Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1235715

Comments

  • KailKail Member Posts: 84
    edited November 2014
    Počkej, taková argumentace přeci vůbec není na místě. Do sféry můžeš automaticky přivolat všechny NPC z hlavní hry a nikdo neřeší, jestli je potkáš nebo ne, případně jestli znáš jejich jméno. Moc dobře víš, že pokud nenavštívíš Umařinu vrchovinu, nikdy nepotkáš Mazzy, ale přesto ji do sféry můžeš bez problému přivolat a stejně se bude chovat jako by tě znala.

    Pak je naprosto logický předpokládat (z hlediska mechaniky hry), že podobně budou fungovat i módové postavy (například Isra tak normálně funguje). Navíc v případě, že začneš hrát rovnou ToB (o čemž tady celou dobu mluvím) nemá hra žádný klíč pro určení, koho jsi potkal a koho ne. Proto by ti měla přirozeně nabídnout všechny NPC. Pokud to některý mód neumožňuje, bylo by pohodlné na to upozornit.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    To co říkáš není úplně pravda.
    Třeba takového Wilsona si přivolat nemůžeš, pokud jsi ho v hlavní hře nepotkal.
  • KailKail Member Posts: 84
    Edvine, já nevím, jestli to děláš schválně, anebo jestli jsi Tatar. Položil jsem dvě jednoduché otázky:

    1) Lze postavy z mnou uvedených módů (Saerileth, Sheena, Yasreana) přivolat do sféry za předpokladu, že začnete rovnou ToB, bez předchozího hraní SoA (tak jako lze přivolat všechny ostatní postavy z původních BG2)? Mně tyto postavy (narozdíl od Istry!) přivolat nejdou, je to tedy dysfunkce módu anebo je chyba v instalaci pouze a výhradně na mém počítači.

    2) V případě, že módy umožňují přenos postavy do ToB pouze za předpokladu, že s postavou dohrajete základní hru, nestálo by za to touto informací rozšířit jinak výborný a skutečně vymazlený seznam módu v úvodu této diskuze (třeba prostou notickou: Pozor, chcete-li s postavou putovat i v ToB, je zapotřebí, aby jste s nimi měli závěrečný final save z BG2!).

    Pokud máte kdokoliv srozumitelnou odpověď, a já věřím, že @Edvin je z tím nejpovolanější, budu vám za ní vděčný.

    P.S.: Jen pro jistotu, nezajímá mě chování postav poté, co je vykopnu z družiny, nezajímají mě příkazy do konzole, a už vůbec Wilson, ani žádný jiný medvěd.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Není to ani dysfunkce, ani chyba instalace. Jednoduše je to součást módu.

    Jak už už jsem říkal, tak Sheena nemá v ToB vůbec žádný obsah, takže tam není ani žádné přivolávání. Yasreana je s tebou pouze z vděčnosti, za to co jsi pro ni udělal, pokud jsi ji propustil, nebo nikdy nepotkal, tak si odejde za svými neodkladnými zálažitostmi a už na tebe nebude mít čas, takže taky žádné přivolávání. Saerileth je... komplikovaná (je to pořád ještě dítě), abych ti vysvětlil, proč nejde přivolat, tak bych ti musel říct hodně spoilerů.

    Dále je třeba zmínit, že 99% NPC módů je vyráběno čistě pro BG2 s případnou možností navázat na ně v ToB (Jediná vyjímka na kterou si vzpomínám je "The Longer Road"). Každopádně, když už bych měl něco zmínit, tak bych měl udělat přesný opak toho co navrhuješ a právě i Isry poznamenat, že je zváštní tím, že ji jde povolat, i když jste ji nepotkali (což je chyba módu, protože to z dějového hladiska nedává smysl).

    P.S.
    Mazzy a většinu základních postav jde povolat, protože i když začneš hru v ToB, tak se hra chová, jako by jsi projel celé BG2 a splnil všechny úkoly. To ale bohužel neplatí pro módy.
  • KailKail Member Posts: 84
    edited November 2014
    Tak sláva. Jen pro úplnost, z módů v seznamu výše lze v ToB přivolat Fade, Yvette nikoliv.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    edited November 2014
    Když už jste to začali řešit; neví náhodou někdo, jestli jde v ToB přivolat NPC, které jsme sice v SoA do party vzali, ale nebyly s námi v závěru? Pořád se potýkám s problémem, že postavu z modu nejde vyhodit z družiny, aniž by definitivně nezdrhla (jde ji akorát odklidit kouzlem uvěznění a později osvobodit, což je trochu brutální:)). Z módů co mám ve hře akorát Sarrah se dá vyhodit a zase nabrat bez následků.

