Skip to content

Off Topic

1101113151632

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Xavik
    Ehm, ty jsi asi nikdy neviděl film D&D, co? :smiley:
    https://www.youtube.com/watch?v=3SnA2rv4ros

    Byl to takový ten typ sračky, která se ti propálí hluboko do mozku a už tam zůstane, něco za co by se nemusel stydět ani Uwe Boll. Ještě NIKDY nebyla natočena dobrá filmová adaptace, na motivy hry, nebo herního systému. Myslím, že jsem realista když řeknu, že tohle nemůže dopadnout dobře.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tak je to rozumné očekávání na základě zkušeností, ale... že se to zatím nikomu nepovedlo, neznamená, že to nejde... Samozřejmě, pokud se nenajde někdo vyloženě osvícený, tak to bude sračka. Ne snad kůli nezfilmovatelnosti, ale prostě proto, že dneska se nic jiného netočí (čest vyjímkám). Bude se zachraňovat svět před nějakým neuvěřitelným nebezpečím. Bude ho zachraňovat patnáctiletej syn chuďase, outsider s dobrým srdcem. Kouzlit se bude jen jako (LOTR styl), nebo jako v každé srágoře s přemírou efektů a dementností (SW styl). Bude tam postarší mentor hlavního hrdiny, kterého samozřejmě zabijou. Hlavní padouch bude jakýsi tatík, čimž se dostáváme k jádru pudla - bude to zkrátka o zamindrákovaným puberťákovi, co si o sobě potřebuje myslet, že je vyjímečný, zatímco rebeluje proti vlastnímu tatíkovi. Jinak řečeno sračka, ale nepřestávám doufat.
  • HolmHolm Member Posts: 3
    Zas oni to tak hrozné filmy neboli, a keby aj, nevznikli by ďalšie pokračovania...
    a v porovnaní s tím čo sa dneska považuje za ,,kvalitné filmy'' (a to len kvôli reklame a oblbovaniu puberťákov z lacnými efektami v každom zábere {Idaho krásne zhrnutie}) to boli majstrovské kúsky.

    Ale ano súhlasím, ak to budú mať v prstoch spomínané osoby z článku tak to bude zase zbytočný kúsok, ktorý rád vynechám.
    To zas bude o zdeptanom puberťákovi, ktorý sa len náhodou nepodreže ešte pred začiatočnými titulkami.

    ... vrrr aneb zlatý dobrý nedocenený Asylum ...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Holm said:

    Zas oni to tak hrozné filmy neboli, a keby aj, nevznikli by ďalšie pokračovania...

    Ty asi neznáš filmovou sérii "Blood Rayne" , co? :smiley:

    Jinak hodně doporučuji recenze youtubera jménem "Nostalgia Critic" u toho se bude řezat smíchy.
    Ačkoliv má recenzi i na Blood Rayne, tak přidávám jeho asi nejlepší recenzi na asi nejhorší herní adaptaci (a pravděpodobně jeden z nejhorších filmů všech dob) "Alone in the Dark".
    Dělám to z toho důvodů, že jsou tam CZ titulky :wink:

    http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/nejlepsi-recenze-na-nejhorsi-film-vsech-dob
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Holm said:

    Zas oni to tak hrozné filmy neboli, a keby aj, nevznikli by ďalšie pokračovania...
    a v porovnaní s tím čo sa dneska považuje za ,,kvalitné filmy'' (a to len kvôli reklame a oblbovaniu puberťákov z lacnými efektami v každom zábere {Idaho krásne zhrnutie}) to boli majstrovské kúsky.

    To je relativní. Byly i horší filmy? Ano, ale to neznamená, že ty filmy byly dobrý, naopak bylo to naprosto příšerný béčko, který se bohužel točilo i u nás :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Já viděl např. Far Cry od toho šílence Uwa Bolla a to bylo vyloženě znásilnění skvělé hry. :-(
    Některé pasáže možná ušly, ale jinak to byla tragédie. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Já viděl např. Far Cry od toho šílence Uwa Bolla a to bylo vyloženě znásilnění skvělé hry. :-(
    Některé pasáže možná ušly, ale jinak to byla tragédie. :-(

    Já jsem viděl Alone in the Dark, Blood Rayne a pak kousek z Dungeon Siege.
    Pak jsem se rozhodl dělat něco příjemnějšího, jako je třeba amputace ruky, pomocí vlastních zubů.
    xD
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Já jsem naštěstí viděl od Mistra jen Dungeon Siege a popravdě mi to ani nepřišlo tak dementní jak to bylo nudné. S tím, že dementní to bylo trochu taky, o tom žádná, ale ten film se tak neuvěřitelně táhnul a vleknul, že by mi stokrát rychleji utekl čtyřhodinový Director's Cut Hobita 3.

