Skip to content

Zajimavosti, Eventy, zkušenosti z BG1 a BG2

135678

Comments

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Nemůžeš zmámit lidi které máš v družině :D

    Aby to fungovalo musíš je vyhodit. Bohužel některé postavy po vyhození samy odejnou takže máš jen jednu příležitost je zmámit a to ještě před tím než je nabereš do party. Každopádně zmamování fungovalo pouze v původním čistém BG1 které už dneska nikdo nehraje, protože existovaly věci jako TuTu a BGT ( modifikace která ti do BG1 dala grafiku BG2 ) kde to pro změni nešlo, takže se o tom jen málo ví. Já osobně jim přičítám k plusu že to opět zavedli.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    To vím :D
    zkoušel jsem to na Dynaheir než jsem ji nabral v gnollí pevnosti. Měla svůj zmámenej monolog, ale poté co kouzlo vypršelo tak sice nebyla nepřátelská ale odmítla se se mnou bavit, takže jsem ji stejně nemohl nabrat.
    Teď jsem to ale zkoušel na neutrální civilisty a ti se po vypršení kouzla stali nepřátelskými, takže si nejsem jistej, co v tom je...

    Jinak já jsem nikdy nehrál BGT ani TuTu. Jednou jsem to nainstaloval ale nelíbilo se mě to. Do teď jsem vždycky hrál originál.
  • KailKail Member Posts: 84
    edited January 2013
    @pecca: s těma civilama mi to dělá taky, jen jsem cvičně zkoušel zmámit celou svítící tvrz a když jsem si pak odpočinul a vyrazil za Gorionem, všichni na mě byli pěkně nasr... Mimochodem, ve svítící tvrzy výsledek plošný aplikace "zmam osobu" nulovej.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Na mě ještě nikdo nikdy nezaútočil...
    Ale možná že je to tím, že na zmamování používám pláště a né kouzla.
  • HadrianBlackwaterHadrianBlackwater Member Posts: 121
    @Edvin jo, teď jsem to někde našel na cizím foru, že při použití kouzla zmam, ovládni atd se postava po vyprchání vzbouří, což my nechceme, aspoň v některých případech a pokud použijeme plášť, tak tam to nevadí.

    Jinak jsem zapoměl na možný bug v BG2, ve čtvrté kapitole kdy skončíte v Brynlaw, tak máte šanci zachránit přítelkyni(dívku lehčích mravů) mrtvého kouzelníka, co byl váš kontakt. Pokud se dostanete dovnitř bez boje a pokecáte s kuchařkou, tak uspíte stráže atd atd, prostě po dokončení q když se vrátíte dovnitř a dojdete ke kuchařce a pokecáte, dostanete expy a když znova tak dostanete znova a jde to do nekonečna.

    Další typ pro ultimátní sekáček, pokud používáte dualwield, a jste hraničář nebo zloděj vysoké úrovně pro použití jakehokoliv předmětu, při použití montoliova pláště, lepších rukavic bojového umění a správně rozdělených bodů dostanete až 5 útoků za kolo, začarujte na tuhle postavu vylepšený spěch a máte těch útoků 10. A pak že Drizzt je rychlej :P
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Na mape, kde vyjdete z Naskelskych dolov, su dalsie tri jaskyne. V jednej sa aj nachadza zombie a chce spät dyku. Ale zaujima ma preco mi tam vypisuje, ze mam ist dalej na koniec chodby az dojdem k trom mohylam. V starej verzii hry to nepisalo. Ma to nejaky iny vyznam ?
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Nezaregistrovali ste nieco okolo noveho updatu ? Ze vraj dnes alebo zajtra by mal uz prist ?
  • irendieirendie Member Posts: 421
    @Dudo - Jelikkož poslední cca 3 tejdny ležim s jakousi nepěknou chorobou tak toho moc neregistruju :P A proč to vypisuje - to nevím. Mě osobně to nevadí ale proč to tak je... nevadí.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    Nevím jak je to v češtině, ale v angličtině to má popisný charakter. "Jdeš dolů dlouhým tunelem, až ke skupině tří pohřebních mohyl". Jako by to říkal PJ. Toť vše. Jo a ve staré BG to bylo taky, ale tam se to ukazovalo jenom v dialogovém okně.
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    Dudo said:

    Na mape, kde vyjdete z Naskelskych dolov, su dalsie tri jaskyne. V jednej sa aj nachadza zombie a chce spät dyku. Ale zaujima ma preco mi tam vypisuje, ze mam ist dalej na koniec chodby az dojdem k trom mohylam. V starej verzii hry to nepisalo. Ma to nejaky iny vyznam ?

