Skip to content

BG 2:EE

189101113

Comments

  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    edited May 2016
    @Edvin Nezabíjel Prst Smrti všechny přivolané potvory bez šance na záchranu? Nejsem si jistý, ale je to jediná věc co mě tak napadá z hlavy.

    EDIT: Tak koukám na popis Prstu Smrti a nebude to ono. Mám pocit, že takový spell existoval, ale právě jsem si prošel všechna mágská a kněžská kouzla od 4 úrovně výše a nenašel jsem to.. :/
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited May 2016
    Nejlíp by se to asi našlo přes editor EE keeper, ale ten sem si právě rozbil...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Zkoušel jsem vypuzení, zapuzení, vyhoštění, vypovězení, odvolání a podle záznamů žádné takové kouzlo neexistuje. Banish a banishment jsem hledal v anglickém překladu a taky jsem na nic nenarazil. Jak se to sakra jmenovalo? :(
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Death spell?
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited May 2016
    On myslí specifický kouzlo, jehož primárním efektem je zničení/vyhoštění všech vyvolaných kreátur

    Edwine, jestli ho ještě hledáš - zkus si vytvořit zaklínače, naflákej mu xpečka a pak budeš moci procházet všechny kouzla přímo ve hře. Skoro určitě ho tam najdeš, protože vím který kouzlo myslíš a to jsem hrál jen za a se zaklínačem
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Mirak Deat spell je tomu blízko, ale řídí se životaschopností potvor, velké zrůdy jako Planetary nebo Démony tím neodvoláš.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Už jsem prošel všechny herní kouzla, ale nenašel jsem ho.
    To mě snad klame paměť? Jsem si skoro naprosto jistý, že takové kouzlo existovalo...
    Nebo ne?
  • KailKail Member Posts: 84
    Já mám taky pocit, že něco takového existovalo. Prošel jsi i kouzla IWD, jestli není někde tam?
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Já si teda vybavuji jen kouzlo smrti...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kail
    Jo, koukal jsem i na IWD.
    Že bych si to pletl třeba s Planescape torment nebo NWN?
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Vedlejší efekt smrtící mlhy?
    irendie
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited May 2016
    Edvin said:

    @Kail
    Že bych si to pletl třeba s Planescape torment nebo NWN?

    Určitě ne. To kouzlo si vybavuju z nedávný doby, ale PTS jsem už nejel pár let, IWD jsem hrál za solo hraničáře, NWN jsem vůbec nehrál. Určitě je to BG a nejspíš 1.
    Zkoušel jsi projet svitky?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Dělal jsem fulltextové hledání v překladech na vybraná slova.
    Není možné abych ho přehlédl. Prostě to tam není.
    Vypadá to, že jsme všichni měli hromadnou halucinaci...
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Já jsem si jistý, že jsem něco takového taky četl a pokud Idaho vyloučil PST tak já vyloučil BG1, protože jsem ho nehrál x let. Takže zbývá BG2.. Asi jsme opravdu všichni mimo O.o
  • MisusMisus Member Posts: 1
    Popisu toho kouzla (i ikonky) celkem odpovídají kouzla odvolání a zapuzení z IWD2 a NWN2.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Misus
    Jop, to je ono. :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited July 2016
    Ať se taky trochu zasmějete :smiley:

    Tohle je pár ukázet překladů jednoho překladatele (kterého nebudu jmenovat) který se mnou nějaký čas pracoval na BG2:EE.
    Když jsem dostal záchvat smíchu u "Tomova dobrudružství", tak jsem si řekl, že si to musím začít zapisovat. :smile:

    Jsem opravdu rád, že všechno musí projít přes mě, než se to bude moct objevit ve hře.



    Anyway, let me just get my Tome of Adventure here... right, got it. Let's get started.
    Je to příběh Tomova dobrodružství. Začněme.

    ...and Colin, we are gathered here today in the eye of Torm to join this man...
    ...a Coline, sešli jsme se dnes zde, v oku Tormově, abychom spojili totohoto muže...

    I would know who—and what—I'm dealing with. That is fair, is it not?
    Ráda bych věděla, s kým nebo s čím trávím většinu svého času. Zdá se ti takové jednání nečestné?

    Don't want to bother, but I could use some help.
    Nechci se vnucovat, ale mohl bych pomoci.

    There was this young monk in Candlekeep.
    Byl jsem mladý mnich, když jsem ještě žila ve Svítící tvrzi...

    I don't think I like where this is headed.
    Kam tím míříš?

    The bodies will be piled high today!
    Tělo odneste kompost hned po bitvě!

    If it takes until the end of my days?
    Co když jsou tohle mé poslední dny...

    I deal them death's blows.
    Zasadím jim rány smrti.

    You're not so tough.
    Nejsi moc náročný.

