Skip to content

oprava chyb/bugu v BG:EE

AstraaelAstraael Member Posts: 4
edited August 2012 in čeština
zdravím, anglicky moc neumim tak pisu sem. chtel bych se zeptat jesli nevite zda budou v BG:EE opraveny chyby scriptovani.... v starsich verzich (nevim jak vám) moc nefungovala party AI a i kdyz meli postavy presne urcene akce, nekdy vubec nereagovali a jenom tupě stáli. dik ;)
«13456710

Comments

  • azuritazurit Member Posts: 182
    priamo toto som sice nikde necital avsak ak je to nejaka vyraznejsia chyba (tzn. prejavi sa vcelku lahko), tak bude pravdepodobne opravena
  • christofchristof Member Posts: 224
    Seznam oprav puvodni hry je dost dlouhy, tak treba bude opravene i to, co te trapi :)
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @christof nevies, ci po vydani zverejnia cely zoznam?
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @christof tak tam je 80 poloziek, na webe pisu o 400 vylepseniach
  • christofchristof Member Posts: 224
    170 ;)
    další tak tři stovky jsou zatím v rozpracovaných
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @christof
    Mimochodem, můžu se zeptat, jak velký objem nového textu jsi dostal ( v normostranách pokud možno ) a kolik vás na tom dělá ? ( Je mi jasné že nejspíš ještě další text přihodí ale chtěl bych vědět kolik toho zatím je )
  • christofchristof Member Posts: 224
    je toho asi 120 stran a zatím jsem udělal Neeru a její dobrodružství (takže asi čtvrtinu)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited September 2012
    Slavím osobní úspěch protože se mi autory podařilo dokopat k tomu, aby změnili jména Drizztových scimitarů :D

    Díky bohu, to teďka nebudou žádné + meče ( pojmenované zbraně nemívají plus v jménu ) ale Defender +5 bude přejmenován čistě na " Záblesk " ( Twinkle ) a Frostbrand +3 bude přejmenován na " Smrtidech " ( Icingdeath ) přesně podle knížek ).

    ( A možná z nich ještě dostanu ty Drizztovy kouzelné chrániče )

    BTW:
    christof said:

    je toho asi 120 stran a zatím jsem udělal Neeru a její dobrodružství (takže asi čtvrtinu)

    Probíhá všechno v pořádku ? Zbývá něco málo přes týden a všechny by určitě moc zajímalo jestli se to stihne dokončit. I když mě trochu trápí to, že ještě pořád nezveřejnili to nové dobrodružství. ( Leda že by ti na něj už dali texty )
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Edvin said:


    Díky bohu, to teďka nebudou žádné + meče ( pojmenované zbraně nemívají plus v jménu ) ale Defender +5 bude přejmenován čistě na " Záblesk " ( Twinkle ) a Frostbrand +3 bude přejmenován na " Smrtidech " ( Icingdeath ) přesně podle knížek ).

    ( A možná z nich ještě dostanu ty Drizztovy kouzelné chrániče )

    Super, teprve nedávno jsem dočet všechny do češtiny přeložený knížky o Drizztoj a bude fajn že to bude přejmenovaný. Dobrá práce.
  • BurneoBurneo Member Posts: 1
    Taky vám tam chybí tolik textů?
  • korkankorkan Member Posts: 23
    hraj to zatím v angličtině, tam nic nechybí :-)
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Jo chybí a hlavně nejdou zvuky ostatních postav, protože nemají lokalizovaný dabing. :) Ale při změně jazyka je napsáno, že je to prozatím nedodělaný, takže musíme počkat na další updaty.

    Spíš by mě zajímala jiná věc. Už jsem tam narazil na pár blbě přeložených textů ještě ze starého překladu. Jde vysloveně o špatný překlad, ten kdo to překládal moc neuměl anglicky. Ale nevím, jak ty texty zaznamenat, aby se případně opravily. Nedá se tam nějak zapnout něco jako debug mód, kterej by mi ukazoval čísla stringů, abych je mohl vypisovat? Asi ne, co :)
  • Ondrej_TOEOndrej_TOE Member Posts: 9
    Ahoj, hraju na 1920x1200 a mám nemožně malé až nečitelné ikonky kouzel ve spellbooku. Skládají se jen z několika málo bodíků, jakoby zůstaly z původní verze a nepřizpůsobují se změnám rozlišení. Jsem to jen já nebo to trpápí ještě někoho? Zbytek textů a ikon mám OK.
  • azuritazurit Member Posts: 182
    odporucam vam oznamovat chyby do sekcie Bugs - BG:EE
  • PavelKCZPavelKCZ Member Posts: 10
    Člověk by skoro řekl, že tyhle chyby typu grafické rozlišení nebo to, že když se v inventáři sáhne na šípy, tak zmizí myš mohli vychytat ještě před uvedením hry.

