Skip to content

FAQ - odpowiedzi na nurtujące Was pytania :)

145791018

Comments

  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Silver said:

    Mam w sumie dość ważne pytanie... Czy wiecie cokolwiek odnośnie rozgrywki multiplayer a konkretnie odnośnie własnych portretów, czy jak będę wgrywał swój portret to będzie on wysyłany do innych graczy, w rezultacie, czy będą oni widzieli mój portret?

    Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby zaytanie na angielskim forum, może beta-testerzy byliby Ci w stanie odpowiedzieć. Myślę, że pewnym rozwiązaniem na ten problem jest skopiowanie i wysłanie Twojego portretu do kolegi, a ten powinien go wgrać do folderu Override i gotowe.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Ano. Już osiem dni, hłe hłe.
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Silver – skontaktuj się ze mną na pw (podam Ci mojego maila) i zobaczymy te portrety jak kogoś złapię. Tylko my teraz raczej mamy urwanie głowy. Oprócz rychłej premiery BG:EE, ja mam jeszcze praktyki, zajęcia na uczelni i pracę inżynierską, także proszę wybaczyć, jeśli się nie uda tego zrobić do premiery :)
    Lucky
  • SilverSilver Member Posts: 63
    edited November 2012
    Nie nie... @cherrycoke2l tak tylko gadam, na razie nie mam swoich portretów jeszcze się za to nie zabrałem.

    @Grieg masz racje, to jest najprostsze wyjście z sytuacji, ale nie wiemy na dobrą sprawę, przynajmniej ja, czy będzie bezpośredni dostęp do wszystkich folderów w BG:EE tak jak w wersji pudełkowej (mam na mysli 98rok zeby nie bylo wątpliwości).

    Wracając do tych magicznych przedmiotów, masz racje @AdalbertMazurek - wystarczyłoby przesunąć trochę skalę trudności, ale to by nie była zależność liniowa... pomiędzy ilością przedmiotów a trudnością, ale to taka dygresja, btw. faktycznie większe możliwości ubioru postaci(więcej magicznych przedm.) dawałyby więcej ciekawych kombinacji.

    Już za 8 dni o tej porze będę pił kolejną (może 4) kawę ^^
    Post edited by Silver on
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Z tego co czytałem jestem prawie pewien, że folder override ma pozostać i spełniać tak samo swoją funkcję, ktoś nawet proponował by było kilka Override'ów by móc zarządzać kilkoma instalacjami w jednym folderze, ale nie wiem czy to weszło w życie.
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Powielam pytania z zeszłego tygodnia :)

    Ciekawe jak bedzie wyglądała sprawa z DLC.
    Przechodzimy całą grę, zabijamy bossa, oglądamy filmik końcowy i co dalej? Ściągam nową przygode z DLC i w którym momencie wznawiam gre?
    I od którego momentu przygoda przeniesie się do BG2: EE? Od zabicia bossa, czy import save z dowolnego miejsca?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Te DLC póki co na Ipada raczej. Ponieważ mają niższą cenę, bo za wyższą by mniej osób kupiło, nadrobią to ograniczeniem jakiś treści i sprzedaniu jako DLC. Tak ja to widzę, a później, może coś pokombinują z dodatkową przygodą.
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Bardzo liczę na wieeeele DLC dla wersji desktopowej, chcę mieć co robić czekając na BG2: EE :)
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @vormulax Nie wiem jak teraz ale w przyszłości pewnie sfera kieszeniowa bo niestety obozu ani Normandii nie uświadczymy. :)

    Mam pytanie odnośnie punktów życia przy awansie. Z tego co pamiętam to było zależne od poziomu trudności, ktoś wie jak będzie teraz i czy można się łatwo pozbyć tego osobliwego "fitcher'a" z papierowego D&D? O ile archaiczy rozwój postaci zawsze miał swój urok o tyle bezcelowa oldschoolowosc w dalszej grze nie wiem czemu miała służyć.

