Skip to content

[ SEZNAM ] - Módy do BG2:EE

1910111315

Comments

  • KokocudaciKokocudaci Member Posts: 239
    @Edvin No Jak jsem psal, myslím že u Charonova spáru by se tím vyřešila podmínka užití s rukavicí. Navíc by rukavice mohla mít i pohlcení magického poškození, jako třeba ten plášť, nebo redukci na půlku, myslím že tam taky byl podobný předmět... A u Charonova spáru by mohla být šance na slepotu, kvůli cloně z popela...
  • Shade512Shade512 Member Posts: 42
    Chtěl jsem se zeptat-dřív jsem četl o módu který přidával do Bg2 quest s Yoshimem kterým(když jste ho správně splnili) jste ho zachránili- přidával děj a rozuzlení důvodu okolo Yoshimovy zrady a on vás potom nezradil, nezemřel a a zůstal s vámi do konce hry. Problém je, že jsem to četl už dávno a nemůžu to od té doby nikde najít. Tak jsem se chtěl zeptat jestli o tom někdo něco ví. A jestli to vůbec existuje
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Ahoj vsem,

    Chci se vrátit k BG po hodně letech. Kdysi jsem hrál ještě starou verzi módu na starých verzi. Chápu ze teď už je rada věci jednodušších, mám koupené na steamu BG1 a 2 EE.

    Přiznám jsem ze jsem neprocital pečlivě kompletní fórum, asi bych to někde vyčetl.

    Ale svého času pro mě byl nejzajímavější mód ascension, tactics a pak nějaké reblance zloděje, klerika, snížil jsem si i % expu, které dostávám aby to nebylo tak snadné. V tech modech od Edwina to tady ke stažení nevidím. Případně jsou jiné módy zajímavé na taktickou výzvu?

    Mimochodem ty módy tady se týkají BG2, tentokrat bych pravé rad začal od BG1, které jsem vlastně nikdy predtim nehrál, ale nevidím tu módy na 1.

    Předpokládám ze rada původních módu jsou mrtvých ve verzích EE. Nicméně asi se už nechci vracet k těm původním, kde jsem hodně řešil poradi všech módu aby se vzájemně nepremazavaly a bylo to celkem peklo.

    Díky za názor

    Dzos
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2019
    @Dzos
    No, zasloužilo by to nějaký malý update.
    Rovnou se do toho pustím.

    Co se týká ascension a tactics, tak ti udělám radost, protože jsem obojí přeložil ;)
    Dzos said:

    Mimochodem ty módy tady se týkají BG2, tentokrat bych pravé rad začal od BG1, které jsem vlastně nikdy predtim nehrál, ale nevidím tu módy na 1.

    To bude asi tím, že pro ty je založené samostatné téma :wink:

    https://forums.beamdog.com/discussion/13379/seznam-mody-do-bg1-ee#latest
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2019
    Byl přidány nové české módy

    1) Ascension CZ
    2) Tactic CZ
    3) White Queen CZ

    Ještě mám přeloženou vylepšenou zlodějskou gildu, ale narazil jsem na drobný problém v samotném módu (postavy se z nějakého důvodu začaly klonovat až jich byl plný barák) takže než vám to tady dám, musím ještě zkontrolovat script.

    Pár dalších věcí mám rozpracovaných v různých stádiích dokončení a přidám to tady jak zas bude něco hotové.
    Post edited by Edvin on
    Danny_Statok
  • tatoktatok Member Posts: 174
    edited January 2019
    @Edvin
    Hm, White Queen vypadá zajímavě, při příštím hraní vyzkouším (ale už mám BG2:EE rozehraný rok a jsem teprve na začátku TOB :smiley: )

    A Tactic + Ascension vřele doporučuji, výborné mody. Možná si to taky s nimi někdy zopakuji :smile:

    btw. z NPC modů je pro EE v češtině stále jen Saerileth, že?
    Post edited by tatok on
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    edited January 2019
    @tatok
    V češtině jsou (zatím) následující módy:

    1) Ascension
    2) Tactic
    3) White Queen
    4) Tower of Deception
    5) Saerileth
    6) Unfinished Business
    7) Unofficial Item Pack
    tatok
  • tatoktatok Member Posts: 174
    @Edvin
    No, příště tedy zkusím aspoň tu Saerileth, kdysi jsem ji už zkoušel a byla to sranda :smile: Nějak mi ti npc mody přijdou lepší než ty nové npc od Beamdogu. Už i Neera mě začala štvát, takže to je konec :smiley:
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Edvin said:
    @Dzos No, zasloužilo by to nějaký malý update. Rovnou se do toho pustím. Co se týká ascension a tactics, tak ti udělám radost, protože jsem obojí přeložil ;)
    Mimochodem ty módy tady se týkají BG2, tentokrat bych pravé rad začal od BG1, které jsem vlastně nikdy predtim nehrál, ale nevidím tu módy na 1.
    To bude asi tím, že pro ty je založené samostatné téma :wink:https://forums.beamdog.com/discussion/13379/seznam-mody-do-bg1-ee#latest
    Ahoj Edvine,

    tak jsem se k tomu konecne dostal, super zpracovani a melo by fungovat. Mam nejake dotazy:

    1) Kdysi byvaly takove mody na obecne vylepseni jako BG2 Tweaks, Thiief/Clerik rebalance apod. - nevis zda je vse jiz v EE?

    2) Co tento mod? 

    https://www.gibberlings3.net/mods/tweaks/scs/

    Nezkousel jsi? Nebo mas na nej nazor? Byval oblibeny spolecne s Tactics, ale myslim, ze ty mody sly proti sobe...

    3) Nenarazil jsi nekde na XP reduction mod, ktery by byl EE compatible? Driv jsem hral snizeni XP asi o 50% a max level jsem dorazil teprve pri zaverecnem boji v TOB a to jeste ne u vsech. Byla to opravdu vyzva. Pripadne nevis v jake casti bych mel tento mod aplikovat? Asi pred instalaci Tactics a Ascension?

    4) Ty mody co tu mas na BG2EE vypsane, to poradi je v rozporu s tim co doporucujes, takze asi lepsi to prehazet a dat "quest" mody jako prvni a NPC postavy az nasledne, chapu to spravne? Nakonec samozrejme Ascension a Tactics

    Kazdopadne jsem vdecny, ze nekdo toto udrzuje pri zivote, ja driv chodil an Sigill forum, ale po vydani EE jsem to ulozil k ledu, protoze to nebylo moc kompatibilni.

    Dzos
  • MiraStastnyMiraStastny Member Posts: 813

    Pokud hraješ od začátku, tak jdi určitě i do Siege of Dragonspear, je to takovej lepší fanmod :)

  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dzos
    To je jen normální číslování, nejedná se o pořadí v jakém by jsi měl mody instalovat :D
    (Ačkoliv já jsem měl najendou nainstalováno úplně všechno co je na první stránce a vše jelo tak jak mělo)
    Jediné pořadí které platí je:

    1) Dobrodružství, nové oblasti a úkoly
    2) Nové postavy a předměty
    3) Změny herní mechaniky

    Druhé pravidlo je, že Tactic se instaluje vždy před Ascension.

    BG2 Tweaks pro EE je stále možné někde vyhrabat a ten Sword Coast Stratagems je taky jeho obdoba, ale dle mého je to celkem zbytečné. EE nyní už nově obsahuje spoustu vylepšení, které tyhle staré mody obsahovaly a co neobsahuje, už jiné mody udělaly lépe. Pokud chceš chytřejší a ostřejší nepřátele, tak nevím o žádném lepší modu než Tactic. Pokud chceš fixy na předměty, tak to dělá každý druhý mod, dokonce i ten můj. Každopádně za největší problém těchto Tweak modů považuji fakt, že se snaží hrabat v příliš velkém množství věcí a pak se ve vyslédku bijou prakticky se všemi ostatními mody.

    XP reduction mod ? Opravdu nechápu proč...
    I když jsem splnil všechny úkoly ve všech hrách, modech a datadiskách, tak jsem nikdy nedosáhl maximální lvl s nikým jiným, než s moji hlavní postavou a to stejně byla vyjímka, protože hraju za zloděje, kteří na max lvl potřebuju nejméně zkušeností a navíc se to stalo až téměř na konci ToB.

    Jediné vysvětlení co mě napadá, je že to zkoušíš běhat s partou co má 2-4 členy.
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Možná jsme si nerozuměli:) ja myslím snizeni xp které dostavas za příšery, pak trosku víc premyslis nad tím kam se vydas a každého levelu si víc vazis.