    D&D byla sice ukrutná srajda, ale aspoň z určitého úchylného pohledu zábavná a člověk ji dokázal přežít do konce :)
  • HolmHolm Member Posts: 3
    tak ono je to celkom subjektívne
    Čo je vôbec špatný film? Film ktorý ťa, nudí, nebaví a nemá zmysel ho dopozerať.
    Pokiaľ dopozeráš film tak ťa musel baviť a tím pádom splnil účel, nech je hoc ako sprostý. Kto by čumel na blbé filmy až do konca, to musí byť dakde chybka, ono existuje možnosť Vypnutia a pretáčania :-D
    To myslím celkovo, neobhajujem DnD filmy ja ich videl dávno možná bych sa teraz pri nich taky nudil a súhlasil s vami, v dobe keď som to videl tak ma bavili, a to je hlavné :-D

    Edvin:
    ale jo znám, celkovo ja Bollove filmy môžem, viem čo od nich čakať, ale dvojku Bloodrayn som nezvládol :-D ale šancu tomu ešte možno dám.
    Nepoznám hernú sériu tak som bol v klídku aj Alone in the dark som si užil, mám rád Béčka :-D
    Náhodou som teď dopozeral jeho V mene krála 2, a bavil som sa :-D
    Mám taký pocit a nechápem, že lidi naňho nadávajú, ale pri tom skuknú každý ďalší jeho film :-D Načo? :-D
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Protože se mu můžeš smát... kolikrát je lepší si psutit sračku, s tím, že každý ví, o jak špatný film jde, než aby jsis pustit megafilm s užasným hodnoceníma zjistil, že je to jen sračka, kterou vychvalujou do nebes sedmiletí haranti či lidé, kteří v životě neviděli jiný film... to je třeba případ poslední palenty opic, kterou jsem ani nedokoukal...

    Problém je taky v tom, že masa publika jsou prostě zombíci. Zamindrákování teenageři, kteří prostě chtějí slyšet o tom, jak nějaký budižkničemu jako oni náhle dostal mega-super-schopnosti a zachránil lidstvo
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Podle mě je to spíše tím, že si Boll na zfilmování vybíra populární věci.
    Jinak by mu na to nikdo nekoukal.

    Kdyby natočil Baldurs Gate, tak se na to taky všichni koukneme i když budeme vědět že to na 99% bude sračka :smiley:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Šťastné a veselé Vánoce! Užijte si Štědrý Den a nespolkněte kost :smile:
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Sice dosti staršího data, ale pro následující týden a nový rok se to bude zase hodit. ;-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited March 2016
    Zkoušel ste někdo relativně novou diablovku Grim Dawn? Sice mám problémy jí utáhnou na 1GB RAM, ale po pár desítkách hodin hraní ve mně vzbuzuje stejnej pocit jako Diablo 2ka. Nově dělaná grafika, ale perfektní temná atmosféra.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Docela by mě zajímalo, jak moc je ještě v plánu EE pro Planescape: Torment. Přijde mi, že už se o tom dlouho nemluvilo a Beamdog má zjevně ambice spíš tvořit vlastní věci.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Tam bude asi problém s licencí, řekl bych - i Torment: Tides of numera je jen "duchovním" pokračováním. Patří to vůbec do forgotten realms a pod Wizardy?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak byla to jedna z prvních her, o jejímž remasteru mluvili už při oznámení BG:EE, tudíž předpokládám, že v tomhle případě by asi práva pořešili, pod Wizards of the Coast to patří.

    Do Forgotten Realms to nepatří, to universum je Planescape, ale patří do jednoho multiversa.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mirak wrote: »
    Do Forgotten Realms to nepatří, to universum je Planescape, ale patří do jednoho multiversa.

    Nejsem si úplně jistý jestli máš v tomhle pravdu, protože třeba v NWN 2 se mluví o Dakkonovi a v datadisku zase o Sigilu a můžeš tam potkat i Ignuse. (předměty v BG2 nepočítám, to je spíše takový fanservis)

    Jo a Tides of numera je skutečně pouze "duchovní" nástupce, protože jim odmítli vydat licenci.

    Co se týká EE pro Planescape: Torment, tak se mě kdysi dávno lidi z Beamdogu ptali jak to s ním v česku je a jestli má úplný překlad. Podle mě to bude jejich příští projekt. Je naprosto logické, že chtěli nejdřív dokončit BG1, jelikož tohle rozšíření (v dobách kdy to byl jenom Q) plánovali vydat společně s hrou. Nemyslím si, že by se rovnou vrhli na BG3. To je běh na příliš dlouhou trať.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Popravdě řečeno, mám ohledně případného Planescape Torment docela prapodivné pocity. Asi jako když někdo oznámí, že postaví repliku nějakého prastarého chrámu...