    Nie mogę oczywiście się oprzeć pokusie podgrzania atmosfery. Myślicie że gra wyjdzie za tydzień? Bo ja raczej nie biorąc pod uwagę brak zapowiadanego trailera...
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    skoro od jutra dostępne będą pliki gry to raczej logiczne że otrzymamy produkt.

    Ja też mam pytanie dla osób z wersją beta ile waży instalka, na chwile obecną mam internet z Play a tam jak każdy wie są limity a koniec miesiąca się zbliża ;d
  • vormulaxvormulax Member Posts: 26
    Play ma chyba darmowe ściąganie w nocy?
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Właśnie to ogarnąłem :D wiec po problemie ;D
  • SelendisSelendis Member Posts: 168
    Download będzie możliwy od 00.01 czy jutro ale nie wiadomo kiedy?
  • cherrycoke2lcherrycoke2l Member, Translator (NDA) Posts: 1,085
    @Selendis – musisz też wziąć pod uwagę strefy czasowe. Amerykanie są na minusie, więc u nas to może być późniejsza godzina lub nawet zahaczyć o kolejny dzień.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    vormulax said:

    Ciekawe jak bedzie wyglądała sprawa z DLC.
    Przechodzimy całą grę, zabijamy bossa, oglądamy filmik końcowy i co dalej? Ściągam nową przygode z DLC i w którym momencie wznawiam gre?
    I od którego momentu przygoda przeniesie się do BG2: EE? Od zabicia bossa, czy import save z dowolnego miejsca?

    It will work if you save a game in a DLC area and load on a device that doesn't have DLC. We'd like to get paid, but we don't break games.

    Napiszę, to co już na angielskim forum napisałem: z tego cytatu wynika, że save'y będą w czasie wczytywania sprawdzać jakie DLC masz zainstalowane, więc zaraz po instalacji, w tej samej rozgrywce, bez zaczynania powinny dodatki działać.

    A do BG2:EE tworzy się final-save tuż przed ostateczną walką, ale import jak dobrze pamiętam działał ze wszystkich save'ów, można było też wyeksportować samą postać i zaimportować do BG2:EE. Nie mieli żadnego powodu by to zmienić więc spokojnie założyć, że będzie tak samo.

    Niektóre przygody dodatkowe, jak ta dołączana do podstawki jest włączana osobno poza główną fabułą, czyli zaczynasz ją jak nową przygodę i jestem przekonany, że import postaci też zadziała.
    vormulax
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    edited November 2012
    @M6k3 3.8 GB, ale z dubbingu tylko angielski. Nie jestem pewien ile wrzucą wersji językowych.
    M6k3
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    @viader, a przypadkiem gra nie miała zajmować znacznie mniej, ze względu na optymalizację kodu i algorytmów kompresujących?
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Akurat teraz nie podam linku do tematu, ale to pytanie czytałem wczoraj na angielskim forum. Ktoś zapodał nawet linka, że Trent na twitterze tak powiedział. Ale Trent na twitterze, chyba 12 września napisał że algorytmy kompresujące się nie udają. Więc, na pewno nie zajmie dużo mniej, a z dubbingami raczej więcej. Podejrzewam, że algorytmy kompresujące zbytnio spowolniły grę, albo wiązały się z utratą jakości.
  • gaxxxgaxxx Member Posts: 64
    Dla mnie może zajmować nawet 3 terabajty byle działała płynnie i nie było problemów z wysoką rozdziałką i dźwiękiem hd
    LuckySelendis
  • viaderviader Member, Translator (NDA) Posts: 875
    Ja takiego dysku nie mam :D, więc lepiej nie.
  • marcellussmarcelluss Member Posts: 34
    Na stronie Beamdoga jest info:

    Baldur's Gate: Enhanced Edition
    Publisher: Beamdog
    Size: 1.4 GB
    Developer: Overhaul Games
    Genre: RPG
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @marcelluss - dokładnie, nie wiem skąd te 3.8GB Bo chyba nie jest to podzielone: instalka / pełna gra.
  • AdalbertMazurekAdalbertMazurek Member Posts: 106
    No wcześniej było w tym miejscu jakieś 600MB z groszami, więc poczekajmy, zobaczymy.
  • sahardimasahardima Member Posts: 17
    edited November 2012
    Mnie osobiście nie przeszkadza mix dubbingowy, pewnie przez ciągłe instalowanie modów(głównie anglojęzycznych) Wolałabym polski stary podkład, plus właśnie angielski dla nowych postaci, niż "ciszę". Zobaczymy jak to rozwiążą, wyjdzie jak zwykle w praniu. Poza tym, co ja tu marudzę, jak się jeszcze nie zdecydowałam na kupno, heh.
    A wielkość pliku jest mi obojętna, to kropla w morzu :P
    Adrianus
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @sahardima jak to jeszcze nie? No to marsz na zakupy :D

    Ale z tym mixiem to masz rację. Dałoby się to nawet jako tako udźwignąć na wyobraźni - obcy z obcej ziemi to i obcym jęzorem to nas mówi.
  • sahardimasahardima Member Posts: 17
    edited November 2012
    @Lucky Tym razem poczekam, poczytam na forum opinie czy warto. Najbardziej marzy mi się jednak wersja pudełkowa, elektroniczna kopia jest hmm, mało namacalna. ;-)
    Odnośnie dubbingu, pewnie da się przekopiować głosy do override'a.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    jak zwykle ogarnia mnie rozczarowanie nie dość że Polska edycja będzie z poślizgiem to jeszcze na dodatek nowe postacie nie będą zdubingowane to jest po prostu kpina w żywe oczy co to za kłopot jest iść do radia i poprosić jakiegoś kolesia o podłożenie odpowiednich głosów? w zamian za napis w grze, niejeden zrobi to za darmo, poza tym mogliśmy wystosować apel do Fronczewskiego o to by nam głosu swego użyczył - równie dobrze mogliśmy to zrobić z każdym innym profesjonalnym lektorem :/
    i nie kumam czemu tego nie zrobiliście
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    @zdechlak - proszę weź Ty się zastanów co Ty w ogóle wypisujesz (najlepiej wstrząśnij trochę głową przed tym, żeby nie powiedzieć 'puknij'). Nie dość, że ochotnicy na tym ciężko pracują, to jeszcze konsultują z ludźmi wątpliwości.

    Nawet nie chce mi się komentować tego, co napisałeś. Napiszę tylko tyle: jak tak Ci się wydaje, idź proszę do pierwszego lepszego radia i spytaj kto za darmo zrobi cokolwiek. Z resztą idź lepiej na ulicę i zrób ankietę, ciekawy jestem ile osób Ci się zgłosi do czegokolwiek w zamian za pamiątkową czcionkę gdzieś tam. trochę przegiąłeś.
  • zdechlakzdechlak Member Posts: 75
    Lucky said:

    @zdechlak - proszę weź Ty się zastanów co Ty w ogóle wypisujesz (najlepiej wstrząśnij trochę głową przed tym, żeby nie powiedzieć 'puknij'). Nie dość, że ochotnicy na tym ciężko pracują, to jeszcze konsultują z ludźmi wątpliwości.

    Nawet nie chce mi się komentować tego, co napisałeś. Napiszę tylko tyle: jak tak Ci się wydaje, idź proszę do pierwszego lepszego radia i spytaj kto za darmo zrobi cokolwiek. Z resztą idź lepiej na ulicę i zrób ankietę, ciekawy jestem ile osób Ci się zgłosi do czegokolwiek w zamian za pamiątkową czcionkę gdzieś tam. trochę przegiąłeś.

    no bo tacy z was specjaliści jestem pewien że nawet nie wystosowaliście odpowiedniej prośby
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    No comment.
Sign In or Register to comment.