    Beham s partou v 6, i když si chci jednou zkusit i menší.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dzos
    Já jsem ti rozuměl, ale pořád nechápu proč.
    Jelikož ve hře není čistý zloděj, tak pokud za něj nehraješ, nikdy zkušenostního stropu nedosáhneš.
    Opravdu nechápu, jak jsi byl tehdy schopen dosáhnout max lvl, když jsi měl jen poloviční zkušenosti.
    To prostě není možné...

    Není mnohem lepší zvýšit IQ a obtížnost potvor pomocí modu jako je Tactic, než si snižovat příjem zkušeností?
  • DzosDzos Member Posts: 7
    Edvin said:
    @Dzos
    Já jsem ti rozuměl, ale pořád nechápu proč.
    Jelikož ve hře není čistý zloděj, tak pokud za něj nehraješ, nikdy zkušenostního stropu nedosáhneš.
    Opravdu nechápu, jak jsi byl tehdy schopen dosáhnout max lvl, když jsi měl jen poloviční zkušenosti.
    To prostě není možné...

    Není mnohem lepší zvýšit IQ a obtížnost potvor pomocí modu jako je Tactic, než si snižovat příjem zkušeností?
    No ja jsem jel tenkrat max obtiznost s Tactics a hledal jsem vetsi vyzvu. Nejde o to, ze bych dosahnul max level, ale vic zalezelo na kazdem levelu, hlavne v SoA, kde to uvodni levelovani je hodne dulezite. Pak na tech vyssich levelech uz je tech zlomovych okamziku mene.

    A taky me to nutilo prochazet kazdou lokaci a nepreskakovat k tezsim lokacim, abych mel lepsi predmety. Takovy plynulejsi postup.
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @Dzos
    No, pořád se mi to nelíbí, ale když to musíš mít....
    http://mods.pocketplane.net/DEFJAM_v7.zip

    Můžeš si v tom nastavit procentuální zkušenostní zisk nejen z potvor, ale i z úkolů.
  • MazdicMazdic Member Posts: 17
    Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda máte zkušenosti při instalaci modu z některými programy typu Big World, Project Infinity,... dík moc za info
  • RaLRaL Member Posts: 5
    Zdravím,
    nainstaloval jsem Tactic CZ, ale stále nemám tento mod ve hře v češtině. Česky se mě zobrazil jen instalátor. Zkusil jsem i nově nainstalovat celou hru a pak tactics, ale bohužel je stále vše, co se týká tohoto modu v AJ. Potřeboval bych poradit v čem asi dělám chybu. Děkuji předem za rady :)
  • EdvinEdvin Member, Translator (NDA) Posts: 3,244
    @RaL
    Napadá mě, jestli jsi při instalaci zvolil češtinu...
    Každopádně, takhle na dálku je těžké něco odhadnout.

    Dělám teď v práci dvanáctky, takže domů přicházím úplně bez energie, ale hned jak si najdu trochu času, tak si k tomu sednu a pořádně se na to podívám.
  • RaLRaL Member Posts: 5
    češtinu jsem zvolil
  • IdahoIdaho Member Posts: 608
    Jen takový rychlý dotaz - můžu si nainstalovat mody a pak steam hru přehodit na druhej komp? Díky
  • konvakonva Member Posts: 64
    Idaho wrote: »
    Jen takový rychlý dotaz - můžu si nainstalovat mody a pak steam hru přehodit na druhej komp? Díky

    módy se instalují lokálně, musíš nainstalovat na PC zvlášť...
    Co se názoru na stratagems týče, pořád si myslím že tento mód je opravdu dobrý, co se XP snížení týče, vyplatí se instalovat, jen pokud je nainstalováno spousty quest módů, v základní hře hraju družinu 4 postav a na CAP se dokážu dostat ještě před koncem BG 1 části.
    Třeba já osobně sice mám ENG verzi, přemódovanou hru, XP asi jen 35% .. a než dojdu k sarevokovi, tak moje 6členná družina je na lvlu 10 :D hraju na tu druhou nejtěžší a se všema módama je to prdel celkem :)
    A navíc se chystám si udělat vlastní módík :)
  • VicqVicq Member Posts: 73
    konva wrote: »
    Co se názoru na stratagems týče, pořád si myslím že tento mód je opravdu dobrý...