    Nechci působit jako škarohlíd, ale tohle jsou vyhozené peníze. Vypadá to jako BG, hraje se to jako BG (včetně starých chyb v ovládání) a navíc to nefunguje... :-(
    Asi seberu dceři to DVD co vyšlo ve Score tak před půl rokem na kterém byl BG, BG2, všechny expansion packy a češtiny a budu hrát raději to. To se alespoň dá hrát...
  • VicqVicq Member Posts: 73
    Vám se zobrazují v češtině nějaké texty??? Mně jenom prázdná okna bez textu. V jiných jazycích to funguje, ale kvůli procvičování angličtiny nebo němčiny jsem si opravdu tuhle hru nekupoval...
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    edited November 2012
    Než napíšu na anglickou část fóra, tak se poptám tady.
    Hru jsem zatím pořádně nehrál ale společně s Dorn Il-Khanem by se měl ve hře objevit i kit Blackguarda a ten při výběru postavy jaksi chybí. Všiml jsem si, že v main menu je položka store a v něm Dorn, Neera a portréty. Mohl by mě někdo ujistit, že mě pouze klamal zrak, nebo že se jednalo o nějakou blbost, která bude v nejbližší době opravena a já si opravdu nemusím DOKUPOVAT další postavy?

    O grafických chybkách mluvit ani nemusim, nejsem sám. :)
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @Vicq tento bug som uz nahlasil
  • azuritazurit Member Posts: 182
    @Sidemi Blackguard tam bol ako podpolozka niektorej z tych hlavnych (ked na niektore kliknes, tak sa roztvoria)
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    @azurit
    Tam jsem taky koukal ale asi jsem to přehlédl, díky.
  • korkankorkan Member Posts: 23
    a to s tím nakupováním nebude tak horké, kliknout na to nejde, nejspíš je to tam kvůli budoucím DLC
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    @Sidemi Blackguard je kit paladina, takže je pod ním. A s těmi bugy bohužel rozhodně nejsi sám :(
  • SpeedynekSpeedynek Member Posts: 11
    Toto jenom k češtině: just reminding everyone, the various localizations are still in development and will come in a future update.

    Takže toto bych už neřešil, nikde nepsali že při vydání budou všechny lokalizace hotové. Sám jsem hru ještě nezkoušel ale doufám že to bude v pohodě vše. Samozřejmě že příjdou patche a budou opravovat hodně věcí. Žádná hra nevyšla bez bugů a nefungovala tak jak má..
  • christofchristof Member Posts: 224
    @PJ_Trewor chyby v překladu piš mně do zprávy nebo sem, moc rád to opravím
    "debug mod" zapnout jde, doma se podívám, jak se to přesně zapíná
  • Páni... Vy už můžete alespoň hrát :D To já to ani nezapnu :(
  • korkankorkan Member Posts: 23
    edited November 2012
    Hrál už někdo multyplayer? Hraju s kamarádem a máme zvláštní problém, při různých příležitostech jako třeba spaní v hospodě se hra jakoby zapauzuje a nijak nejde odpouznout :-D
    Post edited by korkan on
  • MazokuMazoku Member Posts: 7
    Ví někdo jak to bude s tou češtinou a kdy? Už sem tu prolezl všechno možný a jako jediný co vim, že to bude až to bude, což mi moc neřekne :( někdy 26 července psali, že je čeština ze 75% a dnes stále nic, alespoň ty anglický zvuky kdyby tam byli a klidně i ten text co neni přeloženej byl v angličtině, ale když tam nic neni tak se to hrát nedá.
  • VitekSVitekS Member Posts: 8
    V prvním opravným balíku by mohli nahodit podporu integrovaných grafik ve starých notasech. Já mám GMA 945 a hned po startu to spadne :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mazoku said:

    Ví někdo jak to bude s tou češtinou a kdy? Už sem tu prolezl všechno možný a jako jediný co vim, že to bude až to bude, což mi moc neřekne :( někdy 26 července psali, že je čeština ze 75% a dnes stále nic, alespoň ty anglický zvuky kdyby tam byli a klidně i ten text co neni přeloženej byl v angličtině, ale když tam nic neni tak se to hrát nedá.

    To myslíš na ty nedodělané části? Protože jinak tam čeština je, stačí ji zapnout v menu...
Sign In or Register to comment.