Skip to content

Off Topic

12627282931

Comments

  • XavikXavik Member Posts: 89
    Myslíte, že se chystá fakt trojka? Trochu ale nechápu, proč ji nevyvíjí Beamdog.

    https://www.pcgamer.com/larian-may-be-teasing-baldurs-gate-3-not-divinity-original-sin-3/
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Beamdog na to nemá. V žádném ohledu. A myslím, že teď mají vlastních problémů dost.

    Ale primárně to asi bude o právech, který Beamdog nevlastní. Pokud se nepletu, tak všechno D&D co udělají, musí schválit WotC.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Mirak wrote: »
    Beamdog na to nemá. V žádném ohledu. A myslím, že teď mají vlastních problémů dost.

    Ale primárně to asi bude o právech, který Beamdog nevlastní. Pokud se nepletu, tak všechno D&D co udělají, musí schválit WotC.

    Zajímavý, tak to se asi schyluje k lepším časům. :) Beamdog je totiž hroznej. Odvedl sice kus práce, ale ve šnečím tempu a dost odbytou.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No nevím... nějak mě to zrovna nenaplnilo nadšením, protože není možné aby Baldurs Gate III, a´t už ho vytvoří kdokoliv, splnilo anše očekávání a bylo skutečnou peckou. Už jen proto, že dneska je jiná doba, jiné požadavky a jiní hráči.

    Btw o SOD bych rozhodně neřekl, že bylo nezvládnuté...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    SoD není BG3. Jinak mi na SoD nejvíc vadilo, že vytvořili úplně zbytečnej cliffhanger se Skie a ani se neuráčili ho nějakým způsobem ukončit. Ale já celej konec SoD s falešným obviněním z vraždy považuju za nepovedenej a úplně zbytečnej. Ten plán mi jaksi přijde těžce pod Irenicovu úroveň.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited May 2019
    Pokud už tedy pokračování, tak Larian je dobrá volba, o tom žádná. Ale vzhledem k tomu, jak je série BG pěkně příběhově uzavřená, doufám, že to bude pokračování hodně volné. Prostě nechat už Bhaalovi splozence spát :smile: A nějaký nový, moderní engine by byl také fajn. Pokud na tom tedy opravdu makají :smiley:

    SoD bylo solidní po hratelnostní stránce (fajn lokace, zábavné předměty a souboje, některé questy byly povedené), ale příběhově je to děsně nezvládnutá srajda.

    @Mirak
    Pod to se podepíšu.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Neříkám, že by BG3 měl dělat Beamdog (point abyl, že ho nikdo neudělá tak jak bychom chtěli my), jen nepovažuju SoD za "nezvládnutý" i když opačného spektra také nedosáhl
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho wrote: »
    Neříkám, že by BG3 měl dělat Beamdog (point abyl, že ho nikdo neudělá tak jak bychom chtěli my), jen nepovažuju SoD za "nezvládnutý" i když opačného spektra také nedosáhl

    A on tu někdo tvrdil, že je SoD nezvládnutý? U mě naopak převládaly spíše pozitivní dojmy, líbila se mi tam tuna věcí - Caelar nebyla o nic horší záporňák, než třeba Sarevok, prohloubení Sarevokova/Irenicova backgroundu se vesměs povedlo atd. O to víc mě pak serou ty nešvary, který by šly úplně jednoduše napravit.

    Ještě mě teda vytočily ty promarněný příležitosti, kdy se vyloženě nabízelo zakomponování některých populárních postav, které se neobjevily ve dvojce (třeba Kivan nebo Branwen), ale ne, Beamdog se rozhodl, že hráče radši obšťastní miliontou variací excentrickýho gnóma.

    Jinak nespokojenost bude určitě, protože každej si představuje něco jinýho. Někdo si už teď maluje, že to bude přímý pokračování, o čemž velmi silně pochybuju. Znovu připomenu, že dokonce ani původní plánovaná BG3 od Black Isle neměla s prvními dvěma společného vůbec nic, naopak navazovala na některé prvky z IWD2
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mirak wrote: »
    A on tu někdo tvrdil, že je SoD nezvládnutý?
    V tom postnutým článku. Já si ho užil, byl jsem rád za přídavek, nelitoval jsem ani koruny i když mě to neomráčilo.

