Skip to content

Složení skupiny

124

Comments

  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    a kdyz vezmu nekoho do party a pak ho propustim najdu ho zase nekde
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026

    a kdyz vezmu nekoho do party a pak ho propustim najdu ho zase nekde

    Ano. Vetsinou bud tam, kde jsi ho nasel - anebo ti to povi. (Dorn a Neera ve Friendly Arm Inn, Rasaad v Nashkelu)

  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    jeste jedna otazky kdyz si nekoho vezmu do party pak ho nachvily propustim vezmu nekoho jinyho nasbiram zkusenosti a vratim se zase pro toho koho jsem propustil dostane taky ty zkusenosti co jsem nazbiral nebo bude na ty urovni co jsem ho propustil
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Bohuzel neznam presne pravidla. Co jsem odpozoroval:
    - kdyz nekoho prve naberes, ma level podobny tomu tvemu/trosku nizsi. (tzn napriklad na lvl 1, Minsc bude mit taky lvl1. Pokud ho prijmes do skupiny s lvl 5, bude mit level 4-5.)
    - tohle konci nekde kolem 60 000 zkusenosti. Stalo se mi, ze jsem nabral NPC do skupiny s postavou jenz mala 130 000 XP a nove NPC melo kolem 60 000 (a nizsi level).
    - pokud nekoho odstranis ze skupiny a pozdeji se po nej vratis, bude mit ten level, co mel/mela kdyz jsi jej/ji ze skupiny vykopl. (zahaleji, kdyz se nedivas). Nastesti to neni az takovej problem. s partickou 6 lidi je tezsi ziskavat zkusenosti, ale pokud jich mas min, dokazes je dostat vys. Ale pak musis projit oblastmi, ktere bys normalne mozna ignoroval. Ty zkusenosti se tam najit daji...ale cim vic, tim je to tezsi. Kazdopadne, pokud nepospichas a delas ukoly pomimo, meli by vsichni tvi lide ve skupince sesti mit na konci hry kolem 140 000-161 000(max)XP. Vetsina povolani stejne dostane posledni level nekdy kolem 120-130 000 a pak je to uz moc nezajima (Az na zlodeje)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Southpaw said:

    (Az na zlodeje)

    Pravda, zloději vládnou !
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Southpaw said:

    Edvin said:

    @tatok
    V BG1 se na dobro/zlo bohužel nehraje :-(
    Akorát jeden z Drizztových scimitarů může nosit pouze dobro a jedná se o nejlepší jednoduční zbraň z BG2. Takže pokud pokud chceš používat scimitary, tak je lepší hrát za dobro.

    Ale je to ironie, Drizzta se nevyplatí zabíjet, pokud nejsi dobrý :D

    A jeste - v BGEE se hraje s mnichy tezce. Co hodne pomuze, jsou dva predmety jenz vypadaji jako udelane pro Rasaada - boty (-2AC) a rukavice (+THAC0/-AC). Oba vyzaduji Lawful Good. Coz je taky ironie, protoze pokud jsi opravdu Zakonne Dobro, tak bys je Rasaadovi nemel brat.
    Muj mnich byl samozrejme Lawful Evil.
    A je pravda (a velka skoda), ze v BG2 mas za zle reseni ukolu odmenu. v BG1/BGEE pokud nehrajes jako dobrak, nedostanes nic. (Napr. Melicamp - jak zacnes byt jiny, nez podlizave napomocny, Thalantyr te posle nekam. Taky Mr Colloquette s jeho priveskem...nedostanes nic pokud chces alespon nejakou odmenu...)

    Alespon, ze hrat za zly ti dovoli z RolePlay pohledu zabit postavy, jenz te stvou. Firebead Elvenhair v mych hrach umrel temer pokazde.


    No teraz si neviem spomenut, kde sa tie boty (-2 AC) daju najst? Hrajem za monka a tie rukavice mam, ale tie boty nie.
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Ty boty má Rasaad na sobě když ho nabereš.
  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    kolik je tedy nejvyzsi uroven
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    @raiderpesi - jak pro koho. Bojovnik, Hranicar, Paladin, Mnich a Klerik -8. Magove -9, Zlodeji a Bardove -10.
  • AnalytikAnalytik Member Posts: 2
    Zdravím já si myslím, že ideální sestavu sem měl až sem to hrál teď snad po čtvrté či páté a byla následující:
    Dorn II-Khal
    Shar Tell
    Já - Lučištnik Thaco -1
    Coran
    Viconie
    Baeloth - lepší jak Edwin i ostatní spellmasteři
  • AnalytikAnalytik Member Posts: 2
    Slaya5 said:

    Tak ještě nebyly vydány subrasy a už máme (mám) třetinovou drow partu :)) Mimochodem nevíte zda-li B rozjíždí romanci případně jestli nemá nějaký menší vedlejší quest?

