Skip to content

Pillars of Eternity je v prodeji

12346

Comments

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Aha, tak tohle jsem o zloději vůbec nevěděl. :-(
    Věděl jsem, že systém není ADaD, ale pořád jsem čekal, že bude pořád nějaký zloděj s uměním otevírat truhly a hledat pasti atd.
    Takže se raději do Chrámu vrátím později a udělám např. Q pro tu Keliškinu sestru nebo se porozhlédnu jinde. :-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Říkám mechanics ti zajistí všechno: Hledání pastí/skrýší/pokladů, plížení a otvírání zámků.

    Jinak skrýše a poklady hledáš, když se plížíš.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Když se plížím?
    Tak to je pro mě fakt novinka.
    Ještě vyřešit tu hádanku se zvony. ;-)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited February 2017
    Zkus klávesu ALT. Doporučuju prošmejdit takhle všechny lokace.

    Zvony si nepamatuju, ale nemůže to být nic těžkýho :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já prohledávám "skrýše" TABulátorem.
    ALTem jsem to nezkoušel.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Možná je to TAB, ale tak to snad poznáš, jestli se postava začala plížit a chodí pomaleji :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Chodí mi pomaleji, občas se pod postavami objeví červené kolo, které mizí a změní se ve žluté kolo, které pak také ubývá, ale ne vždy.
    ... a já nevím, co to znamená, ale v tom 1. patře spodního Chrámu jsem doted nic nového nenašel.
    Je to tlačítko Průzkumný mod.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Červeny kruh znamená, že tě nějaké NPC odhalilo, ubývajici žlutý kruh znamená, že tě nějaké NPC brzy odhalí :)
    Bílý/průhledný kruh znamena, že se úspěšně plizis
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Aha.
    Tak v tom 1. patře jsem to měl jen u toho chlapíka vepředu, ale pak jsem žádné bílé kolo už neměl, když jsem pokračoval dále.
    Až na jeden zápisek jsem nenašel žádné další vodítko, jak rozezvučit ty zvony. :-(
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Zatím se na ten dungeon vyser :#
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak dobře. :-)
    A kolik to má pater? ;-)
    At vím, jak hluboko pak půjdu.
    Počítám tak čtyři pět, jako tím oplýval IwD. :-D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Myslím, ze tři, ale hlavně jsou tam podle mě dost tuhý souboje.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    No, tak to si zatím vážně nechám zajít chut. :-)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited February 2017
    Tak přemýšlím, jestli je správné a dobré se přidat na stranu Raedrika nebo Kolšče.
    Kdo z nich je vlastně v právu a myslí to se zemí dobře.
    Post edited by Danny_S on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Kolsc.

    Raedrik to možná myslí v jádru dobře, ale zároveň věší na strom každýho kdo s ním nesouhlasí :) Přijde mi to celkem zřejmý.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nějak se nemohu zbavit divného pocitu, že zabití Aza ve sklepeních Ozdravovny nebyl zrovna nejchytřejší nápad, i když to byl darebák a zvrchlik ...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nevidím v tom problém.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Mirak Hele, mám další problém a v té přístavní čtvrti. :-(
    Dostal jsem za úkol vyčistit maják, tak jsem vykostil všechny stíny a nakonec i bánší, jenže pořád nemohu nikde najít toho Derrina, syna Oddy. :-(
    Můžeš mě nějak nakopnout a prozradit mi aspoň směr, kde bych ho měl hledat?
    Díky moc.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Některé části přístavní čtvrti jsou přístupné jenom při odlivu :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Aha, tak to mě nenapadlo, že to bude až tak realistické ... :-D
    Díky moc.
    Už jsem se skoro začínal bát, že Derrin je bánší a já ho zabil omylem. :-D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Ne, maják souvisí s jiným questem.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Neviete ako funguje save v PoE ? Mam to nainstalovane na klasickom PC aj na notbuku. Niekedy sa mi save synchronizuje, inokedy zasa nie. Napr, vcera vecer som to hral na pc, dnes si to chcem zahrat na notbuku, ale nemam tu posledny save ktorey som spravil na PC.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím, mám problém v PoE.
    Nevím, zdali ještě někdo tuhle hru hraje, ale mám problém, že mi nejde ve 12. dungeonu pod Pevností mluvit s duchy a tudíž nemohu ani otevřít tu bránu uprostřed dungeonu. :-(
    Vzpomněl by si někdo, jak ji otevřít a jakým způsobem si mohu promluvit s těmi duchy?
    Také nevím, kde mám najít ten kus hladké adry.
    Díky moc.
  • LmikulaLmikula Member Posts: 8
    Na hladkou adru si nevzpomínám. Ale duchům nerozumíš protože jsi ještě nedošel v příběhu dostatečně daleko abys znal jejich řeč.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited May 2018
    Nemůžu uvěřit, že jsem se přemohl a konečně jsem dohrál PoE 1 jen abych byl tak strašně zklamaný u PoE 2.
    Takže pro ty co to ještě nehráli, pár postřehů ať víte proč se tomu vyhnout.