    Co se týče příběhu - ono jde asi spíš o to ostatní. Ten v BG1 a 2, ToB taky nebyl nějak oslňující, ale "živoucí" prostředí, atmosféra, hudba a další z toho vytlačili maximum. Osobně se spíš bojím 3D zpracování a celkového přizpůsobení dnešním trendům...

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak přednosti BG nikdy nespočívaly v ústředním příběhu (a popravdě, ani dialogy nejsou retrospektivně bůhvíco), spíš se ve dvojce poprvé objevilo třeba to, co je dnes běžným standardem a to jsou vícefázové questy - často několikahodinová dobrodružství s množstvím sub-questů. Pak samozřejmě NPC bantery, strongholdy závislé na povolání a epická výpravnost dvojky. Tyhle věci si IMO lidi s BG2 spojují nejvíc.

    No, doufám, že to nebude vypadat tak odpudivě jako všemi barvami hrající DOS, ten jejich grafickej styl mi hodně nesedne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2019
    Idaho wrote: »
    Osobně se spíš bojím 3D zpracování a celkového přizpůsobení dnešním trendům...

    Mám stejný strach.

    Ačkoliv hra samotná byla v mnoha ohledech slabá, tak by mi vůbec nevadilo, kdyby BG3 bylo trochu jako Pillars of Eternity. Mluvím tady samozřejmě hlavně o zpracování mapy (zlaté 2D mapy), inventáři a přizpůsobení skilů.

    Každopádně, pamatujete jak nás Fargo upozorňoval už minulý rok?
    http://www.czechgamer.com/30390/potvrzeno-baldur-s-gate-3-ve-vyvoji.html
    Možná že si vážně nedělal srandu...

    No a pokud jde o Lariany, tak musím uznat, že se od Original Sin 1 HODNĚ zlepšili. OS2 se nejspíš nezařadí mezi "legendární RPG", ale je to dost dobrá hra. Kdyby zvedli laďku ještě trochu výš a použili přitom osvědčené pozadí od WotC, tak by to nemuselo dopadnout špatně.

    Už dávno jsem dospěl do věku, kdy jsem se odnaučil dělal si naděje na něco, na co už čekáme skoro dvě desetiletí, ale přesto jsem z této zprávy pozitivně naladěn. Kdy už nic jiného, tak lidi zase mluví o BG3 a pokud na tom nikdo nedělá, tak by si mohl všimnout, že tato hra i po letech budí ohlasy a třeba se do toho i pustit.

    P.S.
    Jo a Larian by klidně mohl mluvit o Divinity III.
    Divinity II : Ego draconis byla VELMI dobrá hra (asi nejlepší co vydali) a vůbec by mi nevadilo vidět pokračování.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    A jak se prodávalo PoE nebo třeba i Tyranny? Sám nevím, ale problém vidím v tom, že "BG" hry jsou asi dost náročný na vývoj co se množství obsahu týče, přitom se dnes ceny her tlačí dost dolů a u převážně singlplayer titulu je jasný, že se to bude dost pirátčit.
    Navíc do toho zřejmě někdo investuje (tj. nejde se přes kickstarter a tak) tudíž se očekává zisk.
    Z toho mi vychází, že to bude muset být dost otevřený novým hráčům a tím pádem i aktuálním trendům (i když "politický poselství" nemá na prodeje moc vliv)
    Navíc jsme každej už osobně jinde
    Takže u mě je nadšení 0

    S radostí tu budu s váma fantazírovat nad možným příběhem, fičurama, ale naděje si taky nedělám

    Ovšem nostalgii se neubráním a na ty pocity při prvním hraní BG a BG2 si rád zavzpomínám
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    PoE se prodávalo dost dobře. Tyranny se prodávalo podstatně hůře, protože nemělo prakticky žádný marketing ale mělo velmi nízké náklady a sami tvůrci přiznali, že se jedná o hru u které se počítá spíše s postupným a né okamžitým ziskem.

    Pirátit se samozřejmě bude, ale to neznamená že to negativně ovlivní prodeje. Už jsem četl několik studií, ze kterých vyplývá, že piráti pro vydavatele spíše generují zisk, než aby ho snižovali. Jde o to, že člověk který hru pirátí, by si ji stejně normálně nekoupil. Ale v některých případch, ho hra zaujme na tolik, že o ni řekne přátelů, napíše pozitivní recenzi, nebo se ji nakonec rozhodne koupit. Podívej se na Zaklínače 3, který je absolutně bez pirátské ochrany a přesto má rekordní tržby.

