Skip to content

Složení skupiny

245

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    PJ_Trewor said:

    Jsem jediný, kdo má rád Anomena? :)

    Ano jsi jediný :D

    Anomen není nenáviděný pouze českou komunitou ale i celosvětově. Je to prostě hňup a jeho romance taky stojí za houby. Tohle je jeden z případů kdy nekoukám na staty protože bych nesnesl mít po svém boku někoho jako je on.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    já osobně jsem si oblíbil skupinu ve složení Fighter/thief, Viconia, Korgan, Edwin, Solafein, Imoen(kterou jsem v ToB vykopnul a nabral Sarevoka)

    Což je v podstatě neporazitelná grupa :D teda až na 6. kapitolu, kde vás Bohdi připraví o dva členy skupiny(Viconie a Solafein) Ta Viconie není problém jako upírka, zatímco Solafein :D No kdo hrál ví, kdo ne, nechám překvápko.

    Jinak Amoen je dobrej, já jen prostě neměl rád ten jeho nafoukanej hlas a navíc jsem ho vždycky zabil po tom, co ho vyhodili z řádu :D

    A jak Edvin říkal Jan je prostě Jan (nečistit chemicky :D) Jan je esence do hry, pokud nemáte zloděje, nebo pokud nehrajete "šlápnu na past nebo nešlápnu?"

    Mazzy jsem na chuť nikdy nepřišel, prostě mi nějak do party neseděla, takže jen quest s půlorkem a papa.

    Keldorna jsem taky používal v dobrých grupách, super schopnosti a taky možnost nosit Carsomyr, a Weidu brnění total nabušené :) a uměl to i s kuší.

    @Edvin Jo střelci všechno hned vystřílí, proto jsem byl rád za mod, kde jsi jich mohl naházet třeba 1000, sice to není moc reálné, ale aspon ti to tu hodinu vydrželo :)
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    zapoměl jsem říct, že je dobrej jako štít na schytání první salvy
  • KailKail Member Posts: 84
    @PJ_Trewor: nejsi jediný, ale i tak mám obavu, že tvoříme menšinu. Anomen je skutečně skvělá postava a jeho příběh, stejně jako interakce s Keldornem patří k tomu nejlepšímu, co BG2 nabízí. Nevím, čím to je, ale hodně lidí kouká, i u tak propracovaných her jako BG2 především na staty řeší kdo je nejlepší či nejhorší ten či onen ve hře, počítá jak dosáhnout co největší damage apod. Já BG2 dohrál 3x, vždy s úplně jinou družinou a vždycky to byla, a vždycky úplně jiná, pecka. Jen ta romance z Anomenem mi trochu obracela žaludek...

    @Edvin: Jak se ti podařilo udržet Keldorna a Viconii v jedný družině, u mě Viconie vždycky ve střednědobém horizontu skončila s obouručákem v břiše.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Ke dvojce:
    HP nejčastěji Bojovník/Mág, Paladin nebo Hraničář (kdysi i bojovník).
    V družině se snažím mít 3 bojovníky, 2-3 mágy a jednoho klerika/druida.
    Prakticky vždy si beru Minsca a Imoen (chodím si pro ni hodně brzo, takže není tak pozadu).

    Jako healera mívám Viconii, Jaheiru nebo Aerii (každou hru jinou). Cernda a Anomena nabírám jen kvůli jejich questům, ale po tom co napsali Kail a PJ_Trewor Anomena někdy zkusím nechat v družině natrvalo.

    Jako bojovníka (kromě HP) beru Minsca a na střídačku Keldorna, Valygara a Mazzy. V TOB Sarevoka.
    Korgana ani Haerdalise moc nemusím.

    Jako mága mám Imoen, pak vetšinou Jana, občas Nalii. Jako třetího mága mívám Aerii nebo HP.
    Naposledy sem měl v družině 4 mágy :) HP, Imoen, Jana a Aerii. Edwina vyloženě nesnáším, takže se konce hry nikdy nedožije.
    Yoshima vždycky "vyměním" za Imoen.