    Tak ještě jde bez trvalých následků vyhodit Fade.
    Post edited by Kivan on
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:


    08) CoM Encounters
    Velmi zajímavý mód, který přidá nové setkání na mapě světa, nějaký ten malý úkolek, opraví inteligenci u některých soupeřů, přidá pár nových obchodníků s novými předměty a hlavně naprosto nádherně udělanou róbou (Konečně vypadám jako pravý nekromant!). Jeden z nich prodává opravdu silné předměty, ale jejich ceny tomu odpovídají. 72 tisíc za Katanu +4 se mi zdá odpovídající :-)
    image
    Stahujte zde: http://uloz.to/xNJHUSnR/encountersbg2ee-rar

    Poradíte kde najdu ty obchodníky??

    Díky
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kokocudaci
    Promenáda (blízko dobrodruhova krámku), hospoda v Trhově, Umařina vrchovina (u ostatních obchodníků).
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    Mám nainstalovaný UB mod, narazil jsem na problém - v Čarotvrzi - setkání s Bodhi, kdy se poprvé přeměním v Zabijáka, Bodhi uteče, potud v pořádku, poté bych se měl ale vrátit do původní podoby - což se nestalo a mám stále podobu i vlastnosti Zabijáka. Nevíte co s tím?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Mě osobně teď zaujal Almateria's Restoration Project, což je něco jako menší bratříček UB. Nepřidává nic extra zásadního a tím pádem nerozjebává hru nesmyslnými kravinami, info tady:

    http://www.shsforums.net/files/file/1053-almaterias-restoration-project/
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vulpesius said:

    Mám nainstalovaný UB mod, narazil jsem na problém - v Čarotvrzi - setkání s Bodhi, kdy se poprvé přeměním v Zabijáka, Bodhi uteče, potud v pořádku, poté bych se měl ale vrátit do původní podoby - což se nestalo a mám stále podobu i vlastnosti Zabijáka. Nevíte co s tím?

    A jedeš už na 1.3 ? V 1.2 byl zabiják trochu probugovaný.
    ( Doufám, že v 1.3 už to opravili )
  • VulpesiusVulpesius Member Posts: 33
    edited December 2014
    Jojo v 1.3
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Vulpesius said:

    Mám nainstalovaný UB mod, narazil jsem na problém - v Čarotvrzi - setkání s Bodhi, kdy se poprvé přeměním v Zabijáka, Bodhi uteče, potud v pořádku, poté bych se měl ale vrátit do původní podoby - což se nestalo a mám stále podobu i vlastnosti Zabijáka. Nevíte co s tím?

    No, UB na vině imho není. UB do toho zaryje až v momentu, kdy třeba vyspíš, tak by se měla Bodhi měla znovu objevit a "náhanět" tě po tvrzi.
    Edvin
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Vulpesius‌

    Hm, tak jsem shodou okolností taky došel na tohle místo a napoprvé se mi stalo to, co tobě. Nicméně z toho, co jsem vypozoroval mi přijde, že se to stalo proto, že jsem Bodhi zahnal aniž by se spustil rozhovor, kde reaguje na to, že jsem se proměnil ve slayera. Když jsem to načetl a "nezabil" ji moc rychle, tak jsem se pak změnil normálně...
  • aligator1aligator1 Member Posts: 24
    Zdravím, v češtině jsou tedy pouze ty první dva módy ze seznamu na první straně?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @aligator1
    Prozatím ano.
    Ale jakmile skončím se základníma hrama, tak jich pár přeložím.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin>
    Bylo by hezké udělat také jeden mod All-in-One pro nás lenochy a pro některé neznalce ;-) , ale to už bylo asi docela náročné, vid?
  • aligator1aligator1 Member Posts: 24
    Škoda, že máš rozdělaných tolik her. Obzvláště teď, když jsi vydal novou verzi češtiny do dvojky, mám chuť si to zahrát i s těmi mody, co jsou bohužel zatím v angličtině:-).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @aligator1
    No jo, je škoda že se nedá živit překladem her.
    Umím si docela živě představit, že bych přestal psát a seděl nad tím 8 hodin denně :-)
    (To by pak překlady her a módů přibývali HODNĚ rychle)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited February 2015
    Ono u některejch modů je hnusný, že je musíš nainstalovat ve správnym pořadí. Já například až teď přecházim na patch 1.3, protože ta instalace je na dlouho a nikdty se mi u toho nechce tak dlouho sedět. Sice to za to stojí - několik modu s contentem, pár novejch NPC, lepší AI, pravidla blíž PnP... Ale zase pak můj seznam modů který instaluju je takhle dlouhej:

    1) Tales of the Deep Gardens
    2) Dungeon Crawl
    3) Assassinations
    4) Back to Brynnlaw
    5) The Sellswords
    6) I Shall Never Forget
    7) Adalon's Blood
    8) ??? The White Queen ???
    9) CoM Encounters
    10) ??? Saerileth NPC ???
    11) ??? Fade NPC ???
    12) ??? Innershade NPC ???
    13) Goo NPC
    14) Xan NPC
    15) Yasraena NPC
    16) Tiax NPC
    17) de'Arnise Romance
    18) Branwen NPC
    19) Unfinished Business
    20) BG2 Tweak Pack
    21) tb tweaks
    22) d0tweak
    23) Sword Coast Stratagems
    24) BPSeries AI Scripts
    25) ATweaks

    Naprosto neznámé pořadí:
    More Style for Mages

    Snažil sem se to seřadit tak, aby všechny mody fungovaly a myslim že se mi to i povedlo :smiley:
    A pak když to mám tak dokud nevyjde novej patch tak jen přenášim všude hru i s nainstalovanejma modama... Protože když si chci pak nainstalovat BGIIEE na jinej PC, tak tim strávim celej den...
    Post edited by irendie on
  • aligator1aligator1 Member Posts: 24
    Ahoj, nějaký pokrok v překladu dalších módů?:-)
  • AzureknightAzureknight Member Posts: 4
    Zdravím, mám dotaz k romance modu Saerileth, nejspíše jde o bug celkově.. ale na anglických forech jsem se odpovědi nedohledal.

    Poté, co se vrátím se Saerileth po únosu démonem z jiné sféry (úspěšně, dostane kladivo, atd.), se jako další dialog znova objeví démon (resp. Saerilet znova "cítí zlo"), znovu Saerileth unese, znovu se objeví Edorem, ale tentokrát s ním ani nejde zahájit interakce a Saerileth je tak nadobro v pr** (jiné sféře). Stalo se to někomu? Jde to nějak obejít? Reinstall modu jsem zkoušel několikrát, stejně jako load předchozí pozice. Díky
  • MetryMetry Member Posts: 6
    Prosím Vás existuje nějaký mód který přidá ať už do BG1 nebo BG2 Cyclopy a Frost Gianty z Icewind Dale? hrozně moc se mi ty potvory líbí a chybí mi v BGčku. Pro rýpali nechci hrát Icewind Dale chci je mít v BG. Díky za odpověď :)
  • johnx055johnx055 Member Posts: 3
    caute, mozte mi poradit ako napist sem sukromnu spravu? konkretne by som potreboval napisat edwinovi pripadne ak mi viete zodpovedat na nu niekto iny dajte vediet. Mam problem v mode so saerileth kontretne quest mae var neviem akym sposobom mam vyriesit ten quest aby som o nu neprisiel mam ju pekne naslapnutu a vytrenovanu a nechcem ju ako postavu menit chcel by som snou pokracovat existuje nejaka moznost? pekny den.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited June 2015
    @johnx055
    Stačí si přát a já se zjevím :wink:

    Tenhle problém si dobře pamatuju.
    Saerileth není příliš po chuti, pokud chceš pracovat pro zloděje a hrozí, že tě opustí.
    Existují dva způsoby jak to obejít.

    1) Buď upravíš script modu (vymažeš pár řádků)
    2) Nebo přes save editor upravíš Q tak, aby ji neobtežoval

    Pokud mi přesně popíšeš ve kterém momentu o ni přijdeš a pošleš mi svůj save, tak ti ho upravím tak, že už nebudeš mít problémy.
    Post edited by Edvin on
    johnx055
  • johnx055johnx055 Member Posts: 3
    pri zabity toho sialeneho maga a save mam spraveny o podlazie nizsie. mozes mi poslat nejaky mail kde ti ho mozem poslat?.
  • johnx055johnx055 Member Posts: 3
    snad sa zjavis opat :D
    Edvin said:

    @johnx055
    Stačí si přát a já se zjevím :wink:

    Tenhle problém si dobře pamatuju.
    Saerileth není příliš po chuti, pokud chceš pracovat pro zloděje a hrozí, že tě opustí.
    Existují dva způsoby jak to obejít.

    1) Buď upravíš script modu (vymažeš pár řádků)
    2) Nebo přes save editor upravíš Q tak, aby ji neobtežoval

    Pokud mi přesně popíšeš ve kterém momentu o ni přijdeš a pošleš mi svůj save, tak ti ho upravím tak, že už nebudeš mít problémy.

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Můj mail je (zcela netradičně) edvin@seznam.cz
    K savu prosím přilož i screenshot.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Přidal jsem další 3 mody a brzo přidám další 2.
    (Chci se na ně trochu blíže podívat, abych měl lepší představu o tom, o co v nich jde)
  • KailKail Member Posts: 84
    @Edvin

    Tvůj "uloz.to" odkaz na Sellswords hlásí virus. Přidávám bezpečnější link:
    http://www.pocketplane.net/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=183&Itemid=126
Sign In or Register to comment.