Skip to content

Off Topic

1262728293032»

Comments

  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Taky jsem hrál za paladina, jen se asi jmenoval Egil nebo tak nějak :D

    Neříkám, že takový příběh nemůže uspět, ale že je to mínus. Navíc PST nestálo na tom, že je hrdina zesláblý, ale že začíná znova. Přestože měl za sebou pestrou minulost, tak to byl někdo úplně jiný. jeho probuzení v márnici pak bylo ekvivalentem vytržení z běžného života a jeho příběh se točil jen kolem něho. Hlavně bych řekl, že PST bylo obecně tak dobře naspané, že je to unikát, ale taky dobrý příklad - nezachraňoval se svět, vesmír, nebojovalo se za nějaké vznešené ideály a přesto to táhlo. Řekl bych, že jen hodně málo lidí nešlo první hraní po příběhu a jen zevlovali kolem ...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Já si myslím, že hlavní uspěch podobných her je v tom, že po většinu času nevíš co se děje a co máš dělat, takže máš pocit mnohem větší volnosti a necítíš se příběhem svazován.

    Pokud ti ve hře hned na začátku řeknou, co je ultimátním cílem tvého snažení, tak to je první chyba jak pokazit příběh. Pokud jsou ohledně tvého cíle dostatečně vágní ("Musíš najít nějaký způsob jak nás všechny zachránit!") tak je to trochu lepší, ale pořád to není ideální. Docela dobrá (a dost často užívaná) varianta je, že ti hned ze začátku řeknout co musíš udělat, ale tohoto cíle dosáhneš docela brzo (někdy v první třetině hry) a zjistíš že tvé snažení mělo nečekané následky (například jsi mohl věci posrat ještě více než byly na začátku). Třeba v PST nemáš absolutní páru kdo jsi, kde jsi, nebo co se děje. Takže se celé tvé putování točí převážně okolo těchto tří otázek, což fungovalo naprosto skvěle. Příběhu to dodávat na tajemnosti a já osobně preferuji, když v RPG nemusím hledat pouze odpovědi, ale kdy k odpovědím musím najdřív najít spravné otázky.

    Uplně nejhorší scénář jaký v RPG může být:

    1) Začínáš jako všemi opěvovaný hrdina z proroctví
    2) Tvůj první úkol je najít svatý meč
    3) Tvůj druhý úkol je tímto svatým mečem zabít temného krále
    4) Králem se staneš ty, zavládne blahobyt a všichni budou žít šťatně až do smrti.

    Vzhledem k tomu jak neuvěřitelně často na podobné stupidity ve hrách narazíme, tak se dá pochopit tvá nechuť k vyvoleným a záchraně světa. ;)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo, jo. Ona ta záchrana je prostě lazy writing a způsob jak odůvodnit všehno + všechny zmotivovat. Ono co si budeme povídat - naspat PST byla podstatně větší šichta, než použít klasickou šablonu.

    Jenže já mám i averzi vůči "super hrdinům" a raději mám Johna Mclaina, než Thora a Cap. Americu.

    Tudíž příběh který by zaujal mě je nejen dobře napsaný, ale taky neobsahuje berličky typu "musíš zachránit svět" a hrdina se vypracoval, krvácí a nemá nadpřirozené schopnosti díky zázračné injekci či šťatné hvězdě při narození
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Dobře to je udělané např. v DA2, kde hrdina a šampion původně nemá za úkol něco nebo někoho zachránit. :)
    On prostě chce jen se svou rodinou přežít a že se z něj stal šampion, tak do toho byl víceméně natlačen okolnostmi ... :D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited June 2019
    Na FCB beamdogu se objevilo toto:

    https://www.facebook.com/Beamdog/photos/a.10153842216702906/10157100074552906/?type=3&theater

    Padinové a vrahové, druidi i mágové, bardi i válečníci - Baldurs Gate 3 bude!