    Pokud BG3 někdy vyjde, tak rozhodně nemůžeme očekávat to samé co u BG2, ale to nutně neznamená špatnou věc. Pokud úspěšně zkoumbinuješ silný příběh, který bude velmi volně (aby byli spokojení noví i staří hráči) navazovat na BG2, kecání mezi společníky, strongholdy, pár romancí, poctivě dělané 2D mapy a záživný soubojový systém, tak by to nemuselo dopadnout špatně.

    P.S.
    Docela bych uvítal i něco jako Baldurs Gate 3 Origins.
    Hru která se odehrává cca 20 let před BG1 (buď za nějakou originální postavy, nebo za našeho oblíbeného zplozence, který cestoval časem). V té době probíhal takzvaný "Time of troubles" a všichni bohové byli přinucení chodit po zemi ve smrtelném těle (ale ROZHODNĚ nebyli bezmocní). Uvítal bych příležitost nakopat taťuldovi prdel.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Si vzpomínám, jak kdysi dávno před dávnými dávnými věky v dalekém asi Score vyšlo preview plánovaného BG3, kde jedna ze slibovaných možností bylo i to, že sílu kouzel bude tvořit spolupráce s mikrofonem, kde čím více zařvete, o to větší vaše kouzlo bude. ;)
    ... + dalších navenek nesmyslných fíčur ... :D
    Nejlepší na tom je, že i když to bylo vlastně aprílové vydání, tak hodně lidí tomu docela aj věřilo ... :D:D:D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Jsem z mého archivu vyhrabal příšerně starý obrázek BG3.
    Takhle nějak to mělo vypadat, než byl vývoj hry zrušen.
    6rggxjvyspdv.jpg
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Edvin wrote: »
    Docela bych uvítal i něco jako Baldurs Gate 3 Origins.
    Hru která se odehrává cca 20 let před BG1 (buď za nějakou originální postavy, nebo za našeho oblíbeného zplozence, který cestoval časem). V té době probíhal takzvaný "Time of troubles" a všichni bohové byli přinucení chodit po zemi ve smrtelném těle (ale ROZHODNĚ nebyli bezmocní). Uvítal bych příležitost nakopat taťuldovi prdel.

    Jo, to zní dobře a navíc je to schůdný jak pro starý páky, tak nové hráče. My si příjdem na své, protože budeme vědět k čemu to směřuje, podíváme se na známé lokace a nováčci se zas nebudou muset prokousávat nějakým lore a postavama který budou říkat "paatuješ jak jsme..."

    Docela bych si i střihnul i vhled do Saverovy cesty k Železnému trůnu, třeba skrze hru za některého z jeho společníků. Pokud bychom se rozhodli od Sávy trhnout, vyrukoval by s nějakým prokletím nebo vyhrožováním a donutil nás hrát podle něj....

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Cestování časem do Time of Troubles? To zní jako hodně špatná fan fiction :) Pokud vás zajímá Time of Troubles, tak si přečtěte pentalogii Avatar, kde mezi hlavní postavy patří třeba Cyric, Kelemvor a Mystra. To období je tak dobře zmapované, že cokoli dalšího by bylo jen mlácení prázdné slámy.

    Já naopak strašně doufám, že Bhaalspawnův příběh už nechají na pokoji. Leda by z něho udělali něco podobného jako z Revana v KOTORu 2.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Přesně tak jsem to myslel.

    Navíc, bylo by docela zábavné potkat mladší verze některých známých postav.
    Třeba takový Keldron byl v té době v nejlepších letech. Jan se v té době taky určitě potuloval někde kolem a nezapomeňme na Goriona a Melissan, kteří byli v té době VELMI aktivní.

