Skip to content

Polskie mody do BG:EE i BGII:EE

1246

Comments

  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited June 2015
    @Cahir, wiesz może jak idą prace nad BGT:EE?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @swit jak ci idzie z BGT:EE?:p
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    Nie idzie niestety bo brak odzewu w tym temacie: http://forums.beamdog.com/discussion/34001/graphical-problem-after-importing-areas-from-bg1-ee-to-bg2-ee-water-with-weird-overlay

    Sam mod jest gotowy już od wielu miesięcy. Ale co z tego jak bez popranie działającej wody można go sobie o kant zada rozbić. Angielskie readme w tym temacie: http://www.shsforums.net/topic/56670-big-world-setup-an-attempt-to-update-the-program/page-67#entry578015
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @swit a pracujesz jeszcze nad czymś? Coś mi się kojarzy Secret of Bonehill, ale jakoś nie przypadł mi do gustu trn mod, więc nir czekam z zapartym tchem. Ale może dłubiesz jeszcze nad czymś ciekawym?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Szkoda, mod skończony a nie da się go wypuścić z powodu jednego błędu, którego naprawą nikt się nie interesuje :/. Jak już wyjdzie BGT:EE to każdy mod kompatybilny z wersjami EE będzie od razu do niego pasował, czy autorzy będą musieli dodać wsparcie?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited June 2015
    @Cahir, Secret of Bonehill też skończyłem ale po ograniu go doszedłem do wniosku, że do niczego się nie nadaje (dialogi mizerne, niemal każdy quest można popsuć robiąc go w innej kolejności niż autor sobie uwidział), więc raczej go nie wypuszczę - nie chcę być kojarzony z gniotem.

    Oprócz tego wkrótce wyjdzie aktualizacja DSotSC i NTotSC dla BGT z dodanym wsparciem dla EET, czyli mod instalowany już na BG2:EE po EET (nie z czystym BG:EE, bo wersja BGT korzysta z zasobów BG2, a nie chcę mi się szukać czego brakuje w BG:EE, zresztą DSotSC ma już wersję BG:EE). Oba mody też raczej nie najwyższych lotów, ale pracuję nad tym żeby dopasować je do BG1 (czyt. normalne itemy i XP zamiast przegiętego dziadostwa, czary instalowane opcjonalnie i też znerfione, głosy NPC zaimportowane z IWD:EE zamiast amatorskich nagrań, więc i wsparcie dla wszystkich języków). Muszę się jeszcze skontaktować się z CuChoinneachem i Aurelinusem czy nie mają nic przeciwko (ten drugi raczej niedostępny, więc pewnie nie odpisze na maila podanego naście lat temu). Może też gość z tego tematu będzie zainteresowany rozpiską jak by widział NPCów dodanych przez te mody: http://forums.beamdog.com/discussion/41768/mod-review-dark-side-of-the-sword-coast-n-p-c-s

    Liczę też, że @viader załatwi ekipie tłumaczy (zaraz... przecież ja nic nie tłumaczę :D) dostęp do bety adventure y, kiedy w końcu ruszy - mógłbym wtedy zacząć wdrażanie tego dodatku do EET.

    @Etamin, przeczytaj F.A.Q w zalinkowanym readme. Wszystko tam jest. No chyba że nie czaisz łamanego angielskiego to przetłumaczę. A jak chcesz pomóc, to daj "Like" w tamtym temacie z wodą :P
    Post edited by swit on
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @swit bo wiesz, jakbyś nie miał co robić, to fajnie by było, jakby ktoś się zajął Refinements i np. takim Virtue :smiley: Brakuje mi tych modów w EE.

    Co do DSoTC to aktualnie się nim zajmuje CoM_Solaufein, a on chyba bardzo lubi przegięte przedmioty i zdaje się dosyć drażliwy gość z niego :smile:
    Oxva
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    Autorem jest CuChoinneach, więc jak wyrazi zgodę to nie będzie problemu. Cu Wspominał że jest zainteresowany balansem całości, a wersja BGT powstała za jego zgodą i w żaden sposób nie koliduje z pracą Solaufeina (on przenosi wersję z BG1). Zanim wyślę mu pytanie chcę jednak skończyć oba mody i napisać porządne readme, żeby wiedział co i jak.