  • tatoktatok Member Posts: 174
    Tak, nainstaloval jsem si BG2Tweak patch (neomezené skládání šípů/drahokamů/kravin do jednoho slotu FTW), takže můžu konečně kombinovat zlé a dobré charaktery :) Dvojku bez toho už nehraju, přeci jen, když člověk hru dohraje pětkrát bez modů a milionkrát s modama, začne experimentovat a právě odstranění vlivu reputace na družiníky dovoluje složit naprosto haluzové a vtipné skupiny.

    Jedničku jsem s tímhle tweakem nikdy nehrál, takže to zkusím nějak takhle: Charname, Dorn, Kivan/Minsc, Imoen, Viconia, Edwin. To by mohla být sranda :)
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Vie niekto kde sa nachadza ten Baeloth ?
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Je v jižní části Larswoodu u rozpadlé věže, a aby se ukázal musíš mít level 5 nebo víc.
  • SidemiSidemi Member Posts: 70
    V tuhle chvíli mám rozehranou hru v singleplayeru i multiplayeru. SP postava je Kensai s dual-wieldem a dlouhými meči (kdybych býval věděl, že tu jsou katany, tak bych zvolil katany). Max. dexterity, abych mohl dualnout na zloděje a v SoA nelitoval toho, že nemám zloděje. Zbytek party:
    Dorn - chtěl jsem vyzkoušet nový NPC
    Viconia
    Imoen
    Neera - divoký mágy zbožňuju a Neera je zábavný NPCčko se zábavnými dialogy (i když jich je tedy opravdu málo)
    Edwin

    V multiplayeru:
    Já si nahodil pro mě neuvěřitelný staty (osobní rekord).
    Elf F/T/M
    18/00
    19
    17
    18
    15
    9

    Kámoš má trpaslíka F/C
    18/00
    17
    19
    10
    18
    10

    A partu jsme doplnili ještě Shar-Teel, který jsme hodili bod do luků, abychom měli i nějakýho dobrýho zlýho střelce. V eng. sekci jsem se ptal a jako střelec mi byl doporučenej ještě Dorn s vrhacími dýkami, tak nevim. Možná vyzkouším jeho.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    Sidemi said:



    V multiplayeru:
    Já si nahodil pro mě neuvěřitelný staty (osobní rekord).
    Elf F/T/M
    18/00
    19
    17
    18
    15
    9

    ja pred par dny zacal hra solo za stopare, podaril se mi neuveritelny hod 99...moje staty byly 18/18/18/10/17/18...moc me to za neho ale nebavilo, tak jsem ho smazal a zacal hrat od znova za lovce odmen

  • DudoDudo Member Posts: 361
    ja teraz hrajem za bojovnik/zlodej zakonne zly a partia vyzera takto :

    1. ja bojovnik/zlodej (Dudo Milosrdny) :D
    2. Kagain
    3. Dorn
    4. Viconia
    5. Baleoth
    6. Edwin

    je to najsilnejsia skupina za aku som kedy hral : )
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dudo
    Pokud jsi si vzal Baleotha hned na 5 lvl a dál si ho leveluješ sám, tak máš skutečně asi nejsilnější možnou sestavitelnou skupinu.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    ano hned na 5lvl... Vsetkych som nabral hned ako sa dalo, aby som ich lepsie vyskolil : ) Kagain a Dorn davaju 20,30 niekedy aj 40 hitove udery...

    inak, Baleoth ma tiez nejaky quest ? Lebo s nim mi neukazuje ziadne texty...
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    pokud vím, tak jediný "q" s ním je jen prequel v Black pits, kde ho skupina náhodných návštěvníků hospody porazí.

