Skip to content

Off Topic

1141517192032

Comments

  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin: Jakmile se někde zmiňovali o příběhu, přeskočil jsem odstavec. Až teď jsem to zapomněl udělat:)
    Mass Effect - tam mi ani grafika nevadila. Některý postavy vypadaly i docela dobře (Miranda, v ME3 ta hlavní ženská společnice, co mohla zahynout v jedničce nebo přežít až do trojky-jméno mi už vypadlo, mimozemský rasy taky většinou v pohodě) - možná díky tomu, že jsem měl menší monitor:) nebylo potřeba dělat nový postavy. Podělala se až trojka a na seznamu výhrad by u ní grafika nebyla IMHO na nejpřednějších místech. Teprve teď v Andromedě to přepískli vzhledem k možnostem, jsme cca 10 let od ME 1.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    Mirak said:

    Ano, animace ksichtů bude určitě ten nejhorší problém, kterej ME: Andromeda má :)

    Teď nevím jestli to bylo řečeno sarkasticky, nebo ne :smiley:
    Hádej :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    edited March 2017
    Kivan said:

    Mirak said:

    Ano, animace ksichtů bude určitě ten nejhorší problém, kterej ME: Andromeda má :)

    no když jsem to nehrál, můžu hodnotit jenom ty ksichty a obecně vizuální stránku. Herní mechanismy musíš vyzkoušet a příběh neřeším, protože ho nechci znát dopředu. Ale ruku na srdce, většinou už automaticky očekávam záchranu světa nebo něco hodně podobnýho, co mi leze krkem. Takže v tomhle směru mne každý rpg-čko může překvapit jedině k lepšímu.
    Upřímně, záchrana rodné vesnice/světa/galaxie/sousedovic kočky se dá podle mě vždycky skousnout, pokud je omáčka okolo dobrá. Při posuzování jestli příběh stojí za hovno nebo ne podle mě slouží i jiný kritéria a to, že se povede vytvořit příběh, kde se svět nezachraňuje svět jen jedno z mnoha. Jsem už celkem rozpačitý z těch ledabylých komentářů typu "zase záchrana světa" (a to teď nemyslím zrovna tebe).
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited March 2017
    Mirak said:

    Upřímně, záchrana rodné vesnice/světa/galaxie/sousedovic kočky se dá podle mě vždycky skousnout, pokud je omáčka okolo dobrá. Při posuzování jestli příběh stojí za hovno nebo ne podle mě slouží i jiný kritéria a to, že se povede vytvořit příběh, kde se svět nezachraňuje svět jen jedno z mnoha. Jsem už celkem rozpačitý z těch ledabylých komentářů typu "zase záchrana světa" (a to teď nemyslím zrovna tebe).

    Jasně, když je omáčka okolo dobrá, tak se dá zkousnout kde co. ;)
    Ale když už hned ze začátku víme kdo jsme, co máme za úkol a koho musíme porazit, tak to hře hodně ubírá na tajemnu. Jediná otázka kterou teď ve hře můžeme řešit je "Jak?". Některé hry to zvládly dobře, (třeba Mass Effect 2) některé hry v tom pohořely (třeba Mass Effect 3).

    Jo a víc než jeden člověk už přilovnal nový Mass Effect k Dragon Age Inquisition ve vesmíru. Na youtube to do detailu probírali a zmínili tam pár zajímavých věcí. Ukázalo se, že celou Andromedu má na svědomí nový druhořadý tým bioware, který do teď nedělal nic jiného než podporu při vývoji Dragon Age Inquisition. Tohle je jejich první přímé zapojení v AAA titulu. Když tam pak mluvili o tom, proč tomu tak je, tak se ukázalo, že prakticky všichni významější lidé, kteří pracovali na sérii Mass Effect jim po trojce dali výpověď. Ten tříbarevný konec a starchild byli do hry přidaní až na poslední chvíli a na popud EA, takže za to nemůžeme vinit bioware. Vývojáři s tím nesouhlasili ale vydavatel má poslední slovo. Hodně lidí z původního Mass Effect týmu se proto kolosálně nasralo (když vám někdo zkurví konec trilogie po skoro 10 letech vývoje, tak to opravdu dokáže nasrat) dalo výpověď a uchytili se u konkurence (jeden dokonce u beamdogu).

