Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Categories

Dark Dreams of Furiae - a new module for NWN:EE! Buy now
Attention, new and old users! Please read the new rules of conduct for the forums, and we hope you enjoy your stay!

IWD:EE - Aktuální čeština

24567

Comments

 • Lynx29Lynx29 Member Posts: 105
  dej sem odkaz na ty fotky, at ti muzu zavidet :(

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  @Lynx29
  Já to před vydáním hry do které jsou určeny nesmím zveřejňovat :-(

 • IdahoIdaho Member Posts: 607
  Tak nafoť speciální setík pro nás, když už je máš nahatý a když už se vytahuješ :D

  Mimochodem k hratelnosti původního IWD na nových mašinách - vzhledem k tomu, že IWD2 bylo i přes veškerou mou (nepříliš velkou, nedej bože odbornou) snahu nehratelný aniž by člověk po 5 minutách vypadal jak kralík po mixomátoze, silně pochybuji, že by na to bylo IWD o moc líp.
  Jasný, určo na to existuje nějaký módík, ale kdo má čas a náladu se s tím crcat?
  Řikal jsem to už i u BG a BGII - já sem ochotnej dát jim to pětikilo "jen" za to, že si to budu moct v pohodě zahrát a třeba v případě obou baldurů nelituju ani koruny a rozhodně by mi nevadilo i kdyby z toho pětikila měli 499kč :P
  Osobně si ovšem myslím, že jestli něco vydělali, tak to hned utopili v iwd případně dalších

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  edited September 2014
  @Idaho
  Sežeň mi dívky, které to budou dělat zadarmo a já ti je klidně zadarmo nafotím.
  Tady máme jenom @Effiny a já potřebuju alespoň dvě, protože kvůli jedné dívce se nevyplatí pronajímat ateliér. :D

  Post edited by Edvin on
 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
 • IdahoIdaho Member Posts: 607
  Edvin said:

  @Idaho
  a já potřebuju alespoň dvě, protože kvůli jedné dívce se nevyplatí pronajímat ateliér. :D

  Však mi se spokojíme i z fotkama z chodby :D Ateliér není potřeba :D

 • KivanKivan Member Posts: 159
  PsT jsem nehrál, tak to nemůžu posoudit. ale v BG je romance jedním z mála oživení postav, který občas akorát tak "reagujou na světlo", co se týká komunikace. Postavy s romancí měly díky ní víc dialogů a ne jenom tři až čtyři rozhovory s Charname a další dva s ostatními členy družiny, prostě je v grupě pořád ticho a nic se neděje. A to píšu jako někdo, koho extrémně štvala Aerie, protože byla přeslazená a ufňukaná, takže jsem jí stejně vždycky dřív nebo pozdějc poslal zpátky do cirkusu a nedohrál jsem ani žádnou jinou romanci (i když s Viconií jenom proto, že mne přestalo bavit hrát za čistýho zloděje). Ty postavy ale působí líp, než kdyby během hry řekly deset vět. V tomhle směru mam rád třeba mód s Yasraenou, která pokud vím nemá romanci s Charname, ale dá se s ní promluvit, aniž byste čekali, až něco řekne a dá se s ní bavit na několik témat (kéž by jich bylo víc), má s ostatními postavami dost dialogů, takže oživuje i je.

  Edvin
 • IdahoIdaho Member Posts: 607
  No PsT sice nenabízelo tolik romancí (líbačka s Anah a platonická s Fall), ale zase i ty postavy v grupě byli ukecaný dost... Dakkon a jeho kruh, Vhailor (brnění) zase o svém nemesis, Ignus o tom čím se stal a v případě mága i studium, samozřejmě Morte, i ta divna krabice z bludiště atd... tam podle mě ty postavy byli dost "živé"

  tatok
 • MirakMirak Member Posts: 790
  Mně trochu vadí ten váš zjednodušující příměr, že pokud postava nemá romanci, tak je to vlastně povrchně napsaná postava, což je prostě píčovina. Ano, u BG2 jsou postavy s romancí určitě dobře napsané a detailně vykreslené (a logicky mají víc rozhovorů), ale to přece automaticky neznamená, že to tak bude platit u všech dalších RPG.
  Třeba ve Fallout: New Vegas žádná romance není a většina těch postav je výtečně napsaná, u PST to dobře shrnul Idaho. Jako romance, prosím můžou být, ale zase z toho nedělejte povinný aspekt, které by teď snad mělo mít každé RPG, protože bez nich má méněcenné dialogy a ploché postavy.

