Skip to content

BGEE klapa

13567

Comments

  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ogólnie się zgadzam @Burfiak ale nie masz racji co do klatkowania - można zmienić, było na forum, trzeba czytać. Mi na przykład interfejs TuTu się nie podobał, dużo lepiej wypada EE, więc to kwestia subiektywna. Black Pits się zgadzam, NPC się zgadzam. I oczywiście wg. mnie EE to nie klapa.
    Acha, i uważaj na błędy ortograficzne: "ODŚWIERZENIE" aż mnie otrzepało ;)
    ireniqs
  • BurfiakBurfiak Member Posts: 32
    No fakt. Poprawione. Klatkowania nie mogę znaleźć.
  • ireniqsireniqs Member Posts: 104
    @Burfiak Ogólnie w każdej twojej wypowiedzi jest trochę racji, ale moja opinia jest bliższa do tej napisanej przez @Lucky'ego. Nie uważam EE jako klapy, interfejs mi się podoba, co więcej, tak się przyzwcziłem, że stary jest teraz jakiś taki dziwny. ;)
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    Klapa na calego - nie dosc ze nie ma dubbingu calego to jeszcze wywala na pulpit non stop jak chce.....
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @gilo71 przeinstalowałeś grę jak ci radziliśmy? Bo coś czuję, że sam coś zepsułeś przy instalacji.

    @Burfiak musisz ręcznie w pliku .ini zmienić.
  • BurfiakBurfiak Member Posts: 32
    edited December 2012
    @Etamin, normalnie ok, ale w EE nie widzę baldur.ini.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Burfiak My documents/username/Baldur's Gate Enhanced Edition/.ini
    Gdzieś tam. Bynajmniej nie w katalogu Program Files.
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    to znaczy ze mam ja odinstalowac i zainstalowac od nowa i podmienic pliki od nowa? savy beda dzialc?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Savy na wszelki wypadek sobie zapisz (My documents/username/Baldur's Gate Enhanced Edition/saves). Potem przeinstaluj grę, wgraj updaty i nic nie podmieniaj. Zrób nową postać, pograj w angielską wersję i zobacz czy wciąż ci wywala do pulpitu.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @Burfiak jak nie będziesz mógł znaleźć to spróbuj przez Start / wyszukaj programy i pliki. Mi tak znalazło baldur.ini
  • BurfiakBurfiak Member Posts: 32
    No jest, dzięki. Tylko po co mi to przenoszą i mnie stresują?
  • gilo71gilo71 Member Posts: 22
    Problem mialem z tym ze nie aktualizowalem gry - teraz mam patch 2010 i zobaczymy czy bedzie wywalac....
  • NobanionNobanion Member Posts: 10
    Nim zaczniecie, co niektórzy krytykować tych co źle oceniają BGEE, zainteresujecie się tym, zerknijcie, poczytajcie co już jest od wielu lat osiągalne w grze, a co niby wychwalani przez was wydawcy niby uczynili...Rozdzielczości? Gram na jakiej chcę :) Na win 7...tutaj link, zapraszam do pobierania i grania
    pozdrawiam
    sympatyk Torilu :)
    link
    http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    90% tego co oferuje EE już było oferowane przez inne dodatki, a nawet więcej. Można było grać na silniku BG2 dzięki Tutu albo BGT. Także na nowym GUI (user interface) wykonanym przez Kwiata_W, co więcej dziwię się, że właśnie w taki sposób odnowiono BG1, bo właśnie kolor niebieski był wprowadzony przez Kwiata jakieś...3 lata temu? Może więcej. WSZYSTKIE stare postaci były urozmaicone, dodane friendshipy, romanse (+ możliwość kontynuowania ich w BG2 jak romans z Xanem autorstwa Kulyok, czy Ajantisa autorstwa Jastey), przedmioty itp dzięki BG1 NPC Project. Błędy także były poprawione. Te same paperdolle były wykorzystane przez 1PP i to właśnie one zostały wdrożone do EE (1PP także było wydane... jakieś 4 lata temu?). Brak nowych NPC? Też kilku było - Gavin BG1 autorstwa Berelinde. Mamy też ciekawą panią niziołek, fankę literatury (właściwie to panią bibliotekarkę, hehe), czyli Finch. No i kilku innych. Wszystko działało i ba - było w dużej mierze, prawie wszystko, przetłumaczone na j. polski. A może kwestia rozdzielczości? Mamy Widescreen Mod, w którym sami decydujemy o rozdzielczości.