    Baeloth nema nic bohužel, black pits akorát...

  • DudoDudo Member Posts: 361
    Analytik said:

    Zdravím já si myslím, že ideální sestavu sem měl až sem to hrál teď snad po čtvrté či páté a byla následující:
    Dorn II-Khal
    Shar Tell
    Já - Lučištnik Thaco -1
    Coran
    Viconie
    Baeloth - lepší jak Edwin i ostatní spellmasteři

    a preco Shar Tell ? Nie je lepsi Kagain ? :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Co se statů týče, je Kagain bezesporu nejlepší bojovník ze hry.
  • tatoktatok Member Posts: 174
    Až vyjde patch, plánuju:
    Dorn
    Kagain
    Montaron
    Viconia
    Edwin
    HH Zaklínač

    Jen si nejsem jistý, jestli si nechat Montarona nebo si vzít Shar-Teel a dualnout ji na zloděje.
  • pista107pista107 Member Posts: 3
    Když jsem hrál poprvé BG, vůbec jsem si nepřečetl pravidla a vůbec jsem se nezajímal co a jak funguje, takže jsem dělal kraviny (jako například jsem svému mágovi dal silu 17 zato v obratnosti byl v záporu). První dohrání bylo pro mě utrpení. Při druhém dohrání jsem už byl proškolený nejrůznějšímu DnD hrami a dohrání bylo pro mě v pohodě a to i na vyšší obtížnost než poprvé, bez ohledu na to ,že jsem partu nevybíral podle ideálního schématu, nýbrž srdcem (podle sympatii).

    hodná parta
    1. Ajantis (chtěl jsem v partě paladina , symbolika dobrého zaměření) narozdíl od mé 2. zlé party
    2. Yeslick ( chtel jsem aspon 1. trpaslika, abych tam neměl jen lidi a elfy, i když to není ideál do 1. linie, zkušení hráči si poradí, navíc si myslim že je to všemi podceňovaná postava [ s kladivem váli :) ])
    3.Kivan (hraničáře hledajícího pomstu jsem prostě nemohl nechat samotného, ještě by beze mě udělal hloupost :) )
    4.Jaheira (druid má v mé partě místo, navíc ve dvojce jdu do romance vždy s ní)
    5.Imoen ( tu co mi nezištně pomáhá od 1 chvíle, bych ze jiného nedůvěry hodného zloděje nevyměnil
    6. Já - člověk muž mág

    Zlá parta
    1. Já - bojovník trpaslík
    2. Shar Teel - druhý válečník do 1. linie
    3. Montaron - zloděj je třeba i když je multi tak to nejdůležitější zvládá
    4. Xzar - 2 mágové se hodi, daří se mi tak zabit Shandalara dřív než mi zmizí
    5.Viconia - nutnost pro zlo
    6. Edwin - není co dodat

    Pro BG EE planuji vyzkoušet nové postavy,podle toho přizpůsobím i skupinu. Možná dám do party I garricka. Nejspíš tak vytvořím originální skupinu jejíž složení by si normální hráč nevybral.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Já vždycky preferoval složení party dle BG2 kánonu (a to ještě před tím, než dvojka vůbec vyšla, tudíž když jsem si do dvojky, kterou jsem hrál hned pár týdnů po vydání poprvé importoval postavu, tak jsem si myslel, že hra rozpozná, jaké měla postava z jedničky parťáky a byl jsem doslova šokován tou komplexností :) ). Poprvé jsem hrál za rangera, nejčasti to dohrál asi za paladina.

    tj.:
    Imoen
    Khalid
    Jaheira
    Minsc
    Dynaheir
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited November 2013
    Co si myslíte o Mazzy jako střelci?? Hraju jí teď poprvé, má dobrou obratnost, když jí dáte chrániče snižující u střelců THACO o 2 a tugaiský luk tak má 9/2 útoků za kolo a THACO na 3 na 9. levelu... to je slušnej samopal... A toulec hojnosti vyřeší munici...
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    ahoj, nemyslim si nic....ja hraju za lucistnika a na 10 urovni mam thaco -6, :D
  • NikdoNikdo Member Posts: 40
    edited November 2013
    Já mám zatím družinu o čtyřech členech, protože jich zatím víc nepotřebuji.