    Co se týče "universa", je asi nejdřív potřeba sjednotit definice. Forgotten realms je "mapa" (Baldurs Gate, Amm, Hlubina, Maztica atd...), nebo celý svět včetně sfér? V prvním případě je PT "soused", v tom druhém součástí vesmíru
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    @Edvin @Idaho

    Planescape jakožto universum je taková spojnice pro ostatní universa pod hlavičkou WotC jako právě Forgotten Realms nebo Dragonlance, Ravenloft, Dark Sun a další. Sigil je uprostřed tohoto multiversa a většina ostatních AD&D univers se odehrává na hlavní materiální sféře. Ale spousta portálů v Sigilu vede i do hlavní materiální sféry, proto není tak divné, že např. Raelis Shai a její sigilská herecká společnost vystupuje v Athaktle. Solamnijští rytíři v Lavokově planární kouli jsou pro změnu z Krynnu (Dragonlance).

    Forgotten Realms je jen název campaign settingu, který se odehrává na planetě Abeir-Toril. Baldur's Gate, Amn nebo Waterdeep jsou na světadílu Faerün, který vzdáleně odpovídá Evropě. Maztica je Amerika.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Mirak
    Jo aha, tak to jo.
    Zmátlo mě to jak jsi použil termín universa a multiuniversa.
    Kdyby jsi rovnou řekl sféry, bylo by to přesnější a vystižnější :wink:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    Nevíte proč se mi u mého elfího dračího učedníka v nějakou nestřeženou chvíli zvedla odolnost o 1? Měl sem 17, nějakou dobu sem hrál, sehnal sem knížku na odolnost a když se dívám kolik mám předtim a kolik potom, tak sem měl 18 (místo 17). Jak je to možný?
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    edited April 2016
    U dračího učedníka se zvyšuje odolnost při levelovaní na 5 a 15 levelu.
    Post edited by Hor89 on
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Vím, že to sem nepatří, ale už jsem dost zoufalý a z anglických For nejsem nijak moudrý ani s pomocí Strýčka Googla-Překladače. :-(
    Hraji KotOR2 a jsem na droidí planetě.
    Už jsem navštívil oba sekundární droidy-anchorty, sehnal si 3 PowerCores, jenže musím jich mít čtyři, jinak se nedostanu dále. :-(
    Jak jsem se dočetl, tak jeden z nich by měl mít učedník Kaah, jenže toho jsem nezabil - jako správný Jedi ;-) - a ted ho nikde na planetě nemohu najít, aby mi ho dal. :-(
    Dohrál to někdo z vás celou M4-78 a mohl by mi poradit a pomoci?
    Také nevím, v jakém správném pořadí mám zaktivovat všechny 4 generátory v Central Zone.
    Byl bych mu moc vděčný.
    THanX.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Když jsem hrál naposledy KOTOR 2 s RP, tak jsem si droidí planetu radši neinstaloval, protože jsem se dočetl, že je nedotažená, zabugovaná a celkově ne moc kvalitní.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Ted už tolik bugů v 1.8.4 není, dostal jsem se dost daleko, ale s tím 4. PowerCorem mělo dost lidí problémů.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    No, můj hlavní důvod, proč jsem to neinstaloval byl fakt, že droidí planetu se tvůrci rozhodli nezakomponovat nejen z časových důvodů, prostě se jim ten přestal líbit a některé motivy se pak stejně přenesly do jiných lokací.

    Ale třeba továrna na HK-47 byla udělaná super.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Továrnu HK jsem si už jednou prošel a byl to fakt masakr to tam chvílemi přežít a bojovat sám proti celé přesile. ;-)
    Co vyšla čeština i pro M4-78, tak jsem se rozhodl si to projít - díky Kovi! :-) - a nelituji toho, jen mě štve, že jsem měl asi původně zabít toho učedníka a získat onen 4. PowerCore, ale ted už je na to pozdě a já nerad zabíjím Jedi-e.
  • AmnellAmnell Member Posts: 1
    edited April 2016
    Luke_S = Dany_S ?
    Powercore je na M4-78 asi 5-6:
    Dvě od servisního droida (C)
    Jedno od droida snažícího se obnovit spojení mezi Archóny (C)
    Jedno od droida koordinujícího úklidové jednotky (I)

    Aktivace sloupů je snadná, stačí postupně každý, nebo některé zaktivovat, deaktivovat, zaktivovat. Na to příjdeš.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Amnell
    Jj ... to jsem já. :-)
    Díky moc.
    Ani jsem netušil, že jich je tam až tolik.
    Toho droida úklidů myslíš toho IS-43, jak nadával, že mu odešly všichni uklízecí droidi a byl pedant do úklidu? ;-)
    Od CS-13 jsem už dostal 1 PC a od toho servisního droida jsem min. 1 PC dostal, ale dalšího mi už dát nechce a třetí jsem sebral z těla mrtvého Sitha.
Sign In or Register to comment.