    Consider it done.
    Uvážím to.
    Bladesipirendie
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Edvin - Já měl pocit že jak ty, tak Christof, ste pouštěli k překladu jen lidi co uměj aspoň obstojně anglicky :D Nutno uznat že ten překladatel uměl i nějaký fráze. Ale ten kontext přeložil blbě :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @irendie
    No, já jsem jednu dobu pouštěl ke překladu skoro každého, kdo požádal.
    Jde o to, že tihle lidé sice neumí moc anglicky, ale nějaké triviální krátké texty zvládají, což mi šetří čas.
    A protože jde stejně všechno přes mě, tak se starám, aby se tam takové věci nedostaly.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já když jsem v dávných časech nerozvážně příslibil korekturu titulek u jednoho seriálu, tak jsem zjistil, že je mnohem náročnější opravovat texty, které jsou komplet blbě, než překládat od nuly. Tohle imo přidělává mnohem víc práce, protože tenhle člověk pro to očividně vůbec nemá cit ani skills a nedá se od něj věřit ani přeloženým holým větám.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Souhlasím s tebou tak na 51% :D
    Záleží to na situaci.

    Vezmi si třeba věty "I have that item.", "Here is your gold." nebo "Do I know you?". Na tom opravdu nelze moc zkazit a pro mě je mnohem rychlejší 3x kliknout na na tlačítko "potvrdit" než abych to psal všechno sám.

    Na druhou stranu je tu problém, když daná osoba provede i některých překladů tak zvané "přebásnění", což může v úvodních větách dávat smysl, nebo znít dokonce mnohem lépe než originál, ale jak dialog pokračuje dál, tak do toho upadá čím dál víc, až z toho nakonec vznikne úplná blbost. Měl jsem tam třeba přeloženou část romance s Rashadem, kde se překladatel (autor těch textů nahoře) nechal unést a začal tam psát texty, které bych čekal maximálně u dospívajících puberťaček. Bylo opravdu bolestivé to číst...

    Complimenting someone is easy. Getting them to respond favorably to the compliment is the tricky part.
    Na skládání komplimentů není nic těžkého. To jenom ty jsi příliš velký mimoň, než abys dokázal pochválit hezký holce zadek!

    Don't play coy.
    Nedělej bolestínku!
    irendie
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    "Tomova dobrodruzstvi" jsou super. Nedal jsi to nahodou prekladat googletranslate? Uroven anglictiny tomu odpovida.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Potrebujem poradit, nehral som este nikdy s bardom, tak to chcem skusit. Ten bard ma schopnosti ako zlodej ? Mozem s nim odomykat truhly a okradat ? A este ako je to s multi povolanim ? Hned na zaciatku mu mozem dat dalsie povolanie ? Vdaka
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Můžeš s ním jenom okrádat, odemykat truhly ne. Bard multiclassovat nejde.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    no ja som si skusil v ICD EE vytvorit skupinu s bardom miesto zlodeja a teraz nemam ako otvarat truhly : )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Musíš nabušit kouzlo Zaklep :)
  • bukvabukva Member Posts: 71
    Zkousel jste uz nekdo hrat na obtiznost legacy of bhall ?
    Da se to vubec dohrat ? :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    bukva said:

    Zkousel jste uz nekdo hrat na obtiznost legacy of bhall ?
    Da se to vubec dohrat ? :D

    Zatím jsem to nezkoušel, ale slyšel jsem že na tuhle obtížnost je umlátit ty krysy na začátku prakticky nemožné :smiley:
  • bukvabukva Member Posts: 71
    bg1 jsem zkousel solo, dostal jsem se az k taboru banditu a pak sem silene zakysl.
    Prave me zajima jestli jde dvojka udelat solo nebo jedine s druzinou, pokud vubec na tuhle obtiznost dohrat jde
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    bukva said:

    bg1 jsem zkousel solo, dostal jsem se az k taboru banditu a pak sem silene zakysl.
    Prave me zajima jestli jde dvojka udelat solo nebo jedine s druzinou, pokud vubec na tuhle obtiznost dohrat jde

    Dvojka rozhodně udělat solo jde, ale pokud nejedeš alespoň částečného mága, tak je to hodně těžké.
    Co jsem slyšel, tak pro solo hru je nejvhodnější bojovník/mág nebo bojovník/kněz (ať už zvolíš dvoj nebo multipovolání). Teoreticky by jsi však muhl mít docela úspěch i s takovým Inqvizitorem. Já jsem to zkoušel se zloděj "Dobrodruhem", a brzo jsem začal mít velké problémy, protože jsem se před těžkýma bitvama nemohl moc buffovat a neměl jsem nikoho kdo by shazoval buffy z nepřátel. Každopádně BG1 jde dojed solo i s obyčejným bojovníkem, tím jsem si jistý, protože už jsem tak jednou učinil a ani jsem se moc nezapotil (v jedničce není moc nepřátelských mágů, takže je k bojovým povoláním vlídnější).

    Mě samotnému se podařilo udělat solo i IWD2, které je mnohem obtížnější (cesta mi trvala přes 12 tisíc herních dnů, můj zaklínač musel každou chvíli dlouho odpočívat :smiley: ).
    bukva
Sign In or Register to comment.