    Obawiam się, że ci, którzy się zachwycają BG1, nie wiedzieli o tym, lub po prostu potrzebowali zewnętrznej motywacji: wyszło - wypróbuję. Bardziej zachwycają się z powrotu do BG1, niż faktycznymi zmianami, które są mizerne w porównaniu do tego, ile zrobili modderzy.
    a_new_errorWybranzwadekBurfiak
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Ale z niektórych płaczki masakra ; D

    Doceniam pracę moderów, ale żaden z nich nie zoptymalizował silnika gry pod najnowsze kompy więc jak dla mnie sprawa zamknięta. BGEE rulez. Co mi po super duper modach skoro BG1 nie działa w ogóle, a BG2 muli jak Wiedźmin 2. Bezsensu.
    Lucky
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    edited December 2012
    BG1 działało normalnie na nowych kompach. Niektórym nie działało i dalej występują tego rodzaju problemy z EE z powodu obsługi różności komputerowych. A w większości problemy z płynnością niwelował np ToBEx. Nie wiem jak z działalnością na Tutu, ale przy BGT... a zresztą ToBEx także był wykorzystywany w EE, czy nie? Nawet jak nie, to poprawiał już te błędy... duplikowanie pracy przez ee....
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    edited December 2012
    @LavaDelVortel skoro wiedziałaś to wszystko to po co preorderowałaś/zamawiałaś ?
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    edited December 2012
    Bo jestem modderem i ciekaw jestem jak to się będzie rozwijać? I jeżeli będzie się to rozwijało w dobrym kierunku, to mogę zacząć się zastanawiać nad konwersją na EE, ale na razie jakoś ciężko mi dostrzec tego cel. Z Zedem Nocearem zajmowaliśmy się od lat Tajemnicami Wybrzeża Mieczy, natomiast do BG2 wydałem ponad 10 mniejszych i większych dodatków. Skoro od wielu lat się tym zajmuję, to chyba oczywiste, że będę badał co się zmienia, dzieje i poprawia. (i nie chodzi tu o reklamę, bo jest wiele modderów, którzy są o niebo lepsi ode mnie jak K'aeloree, Berelinde czy SisterVigilante, tylko o to, że jakieś tam kompetencje mam do rozmowy o dodatkach vs nowa wersja)
    Z mojego signature na SHS:

    Done projects:
    Colours of Infinity: TotDG, Innershade, TWQ, ISNF, Yvette
    Quests: Eilistraee's Song
    NPCs and related: Varshoon | Aeon | Petsy | Tsuki BG2 | Yoshimo Romance | La'Valygar | Quayle BG2 | Swylif | Skie BG2
    Tweaks: La'Viconia Tweak
    In-progress projects:
    NPCs: Sarine (contribution) | The Purple Splinter | Gahesh NPC | PaintBG
    Contribution:
    Ilmatar's Portrait Pack | InfinityKits
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Nobanion Niestety wyszukiwanie i instalacja modów wielu przerasta. Najlepsze jest to, że w niektórych przypadkach BG:EE wymusza większe kombinowanie do poprawnego działania.
    Kupiłem w hołdzie dla legendy coś co nie powinno być nawet darmowym updatem.