    Na razie nie mam planów zajmować się innymi modami.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    edited June 2015
    Chciałem przetestować BGT:EE w takiej wersji jakiej jest, ale widzę na wstępie, że o ile instalacje może być po angielsku, bądź polsku, to w wyborze języka gry nie ma polskiego. To znaczy, że jak na razie nie można grać w tę wersję w ojczystym języku?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited June 2015
    dziwne. Masz zainstalowane mody spolszczające BG:EE i BG2:EE (tlk + dźwięki)? http://forums.beamdog.com/discussion/40588/polska-wersja-oraz-dubbing
    Po ich instalacji powinien pojawić się język polski w menu gry. Oczywiście EET instalowane już po tych modach.

    a, i mod się nazywa BG:EET :P

    edit: może nie masz najnowszego patcha? Wsparcie dla obsługi wielu języków w BG2:EE doszło w 1.3 z tego co pamiętam (wcześniej język się nie wyświetlał w menu nawet po instalacji wyżej wymienionych modów - trzeba było nadpisywać angielski TLK). Do instalacji EET wymagany jest najnowszy patch dla obu gier.
    Post edited by swit on
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Nie instalowałem spolszczenia. Nie byłem pewien, czy czegoś to nie zepsuje. Wszak napisałeś "must be a "clean" installation; no modifications whatsoever should be installed on it." :).
    PS: Patche 1.4? A nie 1.3?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited June 2015
    faktycznie 1.3, coś wybiegam w przyszłość :D Tamto zdanie w readme też niefortunne - zmienię.

    BG2:EE powinno być świeże żeby nie okazało się, że jakiś mod uniemożliwia prawidłowe spatchowanie plików. Nie odnosi się do tłumaczeń, a i inne małe duperele mogą być zainstalowane przed, ale nie widzę w tym sensu, bo potem może się okazać, że instalator EET wywali błąd podczas instalacji.

    Na BG:EE możesz zainstalować kilkanaście modów wspomnianych w F.A.Q przed instalacją EET.
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Co do modów, wiesz może co z SCS pod BG:EET? A co do instalacji to mam dwa bugi na wstępie:
    - wszystkie linijki tekstu mają numery kodów.
    - te dwie książki w ekwipunku nie mają tekstu.
    Nie wiem, może to wina tego że nie wgrałem spolszczenia.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited June 2015
    to nie bugi. Książki nie mają tekstu bo nie mam pomysłu co w nich napisać. Jak wspomniano w readme służą tylko do opcjonalnego pominięcia BG1 i przeniesienia do prologu (jaśniejsza) lub BG2 (ciemniejsza). Możesz ich użyć z panelu podręcznych przedmiotów. Jak masz jakiś pomysł na tekst to daj znać.
    A stringi ci się wyświetlają bo pewnie masz w Baldur.ini włączone ich wyświetlanie. Zmień Strref On=1 na 0

    Jeśli nie instalowałeś spolszczeń, a w czasie instalacji EET wybrałeś język angielski to nie ma problemu.

    SCS będzie kompatybilny z EET w przyszłości (no chyba że autor sobie nie będzie tego życzył). Kwestia dodania parametru ~eet~ w komendach GAME_IS i użycia bibliotek zmiennych żeby mod wiedział jakich nazw użyć przy okazji patchowania kontentu z BG:EE. Jakieś pół godziny roboty. Czekam na jego odpowiedź przed dodaniem potrzebnego kodu, bo nie wiem czy nie powstała jakaś wersja w międzyczasie i czy jest sens edytować obecną.

