Skip to content

Co zrobić, by mieć dubbing w BG1:EE

1131416181921

Comments

  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader wrzucę za jakieś trzy godziny jak będę na polibudzie, bo tam mam lepszy upload, nie to co tutaj; teraz przed wyjściem nie zdążę.

    Swoją drogą, ostatnio w dialog.tlk było kilkaset zmian – głównie aktualizacje nagłówków opisów czarów, dodane wagi w przedmiotach i inne drobne rzeczy.
  • ParysParys Member Posts: 205
    edited June 2013
    @Lucky
    Lucky said:

    (...)Wkurza mnie tylko wielkość liczb w policzalnych przedmiotach w ekwipunku, ale cóż, może się przyzwyczaję :)

    Powinno pomóc:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/comment/235747/#Comment_235747
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Przepraszam za opóźnienie, ale na uczelni nie mogłem napisać posta https://dl.dropboxusercontent.com/u/94694257/03-06-13.zip
  • KlakierKlakier Member Posts: 39
    edited June 2013

    Przepraszam za opóźnienie, ale na uczelni nie mogłem napisać posta https://dl.dropboxusercontent.com/u/94694257/03-06-13.zip


    Dzięki bardzo, jesteś wielki :D pobieram!


    EDIT: Wszystko działa, dzięki jeszcze raz.
  • centauriscentauris Member Posts: 1
    Hey pomozcie:/ kupilem enhanced eidiotn na steama z gry-online i bardzo zaluje- chce grac z polskim dubingiem nie ang !!! da sie jakos?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @centauris – przeczytaj pierwszy post w tym wątku.
  • DevilGTDevilGT Member Posts: 35
    edited June 2013
    Mam pytanie bo mam problem zrobiłem wszystko jak jest w pierwszym poście i mam tak.. wszystko było ok. Dubbing polski, napisy pl ale gdy spotkałem Neer'e to nic nie mówi, a powinno być w tym momencie dubbing mieszany (wszystko stare po polsku, a nowe po angielsku). Co zrobiłem nie tak w takim razie?
  • ParysParys Member Posts: 205
    @DevilGT
    Niestety, brak polskich głosów do nowej zawartości.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    Widzę, że wszyscy zaczęli się spodziewać dubbingu w nowej zawartości, więc trzeba będzie tu i ówdzie napisać na ten temat, żeby było widoczne.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @Parys źle zrozumiałeś, @DevilGT nie mogę ci wywróżyć, ale podejrzewam że skopiowałeś zły dialog.tlk, spróbuj ściągnąć z pierwszego posta najnowszy lub jak nie to jakiś inny i sprawdź czy ci zadziała - jak to nie pomoże to napisz mi na PM. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że w tej chwili mu działają głosy ładnie (tam gdzie nie ma polskich są angielskie)? Może zmienili coś w najnowszym patchu...
  • DevilGTDevilGT Member Posts: 35
    edited June 2013
    @viader ściągnąłem ponownie jak mówiłeś najnowszy dialog i skopiowałem i dalej Neera nie mówi po angielsku. Jednakże jak zmieniłem w opcjach na język angielski to miałem z kolei angielskie napisy, dubbing polski, no i Neera mówi po angielsku. Więc ewidentnie jest coś z tym dialog.tlk. Podejrzewam, że potrzebny jest update tu na stronie. Chyba, że się mylę.

    PS: Wiem, że nowa zawartość nie ma polskiego dubbingu.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    rozwiązanie tymczasowe, wrzuć dialog.tlk i dialogF.tlk do lang/en_US - przedtem skopiuj sobie dialog.tlk byś miał kopię zapasową, potem odpal na angielskich opcjach i sprawdz czy będzie efekt jakiego oczekujesz
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    jeśli będzie, napisy polskie, dubbing stary - polski, dubbing nowy - cisza, to będzie to na pewno wina plików tu wrzuconych
  • DevilGTDevilGT Member Posts: 35
    edited June 2013
    Sprawdzałem tą opcje jest tak: polskie napisy i dubbing ale brak głosów angielskich. Czyli tak samo jakbym miał w opcjach pl.

