Skip to content

Zajimavosti, Eventy, zkušenosti z BG1 a BG2

123457

Comments

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Edvin said:

    athanas said:

    Nepravda. Kopí má d6 DMG, což odpovídá pravidlů D&D 2e, ze kterých BG vychází.
    Ano, v P&P (pen&paper) je možné kopí i vrhat (a je možné, že totéž bylo v plánu i pro BG), ale nevím o žádné informaci, která by naznačovala, že kvůli tomu, že mělo jít vrhat, tak také má malý DMG.

    1d6 jsou staty malého oštěpu určeného k házení.

    Small 1d6 3 lb.
    Medium 1d8 6 lb.
    Large 2d6 12 lb.
    Huge 3d6 40 lb.
    Gargantuan 4d6 80 lb.
    Colossal 6d6 160 lb.
    Kucí tak bude ta bitka Sarevoka s paladinem?? A budete to streamovat?? :-)
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Edvin said:

    1d6 jsou staty malého oštěpu určeného k házení.

    Small 1d6 3 lb.
    Medium 1d8 6 lb.
    Large 2d6 12 lb.
    Huge 3d6 40 lb.
    Gargantuan 4d6 80 lb.
    Colossal 6d6 160 lb.

    Najdi si, prosím, rozdíl mezi kopím a oštěpem. Budeš asi překvapen B)
    A pokud by jsi jej neznal, tak věz, že P&P pravidla D&D jej znají (kopím se dá bojovat i nablízko, oštěpem nikoliv).
    1d6 je DMG malého a středního kopí (D&D 2e jsme hrávali a pravidla mám stále při sobě:-))
    Vydával jsi svou hypotézu o "složitosti" a neimplementovám vrhání za fakt, což je hrubě nepravdivé Nenašel jsem žádnou takovou zmínku - prosím dolož, pokud takový zdroj máš (a nikoliv pouze tvrzení autora nějakého modu, že implementoval to, co oni na poslední chvíli neudělali)
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Víte, vždycky když si připadám, že o Balduru a jeho světě a mechanismech vím hodně, zjeví se něco takového.

    (Also *eating popcorn*)
    MiraStastnyirendie
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Hoši, kvalitní nerd battle, jen zkuste místo Krasomira psát Carsomyr, trochu to kazí výsledný dojem :smile:
    irendie
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Mirak said:

    Hoši, kvalitní nerd battle, jen zkuste místo Krasomira psát Carsomyr, trochu to kazí výsledný dojem :smile:

    Jo, princ Krasoň je hnusák. Kdyby mě s nim Minsc praštil tak bych taky určitě zapomněl udržovat všechny ty magický štíty :D
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Edvin said:

    To vážně nemůžu, vrhací nože jsou pro mága jsou naprosto skvělé :smile:

    Takže u nožů už je porovnávání magických schopností zbraní v pořádku (jen pokud to nevíš: ve hře se vrací do ruky pouze magické nože a to pouze některé). Možná by jsi měl porovnávat scimitary, že jsou to super zbraně, protože dávají +1 útok :-)
    Edvin said:

    1) Mluvil jsem o obouručních zbraních.

    Vždyť já také (proto jsem psal o tvém možném odmítání Crasomiru ve prospěch halapartny).
    Edvin said:

    2) V BG1 je to ale opravdu trochu trápí, protože tam není zrovna záplava kvalitních magických zbraní.

    Už jsem jednou zdůraznil, že mluvím o druhém dílu.
    Edvin said:

    3) V BG2 je nejsilnější obouruční zbraní Ničitel +6, což je halapartna.