    Viděl bych to asi takhle:

    Už uplonulo 5 let do tvém vítěztví (takže CHARNAME by se měl být +/- čerstvý třicátník) nad Melissan a stal jsi se stejně nenáviděný jako obdivovaný. Našlo se hodně takových, kteří tě opěvovali za to, že jsi svět jednou provždy zbavil Bhaalovy poskvrny, ale stejně tak tebou hodně lidí opovrhovalo za to, kolik krve bylo kvůli tobě prolito a jaké utrpení jsi způsobil Mečovému pobřeží. Ačkoliv se mnozí významní političní hráči postavili na tvou stranu (například vévodové z Baldurovy brány a královna elfů) našli se i takoví, kteří požadovali tvoji popravu. Proto jsi se rozhodl, že se stáhneš z politické scény a místo toho se (pod jiným jménem a v utajení) se svou ženou/manželem (dobré je, že tady lze použít jednotné slovo "spouse") přesuneš do poklidné vesnice na venkově. *****Tady by skočilo intro*****

    Dále by jsi si normálně vytvořil novou postavu a začínal by jsi v malém ale útulném domku na kraji vesnice. Vydával by jsi se za vojáka - veterána z bitev s Bhaalovy zplozenci (takže by jsi technicky ani nelhal) a prvních pár Q by byly nějaké menší pochůzky + vyřídit to s vlky a bandity co se potloukají okolo vesnice. Manžel/ka by zrovna byla na trhu ve vedlejší vesnici (takže by se nemuselo řešit, která postava z BG2 to je). Večer by jsi šel normálně spát, ale probudil by tě naprostý chaos. Vesnice byla napadena (polovina domů už hoří) a ty ji musíš bránit! Cestou ke starostově domu se utkáš s pár útočníky a po tom s nima uděláš krátký proces zjišťuješ, že všichni nosí Bhaalův symbol. Vesnici tedy napadli poslední z Bhaalových kultistů! Nakonec se objeví další skupinky a ty podléháš obrovské přesile, jsi ochromen a zajat. Normálně by pro tebe takoví podřadní vojáci nepředstavovali problém, ale tvá bitva s Melissan zanechal šrámy nejen na duši, ale i na těle. Navíc jsi po boji přišel o Bhaalovu esenci, což tě ještě více oslabilo (aneb vysvětlení, proč začínáš na lvl 1) a byl to jeden z důvodů, proč jsi se vydal do klidné vesnice, kde by jsi se mohl zotavit po duševní i fyzické stránce.

    Probíráš se připoutaný ke zdi v nějakém podzemí a jsi šokován tím, když okolo zahlédneš asi tucet dalších lidí, včetně Imoen a Sarevoka. Okovy však drží pevně a nikomu se nedaří osvobodit. Jelikož místonost není velká a všichni jste připoutani ke zdi jen kouse od sebe, brzi zjišťuješ že všichni v této místnosti mají jednu věc společnou. Jedná se o bývalé Bhaalovy zplozence. Poslední živé zplozence co zůstali. To se má ale brzo změnit...

    O pár hodin později se objeví vůdce kultistů. Poděkuje ti za zabití Melissan, jejíž zradu neočekával a kterou by jeho skupina neměla šanci porazit. Jako odměnu ti nabídne, že zemřeš jako poslední. Ukázálo se, že Bhaal měl plán B, pokud by oživení pomocí trůnu nevyšlo. Ačkoliv veškerá božská moc z krve zplozenců byla pryč, tak byl stále jejich otcem a to z jejich krve nikdy nezmizí. Proto připravil instrukce k rutuálu, během kterého bude poraveno velké množství zplozenců a z jejich krve se opět zrodí. Ne Bhaal jeko Bůh, ale Bhaal jako smrtelník (Bhaal byl původně smrtelníkem, nejedná se o nijak starého boha), avšak ne zrovna zanedbatelné síly. Postupně začne vůdce kultistů podřezávat jeden krk druhým (včetně Sarevoka a Imoen) a střed místnosti se zaplní jejich krví, zatím co zbytek kultistů zaříkává kouzlo. Když už jsi poslední kdo je naživu, začne krev ve středu místnosti získávat tvar postavy. Vůdce kultistů ti přestane věnovat pozornost a utíká přivítat svého nově zrozeného boha. Bhaal si všimne že je jedno z jeho dítek stále naživu a jde ho pozdravit. Pozná, že je to CHARNAME a oznámí mu, že po celé roky z "propasti" sledoval jeho činy. Pogratuluje ti, za všechno to utrpení, bolest a zabíjení co jsi způsobil. Nebýt tebe, nikdy by neměl dost síly na to, aby se mohl vrátit (síla bohů ve světě FR je přímo úměrná tomu, kolik lidí v ně věří a kolik je uctívá. I když je Bůh zabit, tak stále v určité formě přežívá, dokud se o něm mluví a dokud má nějaké uctívače. Uskutečně a definitivně umírá pouze tehdy, pokud se na něj zapomene. Vzhledem k tomu jakou zkázů jeho děti způsobili a jak je všichni spojovali s ním a báli se ho, byl schopen nabrat dost síli na to, aby byl rituál úspěšný).

