Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1911131415

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Caszidy
    Samozřejmě že ano!

    Jen mám trochu problémy rozdělit svůj volný čas mezi překladem BG, překladem módů a vytvářením módů :smiley:

    Ale něco jsi mi připoměl.
    Na ENG formu mi někdo nedávno poradil předělání ability "volná akce" (což jsem hned implementoval) a tak mě napadlo že bych se i vás mohl zeptat jestli nemáte nějaké návrhy na nové, nebo úpravy starých předmětů (případně schopností které předměty poskytují).
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:


    Samozřejmě že ano!

    Paráda :blush:
    Edvin said:


    Na ENG formu mi někdo nedávno poradil předělání ability "volná akce" (což jsem hned implementoval) a tak mě napadlo že bych se i vás mohl zeptat jestli nemáte nějaké návrhy na nové, nebo úpravy starých předmětů (případně schopností které předměty poskytují).

    Za mě osobně musím říct, že snad všechno, co mě na některých předmětech, pravidlech atd. vadilo, tak už bylo odstraněno EE verzí, nebo právě tvým suprovým modem (namátkou třeba Girdle of Fortitude, aby odolnost byla zvýšená trvale při nasazení a ne jen po aktivování; dále pak právě ten nesmyslný konflikt bot rychlosti a předmětů, které poskytují volnou akci; dále možnost aby kladivo Trpasličí vrhač mohli používat i ostatní a ne jen trpaslíci (skvělá zbraň pro kleriky, kteří se tak mohou držet zpátky a útočit z dálky (a nejsou tak omezeni jen na prak a kamení :smiley: ), hlavně dual-class Anomen je s ním skvělý); a teď mi určitě brzy splníš poslední přání ve formě těch vrhacích kopí :smiley: )
    Nic další mě teď skutečně nenapadá.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Právě začal betatest pokračování vynikajícího NPC modu z BG1 Sirene.
    V BG2 už bude mít plnohodnotnou romanci, mod obsahuje několik úplně nových lokací a samozřejmě i předmětů. Jak už jsem psal, Sirene pro BG1 byla opravdu výborná a její pokračování v BG2 bude určitě minimálně na stejné kvalitativní úrovni, takže kdo se chcete zapojit i do betatestu, máte možnost zde
    Autorem je Artemius_I a na tvorbě nových lokací se podílel LavaDelVortel , jehož práci (Tales of the Deep Garden, Innershade, White Queen, I shall never forget, Eilistraee's Song a naposledy Foundling: Between the Shades) snad ani netřeba představovat.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin - prosím, prosím, nechci otravovat - jak to orientačně vypadá s těmi kopími do tvého BGII:EE - Unofficial Item Pack? Odkládám další jízdu skrz Amn a dál už jen v očekávání tvého masterpiece :smile::+1:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Já se strašně snadno nechám rozptýlit a proto vždycky dělám na hodně věcích najednou. :)
    Kopí jsou prakticky hotová, ale chtěl jsem ještě vytvořit pár nových bossů, aby to byl pořádný update.
    Mělo by to být hotové ještě tento týden a pokud ne, tak na 100% ten příští.
    Caszidy
  • DudoDudo Member Posts: 361
    A cestina pre BG2 ? : )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Vlastní tady někdo původní českou verzi Icewind dale 2 ?
    Převádím z ní pár předmětů a chtěl bych zachovat původní překlad, ale zapoměl jsem, že mechaniku jsem z PC odstranil už hodně dávno, takže teď tam nemám jak narvat ty CDčka :smiley:
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    Vlastní, i s mapou, tlustým manuálem a plakátovým bestiářem :smile: Snad by měla být i funkční.
    MiraStastny
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited November 2016
    @tatok
    Kdyby jsi mi někam nahrál soubor "dialog.tlk" , který se nachází v hlavním adresáři hry, byl bych ti velmi vděčný.
    Dokonce bych po tobě pojmenoval i nějaký z nových předmětů :wink:
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited November 2016
    @Edvin
    Klidně, tady je, snad to bude ok - https://uloz.to/!qQzQn4nOqyAd/dialog-tlk

    btw, poprvé po dvou letech jsem použil mechaniku, ta se divila :smiley:
    Akorát nemůžu najít žádný svůj savegame, když už to mám na disku, chtěl jsem se podívat na konec :neutral:
    edit: hm, stejně se to nespustí a rýpat se mi v tom nechce...mohli by udělat IWD2: EE :smiley:
    Post edited by tatok on
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Jo a mohli by k IWD2 udělat nějaké DLC, tam by na rozdíl od SoD měli celkem kreativní volnost a hrálo by to do silných stránek Beamdogu.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Mě se IWD2 nelíbilo.
    Už to bylo strašně překombinované.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    O IWD se toho dá navykládat a taky hodně zkritizovat, ale překombinovanost, to slyším poprvé.