 • KivanKivan Member Posts: 159
  Ale já jsem přece hned na začátku napsal, že PsT jsem nehrál a nebudu proto posuzovat, jestli se tam romance hodí nebo ne. Že ale dobře znám BG a můžu se vyjádřit k romancím tam. Taky jsem vyzdvihl Yasraenu jako dobrý mód pro zlepšení komunikace v družině a tohle je zrovna postava bez romance, takže fakt nevidím, kde jsi vyčetl názor, že romance by měla být povinná a bez ní jsou dialogy méněcenné. Ať dostane Korgan, Nalia a ostatní víc komunikačního prostoru a klidně se obejdou i bez romance. Ale mně prostě vadí, že hlavně ke konci ty postavy už jenom mlčí a plní zadané úkoly i když hraješ dvě hodiny v kuse, naopak třeba Viconie se během hraní docela vyvíjí a je prostě "živější". Někdo si BG užije třeba když celou hru odehraje jen s hlavní postavou, ale to není můj případ. Navíc, ty romance se dají celkem jednoduše ukončit, pokud někomu vadí.

 • MirakMirak Member Posts: 790
  Však ale o romancích v BG2 v prvé řadě nebyla moc řeč, to se asi přece všichni shodneme, že jsou tam dobře napsané a že se tam hodí, takže proč pořád mlátit prázdnou slámu? Já (ani nikdo další tady) romance v BG2 nekritizuju, tak moc nevím, proč máš pocit, že je musíš obhajovat.

  No a Edvin tu nedávno psal o nějaké hře (Divinity?) něco ve smyslu, že si jako dovolili do hry neimplementovat romance :) Takže částečně reaguju spíš tímhle směrem.

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  edited September 2014
  @Mirak
  The main characters relationship is not specifically a love story. You can certainly take it in that direction if you wish, though. Their relationship is defined by two different axes: Affection and Affinity. Affection is how much they like each other, Affinity is how well they agree with each other on moral dilemmas. So they might hate each other, but work well. You aren't going to accidentally end up as your friend's gay lover, it'll be a conscious choice if you go for that.

  Disagreeing in cooperative dialogs doesn't just influence choice and consequence, it also shapes how well the two protagonists are compatible with one another. Every decision adds to a social stat: what do your heroes' traits tell about their affinity? Will they end up as friends and even lovers, or do they have to learn to live together out of sheer necessity?

  Tyhle dvě zprávy mají jako oznámení k tomu Divinity.
  Člověk nepotřebuje mít diplom, aby z toho odvodil, že říkají, že ve hře romance budou.
  Když se to všechno ukázalo jako sprostá lež, tak si hodně lidí (včetně mě) na foru dost hlasitě stěžovalo.


  Navíc, takhle vypadá přebal hry:
  image
  Říct všechno výše míněné, dát na obal takovýhle obrázek a pak neudělat romance...
  To byla vyslovená provokace a lživá reklama.

 • MirakMirak Member Posts: 790
  Hm tak jsem si to schvalne nasel a nebylo to divinity, ale pillars of eternity, kde hned tva druha vytka smeruje k tomu, ze tam nebudou romance :)

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  To byla jen jedna výtka z osmi a očividně nejsem jediný, koho to zklamalo, protože jakmile ten recenzent v tom videu uviděl první společnici, automaticky se hned musel zeptat, jestli jsou tam romance :-)

 • MirakMirak Member Posts: 790
 • Lynx29Lynx29 Member Posts: 105
  Edvin said:

  @Idaho
  Sežeň mi dívky, které to budou dělat zadarmo a já ti je klidně zadarmo nafotím.
  Tady máme jenom @Effiny a já potřebuju alespoň dvě, protože kvůli jedné dívce se nevyplatí pronajímat ateliér. :D

  kdybych vedel o nejakych holkach co by se chteli nafotit, tak si je nafotim sam :p

 • MadokMadok Member Posts: 46
  Neví se náhodou, kdy je očekávaný Release Date? Všiml jsem si, že už je možnost předobjednání a plánované testování bety...