    Bhaal se ti vysměje a vmete ti do tváře že veškeré tvé dosavadní snažení bylo k ničemu. Ukáže ti objemný krystal, který mu ochotně a velmi opatrně předává jeden z kultistů. Jedna se o Chronův krystal (Bůh času) jenž má tu úžasnou vlastnost, že nemá pevný bod v čase. Umožňuje oboustrannou komunikaci s kýmkoliv, kdo kdy vlastnil tento krystal v minulosti, nebo kdo jej bude vlastnit v budoucnosti. Bhaal má v plánu kontaktovat sám sebe v minulosti a předat si klíčové informace, čímž se v současnosti opět stane Bohem, jelikož během "Time of Troubles" nezemře. Něco takového nemůžeš dopustit. Jelikož všechny oči jsou upřené na Bhaala, který právě aktivovává krystal a navazuje spojení, zmobilizuješ veškerou svou sílu, veškerý svůj hněv a bolest a podaří se vyrvat okovy ze zdí. Utíkáš směrem k Bhaalovi, kultisté si tě všímají, ale nestíhají reagovat a stejně tak ani Bhaal, který je plně soustředěný na krystal. Víš že toto je tvá jediná šance a že máš pouhé vteřiny na to, aby jsi se dostal k Bhaalovi, než se na tebe kultisti sesipou. Štěstí ti však přeje, když plnou silou vrazíš do Bhaala, shodíš ho na zem, sebereš krystal který mu vypadl z ruky a vší silou jím mrštíš o podlahu. Následuje ohlušující exploze a záblesk bíleho světla, které pohltí celou místnost.

    Probíráš se zraněný, unavený a dezorientovaný uprostřed lesa. Po delší chůzi nacházíš pohozené tělo Imoen a rozhodneš se jej pohřbít. Krajina se ti zdá podivně povědomá a po tom, co zahlednéš první domy zjišťuješ proč. Jsi ve své vesnici, kde si několik posledních let žil, ale vesnice vypadá jinak, nedotčená včerejším požárem a tvůj dům tady není. Zamíříš do hostince a po rozhovoru z místníma zjišťuješ, že jsi byl nějak přenesen asi 30 let do minulosti. A o co hůř, jelikož jsi narazil i na tělo Imoen, která byla na druhém konci místnosti, obáváš se, že zde mohl být přenesen i Bhaal a zbytek jeho kultistů co se nacházel v místnosti. Pokud by se jim nějak pořadilo kontaktovat současného Bhaala, následky pro budoucnost by byly katastrofální (U všech skotů!). Je třeba najít a ulovit všechny kultisty a nakonec i Bhaala samotného. Sám to ale nezvládneš a budeš potřebovat pomoc. Hmm, Svítící Tvrz je jen pár dnů cesty na západ a místní mniši by ti mohli poskytnou podporu. Možná by jsi mohl oslovit i svého budoucího adoptivního otce...

    ***Nebuďte na mě moc zlí, napsal jsem to jedním dechem*** :wink:
    Danny_SKokocudaci
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin ... wooow ... :)
    Jak to, že Tě už dávno nějaké herní studio nepřijalo jako scénáristu a hlavního překladatele pro naši malou zemičku? ;):D
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    @Edvin Napsané je to moc pěkně a vypadá to zajímavě, nicméně vzhledem k tomu, že nesnáším tahle "cestování v čase", tak by se mi moc takové zápletka nelíbila. :smile: Osobně jsem pro, aby Bhaalovi zplozence už nechali na pokoji.