    Anyway, je to úplně jedno. Datadisk k jedničce na základní hru vůbec nenavazoval, což by šlo bez problémů udělat i u dvojky a v tom tkví ta výhoda. Beamdog by svůj příběh nemusel narobouovat do uzoučkého okýnka s jasně definovaným koncem, aby to pasovalo na jinou hru (a jestli se u SoD paradoxně něco nepovedlo, tak to bylo to vystavění oslího můstku na konci SoD) a mohl by začít relativně s čistým štítem a ze dvojky (a jedničky) použít jen to co se jim hodí do krámu.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    @Edvin
    Jestli do téhle neděle nebude update BGII:EE - Unofficial Item Pack tak přísahám! začnu hrát bez něj! A uznej, že abys přišel o takového hráče, jako jsem já, tak to prostě nejde! :smiley::smiley::smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Caszidy said:

    @Edvin
    Jestli do téhle neděle nebude update BGII:EE - Unofficial Item Pack tak přísahám! začnu hrát bez něj! A uznej, že abys přišel o takového hráče, jako jsem já, tak to prostě nejde! :smiley::smiley::smiley:

    Tento update bude obsahovat víc než jen ty kopí.
    Rozšiřuju ho o ukradé (a někdy trochu předělané) předměty z IWD 2.
    Větší obsah vyžaduje víc času, ale budu se snažit to tento týden dodělat. :wink:
    Caszidy
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    No dobře no, tak já ti to zpoždění teda odpouštím :-D
  • YendorfinYendorfin Member Posts: 27
    Zdravím. Po dlouhé době procházím forum a chtěl bych se zeptat, jestli tu proběhl nějaký progres v počešťování modů. Jestli ne, chápu to správně že jediné dva v češtině jsou Unfinished Business a Saerileth? díky
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Ještě Tower of Deception. O dalších nevím.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2016
    Yendorfin said:

    Zdravím. Po dlouhé době procházím forum a chtěl bych se zeptat, jestli tu proběhl nějaký progres v počešťování modů. Jestli ne, chápu to správně že jediné dva v češtině jsou Unfinished Business a Saerileth? díky

    Tahle blbost od nějákého neznámého týpka je v češtině :smiley:
    https://forums.beamdog.com/discussion/56567/bgii-ee-unofficial-item-pack/p1

    Tactics už jsem taky přeložil a dalši verze bude obsahovat moji češtinu.
    (Už je to několik měsíců co jsem mu to poslat, dost mu to trvá.)
    https://forums.beamdog.com/discussion/41242/tactics-mod-bg2ee-compatibility-conversion-and-beta-test/p1

    U Ascension jsem provedl opravu starého překlady (polovina textů byla jak z translátoru) upravil formu textů pro EE a dopřeložil nové texty.
    https://forums.beamdog.com/discussion/45563/ascension-v1-5-beta-enhanced-edition-release-updated-6-8-2016-scs-fix-located-on-page-2/p1

    Pár dalších věcí mám ještě rozdělaných.
    Teď ale budu pár dnů nedostupný, protože v jediné onlineovce kterou občas hraju (SWTOR) vyšel nový datadisk a já si ho chci pořádně užít.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2016
    @Edvin - Je ten tvůj item pack kompatibilní s EET (a nemyslim tim evidenci tržeb, ale TOHLE)?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    irendie said:

    @Edvin - Je ten tvůj item pack kompatibilní s EET (a nemyslim tim evidenci tržeb, ale TOHLE)?

    Nezkoušel jsem, ale na 99% ano.
    Protože (zatím) nepřidávám žádné dialogy ani postavy, tak je to kopatibilný úplně ze vším, co nemění stejné předměty. Takže pokud EET nedělá kompletní rewamp předmětů, tak je to kompatibilní.
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Edvin - Nechceš to taky upravit tak, aby to šlo instalovat skrz The Big World? Bylo by to pohodlné :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Hmm, zjistím co s tím můžu udělat. ;)
    irendie
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited December 2016
    Btw, zkoušim instalaci do EET pomocí toho The BiG World. Vypadá do velmi sofistikovaně. Errory při instalaci jdou krásně řešit. Uvidíme jak to bude vypadat ve hře, nepáral sem se s tim a nechal sem to nainstalovat prakticky všechny mody co to umí bez bugů, jen sem to projel a odškrtal to, co mezi sebou nefungovalo nebo co sem tam nechtěl. Taky to umí skvěle instalovat různý překlady modů - stačí si navolit prioritu překladů (tedy primárně CZ, když tam neni tak EN např.)
    Dám pak vědět jak vypadá výsledná hra (no, rozhodně budu mit na výběr z hoooooooooooooo...oooodně NPC).