    @Dudo to jo, jediné co mě napadá je, že by tvůj main byl válečník(trpaslík nebo půlork) jako tank a pak vzít Corana, otázka jak dlouho y vydržel :)
  • DudoDudo Member Posts: 361
    mozno ze sa so svojim bojovnikom/zlodejom dostanem na take iste nizke thaco ako s Coranom...
  • ValsharesValshares Member Posts: 6
    Dudo said:

    ja teraz hrajem za bojovnik/zlodej zakonne zly a partia vyzera takto :

    1. ja bojovnik/zlodej (Dudo Milosrdny) :D
    2. Kagain
    3. Dorn
    4. Viconia
    5. Baleoth
    6. Edwin

    je to najsilnejsia skupina za aku som kedy hral : )

    Osobně bych vyměnil Edwina za Tiaxe, s Baelothem v grp mi přijde užitečnější.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Hraju jen se svojí hlavní postavou... ostatní mě jen zpomalovali... :)
  • bukvabukva Member Posts: 71
    edited February 2013
    já druid Mstitel 10/18/16/14/18/16, vzhledem ke kouzlum barevna koule, pavucina a tomu ze se hned v Nashelu da najit platovy brneni z angekha je znej ultimatni bojovej mag, po knizkach moudrosti jeste vic.
    + já mnich 18/18/16/15/10/10 funguje jako doprovod k vyrazeni dveri a hazeni sipek :)) obtiznost nejvyssi, bez helem.
    jedinej problem je v dostavani se do dveri a truhel, takze neustaly nakupovani lektvaru sily mnichovy, ale od 7 urovne ma druid premenu na medveda a to uz povoli kde co.
    mmch ohen z promeny v salamandra zranuje taky kde co ( 100% kangaxe, mozna i drizzta)

    ale chystam se na solo za vlkodlaka ( premenovatele ) jakmile bgee vyjde na android (snad me z prace nevyhodi driv nez to dohraju:))

  • DudoDudo Member Posts: 361
    chcem sa pochvalit jednym peknym probodnutim : )

    BG.jpg 296.3K
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    @Dudo moc pěkné. a dokonce to tvému jménu "milosrdný" dává nový rozměr. co může být víc milosrdné, než zabít nepřítele bezbolestně jednou jedinou ranou :D
  • DudoDudo Member Posts: 361
    este jeden hodim : )

  • mlokomloko Member Posts: 26
    Ahoj :o) chci se zeptat co je výhodnější nebo lepší hrat od začátku Thief/Fighter (lvl 24/28) nebo dual class nějakou specializaci Fighter(Kensai) do 13lvl a potom 39lvl za Thief, dík za rady
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2013
    No, "od začátku" je samozřejmě lepší hrát za Thief/Fighter a pro BG1 je to jasná volba. Kensai/Thief je sice mnohonásobně silnější ale je slabší ze zečátku a o HODNĚ slabší ve střední hře, protože když se přehodíš na zloděje, tak přijdeš o veškeré výhody z kensaie, ale nevýhody ti zůstanou, takže v momentě kdy ostatní postavy v BG2 mají cca 15 lvl, tak ty tam budeš pobíhat z nízkolevelovým zlodějem, který bude naprosto neschopný. V pozdní střední hře a ke konci je však kombinace s kensaiem silnější.
  • XavikXavik Member Posts: 89
    Aktuálně hraji za zlou partu ve složení:
    Já - bard (zkouším poprvé tohle povolání :) )
    Dorn - chcu zkusit nové NPC
    Shar-Teel - taky ji zkouším poprvé
    Viconia - ta je snad jasná :)
    Edwin - taky :D
    Safara - už jednou se mi osvědčila jako dobrá zlodějka a je lepší než Imoen

    Za zlou partu hraju poprvé, tak se snažím brat postavy, který jsem ještě nezkoušel. Já vždycky preferoval dobrou partu, proto jsem už vyzkoušel skoro všechny hodná charaktery. Nejvíc se mi osvědčila tato sestava:
    Já - zloděj
    Khalid
    Jaheira
    Brawen
    Minsc
    Dynaheir