    Trailer a ofiko stránka zde: https://baldursgate3.game/

    Souhrn na PCgamer: https://www.pcgamer.com/baldurs-gate-3-is-finally-happening/

    Založil jsem topic: https://forums.beamdog.com/discussion/75678/baldurs-gate-3/p1?new=1
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mám pro vás dvě doporučení - jedno knižní a jedno herní ;)

    Chtěl jsem si stáhnout Cestu od McCarthy, ale za oko mě zatahala jiná, Šamanova...
    Šamanova cesta není překvapivě o guru Járovi a jeho tripem na ohřáté induloně, ale příběh kdy je vězeňský systém budoucnosti ... řekněme hodně moderní. Hlavní hrdina je totiž odsouzen k sedmi letům nonstop hraní VR MMORPG podobnému WoW či ESO a překvapivě je to hodně dobrý. Možná to tak nezní, ale je to vážně dobrý, posledních pár dní nejedu nic jiného
    https://www.databazeknih.cz/knihy/cesta-samana-ukol-prezit-351362

    No a výše zmíněné mě opět vehnalo do náruče WoWáka. Ten je ovšem už po letech dost ojetej a ani krátká trialka na ofiko serveru mě moc neoslovila. Pod vlivem knihy nahoře jsem hledal něco víc... variabilního a svobodného. Nějak mě napadl Elder Scroll Online. K jeho hrání potřebujete koupit hru (cca 160 Kč na G2A nebo Kinguin), dál nic platit nemusíte s tím, že nějaký obsah je formou placeného DLC, kromě faktu, že be nich není přístupní jedna rasa, jedno povolání a jedna profese (klenotnictví) mi nepřišlo, že by to nějak omezovalo v hraní. Mezi hlavní výhody hry bych vyzdvihl levelování světa kdy prostě můžete hrát kdekoliv po celém herní mapě a questy i nepřátelé se Vám přizpůsobí. Takže zóna Daggerfall je hratelná na 1. i 50. leveleu. Paráda. Pak jsou to samotné questy které jsou podstatně "živější" než ty ve wowk a hlavně tak nějak dobrodružnější... Baldurs Gate nečekejete, ale stalo se mi, že sem byl zajat otrokáři, převezen na "někam" do dolu a po cestě zpátky jsem ztroskotal zase úplně někde jinde. V questech je i limitovaná možnost rozhodování a jednou za čas budete přemýšlet jak se zachovat a jak quest dokončit. K tomu se i svět vážně mění - odstraníte příčinu ožívání mrtvých a jakmile vylezete z kobky, už se kolem neprohání nemrtví. Dál tu je pak zajímavější crafting, svoboda budování postavy (mám mága s těžkou zbrojí specializujícího se na obouručky), solidní grafika, na MMORPG živý svět a teď jsem se ještě připojil do dost živé a velké Cz/Sk gildy Strážci Tamrielu. Ve hře mě samozřejmě najdete pod jménem Idahou
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Idaho dík za tip, ten knižní se mi líbí... Ale obchody jako G2A, Kinguin nebo Eneba jsou šedý trh. Je to na každém, ale tyhle obchody ničí herní průmysl. Pokud někoho zajímá více zde:
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    No, v tomhle už jsem přešel na temnou stranu síly... A to z několika důvodů, mimojiné i pro to, že některé společnosti se v tomhle taky nechovají zrovna fér.

    Popravdě už nekupuju ani knížky...

    Každopádně tu Cestu Šamana loupus tatečně a jeden díl mám tak na tři dny
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Kdyby to někoho zajímalo, tak na Kickstarteru je další Pathfinder :smile:https://www.kickstarter.com/projects/owlcatgames/pathfinder-wrath-of-the-righteous/description
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Právě vyšlo: :)
    Kniha: https://fantomprint.cz/iniciace

    Oficiální prequel extrémně úspěšné a oblíbené hry Mass Effect: Andromeda*

    Sledujte příběh Cory Harperové, která se připojuje k Andromeda Initiative jako pobočnice Aleca Rydera. Účelem mise je vyslat sto tisíc kolonistů na jednosměrnou, šest set let trvající cestu do neznáma. Když ale dojde ke krádeži zásadní technologie, je Cora vyslána, aby ji získala zpět. A to dříve, než ji někdo zneužije proti Andromeda Initiative a překazí tak misi dřív, než vůbec započne
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Pokud by někoho zajímalo, tak na Humble je teď bundle na knihy z Forgotten Realms, většina z nich je ze série The Legend of Drizzt https://humblebundle.com/books/salvatore-showcase?
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Tak dneska jsem zjistil, že starý dobrý reddragon má svého nástupce. Kvůli této hře jsme někdy v šesté třídě stáli v sedm ráno před počítačovou učebnou, abychom si mohli odehrát :D