    PŮVODNÍ KONEC MASS EFFECT 3
    Kdyby to snad někoho zajímalo, tak v původním scénáři máte na konci bojovat s ilusive manem, který budeme mít formu mini reapera a bude se snažit reapery ovládnout. Neměly být ale žádné různě barevné výbuchy, ani žádná automatická smrt hlavního hrdiny.
    (Jo a Ilusime man měl vypadat takhle)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Mirak said:

    Kivan said:

    Mirak said:

    Ano, animace ksichtů bude určitě ten nejhorší problém, kterej ME: Andromeda má :)

    no když jsem to nehrál, můžu hodnotit jenom ty ksichty a obecně vizuální stránku. Herní mechanismy musíš vyzkoušet a příběh neřeším, protože ho nechci znát dopředu. Ale ruku na srdce, většinou už automaticky očekávam záchranu světa nebo něco hodně podobnýho, co mi leze krkem. Takže v tomhle směru mne každý rpg-čko může překvapit jedině k lepšímu.
    Upřímně, záchrana rodné vesnice/světa/galaxie/sousedovic kočky se dá podle mě vždycky skousnout, pokud je omáčka okolo dobrá. Při posuzování jestli příběh stojí za hovno nebo ne podle mě slouží i jiný kritéria a to, že se povede vytvořit příběh, kde se svět nezachraňuje svět jen jedno z mnoha. Jsem už celkem rozpačitý z těch ledabylých komentářů typu "zase záchrana světa" (a to teď nemyslím zrovna tebe).
    Záchrana kočky...jestli v některý hře zachraňuješ sousedovic kočku, tak bych si to možná i zahrál:) nejspíš by se kočka zatoulala do jeskyně, ve který by se tlupa skřetů v čele se šamanem pokoušela zhmotnit ducha Hory, ale šamanovi by k vyvolání chybělo srdce vlkodlaka. Pokud ho doneseš - samozřejmě bijící, vyrvané z těla lykantropa za úplňku- vrátí ti šaman kočku. Pokud ne, zahyneš na násladky jedu, kterým tě šaman pro jistotu otrávil. Vlkodlak ale nabídne zajímavý obchod - zná lék na šamanův jed a pomůže pobít skřety, dokonce i zachránit kočku. Jenže je tu nebezpečí, že lže a lék nezná. Nebo se smrtí šamana rozlítí duch Hory, protože se těšil na zhmotnění. Toho nedosáhl, ale zavalí vstup do hory, takže hlavní postavě nezbude nic, než postupovat hluboko a ještě hlouběji do jejího nitra a duch Hory bude klást překážky - samozřejmě by tě mohl pustit, pokud provedeš šamanův rituál...
    pokud se rozhodneš vzít si srdce vlkodlaka, jak dosáhneš toho, aby stále ještě tlouklo? Možná by poradil čaroděj z nedaleké věže, pokud by nepojal podezření, že to srdce chceš použít k nějakému pochybnému rituálu, nebo pokud by o něj sám neprojevil zájem...

    a máš zápletku, zachraňuješ kočku. scénárista by určitě vymyslel lepší, než já po těžkym dnu za pět minut a nemusí ani dojít k záchraně světa:)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Kivan
    Moc práce.
    Já bych raději sousedovi koupil novou kočku, nebo lhal a řekl že je kočka mrtvá.
    Nebudu riskovat život kvůli blbé kočce :D
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Borci, tak dneska k obědu něco jinýho než vtipnou kaši :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    ... a na můj příspěvek nikdo neodpověděl. :-(
    No, tak nic, tak to budu muset zjistit tou těžší metodou ... tj. ... že si budu muset ME3 zahrát znovu a dát si Citadelu před misí kroganí kouli písku ... :-D
    Jenže, asi nebudu mít na grup-fotu Mirandu ... :-( ... :-D :-D :-D
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Edvin said:

    @Kivan
    Moc práce.
    Já bych raději sousedovi koupil novou kočku, nebo lhal a řekl že je kočka mrtvá.
    Nebudu riskovat život kvůli blbé kočce :D

    no ty bys šel jen do jeskyně hledat zaběhlou kočku. stříbrňák skoro za nic:) O další motivaci by se postaral ten skřetí šaman, co by tě otrávil:) ale jasně, včera jsem nad tim moc neuvažoval a psal co mně zrovna napadlo.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Danny_S said:

    ... a na můj příspěvek nikdo neodpověděl. :-(
    No, tak nic, tak to budu muset zjistit tou těžší metodou ... tj. ... že si budu muset ME3 zahrát znovu a dát si Citadelu před misí kroganí kouli písku ... :-D
    Jenže, asi nebudu mít na grup-fotu Mirandu ... :-( ... :-D :-D :-D

    ono se těžko radí, když jsem ME3 hrál bez Citadely. vyšla až nějak na závěr a to už mne ta hra nebavila.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    Chci zeptat, zdali jde v ME3 docílit toho, abych v DLC - Citadela měl na společném fotu všechny postavy.
    Vždy, když jsem hrál ME3, tak jsem si Citadelu musel nechat až na konec, abych tam měl Mirandu, ale do té doby mi umrel Thane a Mordin, takže ti jediní mi tam chyběli, ale když bych to hrál dříve, tak bych zase neměl na fotce Mirandu. :-(
    Asi jiná možnost není, vidte?

    Mordina jde zachránit, ale na fotce stejně nebude.
    Thanea jde taky za jistých okolností taky zachránit, ale jsem si na 99% jistý že na fotce stejně nebude.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Thanea jde zachránit?
    O tom jsem doted neměl vůbec tušení.
    Myslel jsem, že jeho konec je v případně jeho nemoci nezvratný a že umře tak jako tak.
    U Mordina vím, že jde zachránit.
    Tj. že neprozradím dohodu s tou salarijskou děvkou z Rady a tím nezachráním Tuchanku, ale to já nechci.
    Oba bych mohl mít na fotce ještě před bitvou na Tuchance a před bitvou v Citadele, ale to je jen moje domněnka.
    Když mi prozradíš, jak zachránit Thanea, budu jen rád. :-)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Trik je v tom, že s ním nesmíš od začátku ME3 vůbec mluvit.
    Když pak dojde na lámání chleba, tak místo něj zemře někdo jiný.
    https://www.youtube.com/watch?v=oih4JznCaSo
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin
    Tak to je dost na pytel, aby mi místo Thanea zařvala při tom útoku Cerberu jiná postava. :-(
    Kdyby to byl přímo Udina a já nebyl nucen se mu postavit, to je jiná, ale takové přání by se stejně nesplnilo. :-D

    Hele, asi nejde provést Quest pro Mirandu dříve než skoro na konci hry, vid?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Její Q jde ukončit až po tom co skončíš na Thessii.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Takhle jsem to měl vždy, což se dalo čekat, že jinak to nejde.
    Tím pádem Miranda by asi těžko přijala mé pozvání na večírek na Citadele, když její Q ještě nesplním, tudíž kdybych párty uspořádal ještě před Questem na Tuchance a před útokem Cerberu, tak bych teoreticky mohl mít na společné fotce Thanea i Mordina, ale už ne Mirandu. :-(
    Nu což, když to jde, tak to nejde ... :-)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin @Mirak @Southpaw a další v AJ zdatní hráči: Jak byste přeložili větu: "Láska je jako večernice."? ;-)
    Strýček Google to podává velmi zajímavě ... :-D