    Opět hrubě nepravda. Nejsilnější pro koho? A proti komu? Jak velkou část hry s touto zbraní budeš moci bez podvádění bojovat (jak pozdě ji najdeš)?
    Golemové - musíš mít drtivou zbraň, nikoliv sečně-bodnou
    Melissan - hodně dlouhý souboj, vyhodnější z pohledu DPS bývá boj se dvěma zbraněmi a Improved Haste (aby bylo 10 útoků za kolo), protože ti nestačí Whirlwind
    atd...
    Neexistuje "nejsilnější" zbraň. Můžeme se bavit ale o tom, zda je nějaká zbraňová proficience nepříliš výhodná, protože ve hře nejsou dostatečně dobré zbraně, aby se vyrovnali konkurentům
    Edvin said:

    Ty posuzuješ kvalitu zbraní, podle nejsilnějšího exempláře jaký jde najít? Takže kdyby tam Beamdog najednou přidal "Kyj +8", tak začneš tvrdit, že kyje jsou nejlepší zbraň? Znamená to taky, že si myslíš, že luky jsou nejlepší zbraň ze všech BG, protože mají největší DPS?

    Já nikdy nic neřekl o nejsilnější zbrani. Vůbec jsem zbraně nehodnotil (a velmi bych se zdráhal jim dávat pořadí kvality, protože to závisí na mnoha parametrech. Opět jsi mi jen "vložil slova do úst". Mluvil jsem o zbraňových proficiencích, a zdá dávají (z pohledu herního metagamingu) smysl. Snažil jsem se rozbořit tvrzení, že jsou kopí slabá (=nemá smysl si brát proficienci). Mé tvrzení je pouze o tom, že pro některá povolání jsou kopí vhodnou a dobrou volbou (nikoliv "nejsilnější" zbraně jak tvrdíš; ani o scimitarech jsem neřekl, že jsou nejsilnější - jen, že s nimi je druid schopen ještě o maličko většího DPS). Snažil jsem se vysvětlit, že základní parametr (d6 DMG) není příliš důležitý.
    Mimochodem: luky nemají největší DPS (stále se bavím o BG2)
    Edvin said:

    Souhlasím, že v případě BG1 neuděláte špatně, uděláte přímo debilně, protože nejsilnější kopí v BG1 dává zranění 2-7. Nejsilnější hůl dává zranění 4-11. (Dát ji jeden Drizztuv scimitar je už trochu rozumější)

    Zkusím to ještě jednou: mluvil jsem a mluvím o BG2. První díl Baldurs Gate opravdu nemá rozumně dobré kopí (ale to jsem ani nikdy neřekl).
    Edvin said:

    A co se týká čistých vlastností, tak halapartny JSOU nejsilnější a nejpraktičtější zbraní. Problém je, že existuje zhruba 3x více magických obouručáků než magických halaparten. Každopádně s radostí postavím svého Sarevoka s Ničitelem +6, proti tvému paladinovi s Crasomirem +6. Byla by to hodně krátká bitva.

    Nevím, co jsou čisté vlastnosti - nemagické parametry halapartny? Vždyť s nemagickou halapartnou ani bojovat nechceš, tak proč je to pro tebe tak důležité? Proč podle toho posuzovat výhodnost, zda vzít dannou proficienci?

    Jen tak mimochodem: je celá řada takto dobrých zbraní jako Ravager +6:
    Crasomir
    Staff of the Ram +6
    Flail of Ages +5
    a nejsou jediné...
    Každá je dobrá pro něco jiného. Soudy o "nejsilnější" může vynášet snad jen dítě, které si poměřuje pindíka...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited April 2016
    athanas said:

    Najdi si, prosím, rozdíl mezi kopím a oštěpem. Budeš asi překvapen B) A pokud by jsi jej neznal, tak věz, že P&P pravidla D&D jej znají (kopím se dá bojovat i nablízko, oštěpem nikoliv).