    Kdyby se někdo chtěl přidat nebo zavzpomínat na staré časy jako já :)

    https://www.dragescent.com/

    Jinak gub Kokocudači, napište :)
    Bladesip
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Na Epic storu je teď zdarma Pillars of Eternity a hlavně Tyranny zdarma :smiley: Tak stahujte.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Ahoj, velmi, velmi dlouho jsem se tu neukázal (hmmm, asi od roku 2017), dělo se něco zajímavého kolem Bg1&2, nebo můžu stále spokojeně hrát těžce modifikovanou Enhanced Edition Trilogy?
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited September 2021
    Vymazat, nepodstatný a zbytečný příspěvek ...
    Post edited by Danny_S on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited December 2021
    Smazat, pls.
    Post edited by Danny_S on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zdravím.
    Chci se zeptat, zdali jste někdo zkoušel Baldur's Gate: Dark Aliance a jestli je to stejně dobrá gamesa jako Jednička i Dvojka a jestli někdo časem plánuje přeložit texty.
    Díky za info.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nenech se zmást tím, že to má v názvu BG. Je to bezduchá mlátička ala Diablo.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Nenech se zmást tím, že to má v názvu BG. Je to bezduchá mlátička ala Diablo.

    To jsem si také všiml, proto mě to zmátlo a chtěl názor vás ostatních. :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Kdyby měl někdo zájem ... ;)
    749o96gvv0pa.png
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    dk2649df63l1.png
  • kristuskristus Member Posts: 16
    Zdravím Balduráci :-)
    Mám dotaz. Při instalaci BG2 na nový počítač mi hra padá pokaždé, když chci "načíst" uloženou hru. Ani dvojnásobná reinstalace mi problém nevyřešila. Nemám momentálně nainstalované žádné módy; ani z cloudu to žádné savy, které jsem hrál na jiných počítačích s mody nenačetlo, takže vůbec nevím, proč mi to neustále padá. BG1 ani IWD nic takového nedělají. Mám hry koupené na Steam a nikdy se mi to nestalo, až teď. Pokud byste někdo čistě náhodou věděl co s tím, dejte mi prosím echo.
    Dík
    Krystus
  • kristuskristus Member Posts: 16
    kristus wrote: »
    Zdravím Balduráci :-)
    Mám dotaz. Při instalaci BG2 na nový počítač mi hra padá pokaždé, když chci "načíst" uloženou hru. Ani dvojnásobná reinstalace mi problém nevyřešila. Nemám momentálně nainstalované žádné módy; ani z cloudu to žádné savy, které jsem hrál na jiných počítačích s mody nenačetlo, takže vůbec nevím, proč mi to neustále padá. BG1 ani IWD nic takového nedělají. Mám hry koupené na Steam a nikdy se mi to nestalo, až teď. Pokud byste někdo čistě náhodou věděl co s tím, dejte mi prosím echo.
    Dík
    Krystus

    Tak po šesti reinstalacích se povedlo propojení s cloudem a najednou funguje... heureka :-D
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    edited June 2023
    Zdravím.
    Chci se vás zeptat, kdo jste už viděl ten nový film z prostředí Forgotten Realms: Dungeons & Dragons - Honor among thieves.
    Jak se vám líbil nebo se v něčem nelíbil a byl lepší či horší než ten první D&D z roku 2000, kde hrál Jeremy Irons a další známí herci?
    Za mě tenhle nový film byl v něčem zajímavý, ale některé věci mi tam tak nějak nesedly nebo bych je udělal jinak a celkově ten samotný příběh byl docela zvláštní, ale na druhou stranu to bylo pravé fantasy.
    Post edited by Danny_S on
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Danny_S Já jsem s ním nadmíru spokojený, je to hodně zábavná jízda a to pravé fantasy dobrodružství a pokaždé když jsem slyšel Nesmé nebo Baldur's Gate, tak mě zalila vlna nostalgie :blush: Příběh mi přišel dost v pohodě, jasně, není to oscarovka, ale byl podaný s lehkostí a myslím že držel při sobě. Herci mi přijdou také sympatičtí, nebyl tam nikdo, kdo by mi vyloženě vadil. A humor byl super. Klíďo bych bral pokračování :smile:

    No a D&D z roku 2000 považuji za odpad na úrovni filmů Uwe Bolla, takže jsem viděl před mnoha lety jen jednou a od té doby se snažím každou vteřinu vytěsnit z hlavy :smiley::smiley:
  • DudoDudo Member Posts: 361
    edited October 2023
    ahojte, nahodou cestinu na IWD 2 ktora je na gog nemate? Aj nejaku radu ako to dostanem na full hd. Vdaka
    Post edited by Dudo on
Sign In or Register to comment.