    Jak asi každý pochopil, je to text z jedné starší písničky. :-)
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    edited May 2017
    @Danny_S Já bych asi použil termín, který už jsem několikrát v angličtině slyšel a který na to podle mě sedí nejlépe: "Love is like the brightest star." (Láska je jako nejjasnější hvězda)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Bladesip To je určitě přijatelnější a hezčí překlad že to Googlovo: Love is like a NightClub. ... :-D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Danny_S said:

    @Edvin @Mirak @Southpaw a další v AJ zdatní hráči: Jak byste přeložili větu: "Láska je jako večernice."? ;-)

    Pokud chceš doslovný překlad, tak:
    "Love is like a Vesper."

    Pokud chceš významově přesnější překlad, tak souhlasím s tím co řekl Bladesip.
  • BhaallBhaall Member Posts: 15
    Pánové mrkněte na http://gog.com tedka tam mají letní slevy. Třeba Witcher: EE za 1.39 euro, BG's za 5.39 atp...:)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Já se spíš těší na to, že konečně začali vydávat rozšíření k Tyranny.
    Každopádně, Pathfinder vypadá na můj vkus trochu moc barevně.
    Hold se asi nechám překvapit.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Nevypadá to špatně, ale přijde mi, že ten tým, kterej za tím stojí pracoval vesměs úplně na jiným žánru her.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Mě to náhodou zaujalo celkem dost, takže jsem to na Kickstartetu podpořil hned na začátku té kampaně. Líbí se mi ta myšlenka ke klasické "Bgčkovce" ještě navíc správa království. Samozřejmě jsem k tomu ale zdravě skeptický. Nicméně doufám, že to dopadne dobře, ale nečekám žádný legendární počin. :)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Uvidíme, co se z toho vyvrbí. Grafika mi trochu připomněla Dungeon Siege 2. Papírovou předlohu ale neznám narozdíl třeba od Dungeons and Dragons.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Doporučuji hru The Last Sovereign
    Hraju už 50 hodin (žádný grind, nebo farmení) a jsem cca v půlce.
    Skvělý příběh i hratelnost, slušná obtížnost.
    Zatím nejlepší RPG co jsem tento rok hrál.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jo no... emr... mě nějak lezou tyhle "negrafický" hry krkem. Steam je jich plnej a neustále mi to vnucujou přes frontu doporučení :D ale nějakou pořádnou pařenici bych potřeboval... Jenže jsem nedohrál ještě to tyranny. Chtěl jsem počkat na češtinu, protože sem se nějak zamotal v angličtině, no...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Idaho
    Moc se ti nedivím, já taky tyhle hry udělaný přes PRG maker moc nemusím.
    Líbila se mi snad jen jedna (Tales of the Drunken Paladin) a to bylo snad před 10 lety.
    Od té doby vůbec nic.

    The Last Sovereign jsem zkusil jen tak z nudy a neměl jsem nijak velká očekávání. Prvních 20 minut nebylo nic moc a už jsem to chtěl vypnout, ale pak se rozjelo a od té doby mě to úplně uchvátilo. Právě mám odehráno 67 hodin a všechno je to čistý příběh, žádné hloupé pobíhání po přespříliš rozlehlých mapách nebo zabíjení 50 skupin vlků či jiné pitomosti. A ta nelinearita... hra se dále rozvíjí podle vašich rozhodnutí (a že jich ale je!). Taže pokud má člověk alespoń průměrné znalosti angličtiny (není tam nijak složitá), doporučuji tuhle hru zkusit.

    Kdyby si to snad chtěl někdo zkusit:
    https://www120.zippyshare.com/v/whY9YMPl/file.html
    (Oficiální link tvůrce, není to pirátění)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Edvin e, mně to po rozbalení a spuštění háže chybovou hlášku: RPGVXAce RTP is required to run this game.
    Nevíš, co s tím?
Sign In or Register to comment.