    A právě protože já ten rozdíl znám, tak píšu že je to oštěp. :)

    Aby jsi mohl něco považovat za kopí, tak to musí mít určitou délku. Tyhle pod metr dlouhé srandy nejsou žádné kopí, ale oštěpy. A i oštěpem se dá bojovat na blízko (zkus si vyhledat římský pilum, budeš asi překvapen B) ). To co je v BG však má rozměry běžného kopí, takže je do nebe volající nesmysl, aby to mělo staty (1k6) malého oštěpu.
    Nefarius
  • athanasathanas Member Posts: 27


    Kucí tak bude ta bitka Sarevoka s paladinem?? A budete to streamovat?? :-)

    Kdo říká, že bych nasadil paladina?:-)
    S Shadowdancerem by byla větší sranda B)
    dal bych mu Staff of the Ram +6 a možná že by i jeden jediný sneak attack stačil >:)
    (ber to, prosím, jako žert - klidně si můžeme zkusit libovolné kombinace. Také by mě to zajímalo. Nicméně by to mě neznamenalo, že vítěz má "nejsilnější" zbraň:-))
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    Ale měl by právo na nejdelšího pindíka :3
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    athanas said:

    Takže u nožů už je porovnávání magických schopností zbraní v pořádku (jen pokud to nevíš: ve hře se vrací do ruky pouze magické nože a to pouze některé). Možná by jsi měl porovnávat scimitary, že jsou to super zbraně, protože dávají +1 útok :-)

    A proč by musely být magické a proč by se musely vracet do rukou?
    I obyčejné nemagické otrávené vrhací nože jsou pro mága skvělá volba.
    athanas said:

    Neexistuje "nejsilnější" zbraň. Můžeme se bavit ale o tom, zda je nějaká zbraňová proficience nepříliš výhodná, protože ve hře nejsou dostatečně dobré zbraně, aby se vyrovnali konkurentům.

    Nejsilnější zbraně existují. Sílu zbraně určíš podle její smrtící síly.
    Ničitel má 1K10 +6, +3K6 zranění jedem + 10% na instant kill
    Co se čistého DPS týče, tak se Ničiteli nevyrovná žádná jiná obouruční zbraň.
    Carsomyr má sice nejlepší buff, ale smrtící silou se Ničiteli nevyrovná.
    athanas said:

    Mimochodem: luky nemají největší DPS (stále se bavím o BG2)

    Tak si zkus nabít luk šípy výbuchu, budeš překvapen :D
    athanas said:

    Nevím, co jsou čisté vlastnosti - nemagické parametry halapartny? Vždyť s nemagickou halapartnou ani bojovat nechceš, tak proč je to pro tebe tak důležité?

    Čistýma vlastnostma myslím efektivitu zbraně jako takové. Při srovnání s ostatníma nemagickýma obouručníma zbraněma je to prostě nejefektivnější zbraň.
    athanas said:

    Každá je dobrá pro něco jiného. Soudy o "nejsilnější" může vynášet snad jen dítě, které si poměřuje pindíka...

    A takovéhle řeči může vynášet snad jen dítě, které si ho už poměřilo a nebylo spokojené s výsledkem...
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Edvin said:

    A právě protože já ten rozdíl znám, tak píšu že je to oštěp. :)

    Aby jsi mohl něco považovat za kopí, tak to musí mít určitou délku. Tyhle pod metr dlouhé srandy nejsou žádné kopí, ale oštěpy. A i oštěpem se dá bojovat na blízko (zkus si vyhledat římský pilum, budeš asi překvapen B) ). To co je v BG však má rozměry běžného kopí, takže je do nebe volající nesmysl, aby to mělo staty (1k6) malého oštěpu.

    Hra Baldurs Gate i pen&paper D&D 2e mají shodné statistiky pro zbraně shodného jména (spear není totéž co jevelin). Předpokládám, že tvůrci litují kterak si tě nepozvali na korekturu toho, co za obrázky zbraní do hry dali. Ve hře je zbraň jménem kopí a má statistiky kopí, tak jak jej popisují pravidla D&D 2e. Ano, možná ta pravidla nejsou nejpřesnější, ale tvrdit:
    Edvin said:

    Kopí má úmyslně nějnižší DMG ze všech obouručních zbraní, protože se původně mělo jednat o zbraň, kterou mělo být možné vrhat (Ascension to znovu oživil). Objevilo se ale pár problémů, jako například fakt, že kopí neváží zrovna málo, takže by byl trochu problém, aby jsi sebou vláčel svazek 80 kopí. Takže to nakonec zrušili, ale DMG už neopravili.

    je lež.
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Edvin said:

    A proč by musely být magické a proč by se musely vracet do rukou?
    I obyčejné nemagické otrávené vrhací nože jsou pro mága skvělá volba.