    EDIT: To kiedy można się spodziewać aktualizacji?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    DevilGT Dzięki, w takim razie jest to wina dialog.tlk, @cherrycoke2l a to kanciarze co prawda zrobili odnośniki, ale tylko do połowy, czyli znów ja wrzucam .tlk :(

    Narazie możesz pobrać, już nie pamiętam, która to była, chyba obie chodziły
    Wersja z 25.04
    lub
    Wersja z 14.02

    Ja się przyjrzę temu plikowi, i postaram się nowszą wrzucić niedługo.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @DevilGT Aktualizacja, w najgorszym razie jutro, nie jestem pewny, czy upload pójdzie mi tu na forum, mam słabe połączenie, a tu się coś krzaczy, z drugiej strony na dropie nie mam miejsca, nie wiem czy oni nie zmienili polityki z katalogami publicznymi swoją drogą.
  • DevilGTDevilGT Member Posts: 35
    edited June 2013
    Potwierdzam wersja 14.02 działa. Dzięki. Miałem 25.04 << to własnie ta nie działała.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    @DevilGT a ta też nie działała, bo to o nią się rozchodzi najbardziej "Wersja z 03.06" - bo zmieniliśmy sposób tworzenia tych plików.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @viader – ostatni .tlk sprzed czasów nowego narzędzia jest z 14.02. 21.03 to była pierwsza próba tego nowego narzędzia, tam nie ma odnośników.
  • shamanshaman Member Posts: 1
    Czy istniała by możliwość wrzucenia jeszcze raz działających plików z dwoma wypowiedziami Goriona?
  • NikolaiNikolai Member Posts: 1
    U mnie po wielu próbach wszystko działa, poza jednym- intro. To błąd, czy po prostu nie udało się wyeksportować WAV'a? Mam wersję Steam (gwoli ścisłości- głosy bohatera trzeba w niej wrzucać do EN_en, widać niezaktualizowana)
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    edited July 2013
    @Nikolai – intro zostało zmienione w BG:EE, więc wydaje mi się, że trzeba by było edytować oryginalne nagranie i dopasować do nowego.
  • DrR4VDrR4V Member Posts: 1
    Nikolai, Proszę Cię napisz jak tego dokonałeś? Siedzę nad tym już dwa dni :(
    Też mam wersje steam :(
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2013
    Jakby co zamieszczam dubbing do BG2EE, jeśli ktoś ma możliwość to niech zerknie jeszcze czy jest kompletny, wszelkie podziękowania za paczkę należą się @swit 'owi:
    http://www.speedyshare.com/DUsRQ/en-US.rar
  • YaeriusYaerius Member Posts: 61
    @Grieg a możnaby to wystawić gdzieś, gdzie nie trzeba mieć konta premium, ani ściągać podejrzanych exe-ków?
  • RawiRawi Member Posts: 7
    Czy do BGEE wersja 1.2 rowniez potrzeba jeszcze podmieniac *.tlk czy wystarczy juz tylko skopiowac *.wav do override i do sounds?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Rawi – nie, nie trzeba podmieniać tlk. Dawno już ich tutaj nie aktualizowałem, więc ten z patcha będzie nowszy. Nie ma teraz aż tylu zmian, co na początku.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited November 2013
    wcześniej dało się ściągnąć bez konta, na razie dysponujemy tylko tym alternatywnym źródłem: http://www.speedyshare.com/593G8/Override.rar
    Edit: dla klarowności: BG2EE dubb PL
    Post edited by Grieg on
  • bendkbendk Member Posts: 2
    Dlaczego override.rar z pierwszej strony waży mniej niż 500 MB a Twój Grieg 1.15 GB?
Sign In or Register to comment.