    Żeby nie zaśmiecać tego wątku przenieśmy dalszą rozmowę na prywatne wiadomości.
    Post edited by swit on
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    Ok, wyszła nowa wersja Monastic Orders of Faerun z polskim tłumaczeniem: http://forums.beamdog.com/discussion/comment/650130#Comment_650130.
    Miłego grania :smile:
  • ZwiastunZwiastun Member Posts: 2
    Witam, chciałbym przypomnieć sobie znów legendarnego Baldur'sa i wzbogacic go o pare modów lecz mam problem z instalacją, a jestem chyba średnio ogarnięty jeśli o to chodzi :) . Mianowicie : ściągam mody z tej strony http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=6246, rozpakowuje do głównego katalogu z grą, instaluje. Po zakończeniu instalacji takiej... standardowej nazwijmy to - uruchamia się czarne okienko jak wiersza poleceń - gdzie powinna następowac dalsza instalacja. Okienko jednak widoczne jest przez ułamek sekundy i automatyczni się zamyka. Mody się nie instalują co widac od razu (brak postaci z modu dungeon be gone) Czy te mody trzeba jeszcze jakoś aktywować ? Co robię źlę ?
    Przed instalacją modów, instalowałem spolszczenie dialogów które działa.
    Z góry dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam.
  • kolkigameskolkigames Member Posts: 1
    edited March 2016
    Ja z kolei chciałbym się spytać co robię nie tak. Posiadam grę BG II EE. Ściągnąłem oczywiście spolszczenie wraz z dźwiękami. W folderze "lang" utworzyłem sobie folder "pl_PL" i tam wszystko zgrałem i działa bardzo dobrze ale ja nie o tym :) Chodzi mi o mod "DungeonBeGonev17". Mam wersję pod BG II EE. Przegrywam wszystko do folderu "Steam\SteamApps\common\Baldur's Gate II Enhanced Edition" i odpalam. Wszystko idzie elegancko. Mam wybór "8 Polish for Enhanced Edition" więc klikam. Potem mam do wyboru z którego "lang" folderu ma dialog zmodyfikować. Biorę ten utworzony pl_PL i wyskakuje mi błąd:

    Using lang\pl_pl.dialog.tlk and lang\pl_pl/dialogF.tlk
    0
    Continuing despite error

    Install Component [ UNDEFINED STRING : @0]?
    [I]nstall, or [N]ot Install or [Q]uit

    Biorę Install

    Wyskakuje mi wtedy dużo errorów i nic się nie instaluje.

    Co robię nie tak. Zależy mi tylko na tym modzie bo nie chce mi się grać jeszcze raz te lochy. Pomożecie?
    Problem występuje nawet jak zmienię folder na pl_pl , pl_PL lub w ogóle go skasuje.
    -------------------------------------------------------------------------
    Poradziłem sobie :) Okazało się, że folder o nazwie pl_PL który utworzyłem w katalogu "lang" utworzył się jako pl_pl mimo, że ukazywał się jako pl_PL. Zorientowałem się gdy skopiowałem go na pulpit :) Tajemniczo przemienił się na pl_pl więc utworzyłem go poprawnie na pulpicie a potem skopiowałem z powrotem do folderu "lang" i zadziałało :) Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem ale w skrócie chodzi o to, żeby folderu pl_PL nie tworzyć bezpośrednio w folderze "lang". Ogólnie to przez to większość modów mi działa m .in. DungeonBeGone, ItemUpgrade, bg2Tweaks v16 i unfinished bussines.
    Post edited by kolkigames on
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @swit Jak będzie wyglądała sytuacja z EET i modami? Wychodzi SoD, instaluję wszystkie 3 gry (BG1, SoD, BG2), instaluję EET i potem bez problemu mogę zainstalować mody? Każdy mod będzie działał domyślnie z EET? Zależy mi głównie na tych:

    Ascension v1.5 BETA
    Baldur's Gate Mini Quests & Encounters
    BG1 NPC Project
    BG1 Unfinished Business
    BG2 Unfinished Business
    BG2 Tweaks
    More Style for Mages
    Sword Coast Stratagems
    TeamBG's Armor Pack
    TeamBG's Armor Pack For BG2:EE
    TeamBG's Weapon Pack
    TeamBG's Weapon Pack For BG2:EE

    Co z modami zmieniającymi UI? Zawsze używałem tego: BG:EE GUI Switch i Improved GUI for Baldur's Gate 2 Enhanced Edition . Oba autorstwa Pecci. Słyszałem, że planujesz jakoś ujednolicić UI w EET.
    Co ze spolszczeniami i modami dodającymi dubbing? Będą działać z EET?

  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    http://gibberlings3.net/forums/index.php?showtopic=27741

    @Etamin to masz listę modów kompatybilnych z EET.
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    edited March 2016
    @Etamin, obecny startscreen zrobił Pecca właśnie:
    http://i.imgur.com/lzeeQkk.jpg
    napisałem też do geminibruni prośbę o przygotowanie fontów do startscreena, ale jest niedostępny od kilku miesięcy. Pozostałe ekrany już korzystają z jego czcionek, bo były dostępne w wypuszczonym przez niego modzie. Przykład: http://i.imgur.com/sdJMEom.jpg
    Wrzucenie innych modów GUI do override podmieni GUI EET.
    Post edited by swit on
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    Super, dzięki za info. W spisie modów brakuje mi BG2 tweaks. Zgaduję, że to EET tweaks pomniejszone o te części BG2 tweaks, które dodają nowe patche, tak?
  • switswit Member, Translator (NDA) Posts: 495
    jest BG2 Tweaks. Tyle że teraz ten mod nazywa się Tweaks Anthology. Obecna beta 1 posiada natywne wsparcie dla EET: http://gibberlings3.net/forums/index.php?showtopic=27884
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    To czym się różni EET:Tweaks od Tweaks Anthology? Znalazłem, readme do obu i wydają się nadpisywać w niektórych miejscach?
    -Dostosuj szansę na zniszczenie broni
    -Dostosuj szansę na zniszczenie tarczy
    -Dostosuj szansę na zniszczenie zbroi
    Wygląda podobnie do
    -Breakable Nonmagical Armor, Helms, and Shields.
    Nie lepiej było dodać EET:Tweaks do TA?
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    SoD już za kilkanaście godzin. @swit, jak założysz temat o premierze EET to daj tutaj link do niego jak możesz. Nie będzie trzeba latać po kilku działach na forum i go szukać.
  • nowus777nowus777 Member Posts: 19
    Witam.
    Chciałbym zaprezentować swojego nowego moda, który jest pierwszą częścią mojego dużego projektu.

    MIRANDA NPC FOR BGEE***
    Mod wprowadza do gry nową postać przyłączalną rasy ludzkiej, Mirandę. To łowczyni (władczyni zwierząt) o charakterze neutralnym dobrym, która ma własny quest i z którą można się zaprzyjaźnić oraz - o ile grasz człowiekiem, elfem lub pół-elfem o charakterze dobrym - przeżyć pre-romans (jeśli mod się spodoba, z pewnością powstanie jego kontynuacja do BG2:EE).

    Poza rozmowami z charname, dodatek posiada interakcje, bantery oraz oryginalny soundset. Miranda wypowiada się w wielu kwestiach, bardzo żywo dyskutuje z innymi NPC (w tym również z nową trójką z BGEE), z którymi - w miarę podróży - połączą ją różnorakie relacje. Mod powstał na bazie BG1 NPC PROJECT, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na pre-romans z łowczynią, to w przypadku równoczesnego flirtu z Branwen, Dynaheir lub Neerą czekają cię bantery związane z zazdrością i konfliktem romansowym.