    Bolo to aj v povodnej verzii a je to preto, lebo su tam tie 3 jaskyne/mohyly na celej mape a v kazdej su sarkofagy (+ Ghoulovia). Je to len "flavour text". Vsetky tieto 3 mohyly su na rovnakej mape.
    Dyka je +2, nedavaj mu ju ;-)
  • DudoDudo Member Posts: 361
    Neviete mi poradit, kde by som pozhanal baldurs gate tutu ? alebo nejaku dobru verziu oboch casti aj s datadiskami.
  • PJ_TreworPJ_Trewor Member Posts: 153
    lepší máš baldurs gate trilogy, kde to jsou všechny díly jako jedna velká hra a jsou tam mnohem víc vychytaný chyby, než v tutu. stačí googlit "bgt weidu". samozřejmě musíš mít originál všech her včetně datadisků.
  • DudoDudo Member Posts: 361
    no ved to ze nemam originaly...
  • bukvabukva Member Posts: 71
    edited June 2013
    BG trilogy jsou vazne pecka !
    a original mit nemusis...
    Post edited by bukva on
  • DudoDudo Member Posts: 361
    a kde to pozhanam ?
  • tatoktatok Member Posts: 174
    btw, na gogu jsou teď oba díly se slevou 50%, tj. BG1+TotSC - $4.99 a BG2+ToB $4.99. Za tu cenu prakticky zadarmo. Funkčnost BGT i ostatních modů samozřejmá :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Heh, akorát se musíš připravit že instalace BGT pak nezabírá zrovna málo místa. :-)
    Já doufám, že brzo přijde taková doba, že BGT už bude zbytečné, protože se BG:EE dostane alespoň na stejnou úroveň. ( Už se to lepší, ale pořád je ještě trochu pod ním ).

    Pro BGT stále ještě mluví fakt, že do něj pasují všechny módy které vznikaly 10 let.
  • bukvabukva Member Posts: 71
    edited June 2013
    Pro ANDROIDAKY co nevydrží čekat
    na google play se obevila aplikace Gate of Baldur (placená :( )
    podle popisu tato hra obsahuje jen demo data BG2 - čili zřejmě jen Irenicův dungeon.
    Tak jako tak, to za pokus, za zahrání stojí (mě to teda baví :)
  • DudoDudo Member Posts: 361
    ake moze byt najnizsie thaco a ake AC ?
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Jestli si dobře pamatuju, tak maximální AC je -24 ( nebo -26, už si přesně nepamatuju ) bez větších problémů dosažitelné, když máš třeba Swashbucklera. U ostatních to nebude tak snadné. Co se thaca týče tak to nevím, vím že se mi jednou podařilo dostat pod -30 takže bych tipnul že max bude asi -40, možná i víc. Stejně je to ale jedno, protože do takových extrémů se jen tak nedostaneš.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Nevim jestli budu jediny, ale poprve kdyz jsem hral BG2 jeste bez ToB, tak se mi podarilo dohrat hru s Yoshimem v druzine :) Byl to podle me bug, s kterym hra nepocitala. Uz si presne nepamatuji, jak jsem to udelal, ale vzpominam si, ze to bylo na ostrove piratu. Nechal jsem Yoshima v budove u jednoho z tech hlavnich piratu (Pirate's Lord Home) a se zbytkem druziny jsem pokracoval do Carotvrzi (To Spellhold). Pri setkani s Irenicem probehl klasicky dialog, kdy se ukazalo, ze Yoshimo je zradce atd.
    To podstatne tkvi v tom, ze jak jsem se vratil do domu toho pirata, tak Yoshimo hned po nacteni lokace zemrel (padl k zemi). Dal jsem si znovu nacist hru a hned po nacteni lokace jsem pouzil pauzu a namiril na Yoshima zezlo vzkriseni. Myslim, ze na 2-3 pokus se mi ho podarilo ozivit s jednim zivotem. Pak uz jsem ho standardne polecil, vratil mu zpet veci, ktere jsem si pro jistotu vzal, a pokracoval v hrani s nim v druzine. Hra bezela jak mela, akorat ze s nikym v druzine uz nikdo nekomunikoval. Ani pred zaverecnym soubojem mi nepotvrdil, ze jde se mnou do toho :D Bylo to takove zabavne. Ale musim uznat, ze jsem ho mel dobre "vyskillovaného" :) Samozrejme, ze v datadisku uz mi zmizel z druziny :)
  • SouthpawSouthpaw Member Posts: 2,026
    edited August 2013
    bukva said:

    Pro ANDROIDAKY co nevydrží čekat
    na google play se obevila aplikace Gate of Baldur (placená :( )
    podle popisu tato hra obsahuje jen demo data BG2 - čili zřejmě jen Irenicův dungeon.
    Tak jako tak, to za pokus, za zahrání stojí (mě to teda baví :)

    NEKUPUJTE SI TO!