    Buď jsou obyčejné nebo jsou otrávené. Je zajímavé jak mé tvrzení, že je hloupost porovnávat vhodnost proficience ve zbraních na základě statů obyčejného vybavení, které postavy stejně používají až magické/vylepšené, rozporuješ tvrzením jak jsou dýky pro mága super, protože existuje speciální druh dýk s účinkem otravy. V podstatě potvrzuješ má slova, že je hloupost řídit se číslem d4 DMG, což jsi dělal ty, aby jsi odsoudil kopí.
    Edvin said:

    Nejsilnější zbraně existují. Sílu zbraně určíš podle její smrtící síly.
    Ničitel má 1K10 +6, +3K6 zranění jedem + 10% na instant kill
    Co se čistého DPS týče, tak se Ničiteli nevyrovná žádná jiná obouruční zbraň.
    Carsomyr má sice nejlepší buff, ale smrtící silou se Ničiteli nevyrovná.

    Opět lživá generalizace. "smrtící silou" (řekněme, že máš na mysli průměrný čas, který je potřeba na zdolání daného protivníka) proti komu? Adamatinový golem? Mellisan? Nemrví (tam jsou jiné zbraně, které je zebíjejí instatně v průměru rychleji)? Příliš generlizuješ.
    Edvin said:

    Tak si zkus nabít luk šípy výbuchu, budeš překvapen :D

    Proti komu? 50 skřetům? Jednomu bossovi? Opět taková lživá generalizace.
    Edvin said:

    Čistýma vlastnostma myslím efektivitu zbraně jako takové. Při srovnání s ostatníma nemagickýma obouručníma zbraněma je to prostě nejefektivnější zbraň.

    Jakou efektivitu? Jaké čisté vlastnosti? Můžeš si třeba nadefinovat, že efektivitou myslíš počet útoků, které dohromady potřebuješ, aby jsi porazil 1000 nepřátel, kteří jsou složeni podle nějakého klíče (četnost ve hře?) . Je to ale správná definice? Někdo jiný řekne, že za efektivní považuje jen zbraň, která účinkuje proti jakémukoliv nepříteli (taková není, potože existuje protivník, na kterého potřebujes nemagickou zbraň - to ale vynechme). Někdo bude tvrdit, že jen zbraň, se kterou se může vydat na Illithidy, upíry... Někdo jiný, že zbraň, kterou může používat jeho oblíbené povolání (postava)...
    Každopádně já nehledám "nejsilnější" zbraň. Nezačal jsem diskuzi o tom jaká zbraň je "nej". Jen tvrdím, že kopí je dobrá volba proficience pro některá povolání.
    Edvin said:

    A takovéhle řeči může vynášet snad jen dítě, které si ho už poměřilo a nebylo spokojené s výsledkem...

    Ano, jistě. Proto mám potřebu vkládat ti nějaká tvrzení do úst nebo prezentovat svou teorii o slabých kopích jakožto zákulisní pravdu...
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Edvin said:

    Aby jsi mohl něco považovat za kopí, tak to musí mít určitou délku. Tyhle pod metr dlouhé srandy nejsou žádné kopí, ale oštěpy. A i oštěpem se dá bojovat na blízko (zkus si vyhledat římský pilum, budeš asi překvapen B) ). To co je v BG však má rozměry běžného kopí, takže je do nebe volající nesmysl, aby to mělo staty (1k6) malého oštěpu.

