Skip to content

Polskie mody do BG:EE i BGII:EE

2456

Comments

  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss, hmm podejrzewam, że problem jest w kodowaniu plików .tra.

    Spróbuj zrobić tak:
    1. Odinstaluj moda używając pliku setup-bgqe.exe
    2. Otwórz programem Notepad++ każdy z plików .tra w katalogu translations -> polski i w opcjach Format Notepad'a włącz dla każdego pliku opcję Konwertuj na format UTF-8 bez BOM. Musisz to zrobić dla wszystkich plików w katalogu polski.
    3. Zainstaluj moda ponownie.

    Nie jestem pewien, czy nie trzeba będzie zacząć gry od nowa, ale spróbuj, być może nie.

    Takie crashe wynikają często właśnie z niewłaściwego kodowania - kodowanie plików .tra dla wersji BG(2):EE musi być w UTF-8 bez BOM. I tyczy to wszystkich modów, więc przed przystąpieniem do instalacji sprawdźcie najpierw czy dany mod ma polskie pliki translacyjne zakodowane prawidłowo. No, oczywiście poza tym, mod musi mieć też kod kompatybilny z EE, żeby wszystko śmigało.

    BGQE technicznie nie jest kompatybilny z polską wersją BG:EE (z angielską tak), poza tym tłumaczenie nie jest dokończone, a właściwie Zed Nocear już zdaje się przesłał tłumaczenie brakujących stringów, ale jastey (autorka moda) jeszcze nie wypuściła wersji non-beta.
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    edited August 2014
    @Cahir‌
    Tego jeszcze nie próbowałem - mogę nawet spróbować zainstalować w wersji angielskiej i zobaczyć czy zarobi. A później pobawię się plikami w notepadzie. Gdy wrócę z pracy to się tym pobawię. Dzięki.

    Co do BGQE co prawda nie jest dla mnie utrapieniem wersja angielska ale nie lubię czytać polski i angielski jednocześnie. Właśnie czytałem temat na childrenach i wydawało mi że jastey już je dodała. (albo ja źle zrozumiałem, co pewnie jest prawdą).

    Co do wartych polecenia(co prawda nie jest wersji polskiej) jest Neera Expasion. Nie widziałem na razie informacji o tłumaczeniu tego moda i sam się zastanawiam, żeby go nie przetłumaczyć w wolnej chwili.

    Generalnie klimatycznych i spójnych ze światem i fabułą Baldura modów nie jest dużo.(przegięty dla mnie jest DStoSC, chociaż jeszcze kilka la temu mi się podobał. Teraz gdy w niego gram, nie jestem aż tak bardzo nim zachwycony - drażnią zwłaszcza niedopracowani NPC)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss, żeby przetłumaczyć Neera Expansion trzeba by poprosić Liama Eslera (aka. Kae'loree), żeby wypuścił straifikowaną wersję. AFAIK obecna wersja taka nie jest. Dlatego jest tylko po angielsku.
  • Drizzt284Drizzt284 Member Posts: 3
    Tu masz listę wszystkich Polsko Języcznych modów dostępnych w sieci
    http://baldur.cob-bg.pl/bg2-mody?pg=3
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    Drizzt284 said:

    Tu masz listę wszystkich Polsko Języcznych modów dostępnych w sieci
    http://baldur.cob-bg.pl/bg2-mody?pg=3

    Dritzz - ja należę do tego klanu :P Wiem jakie są polskojęzyczne mody, ale nie wszystkie są kompatybilne na BG:EE - przeczytaj jeszcze raz mego posta ;)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited August 2014
    @Drizzt284 polecam poniższe listy modów kompatybilnych z BG(2):EE. Staram się uzupełniać je na bieżąco:

    Lista modów do BG:EE
    Lista modów do BG II:EE
    Post edited by Cahir on
  • mariussmariuss Member Posts: 21
    Ten pierwszy link nie robi :)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @mariuss pardon, już poprawiłem:)
  • NibllaNiblla Member Posts: 82
    Ja osobiście poza standardowymi utrudniaczami lubiłem dołączyc trzy mody a dokładniej, Varshoona, Irenicusa i zatrzymanie Yoshimo. Niestety Irenicus krzaczy grę w TB, więc pozostaje mi tylko lecieć wraz z łupieżcą umysłu i łowcą nagród poprzez kolejne wyzywania jakie przed nami stają.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    W razie jakby ktoś przeoczył mod More Style for Mages doczekał się polskiej wersji językowej.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Pojawiła się nowa wersja Item Randomisera. Działa pod BG2:EE i zawiera polskie tłumaczenie:)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Cahir jesteś w stanie zerknąć na bug z BG2 Tweaks - Kamień Ioun ze sklepu Thalantyra ma skopany opis i tym samym zawiesza grę. Da się to jakoś poprawić?

    image
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin w pliku .tra wygląda na w porządku, poza tym, że wszystkie trzeba przekonwertować na UTF-8 bez BOM. Szczerze mówiąc nie instalowałem BG2 Tweaks na BG:EE jeszcze.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Cahir, niestety, nie pomaga :/. To normalne, że jak konwertuję na UTF-8 bez BOM to zamiast polskich znaków wyskakują mi krzaki w notepadzie++?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Raz mi się tak zdarzyło, przenioslem sobie plik w inne miejsce i wtedy konwertowanie zadziałało w porządku. Nie wiem od czego to zależało:(

    Polampiłem się trochę w kod, znalazłem miejsca gdzie jest ten kamień i nie widzę niczego podejrzanego (ale ja się na tym nie znam, więc to i tak guzik warte to moje gapienie się).

    Nie wiem co ci poradzić...
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Grałem z tym modem rok temu, po patchu 1.2. Wtedy nie było tego błędu, także on jest chyba dostosowany do BG:EE. Słabo znam się na plikach .tra, także sam nic nie wykombinuję.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    A instalowałeś go może w trakcie gry, już po wizycie u Thalantyra?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited August 2014
    Mam sejw sprzed pierwszego wejścia do Wysokiego Żywopłotu. Jak pisałem w poprzednim temacie - wersja angielska tego komponentu działa OK. Najwyżej zagram bez tego składnika - BG:EE samo w sobie dodaje kilka magicznych katan i sejmitarów.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin spróbuj wgrać pliki z załącznika do folderu polish (zastąp obecne tam pliki), odinstaluj BG2 Tweaks, i spróbuj ponownie.
    Etamin
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Działa :). Co zrobiłeś?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Zakodowałem w UTF-8 bez BOM, nic więcej:) Widocznie coś przy konwersji poszło u ciebie nie tak.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited August 2014
    @Etamin przy konwersji brałeś opcję Koduj w UTF-8 (bez BOM) czy Konwertuj na format UTF-8 bez BOM? Bo musisz wybrać tą drugą opcję, żeby było OK.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Koduj ><
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    No to już wiem czemu ci nie działało:)
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Dzięki za pomoc :)
    Cahir
  • CzyrnekCzyrnek Member Posts: 10
    Hej, mam mały problem z modem Assassination, jako że blackguard jest podklasą pala to quest sie nie rozpoczyna ( nie dostajemy info od Bernarda ). Czy zna ktoś jakiś kod do konsoli który rozpocznie to zadanie, albo wie gdzie możnaby taki znaleźć ? Wydaje mi się to strasznie głupie że blackguard nie może dostać otrzymać tego zadania.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    A jaką masz reputację? Musisz mieć poniżej 17, żeby quest się rozpoczął.
  • CzyrnekCzyrnek Member Posts: 10
    Quest sie nie rozpoczyna bo blackguard jest podklasą paladyna. A reputacja 7.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2015
    @Cahir Wkleiłem twoją listę modów do pierwszego postu. Naprawdę świetna sprawa i widzę, że na bieżąco ją aktualizujesz. Proponowałbym przykleić topic, żeby się nie zgubił. Swoją drogą wiesz coś może o konwersji BGT na EE?
    vigovilingar
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin, tak, staram się na bieżąco ją aktualizować, aczkolwiek nie miałem jakoś nigdy czasu, żeby zamieścić ją też tutaj. Tak więc dzięki:)

    Jeśli chodzi o konwersję, to zajmuję się nią @swit (a.ka K4thos). Z tego co wiem, mod jest teraz w fazie testów.
Sign In or Register to comment.