Skip to content

Zajimavosti, Eventy, zkušenosti z BG1 a BG2

123578

Comments

  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    to by jich tam muselo byt trikrat tolik a myslim ze by je srovnal i tak
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Pokud tou praci myslis "nechat se povrazdit jako ovce", tak ano. Gnollove jsou na to supr.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Madok said:

    Vidis to, to jsem ani netusil, ze to jde takhle :) No, ale fakt jednoduche je, kdyz si sezenes / najdes lektvar neviditelnosti, chvili se kolem Drizzta projdes a pockas az Gnollove udelaji praci za tebe :D

    To je takový hezký nápad, co tě napadl, ale hádám, že jinak jsi ho nezkoušel, viď?
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Poměrně známý podvůdek je ten, že Drizzta obestoupíte vlastními postavami, které pak vyhodíte z družiny, Drizzt se pak nemůže hýbat, takže ho zbytkem odstřelíte z dálky.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Ne, jak psal Edvin, tech zpusobu je fakt hodne. V klasicke BG1 jsem pouzil jen hulku povolani priser a sipy bodani. Ale co jsem chtel rict, docela me zklamalo, ze Elminster u sebe nic cenneho nemel, jen pitomou drevenou hul :/ Za to veci Drizzta jsou site na miru Kivanovi ci Minscovi :) A s tou mitrilovou zbroji se dobre ukryje ve stinu a hvezdicka na scimitary se behem hry podari :)
  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    Chtel bych se zeptat na tyhle strance www.forgottenwars.com je pekne rozepsany navod , ukoly apod. na BG1 ale nikde tam neni nic na BG2 nevite nekdo jestli to neni nekde jinde takhle pekne udelany i na to BG2
  • raiderpesiraiderpesi Member Posts: 48
    dík
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    Edvin said:

    @Madok
    Když bude hodním, tak vám tady napíšu, jak zabít tu svini co se k vám vždycky připortí a sebe vám Drizztovy věci. A to tohohle chlapíka normálně nejde zabít ani přes cheatovací konzoli ! :D ( A to fakt nekecám ! )

    Podělíš se o tenhle trik? :smile:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Caszidy
    Nahodit na sebe "Past na kouzla", použít kouzlo na proměnu v mozkožrouta a vykousnout mozek :wink:
    Některé postavy maji doslova "imunitu na smrt" všemi běžnými způsoby.
    Existují celkem 4 mě známé způsoby jak to obejít:

    1) Mozkožrout
    2) Rozložit kouzlem
    3) Proměnit v kámen
    4) Proměnit do jiné podoby a pak zabít (třeba kouzlem, nebo hulkou proměny na veverky)

    Nejspolehlivější metoda je mozkožrout.
    Narozdíl od všech ostatních možností, proti postupnému vysátí inteligence není záchrana.
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Zajímalo by mne, jestli by takhle šla předčasně zlikvidovat Mellisan :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Zkoušel jste - jen tak ze zvědavosti a pro zajímavost - na Sarevoka anebo Irenicuse, jestli by umreli dřívěji než obvyklou cestou? ;-)
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Tak Sarevok smrtelnej je, jen ho moc nepotkáš. Ale zkoušel sem ho dostat a de to. Když si importuješ kouzelníka s tim kouzlem, co se dá spustit při spatření nepřítele (za nic si teď nevzpomenu co to je, možná Eventualita), tak se správnejma kouzlama ho to upraží ještě před bojem s Gorionem. A je za něj celkem fest XP :smiley:
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    No pockej @irendie - myslis ten uvodni event, kde zabije Goriona? To zni vtipne :-)
    Co se pak stane? Gorion zemre na stari a pribeh pokracuje, nebo se hra zakousne?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Gorion automaticky umře :smiley: A normálně hraješ dál a na konci zabiješ Sarevoka ještě jednou :smiley:
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    irendie said:

    Gorion automaticky umře :smiley: A normálně hraješ dál a na konci zabiješ Sarevoka ještě jednou :smiley:

    Už to byl starší člověk, tolik vzrůšení bylo na jeho staré srdce prostě příliš mnoho. xD
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    edited December 2015
    tak sem teda trochu zklaman, vzal jsem do party keldorna s viconii a cekal, ze se budou tosku handrkovat a po X desitkach hodin hrani mezi nimi probehl jen jeden kratkej rozhovor a ja se tak tesil na fight...toho uz se nedockam, protoze po tom co anomena vykopli z radu, tak neunesl jednu z mnoha keldornovych poznamek a v souboji ho zabil :(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2015
    @Lynx29
    Vysoké charisma snižuje šanci na to, že se členové party budou chtít navzájem pozabíjet.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    CLUAConsole:CreateCreature("jatermin")

    Kdo tuhle svini dokáže zabít, ziská můj nehynoucí respekt.
    OPRAVDU bych moc rád věděl, co má za výbavu.
  • CaszidyCaszidy Member, Translator (NDA) Posts: 299
    edited February 2016
    @Edvin
    Dej sem prosím nějaký screenshot pro nás, co hrajeme na Androidu a nemáme přístup ke konzoli :wink:
    Rád bych viděl co to je. A to je nějaká postava, která se objevuje někde ve hře, nebo nikde ve hře není a vyvolá se jen přes konzoli?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Jeho výbava je celkem obyčejná až na předmět "minhp1", který se dává postavám, které nemají umřít. Takové postavě nikdy neklesne počet životů pod 1. Tento předmět samozřejmě nelze získat.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Pecca
    Už jsem zjistil a už na tom pracuju :wink:

    Bohužel to vypadá, že i když odstraním pásek, tak je ten zmetek pořád nesmrtelný.
    Hádám, že jeho nesmrtelnost je zakódovaná hlouběji v nějakém scriptu.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Ten skript vypadá takhle:

    IF
    HPLT(Myself,6)
    Global("Death","LOCALS",0)
    THEN
    RESPONSE #100
    DisplayString(Myself,61345) // Elminster's Evasion
    ForceSpell(Myself,DRYAD_TELEPORT) // SPWI995.SPL (Dimension Door)
    END

    Pokud má méně než 6 životů tak prostě frnkne.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Pecca
    To bohužel nestačí.
    Když odstraním tenhle script, tak sice nezdrhne, ale zabít pořád nejde.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    @Edvin: ani cheatem?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Pecca
    Ani cheatem.
    Tenhle týpek je jeden z nejhuře zabitelných potvor v BG :smiley:
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    To se mě nezdá. Seš si jistej, že jsi minhp1 odebral?
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Já sem to teď zkusil a bez minhp1 jsem ho cheatem sejmul.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited February 2016
    @Pecca
    Hergot...
    Nemůžeš někde uploadnout ten upravený soubor?
    Mě to fakt nějak nejde.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Jednodušší je ho nahradit nemagickým páskem. tady.
Sign In or Register to comment.