    Charname - bojovník/mág/klerik, hůl (to s tou holí byla pěkná kravina)
    Imoen - kuše
    Jaheira - kyj
    Khalid - dlouhý meč

    Zbylá dvě místa mám pro případ, že najmu nějakou dvojici, která má quest... (asi jsou jenom 2, co?)
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Promo16 said:

    ahoj, nemyslim si nic....ja hraju za lucistnika a na 10 urovni mam thaco -6, :D

    Ale tak jasně, hlavní postava bude vždycky silnější, ale chtěl jsem tuhle postavu vzít protože jsem s ní nikdy ještě nehrál a jako čelního fightera jí používat nechci. Ten luk jí sice dává jen -1 THACO ale mám teď na 10. levelu 5 útoků na kolo, s vylepšeným spěchem 10 a to už je malej rotačák.

  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813

    Co si myslíte o Mazzy jako střelci?? Hraju jí teď poprvé, má dobrou obratnost, když jí dáte chrániče snižující u střelců THACO o 2 a tugaiský luk tak má 9/2 útoků za kolo a THACO na 3 na 9. levelu... to je slušnej samopal... A toulec hojnosti vyřeší munici...

    Podle mě je v pohodě.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Ja jsem z ni tenkrat udelal klasickeho bojovnika s Cepem Veku. Kdyz ji brzy naberes, tak ji 5 hvezdicek do konce ToB stihnes dat na jakoukoliv zbran. Sipy jsem uz dlouho nepouzival, hlaska typu "not working" :)
  • deejaywolfdeejaywolf Member Posts: 1
    edited November 2013
    BG2:
    Mrakoplaš(já) - čístý mág(i když wild magic by byla trefnější:)
    Minsc - obouručák
    Keldorn - obouručák(Crasomyr)
    Aeria
    Mazzy - luk
    Yoshimo -> Imoen
  • DaDoAbrahamDaDoAbraham Member Posts: 21
    Zdravím...
    mam skupinu

    Ivan Hrozný =D (bojovník/zlodej) luk
    Dorn - obojručák
    Viconia - palcat
    Kagain - sekera
    Baleoth - šipky/prak

    akurát mi odišiel Kivan "bez udania dôvodu" =D a chcel by som nejakého lukostrelca do party... koho by ste poradili ? ( Corana som mal =D prechádzal som všetko a on bol nejaky nedočkavy na Wyvernov ta odišiel =D )
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Tak když máš zlou skupinu, tak mě napadá, že by se Shar-Teel možná dala využít jako solidní střelec, má obratnost 17.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Coran by ti ostal ak by si odniesol hlavu wyverna do chramu vedla beregostu... a Kivan ti mozno odisiel kôli nizkej reputacii...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    A Coran by ho kvůli reputaci neopustil? Taky má dobré přesvědčení.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Ano, ale podla toho co pisal, tak mu Coran odisiel asi skor a to kôli tym wyvernom. A preco odisiel Kivan? Ta nizka reputacia je jedna z moznosti... Ine ma nic nenapada.
  • BladesipBladesip Member Posts: 199
    Kivan mu taky mohl odejít proto, že s ním nešel do tábora banditů. Pokud se totiž nepletu, tak je tam nějaký "časový" limit, do kdy je tam s Kivanem potřeba dojít, jinak odejde.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    To je idiotský výmysl, který tam přidali v některým patchi. Když do asi dvou týdnů nevymlátíš tábor banditů, Kivan prostě najednou odejde. To samý Coran, pokud do asi dvou týdnů nepřineseš hlavu Wyerna do Beregostu, taky odejde. To samý Safana. Pokud nevypleníš jeskyni s pokladem, odejde. Mně se to stalo v poslední hře se všema třema, myslel jsem, že vztekem rozmlátím klávesnici. Musel jsem je přinutit, aby neodcházeli přes konzoli.
Sign In or Register to comment.