nic to nie daje. Gra po zmianie dalej jest w 30fps.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ale przecież zewsząd słychać, że zmiana fpsów w baldur.ini nic nie daje.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Udało mi się ściągnąć tę nieszczęsną grę. I mam prośbę, czy ktoś mógłby mi pomóc zoptymalizować ją? Niby wszystko działa, żadnych problemów przy uruchomieniu, ale muli jak cholera, że nie idzie grać. Mam Radeona 6370M , 6GB Ram i Intela i3 2,20 Ghz.
  • AjgorAjgor Member Posts: 8
    Zmień sterownik do karty graficznej, (nie zawsze najnowszy jest prawidłowy do danej gry) sprawdź czy komputer nie jest zwirusowany, załóż nowy profil w systemie, wyłącz oprogramowanie działające w tle. (w tym program antywirusowy) Uruchamiałem grę na różnych komputerach i systemach operacyjnych, żadnych problemów. Może powyższe działania rozwiążą twój problem.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    edited November 2012
    Cóż, niestety nic z tego nie działa :( ale i tak dzięki. Próbowałem kombinować z trybami zgodności, zmienianiem niektórych opcji graficznych w baldur.ini i nic nie pomaga. A jestem pewien, że to nie wina specyfikacji komputera bo większość nowych gie w stylu Max Payne 3 działa mi na niskich a czasem średnich ustawieniach.
  • AjgorAjgor Member Posts: 8
    edited November 2012
    To że inne gry działają, nie zawsze jest dobrym punktem odniesienia. Może odinstaluj całe BGEE, wyczyść wszystkie ślady i pobierz jeszcze raz przez serwis Beamdog.
  • gumisiwogumisiwo Member Posts: 190
    Dobra, spróbuje, ale dopiero w niedziele, bo teraz nie mam dostępu do dobrego neta. A może w tym czasie pojawi się jakieś rozwiązanie...
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    u mnie na jednym lapku prosi o włączenie klienta, a na drugim wale prosto z .exe i działa. Nie wiem od czego to zależy.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    pytanie do beta testerów i osób bardzie zaawansowanych w rozgrywce niz ja. Jak rozpaczac questa Rasaad i Nery, i ktos skompletował juz cały kit blackguarda dla Dorna? na angielskim forum jest o tym topic ald nikt nie pisze jak to znalezc
  • wojtekwojtek Member Posts: 311
    czy ktos wie jak sobie poradzic ze znikajaca myszką po kliknieciu czegos w plecaku? ktos mial podobnie?
  • TomaszTomasz Member Posts: 12
    alt + enter
  • maneromanero Member Posts: 392
    No to ja mam inne pytanie. Wszystko gra i śmiga elegancko. Jest tylko jeden problem. Dlaczego NPC, z mojej drużyny bądź spotkane na drodze, nie wydają żadnych odgłosów? Ustawiłem wersje polską, mój bohater mówi po angielsku, natomiast reszta świata milczy. Czy jest szansa by gra była po polsku przy angielskim dubbingu? Jeśli tak to powiedzcie jak to zrobić. Pozdro ;)
  • krzysiukrzysiu Member Posts: 14
    ludzie ratujcie, dlaczego punkty życia przyznawane są LOSOWO? jak to zmienić? i jak to działa? bo po pojawieniu się znaczka AWANSU ZAWSZE jest ta sama liczba punktw życia po awansie, NIEKONIECZNIE MAKSYMALNA!
  • krzysiukrzysiu Member Posts: 14
    znalazłem rozwiązanie, trzeba zmienić na "łatwy " i ponownie wczytać grę, wówczas jest max życia
  • slyther1618slyther1618 Member Posts: 4
    jak zmieniłeś na łatwy ?
  • slyther1618slyther1618 Member Posts: 4
    cofam pytanie, przeoczyłem ten suwaczek w opcjach :)
Sign In or Register to comment.