    Ve dvojce už není tolik postav, proto je pro hodnou partu jasné tohle sestavení:
    Já - zloděj
    Minsc
    Keldorn
    Aeomen /Mazzy
    Jaheira, a když ji nemám, tak místo ní Aeomen
    Aerie
  • bukvabukva Member Posts: 71
    Pařim právě solo za Shadowdancera a je to neskutečná sranda, po každym utoku tváří tvář dotyčnému ihned zmizet ve stínu a zaútočit znova a znova s násobitelem probodávání (mmch jsem na 5 úrovni a v dlg okně mi to píše trojnásobné zranění bug ? ) pokud to schování teda výjde

    a stím souvisí můj dotaz. jakej je rozdíl mezi vlastností schování se ve stínu a tichý pohyb ?
    Vylepšuju zatím jen schovávání ve stínu a vcelku to jde, je ten Tichý pohyb vůbec k něčemu (podle diskuse na Sigilu ne, ale tam jde o BG2) ?

    a jeste jeden, jak přesně funguje Shadowstep ? nemohu o tom nic najít v mateřštině

  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @bukva - rozdil medzi schovanim ve stinu a tichy pohyb - teorie je, ze na uvodni schovani potrebujes hlavne to prvni a pak kazde dalsi kolo si hazes na tichy pohyb, jestli postava zustane schovana. V praxi to je myslim tak, ze to bere prumer z obou. Minus postih pokud se snazis schovat za plneho svetla (postavicka je na mape osvetlena - ne ve stinu).

    Shadowstep by mel fungovat tak, ze v podstate zastavi cas a ty se muzes nekolid sekund presouvat (ne utocit) bez toho aby se pohnul nekdo jinej. Pak se cas zase pusti a pro ostatni se ty objevis jinde. (Takovej teleport). Ale je to zabugovany.
  • MajesticMajestic Member Posts: 29
    Já osobně mám v téhle sérii doslova problém, zkusit rozehrát hru za zlou postavu...sorry, ale jde mi to tak trochu proti srsti :-D Podobný problém mám i u Falloutů apod. :-D
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Majestic Já mám to samé :) Nemám problém mít v dobré partě Edvina nebo Viconii (s Tweak packem a jeho happy patchem kór :)), ale mám problém být zlý a mít full zlou partu. Ani nevím jakou postavu si zvolit :D
  • MajesticMajestic Member Posts: 29
    @tatok - Problém s jinými postavami nemám, ale přesně jak píšeš...zlý prostě být neumím :-D
  • Rad_BbridgeRad_Bbridge Member Posts: 48
    edited September 2013
    Moje družina je tato: HP bojovník, Imoen, Kivan, Minsc+Dynaheira, Branwen.
    Jaheiru a Khalida jsem nechal v hospodě v Nashkelu po vyzvednutí odměny za osvobození dolů. A řekl bych, že jsme toho společně prožili dost, záchranná výprava, doly, 5 vražedných pokusů na mou osobu, včetně jednoho grupáče s amazonkami, plus zabránění vzniku nepřirozené Hořčicomancie ještě v zárodku. Dost na celoživotní přátelství.
    Kivan a Branwen jsou ale silnější a nejsou vzájemně vázáni. Co mi vadí, když chci Kivana někde nechat čekat a on mi zdrhne. Např kdybych si chtěl cvičit Xana jako druhého mága, ale ten je stejně chatrný jako otravný, nemůžu vystát to jeho stálé bědování.

    Charname začal se staty 18/14, 18, 17,18, 12, 9, nechtěl jsem ho mít příliš OP abych se s ním dobře sžil, i tak bude dost hustej.
    Bude to dual berserg/mág buď od 11. nebo od 13.lv. to se ještě rozhodnu.
    Počítám, že budu mít dovednosti
    ***se děma zbraněmi,
    ***dlouhý meč,
    ** sekeru, (jako vrhací ke štítu a na nemrtvé i na stínání a půlení lebek ;-) )
    luk, dýku, hůl, (možná šipky), nějaký palcát a pak už budu přidávat cokoli jednoručního.
    Takže bych měl přežít i případnou férovku s Drizztem, ikdyž to není moc pravděpodobné, s mým neutrálně-dobrým přesvědčením.

    @PJ_Trewor Já nechávám v pevnosti Edwina, ale jestli někdy vyzkouším hrát zlou grupu, bude to jinak...
    Post edited by Rad_Bbridge on
Sign In or Register to comment.