Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

Polska wersja oraz dubbing - błędy

1789101113»

Comments

 • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,060
  @Romeo_Red - co do pierwszego, to jest to błąd popełniony jeszcze przez tłumaczenie CDProjektu - najwyraźniej ani oni, ani my przy sprawdzaniu tego nie zauważyliśmy. Masz rację, niemniej polecam ogranie wersji polskiej - wielu rodaków uważa ją za kultową :)

  Z tą flasza to nasza zmiana - wcześniej było butla - moim zdaniem ta flasza lepiej brzmi/

 • memorymemory Member Posts: 55
  @cherrycoke2l Mnie się akurat ta butla podobała bardziej. Tak jak i Butla Ifrita. Lubię zabawę słowami, ale to sza-sza jakoś mnie niepokoi ;)
  I cały czas intryguje mnie, co tak mocno wzburzyło tutaj @Romeo_Red.

 • zgrednorzgrednor Member Posts: 2
  Zgaduje, że nie chodzi o flasze, a o drugi element nazwy - "Geniusza" gdzie u nas raczej funkcjonuje nazwa Dżinn

 • memorymemory Member Posts: 55
  Ok, ale ten "geniusz" to już się chyba zadomowił w tłumaczeniach Forgotten Realms za czasów AD&D w wydaniu ISA. Chyba... Nie wiem, skąd się tam wziął, zamiennie z "dżinem" zresztą, ale zdążyłem już przywyknąć.

 • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,531
  Generalnie przyjęte jest następujące tłumaczenie:
  Genie - geniusz
  Djinni - dżinn

  memoryEtamin
 • DalmatoDalmato Member Posts: 1
  witam. Nie widziałem nigdzie opcji założenia własnego tematu więc zostawię to tutaj. Czy jest nadzieja na Neverwinter Nights 2 Enchanced?

 • SilvarenSilvaren Member Posts: 160
  Dalmato wrote: »
  witam. Nie widziałem nigdzie opcji założenia własnego tematu więc zostawię to tutaj. Czy jest nadzieja na Neverwinter Nights 2 Enchanced?

  Na pewno nie. To pytanie padało na streamach Beamdogów i Trent Oster zawsze odpowiadał, że to zupełnie inna gra niż NWN1, a on chce się skupić na doświadczeniu związanym z rozgrywką sieciową ze znajomymi i NWN1 realizowało to lepiej. Tym bardziej, że NWN był jego grą i po latach może poprawić i dodać rzeczy, które dwie dekady temu były niemożliwe ze względu na ograniczenia technologiczne, brak czasu czy nawet doświadczenia. Podejrzewam, że też specjalnie go nie ciągnie do NWN2. Nad Baldurami i NWN1 pracował i te gry stanowią część jego życia, kariery - NWN2 już nie.

  Inna sprawa, że jak taki remaster miałby wyglądać? Pierwsze NWN: EE doczekało się zmian, których większość graczy nawet nie zauważa. Wciąż nie wrzucono do gry nowych tekstur i modeli dla całej kampanii. Co mieliby poprawić w dwójce poza ewentualną warstwą sieciową, wyeliminowaniem bugów i być może optymalizacją + dodaniem kilku prestiżówek i nowych przedmiotów?

Sign In or Register to comment.