    Inna sprawa to sprzęt mobilny, sprzedaż robi wrażenie, zainteresowanie Baldurem cieszy a sam czekam na androidową wersję.
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    A do wersji na Mac i iPady nic nie mam, bo to może się ludziom przydać. Takie mało sprostowanie.
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Krucho wypadli, ale ciągle siedzą nad łataniem bugów. Jak wszystko załatają, może coś z tego będzie. Dobrze, że wywalili DRM i można pograć na linuksie, a jak było z modami odpaliłbym bez problemu pod wine? Zastanawiam się czy coś pokombinować.
  • woytaswoytas Member Posts: 24
    Szanuje moderów BG1 ale chyba właśnie BGEE powstał po to aby w przyszłości modowanie tej gry było łatwiejsze przede wszystkim dla zwykłych zjadaczy chleba jak na przykład ja. Osobiście wielokrotnie próbowałem modować BG1 i z całym szacunkiem ale instrukcje instalowanie w kolejności modów i ogólny zamęt powodował duże trudności dla szarego człowieka. Kilka razy po wielu godzinach udało mi się zainstalować mody ale gra sobie gdzieś padała, a savy znikały z dysku. Oczywiście zostanę tu posądzony o to, że się nie znam i nie potrafię i dla tego tak się stało - ale cała rzecz w tym! Mam nadzieję, że gra będzie modowana w przyszłości i rozwinie się w dobrym kierunku wbrew wszystkim malkontentom. Dajmy twórcą trochę czasu na załatanie gry!
    Lucky
  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    edited December 2012
    nigdy akurat nie zajmowałem się z działaniem pod linuxa / mac'a, ale wiem, że ludzie grają. Eric P -> jeden z aktywnych użytkowników SHS i G3 często sobie z tym radził. Zazwyczaj w readme, lub w komnatach konkretnego moda jest napisane co i jak. Przykładowo w Widescreen masz notkę "Platforms: Windows and Linux". Jak poszperasz, to na pewno będą działać :) Albo możesz zapytać na forum. Ludzie na SHS i G3 są naprawdę pomocni. Ich praca też robi większe wrażenie. Przykład -> właśnie powstaje nowe miasto do BG2: http://forums.gibberlings3.net/index.php?showtopic=22118&view=findpost&p=185849

    EDIT:
    @woytas -> na razie dzięki wspaniałym ulepszeniom trzeba ręcznie coś gmerać w plikach by zainstalować najprostszy mod... może łatwo będzie instalować mody, ale obawiam się, że tutaj chodziło bardziej o dostępność nowych DLC, za które będzie się płacić. Owszem, to będzie proste, bo gdyby nie było, to nikt by nie kupował...
    viader
  • WybranWybran Member Posts: 162
    edited December 2012
    @manero Nie wiem co rozumiesz przez "najnowsze kompy" ale BG:EE jest pierwszą tegoroczną grą która mi nie działa na stacjonarce składanej własnoręcznie w czerwcu.
    Biorąc pod uwagę idealne działanie oryginalnej gry w Twojej wypowiedzi jest błąd:
    Zamiast "nie zoptymalizował" powinno być "nie zjebał". :)
  • NobanionNobanion Member Posts: 10
    Ja mam taki sprzęt i nie miałem problemów z graniem w BG! czy też BG2, nie mówiąc o BGT, a teraz WoBG, gdzie gram w rozdziałce 1920 na 1080, stabilnie nie wywala do pulpitu, i czeka mnie tak myślę jeszcze z 1000 baldursowatych godzin jak nie więcej, w realu nie wiem ile to jest, ale idzie tez to podliczyć :)
    mój sprzęt, jego specyfikacja
    procesor: Core i5-2500K 3,3-3,7 GHz (4C/4T)
    chłodzenie: Corsair Cooling Hydro Series H60
    karta graficzna: GeForce GTX 560 1GB
    płyta główna: MSI P67A-GD55 (B3)
    RAM: 8GB RAM DDR3 1600 MHz Corsair Vengeance Blue
    dyski: Western Digital Caviar Green 1TB
    napęd optyczny: Lite-ON DVD+/-RW
    obudowa: Fractal Design Define R3
    zasilacz: Corsair CMPSU-600CXV2EU 600W
    monitor
    24'' iiyama ProLite E2473HDS-1 LED
    , a znam ludzi co grają na dużo mocniejszych "smokach" bez problemów, więc bajki o sprzęcie też upadają, czasami wystarczy google użyć, ale nic straconego, jako fan Torilu zapraszam :)
    Jedna prosta instalacja, to nic że trzeba mieć trzy gry, bo na takich terenach akcja się rozgrywa :)
    http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate
    pozdrawiam
    sympatyk Torilu :)
  • maneromanero Member Posts: 392
    edited December 2012
    Wybran said:

    @manero Nie wiem co rozumiesz przez "najnowsze kompy"...

    BGEE hula na moim lapku z 2010 roku(WIN7) jak tornado po stepie czego nie mogłem powiedzieć o oryginałach (również wyposażonych w mody).