    Souhlasím, Sword Coast Stratagems je velmi pěkný mod, přeložil jsem ho už dřív do češtiny, teď jsem provedl upgrade na v32. Jsou tam zas nějaké nové texty. Zatím to mám jenom v "šuplíku", ale snad se to časem pohne. Teď je důležité, aby @Edvin dodělal češtiny do hlavní hry SoD a BG2. :)

  • ThraenaThraena Member Posts: 5
    Může mi někdo poradit s módy - fonty - ať nainstaluji jakýkoliv mód (ať zvolím češtinu, nebo angličtinu) tak veškeré nově nainstalované věci nemají žádný text (rozhovory/popisy předmětů) a ukazuje se mi pouze: Invalid xxxxx (náhodná čísla) ani anglický ani český text v žádném módu není dostupný, pouze invalid čísla - ať přeinstaluji, odintaluji a nainstaluji mód, všechny texty jsou stále INVALID. Jak dostanu do hry v módech normální text prosím?
  • kristuskristus Member Posts: 16
    Thraena wrote: »
    Může mi někdo poradit s módy - fonty - ať nainstaluji jakýkoliv mód (ať zvolím češtinu, nebo angličtinu) tak veškeré nově nainstalované věci nemají žádný text (rozhovory/popisy předmětů) a ukazuje se mi pouze: Invalid xxxxx (náhodná čísla) ani anglický ani český text v žádném módu není dostupný, pouze invalid čísla - ať přeinstaluji, odintaluji a nainstaluji mód, všechny texty jsou stále INVALID. Jak dostanu do hry v módech normální text prosím?

    Důvod je ten, že nemáš všechny módy nainstalované ve stejném pořadí, jako když jsi je instaloval poprvé. V rozběhnuté hře bohužel musíš dodržet přesné pořadí, jinak budeš mít tento problém. Pokud začneš novou hru, tak by to mělo být v pořádku.
  • ThraenaThraena Member Posts: 5
    kristus wrote: »
    Thraena wrote: »
    Může mi někdo poradit s módy - fonty - ať nainstaluji jakýkoliv mód (ať zvolím češtinu, nebo angličtinu) tak veškeré nově nainstalované věci nemají žádný text (rozhovory/popisy předmětů) a ukazuje se mi pouze: Invalid xxxxx (náhodná čísla) ani anglický ani český text v žádném módu není dostupný, pouze invalid čísla - ať přeinstaluji, odintaluji a nainstaluji mód, všechny texty jsou stále INVALID. Jak dostanu do hry v módech normální text prosím?

    Důvod je ten, že nemáš všechny módy nainstalované ve stejném pořadí, jako když jsi je instaloval poprvé. V rozběhnuté hře bohužel musíš dodržet přesné pořadí, jinak budeš mít tento problém. Pokud začneš novou hru, tak by to mělo být v pořádku.


    1) hra spuštěna znova (po opětovném nainstalování módů) a vůbec to nepomohlo - sotva vylezu z laborky a dojdu na promenádu a k chrámu, tak i nové itemi i rozhovory mi píšou:
    "invalid 1117347" "Invalid 1117348" a popisky nebo texty jsou úplně prázdné ...

    (nevím zda to popíšu dobře, ale přijde mi, jako by to nemohlo načíst/najít něco jako zdroj textu, kde je uložený)(tedy jakože někde v složce je text který to má zobrazit a ono to nemůže najít tu složku a ten text který to má ukázat, jako by ty složky byly prázdný)

    Ale všechny mody mám nainstalované přímo v složce s hrou - prostě BG2 (tam je to rozbaleno ze zipu) a pak jsem dala instalaci, do té samé složky BG2 a ta normálně celá proběhla (když to je jinde, vyskočí to, že soubory nejde nalézt/nejsou ve správném/cílovém adresáři)(ale mám to nainstalované přímo v složce hry a instalace proběhla normálně - jen to neukazuje texty) ani CZ ani ENG (jiné jsem nezkoušela, ale stejně by mi v mandarýnštině byly k ...)