    Mně by se líbilo a myslím, že to bylo už propírané i tady, možná dokonce i Edvin o tom psal, hrát za nějakou mocnou postavu (a mohla by to být i nějaká známá bytost), které jednoho dne nějací dobrodruzi např. ukradnou artefakt, ze které čerpala svoji moc a teď postupně ztrácí svou sílu. Čili leveling by byl opačný, člověk by začínal jako mocná bytost a pomalu by slábl a slábl, každý "level" by si musel vybrat, o kterou schopnost/staty přijde atd. První půlka hry by mohla být o tom, že se snažíme najít ty dobrodruhy a získat od nich ten artefakt zpátky a v druhé půlce hry, až bychom ten artefakt zase měli, bychom opět levelovali zpátky, ale mohli bychom si vybrat např. úplně jiné schopnosti a styl a snažili bychom se zase o to, stát se opět mocnou bytostí, založili si např. vlastní kult atd.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited June 2019
    Edvin wrote: »
    No, to je přesně scénář který by se mě osobně nelíbil i když je jinak dobrý :D
    Spíš bych ocenil kdyby se nenavazovalo na příběh, ale hru. Je mi jedno, jestli budu zase původní charname, spíš chci "BG s novým obsahem".

    Řekl bych, že pro hru jako takovou a její šanci na úspěch by bylo lepší oprostit se od charnejma.

    Například BG1 obrácený naruby - po panákové bitvě v místní hospodě se Char (naše nová postava) v opilosti upsal nějakému Železnému Trůnu. Jakmile padl pod stůl, naložili ho do vozu a druhý den ráno se už probudil ve výcvikovém táboře. Pokus o útěk se trestá, jelikož celá banda je na tajemné misi na záchranu celého pobřeží.
    Během výcviku si vedeš dobře a jakmile dostaneš žold, proviant a příděl piva, říkáš si, že to není až tak špatné.
    Pak se ovšem do tábora přiřítí zakrvácený kolega. Kůže na hlavě mu plandá, jak se ho někdo snažil skalpovat. V patách mu je banda "banditů" (ozbrojených vidláků) a tábor se ocitá pod útokem. Strhne se bitka při které Char vidí, jak přímo na bojišti "bandita" skalpuje mrtvolu. Nakonec jsou útočníci odražení a u jejich mrtvol se nacházejí skalpy. Je tedy jasné, že se jedná o zloduchy a tak se sestaví jednotka která má za úkol zničit jejich hlídkové stanoviště.
    To se podaří a Char upoutá pozornost jednoho z důstojníků, ten si Chara vybere jako pomocnou sílu do jeho jednotky, která má za úkol pátrat po jistém Charname (BG1&2) který šíří zkázu a destrukci po celém pobřeží, proslýchá se dokonce, že je to jeden z Bhalových zplozenců, prostě bytost zlá, zákeřná a je jí nutno zastavit.
    A tak se Char vydává po stezce mrtvol - zničené doly v Nashkelu, mrtvá spojka v Beregostu, utopení kolegové v železném dole u Baldurovy Brány, vybitý hlavní tábor ... a do toho všeho spiknutí plamené pěsti, která neustále útočí na Charovu skupinu.

    Když to shrnu - začíná se na lvl1, hraje se příběh BG1 z druhé strany a je to přijatelné jak pro nováčky (kteří pak budou možná motivováni zahrát is BG1) tak i pro nás, protože budeme sledovat kroky Charname (byla by pecka mít možnost importovat si postavu jako uhlavního nepřítele :D ) a uvidíme i trochu jiný pohled.

    Další možností je Time of Troubles, ale za novou postavu a pěkně se podívat co vedlo k BG1. Nový Char může být oběť řádění Bhaala a jeho motiv buď pomsta, nebo sobecká touha stát se bohobijcem...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho wrote: »
    Edvin wrote: »
    Když to shrnu - začíná se na lvl1, hraje se příběh BG1 z druhé strany a je to přijatelné jak pro nováčky (kteří pak budou možná motivováni zahrát is BG1) tak i pro nás, protože budeme sledovat kroky Charname (byla by pecka mít možnost importovat si postavu jako uhlavního nepřítele :D ) a uvidíme i trochu jiný pohled.

    Jako DLC pro BG1 je to ok, námět na celou hru? Meh. A pro nováčky by to rozhodně přijatelné nebylo.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No, já jsem bohužel strašný nostalgista a dělám mi problém odtrhnout se od mého starého dobrého zplozence. :smile:

    Navíc, cestování v čase má jednu velkou výhodu. Vzniká totiž alternativní časová linie a scénáristi se pak nemusejí držet pravidel. Je totiž pevně dáno, kteří bohové "Times of Troubles" přežijou, kteří budou zabiti a kdo je zabil. Pokud by jsi ale přidal divokou kartu cestovatelů v čase, tak by jsi si mohl dělat prakticky cokoliv by tě napadlo (třeba jít a postupně likvidovat jednoho Boha za druhým [silní ale nepovinní bossové] protože jsi se rozhodl, že nám bez nich bude líp).