    Pilum není možné používat na blízko. Kovová část byla spojena v dřevěnou pouze dřevěným kolíkem aby se po použití os sebe oddělili (a pillum nešlo vrhnout zpět). Po bitvě si pak vítezové díly opět poskládali...
    Možnost použití oštěpů v boji na blízko (opravdovém "středověkém " boji, nikoliv pouze bodnutí a zlomení oštěpu) považuji za spíš teoretickou (a kategorizaci jako obouruční zbraň jako nepravděpodobnou).
    Je to kopí, má to staty kopí (=d6).
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Klasicke forum BG. At se ze zacatku jedna o cokoliv, nakonec se to vzdycky zvrhne na porovnavani zbrani a class a handrkovani se o 3% rozdil v "sile".
    Jeste chvili a nekdo vytahne Excel tabulky.
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @STBorg Tak ta tvoje hláška mě totálně rozsekala!!! (y) :D

    Myslím, že je zbytečné v téhle debatě nadále pokračovat.
    To není konstruktivní debata, ale spíše destruktivní handrkování jak báby na trhu. :(
    Nebo spíše jako v Pyšné princezně, kdy se trhovci hádali, čí že to povolání je nejdůležitější a právě že jen to jejich ...
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    edited April 2016
    Obouručák nebo klacek, Boo Vám stejně natrhne zadel všem... :D

    Jinak jsem pro bitku, mohli bychom sázet :)
    irendie
  • athanasathanas Member Posts: 27

    Jinak jsem pro bitku, mohli bychom sázet :)

    Mě duely přijdou zajímavé (asi proto, že jsem dosud žádný nezkusil:-)) takže proti nic nenamítám. Nechtějte ale po mě, abych podle jejich výsledku dělal hitparádu "co je nej"

    Apropo, nevím o tom, že by ve hře existovala nějaká možnost odvrátit "decapitating" efekt. Víte o něčem?
    Pokud ne, tak asi vyjde nejlépe na takový mlátící duel nějaký barbar s Axe of the Unyielding +5 a do druhé ruky Belm +2?
    Jiné nápady?
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    athanas said:

    Jinak jsem pro bitku, mohli bychom sázet :)

    Mě duely přijdou zajímavé (asi proto, že jsem dosud žádný nezkusil:-)) takže proti nic nenamítám. Nechtějte ale po mě, abych podle jejich výsledku dělal hitparádu "co je nej"

    Apropo, nevím o tom, že by ve hře existovala nějaká možnost odvrátit "decapitating" efekt. Víte o něčem?
    Pokud ne, tak asi vyjde nejlépe na takový mlátící duel nějaký barbar s Axe of the Unyielding +5 a do druhé ruky Belm +2?
    Jiné nápady?
    Já tedy v pravidlech nijak zběhlý nejsem, ani mě to vlastně netrápí, ale co jsem tak hrál za postavy tak mě nejsilnější přišel kensai s vymástrovanýma dvěma zbraněma a s katanama, do pracek zuřivost nebes a Hindovu zkázu a nic si neškrtlo... Později jsem na něj ani nekouzlil ochrany, nemělo to smysl :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    athanas said:

    Apropo, nevím o tom, že by ve hře existovala nějaká možnost odvrátit "decapitating" efekt. Víte o něčem?

    Hindova zkáza poskytuje imunitu na všechny formy smrtících efektů.

    Jo a Sekera neústupnosti ti poskytuje šanci hodit si na odvrácení smrtícího efektu (není příliš účinná proti mocnějším nepřátelům, kteří mají vysoké záchranné hody). Ničitel nic takového neumožňuje (což ho činí tak neuvěřitelně OP). Zkrátka 10% šance, že bude zasáhnutý nepřítel totálně v prdeli. A když máš 5 útoků za kolo a nebo si pustíš vířivý útok (10 útoků za kolo), tak je skoro každý tvůj útok smrtelný. Tomu se prostě nevyrovná žádná jiná zbraň.
    CaszidyNefarius
  • NefariusNefarius Member Posts: 13
    Ve zbraních se trochu vyznám, tak taky přihodím svou trošku do mlýna.
    athanas said:

    Pilum není možné používat na blízko. Kovová část byla spojena v dřevěnou pouze dřevěným kolíkem aby se po použití os sebe oddělili (a pillum nešlo vrhnout zpět). Po bitvě si pak vítezové díly opět poskládali... Možnost použití oštěpů v boji na blízko (opravdovém "středověkém " boji, nikoliv pouze bodnutí a zlomení oštěpu) považuji za spíš teoretickou (a kategorizaci jako obouruční zbraň jako nepravděpodobnou).
    Je to kopí, má to staty kopí (=d6).

