Skip to content

kim zaczynacie grę?

12357

Comments

  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Shee Mamy w naszym języku słowo czarownica. :P

    @Lucky 2 półtoraki wyglądają zdecydowanie najlepiej a wiem coś o tym bo nawet dwa tego typu miecze posiadam.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    W Baldurze niestety "Czarownik" nie odmienia się i nie ma żeńskiego odpowiednika.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Lucky No i właśnie to mi się nie podoba bo czarownica to fajne słowo.
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Wybran Czarownica kojarzy mi się z brzydką kobietą xD W mojej głowie Shee taka nie jest ;p
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Shee natomiast chrześcijańskiej inkwizycji kojarzyła się z piękną, młodą dziewczyną mieszkająca na skraju lasu i zbierajacą zioła, którą warto spalić...
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Wybran Czy jak myślisz o mnie wyobrażasz sobie chrześcijańską inkwizycję xd ?
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Shee Nie, skąd ten pomysł? Chciałem tylko zaznaczyć, że czarownica nie musi koniecznie być Babą Jagą.
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    W IWD II istnieje tłumaczenie/odmiana - czarownica.
    Wybrancherrycoke2l
  • WybranWybran Member Posts: 162
    @Sikorsky Teraz to już i tak zeszło na to czy czarownica jest brzydka.
  • GriegGrieg Member Posts: 507
    Nobody expects Spanish Inquisition!

    Btw. O szo chozi z "chrześcijańską inkwizycją" coś insynuujesz i coś podkreślasz? Hmm?

    Luckya_new_error
  • SheeShee Member Posts: 139
    @Wybran zaznaczyłam, że MI się tak kojarzy ;) Nie ograniczam waszych skojarzeń w żaden sposób^^
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    Szanowni Państwo, potrzebuję rady. Do BGEE dopiero siadam, zastanawiam się kim grać. W sensie na pewno będzie to wojownik, w BG2 grałem nawet kensaiem, ale tym razem chyba wybiorę tradycyjną drogę w wersji na dwa miecze. Pytanie moje jest takie, czy warto inwestować w półtoraki? Czy nie ma ich zbyt dużo w grze? W ogóle jak to jest z nowym sprzętem?
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Są dobre miecze półtoraręczne,magiczne katany,sejmitary,czego dusza zapragnie.
  • M6k3M6k3 Member Posts: 180
    Zdaje się że dobry półtorak +3 dropi w czasie questa Dorna :D
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    Dzięki za odpowiedź.
  • WybranWybran Member Posts: 162
    Biorąc pod uwagę same obrażenia podstawowe to dwa półtoraki chyba robią największy dps.
    lubowiec
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    A spotkał się ktoś z was z jakąś magiczną maczugą?
  • lubowieclubowiec Member Posts: 30
    edited December 2012
    @Warban, o to jest słuszna uwaga, która pomaga mi dokonać wyboru. Zastanawiałem się nad zwykłym długim, ale jednak półtorak to półtorak.