    Sledovat příběh BG1 ze strany těch "zlých" by (dle mého) nebyly zas tak záživné jak si myslíš.

    1) Opět bychom se potulovali v úplně stejných lokacích v okolí Baldurovy brány
    (Navím jak ty, ale já bych uvítal spíš něco nového)

    2) Za celé BG1 se děly prakticky jen 3 hlavní události do kterých bychom mohli zasáhnout

    a) Problém v Naskelu
    b) Problém s bandity
    c) Problém se Sarevokem

    Nejen že by byla docela fuška vystavět okolo toho nějaký komplexní příběh, ale myslím že by to nebylo nijak zvlášť záživné.

    3) Žádní bohové, proroctví, prastará magie, démoni, invaze armády, prostě nic na co by se člověk mohl těšit a do čeho by se mohl ponořit.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jenže to cestování v čase je takové až moc "účelové", navíc osobně se víc sžiju s hrdinou, který je nějakou souhrou okolností vytržen ze svého života a ocitá se ve víru událostí, než s někým kd už vymlátil půlku světa a pak se vrátil omylem v čase. Pro nás to může mít nějakou váhu, ale pokud bych se na to díval jako nový hráč... asi by mi to vadilo. Navíc buď musíš zase všechny itemy, monstra a kouzla naboostovat, nebo něčím oslabit Charname (jak jsi psal) a to zas působí moc účelově.
    Tudíž podle mě by bylo pro BG3 nejlepší, bez ohledu na příběh, dobu a prostředí, kdyby se začínalo s novou postavou od lvl1
    Mirak wrote: »
    Jako DLC pro BG1 je to ok, námět na celou hru? Meh. A pro nováčky by to rozhodně přijatelné nebylo.
    Edvin wrote: »
    1) Opět bychom se potulovali v úplně stejných lokacích v okolí Baldurovy brány
    (Navím jak ty, ale já bych uvítal spíš něco nového)
    2) Za celé BG1 se děly prakticky jen 3 hlavní události do kterých bychom mohli zasáhnout
    3) Žádní bohové, proroctví, prastará magie, démoni, invaze armády, prostě nic na co by se člověk mohl těšit a do čeho by se mohl ponořit.

    1) Ne nutně. začalo by se někde mimo původní mapu. Pro příběh samotný by stejně bylo lepší, aby Char nebyl znalý místních poměrů. Navíc lokace které by už byly převzaty z BG1 by byly poznamenány Charname a v tom je to kouzlo pro nás. Představ si zatopený důl ve kterém teď řádí vodní elementál a v okolí nafouknuté zombie utopených horníků a stráží protože už se do oblasti posunul někdo jiný a pustil se do bitvy s druidy.
    2) Ovšem Char nemusí nutně zasahovat do akcí Charname. Char je členem skupiny která ho má zastavit, ale jakmile Saverok zjistí, že Charname míří do svítící tvrze, aktivuje plán Koveras a Char je převelen k ohnivé pěsti a řeší jiné záležitosti v Baldurově Bráně a okolí, směřuje k vlastnímu rozuzlení...
    3) No, to je přesně to co mě spíš odpuzuje :D Vím, že je FR na tohle bohatá, ale dneska je to všude a působí to spíš jako lazy writing (to nemyslím proti FR, spíš obecně). Spíš bych teda raději víc "osobní" příběh obyčejného člověka, tím nemylsím nákup zeleniny a spravování střechy, ale víte jak



  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Idaho wrote: »
    Spíš bych teda raději víc "osobní" příběh obyčejného člověka, tím nemylsím nákup zeleniny a spravování střechy, ale víte jak.