  • LavaDelVortelLavaDelVortel Member Posts: 2,680
    @manero -> nie każdy mod poprawia wydajność ;)
    @Nobanion -> akurat mega-instalacji to ja bym nie polecał. Raczej samemu skomponować sobie zbalansowaną przygodę.
  • NobanionNobanion Member Posts: 10

    @Nobanion -> akurat mega-instalacji to ja bym nie polecał. Raczej samemu skomponować sobie zbalansowaną przygodę.
    Nie każdy ma opojęcie o modach, a co dopiero o ich instalacji, ja gram w BG od momentu wydania na polskim rynku, więc mam wprawę, a dla nowych graczy kompilacja byłaby przydatna, o ile twórca zachwalanej przeze mnie nie sprawi instalatora z wyborem opcji, jak ma to miejsce przy innych grach, ze można według własnego uznania sobie przeinstalować :) Mnie akurat megamod odpowiada, twój znam swego czasu grałem,czekam na finalną wersję, a pogram sobie z przyjemnością :)

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    edited December 2012
    @LavaDelVortel
    Wiesz co? A misie wydaje, że Ty jesteś drugą skrajnością, "och jakie te mody są wspaniałe i one wszystko zrobiły". Wiele zrobiły, ale wielu rzeczy też nie zrobiły bo nie były w stanie. Zwłaszcza jako moder doskonale powinieneś to wiedzieć obawiam się, że ja aż tak się nie znam i jak chcesz szczegółów ENG-forum jest spore i z pewnością znajdziesz dział chociażby z tematem "externalizacja" (czy jakoś tak podobnie).

    A wiesz co mnie najbardziej bawi, to stwierdzenie: "I jeżeli będzie się to rozwijało w dobrym kierunku, to mogę zacząć się zastanawiać nad konwersją na EE", że jak będzie fajniejsze tudzież nie będzie popytu na mod-BG1 to się przerzucę. Chyba trochę brak Ci konsekwencji, brzmisz jak: "bardzo nie lubię BG:EE, ale wiecie co może polubię", albo "żadnych mostów za sobą nie spalę nóż widelec będą mi potrzebne". Hipokryzja to zło (zuo:).

    - Jeżeli w większości złe działanie mod-BG1 niwelował Tobex, to jakimś trafem musiałem być w mniejszości bo okropnie mi cięła gra nawet po biffowaniu i wielu innych proponowanych rozwiązaniach,
    - niektóre mody (przygody/NPC) misie podobały inne nie,
    - naprawiono sporo błędów, ale niektóre i tak ciągle istniały,
    - brak balansu przedmiotów, z którymi przynajmniej walczy autor World of Baldur's Gate, a zatem można przyjąć, że w modowej wersji to też jest ok,
    - stałe wsparcie ze strony twórców, z tym jest różnie jeśli chodzi o mody, a wsparcie ze strony twórców BG:EE na razie jest, więc ciągle można powiedzieć, że jest po równo, ale na razie lekko przeważa BG:EE,

    ergo jak dla mnie w niczym się nie różni BG:EE od mod-BG1* dalej trzeba kombinować żeby działało, dla niektórych muli, dla innych nie jak widać, przy jednym i przy drugim trzeba się nakombinować, jednym przypadają do gustu innym nie, etc. W zasadzie zasadnicza różnica jest taka, że zakładam, że w przyszłości nie będzie trzeba kompletnie nic kombinować z BG:EE i pięknie będzie działało z zapleczem nowych rozszerzeń, bo wszystko zostanie naprawione, a mod-BG1 pozostanie jakie było tj. z masą kombinowania.

    *Niczym się nie różni poza tym, że BG:EE naprawdę działa dużo lepiej niż mod-BG1 i się nie zawiesza co jakiś czas na kilka minut, nie laguje, żadnych błędów ani crashy w trakcie gry, etc. Jest również zoom to jest bardzo dobry bonus przy dużej rozdziałce, ale co ja tam wiem, nie jestem moderem, nie i nie mam dorobku więc zachwalam BG:EE tylko dlatego, że mogę wrócić do BG.

    Edit: W zasadzie miałem BG zainstalowane nawet jeszcze zanim pojawiła się informacja o BG:EE, więc może być gdzieś błąd w Twoim rozumowaniu.
    Post edited by Grieg on
    fridekLucky
Sign In or Register to comment.