 • MadokMadok Member Posts: 46
  @Edvin
  Můžeš potvrdit, jestli se počítá i s DLC Trials of the Lurmaster? A s aktualizací stávající češtiny?

 • MirakMirak Member Posts: 790
  TotL tam bude, mas to napsany primo na uvodni strance webu IWD.
  To samy s vydanim. Nejspis za mesic az dva.

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  edited September 2014
  @Madok
  No, očekávám že s BG1 i BG2 si budu hrát asi ještě dost dlouho (jsem jen jeden člověk a mimo BG, dělám i na jiných projektech) a IWD je podle mě jednou ze slabších her ze světa Forgoten realms... ale hádám, že jakmile to vyjde, mohl bych se jim alespoň pokusit udělat trochu pořádek v textech a přeložit něco málo popisků pro obchody, bez kterých beamdog odmítá vydávat oficiální lokalizace. Takové to minimum, aby to bylo bez problémů hratelné a nejméně na 90% v češtině, bych měl být schopen udělat docela rychle. Jakmile skončím s BG, tak bych se na to mohl kouknout trochu pozorněji, ale nic neslibuji.

 • MirakMirak Member Posts: 790
  No je to spis jedna z tech lepsich her z FR, jen je to asi nejslabsi hra na infinity enginu.

 • Danny_SDanny_S Member Posts: 539
  A Heart of the Dale nebo Heart of the IceWind asi nebude, že?

  Vzpomínám si, že právě pro IwD1 byly 2 DataDisky, ale u toho Srdce si ted přesně nevzpomenu na přesný název. :-(

 • MirakMirak Member Posts: 790
  Uaaa vzdyt primo na webu na uvodni strance je, ze oba datadisky jsou ve hre zakomponovany.

 • Danny_SDanny_S Member Posts: 539
  Aaaa ... oops ... :-(
  Nevšiml jsem si, moje chyba. :-(

 • MadokMadok Member Posts: 46
  Díky za info, taky jsem to přehlédl. Jinak k té češtině si myslím, že to nebude tak pracné jako BG série. Ono těch dialogů tam oproti BG tolik nebylo a ID bylo celkem kvalitně lokalizováno. Nicméně chápu, že bude potřeba upravit popisky menu, revizi, překlad nových předmětů apod. Každopádně obdivuji tým překladatelů, děláte hru lepší a patří Vám velký dík!

 • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,145
  Icewind Dale: Enhanced Edition je venku.
  Zatím nemám objednáno, takže nevím jak je to s češtinou.
  ( Ale odhaduji, že v prvním vydání ještě nebude. )

  Počítám, že mi brzo napíšou.
  Nového textu je tam naštěstí minimum, takže se možná na chvíli vykašlu na BG2:EE a během týdne bych "snad" mohl mít všechno přeložené a upravené.

  Effiny
 • CeonCeon Member Posts: 9
  Ještě, že jsem nezrušil infomaily z beamdogu :) Akorát bych řekl, že s tou cenou na Steamu to kapánek přestřelili ... na droida to koupím odpoledne, cena je stejná jako u BGEE, ale 20E na Steamu .. no ... uvidíme :)

 • Danny_SDanny_S Member Posts: 539
  Starou Jedničku jsem už dohrál, ale ted si ale nejsem jistý, jestli aj včetně obou DataDisků nebo ne. ;-)

  Blbé ale u IwD je, že Dvojka nenavazuje přímo na Jedničku a se stejnou postavou jako u BG (nebo jako u DA). :-(
  Mám rád tyhle komplexní příběhy, což jsem si velice vychutnal u Mass Effectu. :-P

 • tatoktatok Member Posts: 160
  No, jestli Edvin udělá tak rychle češtinu, tak si to možná i koupím :)

Sign In or Register to comment.