    Každý fandy chladných zbraní ví, že Pilum se úplně běžně používalo při boji na blízku.
    Řekne ti to dokonce i wikipedie, tak tady nedělej chytráka. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Pilum)
    athanas said:

    Tak si zkus nabít luk šípy výbuchu, budeš překvapen :D
    Proti komu? 50 skřetům? Jednomu bossovi? Opět taková lživá generalizace.

    Počet nepřátel nehraje roli (i když je plošný účinek příjemný bonus).
    I obyčejný nemagický krátký luk ti s šípy výbuchu udělí pecku za 7-42.
    Pokud jde o zranění, tak něco takového netrumfne žádná jiná zbraň.
    Takže opět nemáš pravdu.
    Edvin said:

    Kopí má úmyslně nějnižší DMG ze všech obouručních zbraní, protože se původně mělo jednat o zbraň, kterou mělo být možné vrhat (Ascension to znovu oživil). Objevilo se ale pár problémů, jako například fakt, že kopí neváží zrovna málo, takže by byl trochu problém, aby jsi sebou vláčel svazek 80 kopí. Takže to nakonec zrušili, ale DMG už neopravili.

    athanas said:

    je lež.

    Tohle je všeobecně známá pravda. Do hry se nedostalo spousta obsahu, na jehož zbytky jde občas narazit. Kdyby jsi se kolem BG pohyboval stejně dlouho jako někteří zdejší veteráni, tak by jsi to věděl. Věděl jsi například, že původně se BG jmenoval Iron Throne? Věděl jsi, že ve hře původně byla možnost jízdy na koni? Fakt že něco neznáš, automaticky neznamená, že je to lež.
  • athanasathanas Member Posts: 27
    Nefarius said:

    Každý fandy chladných zbraní ví, že Pilum se úplně běžně používalo při boji na blízku.
    Řekne ti to dokonce i wikipedie, tak tady nedělej chytráka. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Pilum)

    Priznam se, ze jsi me dostal do uzkych. Ziji v dmeni, ze od zavedeni toho uchyceni ratiste drevenym kolikem uz pouzit v boji neslo. Wikipedie sice tyto udaje zminuje:
    "Marius však prý odstranil hřeby a nahradil je dřevěným kolíkem, který se snadno zlomil. Výsledkem pak bylo pilum, které po dopadu nezůstalo rovné, ale jeho ratiště se ohnulo. Cílem bylo nejspíš vyrobit oštěp, který by byl po vržení nepoužitelný nepřítelem k protiútoku."
    Nefarius said:

    Počet nepřátel nehraje roli (i když je plošný účinek příjemný bonus).
    I obyčejný nemagický krátký luk ti s šípy výbuchu udělí pecku za 7-42.
    Pokud jde o zranění, tak něco takového netrumfne žádná jiná zbraň.
    Takže opět nemáš pravdu.

    Nemas pravdu. Zalezi na protivnikovi (a hodne).
    opasek sily 22 + Staff of Ram +6 => DMG 28-32 (prumerny DMG 30; drtive zraneni, ktere ma vetsinou vubec nejmensi odonosti)
    luk + sipy vybuchu => DMG zbrane + 7-42 (prumerny dmg sipu vybuchu pri neuspesnem hodu na past 21; pri uspesnem hodu 10,5; pri resistanci na fire jeste mene). Zalezi na protivnikovi - boss (nizke pasti; odolnost na ohen => velmi maly DMG)
    Nefarius said:


    Edvin said:

    Kopí má úmyslně nějnižší DMG ze všech obouručních zbraní, protože se původně mělo jednat o zbraň, kterou mělo být možné vrhat (Ascension to znovu oživil). Objevilo se ale pár problémů, jako například fakt, že kopí neváží zrovna málo, takže by byl trochu problém, aby jsi sebou vláčel svazek 80 kopí. Takže to nakonec zrušili, ale DMG už neopravili.