    Miranda to postać wrażliwa, kapryśna i bardzo honorowa. Te cechy zjednają jej zarówno sojuszników jak i przeciwników. Jeśli zrobisz coś, co wyjątkowo nie będzie zgadzało się z jej światopoglądem, opuści cię. Miranda jest raczej dobrze ustosunkowana do większości towarzyszy podróży, ale jej cierpliwość ma swoje granice, więc czasem może wybuchnąć i ... zaatakować tych, którzy szczególnie jej podpadną. Podróżując z Mirandą należy też pilnować reputacji, o czym zresztą sama będzie ci przypominać.

    Quest Mirandy jest związany z postaciami już występującymi w grze, dlatego też poprawiono skrypty i umiejętności dwóch przeciwników, którzy w niezmodowanej wersji gry raczej nie stanowili problemów. Pojawił się też jeden zupełnie nowy przeciwnik.

    *** BARDZO WAŻNE: mod powstał jako rozszerzenie BG1 NPC Project, co oznacza, że do pełnego działania wymaga zainstalowanej najnowszej pełnej wersji BG1 NPC Project (nie wystarczy zainstalować wyłącznie "wymaganych modyfikacji", mod wymaga do działania komponentów, o których wyświetlenie instalacja pyta wcześniej, tzn. banterów i romansów z pozostałymi NPC).

    link do moda: https://megawrzuta.pl/download/32dbe66d7bc549e33d36c5c18dc5ad6e.html
  • SilvarenSilvaren Member Posts: 178
    Które mody dodające nowych NPC do drużyny w BGEE i BG2EE moglibyście polecić? W kwestii tego typu modów zatrzymałem się w połowie minionej dekady i jedyne co testowałem to w sumie Valen i Solaufein.

    Jakieś wieści z Beamdoga na temat transferu bohaterów z Siege of Dragonspear do BG II?
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Silvaren poczytaj te mini recenzje, może znajdziesz jakiś mod, który cię zainteresuje: https://forums.beamdog.com/discussion/46634/mod-reviews/p1
  • EtaminEtamin Member Posts: 830
    @Cahir, jesteś w stanie zainstalować Tower of Deception? Mi wyskakuje błąd na początku instalacji. Pobierałem stąd: http://forums.blackwyrmlair.net/index.php?showtopic=5221&st=0&#entry50955
  • CahirCahir Member, Moderator, Translator (NDA) Posts: 2,819
    @Etamin nie próbowałem, nie będę miał w najbliższym czasie niestety chwili, żeby spróbować :/
  • maneromanero Member Posts: 392
    Silvaren said:

    Które mody dodające nowych NPC do drużyny w BGEE i BG2EE moglibyście polecić? W kwestii tego typu modów zatrzymałem się w połowie minionej dekady i jedyne co testowałem to w sumie Valen i Solaufein.

    Dawno temu namiętnie instalowałem różne mody z npcami, ale dzisiaj bym już raczej odpuścił. NPC z EE kiepsko wpisują się w klimat oryginału, a co dopiero takie potworki jak wspomniana Valen i Solaufein. Z tych które pamiętam:

    Saerileth - dziecko paladyn z opcją romansu
    Rozbudowana gadka, jakieś questy, ale ogólnie patrząc przez pryzmat czasu mam wrażenie, że to trochę *dziwny* mod. Ona ma chyba 13 lat. W liceum mnie to nie dziwiło, dzisiaj patrze z niechęcią bo ani to w klimacie BG, ani w jakimkolwiek normalnym.

    Chloe - lesbijka, kensai
    Rozbudowana gadka, ciekawa opowieść o pewnej kulturze związanej z klasą postaci, a do tego garść przegiętych itemów które zwiększają swoją moc wraz z rozwojem postaci(jakby w BG2 było mało mieczy). Jeśli mnie pamięć nie myli ostro zarywa do Imoen. Kiedyś mnie to bawiło, a teraz żenuje. Mam wrażenie, że wielu autorów poprzez mody spełniało chyba swoje fantazje seksualne.

    O pozostałych wiele nie powiem bo albo były mega nudne albo tragicznie niezbalansowane względem oryginału. Generalnie nie polecam.

Sign In or Register to comment.