Skip to content

Co zrobić, by mieć dubbing w BG1:EE

1151617181921»

Comments

  • copercoper Member Posts: 3
    edited March 2019
    Dzięki za podpowiedzi bo miałem ten sam problem. U mnie zadziałało otworzenie ostatniego interesującego mnie save'a w notatniku i zamienienie : SAV V1.0(symbol strzałki) na SAV V1.0 (chodzi o ten symbol na końcu). OD tego momentu kolejne save'y działają dobrze i wygląda na to, że mam wszystkie dzwięki. A nie było m. in. dzwięków Ajantisa, Piotra, stworom ubyło kilka wrzasków i pewnie wiele innych. Jedyne co złe w tym sposobie to to, że mapa się zresetowała WRAZ ze wszystkimi wrogami i dialogami! :)
    Post edited by coper on
  • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
    siege of dragonspear też powinien być głos Fronczewskiego choćby część tego co napisali przedmówcy
  • ShavoShavo Member Posts: 3
    Podepnę się pod temat, może ktoś z Was zna rozwiązanie - jest możliwość w jakiś sposób zwiększyć głośność dźwięków inkantacji czarów ? sam efekt czaru ma głośność identyczną jak reszta dźwięków, ale chodzi o te słowa wypowiadane w czasie rzucania.
    Jakieś pomysły ?
  • KlakierKlakier Member Posts: 39
    @coper @Gordek @aragami @Szyna i wszyscy, którzy mieli problem ze znikającym Fronczewskim i resztą głosów, przynoszę nowy workaround, który podpowiedziano mi w innej sekcji na forum:
    Przenieście wszystkie pliki z katalogu overrides (Baldur's Gate Enchanced Edition/lang/pl_PL/overrides) do katalogu sounds (Baldur's Gate Enchanced Edition/lang/pl_PL/sounds). Dźwięki dalej działają, nie pompują się do save a więc nie powinny przestawać działać i można grać bez nadpisywania wersji save.
    coper
  • copercoper Member Posts: 3
    @Klakier dzięki wielkie! Potwierdzam ten sposób, teraz wszystko gra :D
    Klakier
  • BiałyWilkBiałyWilk Member Posts: 3
    Witam a ja mam jeszcze inny problem i może ktoś coś będzie wiedział jak go usunąc? Jak gram gre jedoosobowa to wszystkie dźwięki mam ale jak dam gre wieloosobowa ponieważ chcemy pograć ze znajomymi to tu sie dzieje dziwna sprawa. Mianowicie ja nie mam sporej ilości dźwięków takich jak: odgłosy stworów;xvartow,koboldów nie mam dźwięków umierających ogrów ani jak walcza z Gorionem na początku jak również nie mam przed wyruszeniem w droge należy zebrać drużyne. Co ciekawe znajomi z którymi gram teoretycznie je maja więc o co chodzi? nawet nie musze zrobić save żeby odrazu nie mieć dźwięków. Ktoś coś będzie wiedział dlaczego tak jest?
  • BiałyWilkBiałyWilk Member Posts: 3
    Musze jeszcze przetestować czy jako gość u kogoś bede miał dźwięki tych co teraz nie mam, jeśli tak znaczy że host ma coś popsute i nie ma wielu dźwieków a inni gracze u niego maja
  • BiałyWilkBiałyWilk Member Posts: 3
    Przetestowałem i tak jak myślałem jak ja jestem gościem u kogoś mam wszystkie dźwięki a gospodarz nie i na odwrót. Coś u osoby Hostującej jest nie tak i zawsze jest problem. Nie wiem dlaczego i czy to wogóle naprawia
  • OkamiOkami Member Posts: 316
    Cahir wrote: »
    Ponoć ten błąd został już naprawiony i poprawka pojawi się w patchu 2.6.

    A kiedy ten patch się pojawi :D Zainstalowałem grę wczoraj i dalej nic :P
  • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
    Może przy 1.03 w ps4 będzie póki co to tylko intuicja moja :/
  • KlakierKlakier Member Posts: 39
    Haha, prawie połowa 2020 roku a problem nadal nie naprawiony. Co więcej, @Schabik09, na konsolach też to występuje. Na początku grałem bez Polskiego dubbingu i w sumie przeszedłem całą sagę na Switchu ale kilka dni temu zagrałem ze spolszczeniem i właśnie spuchły mi pliki zapisu od wpompowanych dźwięków. Problem jest o tyle poważniejszy, że praktycznie przestało mi działać zapisywanie z powodu tego wycieku pamięci.
  • Schabik09Schabik09 Member Posts: 116
    edited May 2020
    Ponieważ ta osoba odmówił odpowiedzi na to pytanie. Dlatego sam zacząłem robić to spolszczenie. Switch musiałby mieć zawartość zamkniętą podobnie jak Emu ps esa żeby całą zawartość otworzyć od środka . Dlatego lepiej mieć na laptopie lub komputerze .
    Post edited by Schabik09 on
  • en4bleen4ble Member Posts: 1
    Witam, widze ze orginalnie pliki juz nie sa dostepne. Czy ktos by mogl share zrobic dialog i override? Z gory dziekuje!
  • Nox_A15Nox_A15 Member Posts: 1
    Cześć wszystkim,

    Trafiłem na ten wątek po tym, jak w niedawno kupionej na GOG.com BGEE zorientowałem się, że brakuje tej słynnej frazy Piotra Fronczewskiego. :) Przepraszam, że odgrzebuję stary temat, ale pomimo Waszych rad nie jestem w stanie poradzić sobie z problemem tak, jakby chciał. Już tłumaczę.

    1. Przerzuciłem pliki z "override" do "sounds", tak jak radził Klakier. Nie pomogło to jednak na już istniejący zapis. Domyślam się, że zapobiegnie pogarszaniu się problemu.
    2. Zgodnie z radą Gordka pobrałem Near Infinity, żeby edytować save i usunąć z niego wszystkie pliki WAV. Niestety nie widzę, aby program ten pozwalał na edycję plików SAV, jest za to jeden plik GAM. Nie jestem pewien, co powinienem zrobić w tym kroku, aby "wyczyścić" swój plik zapisu, żeby dźwięki wróciły.
    3. Spróbowałem również rady aragami, ale jak już coper napisał, spowodowało to ponowne zasłonięcie odkrytych obszarów i zresetowanie potworów (pewnie również wielu innych rzeczy). Więc... wolałbym tego nie robić.

    Z góry dzięki za odpowiedź i miłego dnia!
  • RunnersHighRunnersHigh Member Posts: 8
    edited December 2020
    Mogę Ci potwierdzić, że ostatnia metoda to jedyna jaka zadziałała w moim przypadku, więc powinieneś ją rozważyć. Nie zauważyłem przy okazji jakichś niedogodności.
Sign In or Register to comment.