    Tohle je všeobecně známá pravda. Do hry se nedostalo spousta obsahu, na jehož zbytky jde občas narazit.
    Co je vseobecne znama pravda? Ze:
    Edvin said:

    Kopí má úmyslně nějnižší DMG ze všech obouručních zbraní, protože se původně mělo jednat o zbraň, kterou mělo být možné vrhat...

    To rozhodne ne. Ano, ve hre jsou veci, ktere nebyli implementovany. To ale neznamena, ze plati implikace: "ma nejmensi DMG protoze mela byt i vrhaci". Ona ma nejmensi DMG protoze to tak je pen&paper.
    Vlozil jsi mi do ust nesouhlas s tim, ze kopi bylo planovano i jako vrhaci zbran (coz jsem nikdy nerekl - precti si to znovu). Muj nesouhlas je s faktem, ze ma udajne spane (slabe) staty a udajnym duvodem pro to.
    Nefarius said:

    Kdyby jsi se kolem BG pohyboval stejně dlouho jako někteří zdejší veteráni, tak by jsi to věděl. Věděl jsi například, že původně se BG jmenoval Iron Throne? Věděl jsi, že ve hře původně byla možnost jízdy na koni? Fakt že něco neznáš, automaticky neznamená, že je to lež.

    Netvrdim, ze je lez co neznam - tvrdim, ze je lez ta zminena implikace. Obhajoval jsem pouzivani kopi jakozto zivotaschopne zbranove proficience. Jako protiargument napsal @Edvin, ze "je to slozitejsi"a zminenou implikaci. Tak tady nedělej chytráka.

    Zajimave, ze vis jak dlouho se pohybuji kolem BG... Nema cenu se trumfovat v tom, kdo to dohral v kterem roce nebo kolikrat, protoze to stejne nejde overit. Tvuj predpoklad, ze nekdo neco nevi aniz bys vedet co vlastne vi je to tve "delani chytraka".
  • athanasathanas Member Posts: 27
    edited April 2016
    athanas said:


    opasek sily 22 + Staff of Ram +6 => DMG 28-32 (prumerny DMG 30; drtive zraneni, ktere ma vetsinou vubec nejmensi odonosti)

    Vrazil jsem to du ruky Jaheire, a myslim, ze jsem tam u ni mel ** u holi, tak je potreba jeste neco odecist (tusim, ze Specialized = +2)
    a mozna i natepniky (nevim jake mela). Kazdopaden to je neco, co se streleckou zbrani jen tak nedostanes...
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Zkusim dneska slovo proficience použít v běžném rozhovoru :)
    Kokocudaci
  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    Mirak said:

    Zkusim dneska slovo proficience použít v běžném rozhovoru :)