    Ale samozřejmě, všichni přece víme, že když se o něco podobného pokusili v Dragon Age 2, tak to byl kolosální úspěch :D

    Pokud není hlavní postava něčím zvláštní, nebo není na nějaké "vyjímečné" výpravě, tak tě hraní velmi rychle omrzí. Přesně to samé se mi stalo u Pillars of Eternity. Nic pořádného se tam nedělo a příběh byl prostě nudný, bez zvratů, tajemství, nebo epických odhalení.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    BG1 tě taky omrzelo? :D Pokud si dobře pamatuju, tak ze začátku šlo jen o to, že si ztracený vlese a vyhoštěný z domova. Pak se přidalo lámající se železo a teprve potom to začalo smrdět politikou a až na závěr se objevilo, že je Charname zplozenec.
    Btw v POE je hned na začátku zdůrazněno, jak je hlavní hrdina vyvolený a vidí duchy a tak, ne?

    Každopádně si nemyslím, že "vyvolený" je nutnost pro úspěšnou hru. U RPG je to spíš o tom, jak moc se hráč sžije se svou postavou a to je podle mě jednoduší pokud se hrdinou stane nějakým reálným způsobem.

    Obdobně si myslím, že část úspěchu Doctora Who spočívá v tom, že si každý fanda může představovat, že se někde objeví modrá budka a Doktor si vybere zrovna je...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2019
    Abych řekl pravdu, tak ano, BG1 mě opravdu omrzelo. Když to srovnáš s BG2, tak příběh je spíše průměrný, lokace jsou většinou prázdné, většině společníků chybí pořádná osobnost a úkoly jsou dost jednotvárné. BG1 jsem za celý svůj život dohrál jen 4x (a jednou z toho to bylo kvůli testování módů a překladu). BG2 asi 20x.

    Navíc, já jsem neřekl "vyvolený", řekl jsem "vyjímečný". Třeba rytíři Jedi ve SW jsou vyjímeční, ale není to žádná vyvolená super OP postava co má spasit svět. Ano, hlavní postava v POE skutečně vidí něco jako duchy (je to spíše takové echo duší) a z praktického hlediska jeho "vyjímečnost" nemá téměř žádné výhody. Vlastně mě spíše iritovalo, že musím hrát za takového neschopáka, co neumí udělat nic pořádného, nebo zajímavého.

    Dobře je vyjímečnost pojata třeba v Dragon Age origins. Šedí strážci jsou zajímaví, mají respekt a speciální schopnosti. Další dobrý příklad je třeba Vampire - Bloodlines.

    Jsi ty schopen jmenovat alespoň jednu dobrou hru, kde hlavní hrdina není vůbec ničím zajímavý, stará se o sebe a jedná se o ten tvůj "osobní příběh obyčejného člověka" ? (Já netvrdím, že by to nemohlo fungovat, ale ještě nikdy jsem neviděl, že by se o něco takového někdo pokusil a tragicky při tom neselhal)
    Post edited by Edvin on
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Když jsi ho hrál poprvé? Ono se samozřejmě omrzí v porovnání s něčím lepším, ale první hraní bylo pro mě super zážitek a to i přesto, že jsem měl už za sebou PST.

    Jo, DA je dobrý příklad, protože tam se hráč vyjímečným stane, není jím od začátku. Pointa byla, že vstoupit do hry jako polobůh co už vyvraždil půlku světa, je prostě "meh". Tedy alespoň já to nemám rád, není to něco kvůli čemu bych hru nehrál vůbec, ale drobné malé mínus to je. Dokáže to narušit atmosféru.

    S tím obyčejným člověkem jsme si nerozuměli. Nemyslel jsem aby se hrálo na nakupování v supermarketu, ale že původ hrdiny je obyčejný, lidský. Více osobním příběhem zas bylo myšleno, že nezachraňuješ svět, vesmír a tak dále a víc se to soustředí na něco co je běžnému člověku bližší - zácharana svého města, boj o život a tak...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Když jsem BG hrál poprvé jako malý špunt, tak jsem hrál za paladinku jménem "Pamela" s příšerně rozhozenými staty (všechno v inteligenci, moudrosti a charismatu) a hra to byla velice těžká :D

    Hmm, někdo kdo je prakticky nesmrtelný polobůh, vyvraždil polovinu světa a ztratil většinu své síly? To mi docela připomíná PST a tam to fungovalo docela dobře. Hmm, teď mě tak napadá, něco jako "PST origins" by taky nemusela být špatná hry. Docela by mě zajímalo, jaké byly "Adahnovy" původní motivy a co to bylo za člověka, když byl ještě obyčejný smrtelník bez speciálních schopností.
Sign In or Register to comment.