Skip to content

Polskie mody do BG:EE i BGII:EE

1356

Comments

  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    A wiesz może, gdzie można coś o tym poczytać? Nie mogę się dokopać do żadnego tematu ani tu, ani na innych forach. BTW, wiesz jak Zedowi idzie tłumaczenie BGQE? Instalowałem ten mod dzisiaj i widzę, że od kwietnia nic się nie ruszyło. Wersji pl nadal nie da się wybrać z poziomu instalatora.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin tu poczytasz o Enhanced Edition Trilogy, a tutaj znajdziesz najnowsze informacje na temat tłumaczenia BGQE.
    Etamin
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    problem w tym, że informacje w tamtym temacie są przestarzałe (np. cały opis powrotu do starych obszarów jest nieaktualny - teraz podróżuje się bezpośrednio z mapy świata). Uhh trzeba się zabrać za pisanie readme :(
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @swit betę trzeba wypuścić a nie tam jakieś readme :wink:
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Dzięki wielkie :)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin a tak w ogóle to przed chwilą wyszła nowa wersja BGQE :smile:
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited February 2015
    W sumie to i tak nie planuję nowej, poważnej rozgrywki na razie - chciałem zobaczyć jak się sprawy posunęły z modami od września. NPCProject widzę już zakończone. BG1UB przekonwertowane, SCS po roku w nowej wersji. Szkoda tylko, że tłumaczenie BGQE stanęło w miejscu. Poczekam z nowym runem na patch 1.4 i ewentualnie EET :). @swit ty się zajmujesz tłumaczeniem EET, czy całą konwersją?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @swit się konwersją zajmuje, z tego co widzę całkiem sprawnie mu modowanie idzie :smile:
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Czyli jak EET wyjdzie, to przy okazji automatycznie będzie miało polską wersję?
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    edited February 2015
    @Cahir świetna strona i super sprawa, na tym forum trochę tego brakowało.

    Czy zalecasz jakąś konkretną kolejność instalowania modów? I jeszcze jedno, czy spolszczenie atweaks będzie działać z najnowszą wersją tego moda?
    Post edited by vigovilingar on
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    @Etamin, tak. Tłumaczenie jest brane z plików TLK gry.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Z wypuszczonego readme wynika, że była dostępna wersja 0.8 EET (https://www.sendspace.com/file/z3j9qu). Wycofaliście ją, czy ja po prostu nie mogę jej dojrzeć?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    nie sugeruj się readme :P To była wczesna wersja pliku sklecona w kilka minut. Mod nie miał jeszcze premiery. Zostanie wydany jak Crevs Daak skończy narzędzie do konwersji PVRZ do TIS, co pozwoli naprawić wspomniany problem z wodą, a ja skończę testować i pisać readme. Jeśli w międzyczasie wyjdzie Adventure Y, to premiera się opóźni, bo ta przygoda posłuży jako łącznik pomiędzy BG1 i BG2, więc będzie z tym trochę roboty.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Będziecie przy okazji tłumaczyć Adventure Y?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited February 2015
    Na ten temat jeszcze nie rozmawialiśmy, najpierw trzeba skończyć podstawkę:)

    Poza tym, mod ma być większy rozmiarami od OzWM, więc to nie takie hop siup:)
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    @Cahir ponownie pytanie, czy wiesz może, czy spolszczenie atweaks będzie działać z najnowszą wersją tego moda?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    edited February 2015
    @vigovilingar pobierz z tego tematu i wrzuć do folderu tra, powinno śmigać:) W paczce powinien być jeszcze zmodyfikowany plik tp2, który musisz podmienić. Jeśli nie ma, to trzeba dopisać linię w .tp2, żeby ci wykrywało język polski. Jakbyś czegoś nie wiedział, to pisz na PW.
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    @Cahir dziękuję bardzo, myślę, że sobie poradzę. Czy powinienem pamiętać o jakiejś kolejności?
    Generalnie staram się trzymać tej kolejności:
    http://forum.baldursgate.com/discussion/23726/bgii-ee-compatible-mod-list/p1
    ale nie wszystko tu jest.
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Z kolejnością to ci nie pomogę bo nie testowałem niestety:(
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    edited February 2015
    A wiesz coś o Ascension, bo właśnie mi wywala instalację przy tym komponencie BP, co napisałem Ci na priv.

    Edit. instalator myśli, że nie mam Tronu Bhaala zainstalowanego :/
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Nie używałem, spróbuj popytać w subforum modowym, albo poczytać wątek o BP Ascension.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Adventure Y ma być płatne, czy darmowe?
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    Chyba udało mi się obejść problem. usunąłem z pliku tp linijki, w których jest mowa o wymaganych komponentach (okazuje się, że ten Wasz plik tp odwoływał się do BGT)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin płatne raczej, wydaje mi się, że to będzie rozszerzenie wielkością pomiędzy OzWM i ToB. Czyli duże.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Znalazłem coś takiego jak Big World Project. Podobno działa on z Enhanced Edition. Mógłby mi ktoś powiedzieć co to dokładnie jest i czy działa z polską wersją? Czym to się różni od BGT? Można wgrywać na niego mody z polską wersją dostosowane do EE, takie jak NPCProject, czy SCS?
  • vigovilingarvigovilingar Member Posts: 64
    @Etamin, ie chcę wyjść na ignoranta, bo modami do Baldura zacząłem się interesować dopiero, gdy pojawiła się wersja EE, ale czy Big World Project to nie miał być jakiś uber mod pozwalający instalować kompatybilnie niezliczoną liczbę innych modów?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin spróbuj Big World Setup. Działa z EE i jest dużo prostsze w instalacji niż Big World Project.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Cahir. Właśnie miałem na myśli Big World Setup (myślałem, że Project to to samo). Tylko co to jest dokładnie? Mi zależy na modzie, który pozwalałby na płynnie przejść od BG1 do BG2 (w BGT jest z tego co mi wiadomo, krótka rozmowa w zamku, gdzie wysyłają nas w podróż), łączył mapy w jedną i miał połączony interfejs (najlepiej z tym samym layoutem). Tak, żeby cała saga sprawiała wrażenie jednej, dużej gry. To jest coś takiego?
  • ALIENALIEN Member Posts: 1,270
    @vigovilingar Tak, chodź to nie jest "mod" tylko poradnik z opisem kolejności modów + proste pliki bat do instalacji.
    @Etamin Nie, Big World Setup to po prostu "instalator modów do wszystkich gier opartych na Infinity Engine", wliczając edycje rozszerzone. Jestem w trakcie pisania szczegółowego poradnika jak korzystać z programu ale kiedy skończę to nie wiem wiec trzeba samemu zacząć ;)
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Jeśli kogoś to zainteresuje w tak zwanym międzyczasie popełniłem tłumaczenie moda Monastic Orders of Faerun. Póki autor nie wypuści nowej wersji możecie ściągnąć paczkę z tłumaczeniem z odpowidniego wątku w sekcji General Modding (ostatni post), ale musicie zmodyfikować plik setup.tp2 (dodać język polish - zajrzyjcie jak to jest zrobione przy innych modach z polską wersją) i rozpakować katalog do folderu tra/translations (nie pamiętam jak się nazywa). Nie miałem czasu przetestować w grze.
Sign In or Register to comment.