    Nejdůležitější je, že si díky tomu nemusim dělat hlavu s tim, v jakym pořadí se maj ty mody instalovat. Nejdřív to nainstaluje mody pro BG1 který se musej instalovat před EET, pak samotný EET a jeho mody a pak post EET mody. A všechno tak aby se nesráželi mody upravující stejný soubory.
    I bez EET sem vždycky dřív skončil aspoň s 1 modem kterýmu nefungovaly správně stringy v dialozích.
  • YendorfinYendorfin Member Posts: 27
    Mod Sellswords vypadá velice zajímavě, Sheena taktéž. Překládá to někdo ?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Tož, po desítkách hodin s instalací EET pomocí TheBigWorld (ostatně autor píše že pokud instalujete poprvé a to ještě navíc větší množství modů naráz, tak si máte vzít 2 dny volno) sem skoro na konci BG1 (SoD mě teprve čeká) se spoustou modů.

    Njedříve musíte mít čistě nainstalované, nemodované BG1EE i se SoD, BG2EE. A musíte obě hry alespoň 1 spustit. Pokud nemáte Beamdogovou verzi hry, musíte stáhnout extraktor, kterej vykuchá soubory SoD z toho zipu do složky sod-dlc a přidá je do chitin.key takže je hra uvidí a mody s nima můžou pracovat.

    Instalátor funguje perfektně. Člověk nakliká jaký mody a jejich komponenty tam chce (což je pakárna, když chcete skoro všechny co tam sou to nastavit a doporučuju si to před instalací vyexportovat a pak v případě nutnosti reinstallu z toho vycházet).
    TBW u položek vypisuje s čím se mohou přepisovat a co byste měli preferovat. Módy jsou rozloženy do kategoríí, barevně odlišena obtížnost/funkčnost apod. a zároveň existuje 5 přednastavených možností instalace. Po vybrání všech modů a potvrzení vám TBW sám vyhodí které mody se navzájem vylučují a umožní vám velmi inteligentně vypnout ty části, které se překrývají, ale také i přidat závislosti, bez kterých by to nefungovalo.
    Jediné co se mi nepodařilo rozjet tak jak bych chtělo je Sandrah NPC (na což sem se hooodně těšil), jinak se mi nakonce povedlo naklikat všechno tak jak jsem chtěl (a posléze si po instalaci hru okamžitě rozbít, ale k tomu až dále).

    Pak vám hra VÝRAZNĚ DOPORUČÍ že zazálohuje nainstalované hry s možností jednoduché obnovy - udělejte to.

    Taky doporučuju zkontrolovat funkčnost odkazů pro stáhnutí modů.

    Dalším krokem je stahování modů. TBW jich stahuje až 5 zároveň, ty které se mu nepodaří stáhnout (např. jsou na úložišti ze kterého neumí sám stahovat) vám umožní stáhnout manuálně (odkaz se vám otevře ve vašem webovém prohlížeči) a dát je do složky se staženými mody.

    Následuje kontrola modů a jejich extrakce.

    Poté nainstaluje mody pro BG1, následně začne instalovat EET - tedy přenese celé BG1EE se SoD i mody do BG2EE. Takhle část trvá relativně dlouho. Pak instaluje mody v takovém pořadí, aby fungovaly. Pokud se mu některá část nepodaří nainstalovat, máte několik možností:
    a) necháte ho to zkusit znovu
    b) mod přeskočíte a obejdete se bez něj, pak musíte přeskočit i všechny které jsou na něm závislé
    c) instalaátor čeká a můžete ho vypnout (postup instalace se uloží a po znovuzapnutí se pokračuje tam, kde jste byli) daný mod dejme tomu stáhnout v jiné verzi, nainstalovat manuálně a pak pokračovat v instalaci
    d) přerušit instalaci

    Po instalaci (v případě, že necháte nainstalovat všechny velké content mody, všechny contentové mody, skoro všechny NPC a ještě spoustu dalších úprav (některé jsou nutné pro fungování hry, ale je to u nich celkem dobře vidět, takže je malé šance že byste je nenainstalovali) může instalace trvat hooodně dlouho) budete upozorněni že nemáte nic zkoušet změnit. BERTE TO VÁŽNĚ!!!!!!! Po první zdařilé instalaci (což znamená měsíc po 1. pokusu o instalaci, proč to nešlo také uvedu) sem to zkusil, rozbil sem to. Nutno uznat že sem to rozbil i po instalaci kterou používám teď, ale většinu se mi podařilo opravit (ufff...) takže jakž takž funguje (těch pár nesplnitelenejch Q a trigerrů v příběhu který musim obejít debugem protože se nespustěj prostě přežiju...). Znáte to - "Mám zálohovat předtim než to zkusim tu složku override? Ne, se s tim dělat nebudu, má přece tolik GB, se určitě nic nestane..."
    I tak mi ale něco málo nefunguje, takže dejte dobrý pozor na to, co vybíráte za mody, po instalaci všech už to bez reinstalace neopravíte.