    2) jak si hra může pamatovat v jakém pořadí jsem to instalovala předtím, nebo vůbec jak to mám řešit, když jsem je třeba předtím vůbec neměla - nějak nechápu potřebu instalace módů za sebou v nějakém pořadí - zvláště když mám jen mody (UB,UP,Tower a Zimní královnu - žádnej Tactic nebo Ascension) navíc nechápu proč jě nějaké pořadí důležité a jaký to má vliv na to, že se mi mod bude zobrazovat text - protože když očividně nainstalovanej je = ve hře se z něho věci objevují, tak proč má mít blbě jen text a ne ostatní?

    3) když oninstaluji celou hru, celou složku smažu a hru znovu nainstaluji - v jakém pořadí to pak mám instalovat když:
    a) hra bude úplně nová - takže asi sotva si bude pamatovat nějaké pořadí nějakých modů

    b) kam přesně mám dát soubory zip, kam odzipované a kam instalaci

    c) je možné že to je třeba fonty nebo zobrazením/rozlišením - nebo nějakým španě odzipovaným souborem - že prostě v tom instalátoru ty české texty ani nejsou?

    d) je najak potřeba mít konkrétní verzi = update(pokud se hra updatujeú BG:EE jako třeba (číslo plácnu: 1.2.1524 že třeba mám nějakou vezri, pro kterou nefungují)

    e) jen aby jsme všichni mluvili o tom samém - mluvíme o tom, že se jedná o vezri EE, a módy pro EE co sem stáhla - tady na začátku, že to jsou mody pro EE a ne obyč verzi?
    (Aby sem se do EE nesnažila narvat něco co funguje jen na old verzi)
  • KivanKivan Member Posts: 159
    Neměnila jsi v nastavení jazyky? Tyhle hlášky mi to psalo, když jsem nainstaloval některý mód v jiném jazyce a po instalaci jazyk vyměnil.
  • ThraenaThraena Member Posts: 5
    Popravdě nevím - ale aktuálně jsem hru celou smazala(odinstalovala - smazala zbylé soubory a umístění) nainstalovala hru znovu, jinam, a pak naisntalovala mody (jeden má přeházený texty, jakože to háže nesmysly typu: může používat: krožková zbroj +2, ale jinak to funguje ...

    =

    takže asi někde byla chyba, od nastavení jazyků, po cokoliv jiného, teď mi 4 další mody fungují normálně česky, když jsem hru celou smázla a dala odzačátku (ale je možné, že to bylo lokalizací, předtím jsem jí měla na instalátor, ted natvrdo zkopčenou) a hlavně sem koukala, že se mi s novou instalací aktualizovala nějaká vyšší verze hry (2.5.116 něco) takže to mohlo být i tím ...
  • VicqVicq Member Posts: 73
    Moje zkušenost je, že když se rozehraje hra, už by se do ní nemělo zasahovat - přidávat nebo mazat mody a podobně. Stejný problém je přenos uložené hry (save) do jiné instalace. Každá hra má databázi textů, které jsou očíslované, po přidání (nebo ubrání) modu se tahle databáze změní (přečísluje) a může nastat zmatek. Některé texty jakoby chybí, jiné jsou nesmyslné - potkal jsem třeba postavu, která neměla obrázek (otazník) a místo jména měla jeden z dialogů. Také se občas rozpadne mapa - ukazuje to pozici a popisky úplně jinde, než by měly být.
    Taky se mi stalo, že jsem v nějaké lokaci chtěl vejít do domu, otevřel jsem dveře, chtěl přesunout družinu dovnitř - a místo v pokoji jsem byl ve Windows s chybovou hláškou. :'(
    Ideální je po každé změně začít hrát znovu od začátku, ale chápu, že když člověk podvacáté prochází Svítící tvrz, už to není tak zajímavé.
    Já pro instalace modů používám EE/EET Mod Install Tool, který @K4thos doporučuje pro instalaci EET.
  • jasteyjastey Member Posts: 2,669
    edited September 2019
    The links in the first post are inofficial mirrors, and most of them outdated.
    I politely request those links being taken down immediately.
    They are against the site rules, for one. Outdated mirrors are a nuisance for modders, as well. I didn't report the post to the forum moderation yet, but I will. EDIT: if links are not removed, I mean.
    EDIT2: @Edvin
    Post edited by jastey on
    Caszidy
Sign In or Register to comment.