    Jde o nejaky cinsky scam (jako obvykle). Jde o to, ze uz davno existuje GemRB (na marketu), co je vlastne emulator, do ktereho si muzete nahrat VLASTNI originalni BG, nebo Icewind Dale a muzete to hrat na androidu*. Tenhle GemRB ma taky volitelnou soucast = demo BG2 (jinak musis mit vlastni hru)
    Takze tenhle "Gates of Baldur" od nejakeho cinskeho hajzla je vlastne jenom pokus nechat lidi platit za neco, co stahnou i zdarma jen proto, ze cekaji na BGEE verzi pro android a nevi, co to je GemRB.


    *nikdy se mi ani BG2 ani IWD nepodarilo rozbehat tak, ze by to bylo skutecne hratelne...
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Madok
    Není třeba to dělat tak složitě.
    Buď ho můžeš nechat někde postávat, nebo ho poslat i do Měděné čelenky. Po čarotvrzi má Yoshimo nadepsaný script, že ( skoro ) ihned zemře, pokud se dostaneš do stejné lokace jako on. Jde to však trochu pozdržet tím, že ihned když vejdeš do stejné lokace, tak na něj klikneš, jako by jsi chtěl zahájit rozhovor a to ti dá pár vteřin k dobru, pak k němu jen rychle přiběhneš, nabereš ho do party, on umře a ty si ho oživíš. Není to tak úplně bug, je to jen ochcávání pravidel.

    P.S.
    Když bude hodním, tak vám tady napíšu, jak zabít tu svini co se k vám vždycky připortí a sebe vám Drizztovy věci. A to tohohle chlapíka normálně nejde zabít ani přes cheatovací konzoli ! :D ( A to fakt nekecám ! )
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Jeste si vzpominam na zajimaveho soupere z guildy stinovych zlodeju (BG2). Kdyz jste v te hlavni mistnosti zautocili na bosse zlodeju, pro ktereho jste plnili ukoly, tak se ze stinu objevili jeho partaci a jeden z nich vas rychle probodl. Bohuzel si nevybavuji jeho jmeno, podarilo se vam ho nekdy porazit? :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Madok
    Arkanis Gath
    Zabít jde, ale nejsou z něj žádné zkušenosti, ani předměty.
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Jo, myslim, ze to je on. Ja jsem ho zabil jen tim, ze jsem se promenil v mozkozrouta a vysal mu inteligenci :D A da se v BG1 zabit Elminster? Mne se akorat podarilo, aby mel cerveny kruh. Obklopil jsem ho skuruty, vlky apod. a palil sipy jeste pred tim, nez ke mne promluvil v Balduranove brane. Nicmene se sekl v davu a pak zmizel :/ Zajimalo by me, jestli nema treba u sebe neco magickeho napr. ten cerveny klobouk :D
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    Heh, no v BG1 není přístup ke kouzlům dostatečně vysoké úrovně na to, aby jsi mohl být pro Elminstera výzva :-( Na druhou stranu Elminister v BG2 u sebe předměty pěkný předměty má, ale k tomu se nedostaneš, pokud nebudeš mít romanci s Jaheirou.
  • PeccaPecca Member Posts: 2,185
    No červenej klobouk se sehnat dá. :) (ale jen módem)
  • MadokMadok Member Posts: 46
    Aspon budu vedet pro priste :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited August 2013
    Taková malá zajímost, když už jsme u toho vzhledu.
    Pokud ještě nemáte 15 tisíc, z Bodhi jde na hřbitově opakovaně ukrást Plášť stínových zlodějů.
    ( Pokud se k ní přidáte je pak součástí jednoho úkolu )
    Vtip je v tom, že těch plášťů si může ukrást kolik chcete a pak si je všechny nechat ( v tom úkolu použijete jen jeden ).

    Ale to není to hlavní...

    Plášť stínových zlodějů je jeden z mých nejoblíbenějších předmětů z BG protože postavě mění základní barvu ( která je normálně neměná ) na černou. Pokud si pak jako ostatní barvy postavy nastavíte třeba červenou nebo žlutou, postavy vypadají NAPROSTO nádherně. ( Nejlépe je to viditelné na róbách mágů ) Taky je tu možnost udělat si i zloděje který bude naprosto celý oblečen jen v černé.

    Kdybych měl BG2 zrovna nainstalované, ukázal bych vám pár obrázků, ale slíbil jsem si, že BG2 nebudu hrát dokud nevyjde jeho EE ( to už naštěstí není tak daleko ).
Sign In or Register to comment.