    Neuvěřitelné, čím dokáže fórum o počítačové hře člověka obohatit... :D
    Danny_S
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    Tak např. @Mirak @Idaho @PJ_Trewor @Southpaw a @STBorg považuji za BG-znalce a takový @Edvin je BG-guru, který tomu všemu a hlavně překladům a modům věnuje neskutečně moře času, takže dle mého názoru je už PoloProfík přes BG a jeho další klony. ;-)
    Samozřejmě, že se může (z)mýlit, (s)plete se každý a nikdo nejsme dokonalý, ale beru to tak, že když on něco napíše a stojí si za tím, tak to je také pravda.
    Já jsem v tomhle jen BFU hráč a pravidla ADaD neznám tak dobře, sic jsem kdysi hrál klasický Dračák.
  • STBorgSTBorg Member Posts: 66
    @Danny_S Já jsem se dostal do listu? To mi lichotí :3 Ale uznávám, že mám taky sklony nadržovat Edvinovi. Mimochodem, ví někdo, jestli je ještě aktivní Christof? Vím, že tu byl, když se tu fórum zakládalo, ale od té doby..
    Na druhou stranu, athanas ví co znamená implikace a umí to použít správně, takže jeho příspěvky taky beru seriózně.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    edited April 2016
    Já ne. Vlastně celou tuhle debatu nečtu od jeho prvních dvou příspěvků, které byli podle mě přehnaně agresivní.
    Co mě ovšem opravdu, ale opravdu zaraží je fakt, že jsem byl opět označen za BG znalce. Rád bych tedy především využil této příležitosti a poděkoval mamince a tatínkovi, protože bez nich by to nebylo možné. Nicméně fakticky nevím čím jsem si to zasloužil. Většina mých postů začíná slovy "já už si to moc nepamatuju..." a "tuším"
    Například i tahle diskuze o zbraních jde zcela mimo mě. Osobně bych skončil u prvního postu s tím, že "kopí stojí za pěkný hovno" a šel buzerovat Edwina kdy už jakože bude ta čeština :)
  • Danny_SDanny_S Member Posts: 596
    @Idaho S tím plně souhlasím.
    Také už chci mít češtinu i na SoD, sic ještě pořád nemám - už pox-té - dohranou Jedničku. :-D
    Jednou kdysi jsem ji dohrál, jenže pak jsem přišel o všechny savy. :-(
    Jen mě zarazilo, že když jsem si nainstaloval a stáhl data k BG2, tak čeština v tom - ještě - není, když u BG1 byla přímo v instalaci a kupodivu ta poslední verze, co je na stránce Translate.BeamDog.com ... :-(
    Navíc verzi mi to ukazuje pořád 1.3.xxxx, když už má být ofiko 2.0.xxxx. :-(
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Danny_S
    Pamatuješ v jakém stavu bylo prakticky všechno po té co Beamdog vydal BG1:EE ? :)
    Když to srovnáš s tím bordelem jaký v tom měli tehdy, tak teď je to skoro královské.
    Ale pořád v tom mají bordel...

    Dej jim pár let, jako u BG1:EE :smiley:
  • irendieirendie Member Posts: 421
    edited April 2016
    STBorg said:

    @Danny_S Já jsem se dostal do listu? To mi lichotí :3 Ale uznávám, že mám taky sklony nadržovat Edvinovi. Mimochodem, ví někdo, jestli je ještě aktivní Christof? Vím, že tu byl, když se tu fórum zakládalo, ale od té doby..
    Na druhou stranu, athanas ví co znamená implikace a umí to použít správně, takže jeho příspěvky taky beru seriózně.

    Christof se tu už dlouho neobjevil. Naposled byl pořádně aktivní když překlad BGEE jel na Google Docs (a podle mě to bylo přehlednější než je to teď...), pak se překlad přesunul na web beamdogu a po delší christofově neaktivitě převzal vedení překladu Edvin. Od tý doby se tu christof párkrát ukázal, ale mám pocit že poslední rok už tu možná nebyl ani jednou.

    A nevim proč tak řešíte dps postav. Prostě jedu s tim s čim se mi zachce. Já osobně hraju LARPy, Pen & Paper RPGčka, PC RPGčka, stolní hry apod. a jde mi hlavně o zážitek (pokud vás baví power-gaming tak si ho užijte, brát vám ho nebudu, taky si užívám když moje postava sílí). Samozřejmě se hodí vědět co je nejsilnější, ale řešit to "musí" jen ten kdo jede s pár modama pro obtížnost (upřímně, to Bhalovo dědictví co přidali ve verzi 2.0 je nic moc. Nevylepšuje pořádně AI, pouze staty. A prosto je jedno že kouzelníka sejmete až když mu dáte 3x větší zranění když je furt stejně blbej.) a zároveň na insane ve hře. A ani to větší množství nestvůr na vyšší obtížnosti nevadí.
    ADnD sem osobně nikdy nehrál, a ačkoliv sem pravidla párkrát před pár lety pročítal, tak rozhodně nemůžu nic co tu bylo řečeno potvrdit ani vyvrátit.
Sign In or Register to comment.