Skip to content

Zajimavosti, Eventy, zkušenosti z BG1 a BG2

124678

Comments

  • MadokMadok Member Posts: 46
    Jojo, to jsou podle me bugy. Ja jsem to takhle udelal v BG1 primo v Balduranove brane. Myslim, ze 2x po ceste potkate carodeje, ktery bydli v takove te hezke vezi, nez ho sami navstivite v jeho domove. Pokazde jsem ho obral a mel 2-3 prsteny ochrany +2 :)
    Nebo ta situace s tim Markovym protijedem, to je taky hodne usmevne :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    No vzhledem k tomu, že plášť stínových zlodějů nemá žádné staty a je to ryze kosmetický doplněk, tak bych to za moc velký bug nepovažoval.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Inak, este pred vydanim BG:EE boli reci o tom, ze ak ta seria bude uspesna, tak ze vraj by mala byt vydana aj BG 3. Je to fakt mozne ? Su nejake nove info o tom ?
  • MadokMadok Member Posts: 46
    No ja si myslim, ze to bude hodne zalezet na vysledcich z prodeje BG2. Nechci byt skeptik, ale i kdyby se pustili do vyvoje BG3, tak aby to nedopadlo jednim velkym fiaskem! Jde hlavne vymyslet originalni pribeh a zaroven dodrzet jistou kontinuitu s predchozimi dily. O inovacich a hernich prvcich se radeji nebavim. Nezbyva tedy nez cekat a doufat, ze se s tim uspesne porvou :)
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Mno takhle, po tom co museli "projít" BG1 a BG2, tak bych se příběhu trojky nebál, ono ani jednička ani dvojka nijak extra originální příběh neměli, kouzlo bylo spíš v tom, že ste tak nějak šli za sebe a až potom zachraňovali svět :) Problém vidím spíš s hrou jako takovou. Drtivá většina lidí si koupila/koupí BG1/2 EE protože nostalgie, nejsem si jsitej, jak se budou tvářit na další díl a hlavně, jak ta hra bude vypadat. Pokud by se zaměřili jen na nás, tak budee spokojení my, ale oni s výdělky asi ne, pokud se zaměří na masy, tak budou možná výdělky, ale my budem nespokojený :) Kompromis by se hledal těžko a mohl by skončit ještě větším fiaskem
  • Hor89Hor89 Member Posts: 118
    Vzhledem k tomu že jsou pomerně malé studio, tak budou asi muset přibrat další zaměstnance nebo s někým spolupracovat (Obsidian nebo CDP. Red bych bral všemi deseti).
  • beobeo Member Posts: 143
    Tiez mam pocit ze sami by to tazko zvladali, asi po kazdej stranke. Nic proti ich pristupu ale timu, ktory nedokaze po roku dodat final patch nieco urcite chyba, ci uz ludia alebo skill. Urcite to neni stary Black Isle..
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Viete poradit ako zabit Shandalara ?
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    Nejlepší je sehnat si co nejvíc hůlek pralyzace a pak na něj kouzlit tak dlouho, než to bude úspěšný, což docela trvá, má totiž strašně nízký záchranný hody. A jakmile je paralyzovaný, musíš do něj mlátit vším co máš a zabít ho rychleji, než se zase probere.
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Dudo said:

    Viete poradit ako zabit Shandalara ?

    To je kterej? :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Idaho said:

    Dudo said:

    Viete poradit ako zabit Shandalara ?

    To je kterej? :)
    Ten mág v Ulgothově Vousu, kterýmu můžeš předtím povraždit v BG dcerky a pak tě transportuje na ten ledovej ostrov.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    Dudo said:

    Viete poradit ako zabit Shandalara ?

    obecne pro tyhle situace doporucuju mit v parte zlodeje, ktery neslouzi pouze jako nekdo kdo otvira truhly a strili z luku...
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Ani zlodej, ani hul paralyzace nepomaha :) je riadne tuhy. Zlodeja mam Corana, ma thaco -4 a ani prd nespravil proti nemu. Moj barbar ma thaco -1, obojrucak +3 a to ho len ucese s nim. Ak sa mi aj podari utok, tak mu zrobi 9 dmg a v zatvorke (54-45) Neviem preco to odpocitava...
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    To odpocitavanie je "damage resistence". Proste je odolny voci zraneniu.
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    zlodej + boty rychlosti, priplizis se k nemu probodnes ho a pak rychle uteces za roh, kde se schovas a tohle opakujes dokud neumre, pokud mas v parte zabijaka, ktery muze potrit zbran jeden, nebo ma tvuj zlodej otravenou zbran, tak je cela situace jeste jednodussi, nebot dmg zpusobeny jedem mu prerusi kouzleni...takto lze cele BG1 bezproblemu prosolovat na nejvyssi uroven obtiznosti
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Promo16 ja som ho skusal s Coranom prebodnut asi 10x a ani raz sa nepodarilo. Ale skusim to este tak ako si to napisal...
  • irendieirendie Member Posts: 421
    Já vždycky přišel s hůlkou paralyzace a pak sem ho umlátil. Popř. když jsem si zkusil importovat svýho mága z BG2 do BGEE tak sem ho spražil oslabenim odolnosti, párkrát zastav čas nějaký to kouzlo co ruší mezery v kouzlení + róba vecny která funguje i v BGEE atd. až sem ho usmažil. Ale je to hard (zlatej drizzt - Zeslabim magickou odolnost a upražim ale tohle bylo těžší sousto. Je taky pravda že s taktikou zastavení času atd. se dá porazit většina silnejch bossů v BG2 na pohodu (samozřejmě bez tactics...) až na těch "pár" polobohů).
  • Promo16Promo16 Member Posts: 84
    Dudo said:

    Promo16 ja som ho skusal s Coranom prebodnut asi 10x a ani raz sa nepodarilo. Ale skusim to este tak ako si to napisal...

    praci si hodne ulehcis kdyz ho probodnes jeste driv nez s tebou zacne kecat a na sebe stihne neco zakouzlit a ostatni cleny party je nejlepsi strcit nekam uplne pryc
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Tak preci to jde...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Madok
    Jsem rád, že jsi to ukázal, tohle by totiž nemělo jít a je třeba to nahlásit...
    ( Minimálně by to nemělo jít tak snadno )
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Ty se jenom zlobis, ze to dostal :-)
    Zabit Elminstra nikdy nebylo TAK tezke (zkousel jsem to sice asi jenom 2x ale zabil jsem ho)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited December 2013
    @Southpaw
    Tohle je více méně bug.
    Příběhově důležité postavy jsou nastaveny jako nesmrtelné, nebo mají alespoň odpovídající schopnosti.
    Elminster je v BG2 dost velký tvrďák, který je (co se sesílání kouzel týče) nejméně na stejné úrovni jako Irenicus.
    Byl bych rád, kdyby měl ty samé schopnosti i v jedničce.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Nechte, ale souhlasim. Bylo by hloupe, kdyby Elminstra zabil kdejaky pobuda na 7 levelu.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Přesně tak!
    Každopádně by ho nemělo být ani možné zabít, protože svět FR je už mnohem dál a Elminster tam pořád žije. Technicky by nemělo být možné zabít ani Drizzta a pořád nerozumím, jak přesně se v BG2 oživil a zase se musí oživit i když ho zabiješ podruhé.
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Edvin said:

    Přesně tak!
    Každopádně by ho nemělo být ani možné zabít, protože svět FR je už mnohem dál a Elminster tam pořád žije. Technicky by nemělo být možné zabít ani Drizzta a pořád nerozumím, jak přesně se v BG2 oživil a zase se musí oživit i když ho zabiješ podruhé.

    BG do kánonu FR stejně nepatří, takže je to úplně jedno. Drizzt Bhaalspawna nikdy nepotkal.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    No ono i zabit Elminstera nebylo jednoduche, aspon do te faze, nez jsem dosel na to jak :) Preci jen 26 000xp se urcitenv BG1 hodi a evidentne s tim hra pocitala. BTW dosel jsem na to, jak se da zabit Drizzt i hned z kraje hry, samozrejme bez cheatovani. Ale je to takovy mensi bug no :)
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813
    Madok said:

    No ono i zabit Elminstera nebylo jednoduche, aspon do te faze, nez jsem dosel na to jak :) Preci jen 26 000xp se urcitenv BG1 hodi a evidentne s tim hra pocitala. BTW dosel jsem na to, jak se da zabit Drizzt i hned z kraje hry, samozrejme bez cheatovani. Ale je to takovy mensi bug no :)

    Tvrdit, že s tím hra počítala mi přijde dost odvážný. Pokud hráč plní všechny questy a prochází všechny lokace, tak dosáhne zkušenostního stropu o dost dřív, než se dostane na konec. A to rozhodně nemusí lovit respawnované potvory někde po lesích.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Na Drizzta už existuje tolik taktik...
    Nejednodušší je prostě vzít Baelotha, zakouzlit kamenou kůži a ohnivý/modrý štít a Drizzt se o něj během chvilky sám zabije. Co se týká Elminstera, tak mi ani nevadí to, že jde zabít, ale to, že se nebrání. Měl by na tebe hodit jedno kvílení baší, a měl bys po ptákách :D
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Vidis to, to jsem ani netusil, ze to jde takhle :) No, ale fakt jednoduche je, kdyz si sezenes / najdes lektvar neviditelnosti, chvili se kolem Drizzta projdes a pockas az Gnollove udelaji praci za tebe :D
  • Lynx29Lynx29 Member Posts: 107
    gnollove fakt za tebe tu praci neudelaji...
Sign In or Register to comment.