    Klady:
    + Vylepšili skoro všechno co se dalo. Lepší hudba, lepší grafika, lepší bojový systém, lepší vytváření postavy, lepší a záživější tvorba při levelování postavy.
    + Mluvící meč. Tady jsem se párkrát zasmál.


    Zápory:
    - Ačkoliv jsem si nemyslel že by to mohlo být možné, tak příběh je ještě horší než v případě PoE1. Nejen že je absolutně nezajímavý, ale prostě tam chybí jakékoliv tajemství, zvraty, nebo překvapení. Mimochodem, celá hra (tedy, hlavní příběhová linka) jde dohrát za 20 min, je to i na youtube. Jo a ještě jedna zajímavost, vaše postava je ABSOLUTNĚ zbytečná. Za předpokladu že by jste ve hře ani nebyli, tak příběh stejně dopadne úplně stejně.
    - Společníci jsou strašní. Suší, nezajímaví a někteří jsou vysloveně otravní.
    - Romance? Naprostý joke. S danou postavou dostanete 2 kratoučké (a nikterak zajímavé) dialogy a to je všechno.
    - Obtížnost = Největší katastrofa.
    Hrál jsem na nejvyšší obtížnost a měl jsem nastavení, aby se lvl všech nepřátel zvyšoval (ale nikdy ne snižoval) na můj lvl, pokud mají nižší lvl. Za celou hru jsem nepotkal ANI JEDNU JEDINOU výzvu. AI postav v tvojí partě je na tak vysoké úrovni a nepřátelé jsou tak úděsně slabí že hra (doslova) vyhrává všechny boje sama. Začne boj, vaše postavy naběhnou na nepřítele a boj za pár vteřin skončí. Pokud vám někdo během boje umřel, tak jste se museli srát AI do ovládání a úmyslně dělat blbosti (jako třeba přikázat postavám aby stály na místě a nechaly do sebe mlátit). Jak vypadal můj boj s draky? (nejsilnější bossové ve hře) Odpauzoval jsem hru, postavy naběhly na nepřítele pak jsem si tak 20-30 vteřin počkal a bylo po bitvě. U 2 ze 3 draků navíc moje postavy vyhrály aniž by přišli o jediné HP (rychlé útoky přerušují nepřátelské útoky, takže více rychle útočících postav může způsobit, že nepřítel nikdy nezaútočí). Děs a hrůza, děs a hrůza...

    Souhrn:
    Pro boha co za slepé opice to na steamu hodnotí, že tomu dávají tak vysoké score?!
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited June 2018
    Hm, já sem pořád v PoE 1 v léčebně... mám i snahu se k tomu vrátit, ale děsně dlouho se to načítá v každé lokaci, takže... :P

    A Edwine díky za recenzi ;)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin e, já i Jedničku hraji na Story mod a stejně v kobkách pod svým hradem jsem měl hodně velké problémy s příšerami a často jsem "chcípal", že jsem už ani tábornické potřeby neměl a musel si vypomoci cheatem, abych měl aspon nějaké táboření. :-( ;-)
    Dostal jsem se až k těm vratům, jež reagují na hlas duchů, takže se musím vrátit zpět nahoru a pokračovat v příběhu jinde.
    Jsem cca na 7. lvlu a mám celkem - zatím - jen 5 postav včetně sebe sama.
    Některé postavy bych rozhodně vyhodil, jako např. barda anebo toho ušmudlaného klerika.
    Ten elf čaroděj a bojovník jsou celkem sympatičtí.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244

  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    rofl ... :-D :-D :-D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak jsem naisnstaloval PoE, načetl save... pak jsem to pustil ještě jednou... no a nakonec to zase odinstalvoal a jedu zase BG2, tentokrát za mstitele, což mě docela dost baví ;)
Sign In or Register to comment.