    Tym razem po sprzęt Drizzda nie będę chyba sięgał ;)
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    Sprzęt Drizzta zawsze moim zdaniem warto zarekwirować, bo jak nie dla głównej postaci, to kogoś z drużyny się przyda, a i przy eksporcie do BG2 się przyda :)
    lubowiec
  • fridekfridek Member Posts: 113
    edited December 2012
    co do Drizzta, ciężej mi go było zabić niż Sarevoka ;)
    Edit: chodziło mi o to, że w starym baldurze nie miałem z nim aż takich problemów jak tutaj.
  • LuckyLucky Member Posts: 645
    edited December 2012
    Bo ogólnie Drizzt jest trudniejszy, ale ja, jako że nie zauważyłem na jakim poziomie trudności gram (a był to ten pierwszy na lewo od środka z maksymalnymi HP, a nie normalny z BG1) to Drizzta zabiłem za trzecim podejściem, przywołując w sumie 6 potworów i atakując wszystkimi na przyśpieszeniu. Ostatni cios łukiem zadała Imoen :)
  • vibovitvibovit Member Posts: 12
    Drizzt w BG1 to leciał na hakach ;) bo takie poziomy i walki dwoma mieczami jeszcze wtedy nie zaimpelentowano, tak na moje oko to miał permanentne przyspieszenie i tak naprawdę atakował 1 mieczem. Teraz już może kożystać z pełni umiejętności.
  • murmandamusmurmandamus Member Posts: 45
    A ja nie wiem kim zaczne . Mam problem bo podoba mi się fechmistrz, ale i inkwizytor jak i woj/mag...
  • fridekfridek Member Posts: 113
    woj/mag nie polecam aż tak mocno do BG1, bardziej w BG2 gdzie jest Kolczuga Pieśniarza Klingi w której to można czarować.
  • murmandamusmurmandamus Member Posts: 45
    założenie jest do przyszłęgo bg2ee chyba że nie wytrzymam i przeniosę postać do zwykłego.
  • artas87artas87 Member Posts: 28
    kensai spełnił swoją rolę e EE. Przeniesiony do BG 2 robi straszne spustoszenie ;)

    Od razu po wyjściu z lochów, udałem się do dzielnicy świątyń do sławnego "strzeżonego budynku". Cała ekipa która broniła furii niebios padła w mgnieniu oka ;)

    Teraz tylko szybciutko dwójkę skończyć, aby w Tronie Bhala złożyć pantalony :D
  • DasieqDasieq Member Posts: 135
    Racja,kensai to wymiatacz.
    Za to ja zastanawiam się czy jest sens gry dość trudną postacią,mianowicie Podklasa Druida-Mściciel. Jest bardzo ograniczony co do statystyk aczkolwiek grimuary mogą tą sprawę trochę naprawić. Początki druidem w ogóle są trudne,sama ta postać jest hmm...(jak dla mnie) ciężka do prowadzenia,bo zazwyczaj gram albo kimś typowo zbrojnym albo złodziejem. Ale myślę o tym że chyba awansując na 6 poziom w zdolnościach specjalnych druida pojawi mi się przemiana w pająka mieczowca,który zatrówa bez rzutów obronnych. Jak w BG2 to sie nie przydaje często tak w BG1 owszem może.
    Z ciekawości chyba spróbuję,o ile wytrwam z taką postacią bo naprawdę nie przywykłem,chcę się tylko sprawdzić czy potrafię zagrać postacią,z którą rozgrywka jest domyślnie ciężka.
    Lucky
  • hajimodottirhajimodottir Member Posts: 63
    Też się zastanawiam nad jakąś trudniejszą klasą, kiedy będę grał następnym razem. Jedyne co mi przychodzi do głowy to mnich, ale nie lubię grać ludźmi. Ma ktoś jakieś pomysły?
  • broker30broker30 Member Posts: 18
    Co myślicie o magu (mistrz inwokacji) ? wydaje mi się że najmniej przydatnych czarów traci ze wszystkich specjalizacji maga. Niby indywidualna sprawa ale jestem ciekaw co myślą inni na ten temat
  • SikorskySikorsky Member Posts: 402
    Ja jak wcześniej gdzieś wspomniałem pierwszy playthrough na pół-orku barbarzyńcy jadę. Mogę powiedzieć, że jeżeli chcecie poczuć potęgę dziecka Bhalla w BG I to jest to chyba idealne połączenie. Po grimuarach jak wpadnę w szał mam 24 siły i kondycji i 19 zręczności. Gram na dwa cepy bojowe. Strach pomyśleć co by było jakbym zrobił go na sejmitary. Ale wtedy byłby chyba zbyt mocny. Masa punktów życia, szał dający +4 do siły i kondycji, o 2 zwiększony ruch. Dla mnie jedna wielka masakra. Niektórzy twierdzą, że źle jak gra jest za łatwa. Ale ja przechodząc ją enty raz nigdy nie miałem takiej frajdy jak teraz barbarzyńcą.
Sign In or Register to comment.