    Teď si říkáte - tak to prostě reinstaluju a bude to. Jenže ona ta instalace dost trvá. Moje rozložení času při instalaci:
    dopoledne - nastavení modů, vyřešení závislostí, dohledání toho co kterej mod vlastně dělá
    odpoledne, večer, noc - probíhá instalace, během které musíte občas kouknout na monitor jestli náhodou nemusíte odkliknout že nějaký mod se nepodařilo nainstalovat
    ráno - zkusíte jestli hra jde, zkusíte ji trošku upravit, rozbije se a jdete na to znova

    Důležité je mít více jak 2GB RAM (celkem málo na dnešní poměry, ale ještě před 2 týdny sem 2GB RAMky v počítači měl. Pokud máte jen 2GB, dostanete v průběhu instalace EET out of memory error (hodně těsně - asi o 100MB...). 3GB RAM stačí, což sem ověřil tak, že sem si prostě na tu prastarou základovou desku přikoupil 2x2GB RAM s tím, že na fórech uváděli že při zapojení 4GB to aspoň 3GB vidí a funguje to (ve většině případů). Takže po měsíci odprvního pokusu o instalaci sem se zahrál a je to skvělej zážitek (obrovská mapa, propojení spousty věcí... :smile: ).

    Takže EET doporučuju, jen si dejte pozor na nastavení před instalací a po instalaci se v tom nehrabte :smile:

    Nutno uznat že víc sem si BG snad nikdy neužíval, možná při prvnim hraní (tim myslim ne to, při kterym sem tu hru poprvé zkoušel, ale to, při kterém jsem jí poprvé dohrál).
    tatokKail
  • kristuskristus Member Posts: 16
    Ahojte,

    stal se mi problém, že nemůžu dokončit úkol týkající se Cernda - před jeho soubojem s Faldorn se mi hra bugne a koukam na postavy v animaci jak nic nedělají a nic se neděje, nemůžu nic... Neuměl by mi někdo pomoct?

    Mám nainstalované následující módy: Assasinations, Back to Brynlaw, COM encounters, Dungeon Crawl, Fade, Freedom's Reign of Virtue, Innershade, Sellswords, Sheena, Tower of Deception, Tales of Deep Gardens, White Queen a Yasreena.

    Díky
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2017
    kristus said:

    Ahojte,

    stal se mi problém, že nemůžu dokončit úkol týkající se Cernda - před jeho soubojem s Faldorn se mi hra bugne a koukam na postavy v animaci jak nic nedělají a nic se neděje, nemůžu nic... Neuměl by mi někdo pomoct?

    Vyhoď Cernda, naber Jaheiru a udělej tu bitvu s ní.
    Když to ani pak nepůjde, zkusím ti napsat nějaký code který by to napravil.

    P.S.
    Od příštího měsíce budu mít spoustu času, tak tady aktualizuju všechny návody odkazy a přidám pár obecných tipů.
  • kristuskristus Member Posts: 16
    Edvin said:

    kristus said:

    Ahojte,

    stal se mi problém, že nemůžu dokončit úkol týkající se Cernda - před jeho soubojem s Faldorn se mi hra bugne a koukam na postavy v animaci jak nic nedělají a nic se neděje, nemůžu nic... Neuměl by mi někdo pomoct?

    Vyhoď Cernda, naber Jaheiru a udělej tu bitvu s ní.
    Když to ani pak nepůjde, zkusím ti napsat nějaký code který by to napravil.

    P.S.
    Od příštího měsíce budu mít spoustu času, tak tady aktualizuju všechny návody odkazy a přidám pár obecných tipů.
    Dík za tip, ale to asi bude problém. Ve vězení u Irenica jsem jí sice osvobodil ale hned propustil, takže se mi v docích před barákem Harfeníků ani neobjevila a já sám Druid taky nejsem...
  • kristuskristus Member Posts: 16
    Tak bugu bylo nekolik a "tresinka na dortu" byla, ze neslo odxestovat do lecebny... zjistil jsem, ze vsechny tyhle problemy zpusobuje sheena
Sign In or Register to comment.